כמה שווה לשלם!

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
פשוט אבל.
נגיד בשביל להזיז רמקול לא הכי נציל בעולם שישמע מעולה בחדר ענק, צריך מגבר עם הרבה כח.
הרבה כח = ספק כח ענק=המון כסף.
>
ספק כוח ענק=בידוד שלו ושל החשמל משאר המעגלים כולל קירור וכו...=הרבה כסף לעבודה טובה ונכונה.
>
כבילה איכותית וחיבורים טובים=הרבה כסף.
נוסיף שלרוב אלו מכשיר FULL BALANCED .שה גם כסף.
נוסיף טרנזיסטורים טובים שללא שום קשר לאיכות בשביל שיזיזו כזה רמקול יהיו או מסוג מסויים יקר או יהיו הרבה כאלו תלוי בחיבור הפנימי.
וזה ממש על קצה המזלג.
וזה כמובן בלי מחשבה על: נוחות התקנה, הגעה לחיבורים, עיצוב מינימלי, וכו..ואחריות.

TakeOne

חבר משקיען
מעורבות
865
נקודות
113
אורי, מגברים כמו pass lab, mark levinson, EAR ועוד עשרות חברות אחרות, מתוכננים מצויין, באים עם ספקי כוח סופר איכותיים, מבודדים, מקוררים וכל מה שלא תרצה, ולא עולים 60K $ ולא 100K$.

ואני מרחיק לכת ואומר לך שמגברי קלאס די החדשים שצויינו כאן, מזיזים כל רמקול בלי למצמץ, ועדיין יתנו לך סאונד מטורף (לטעמי, במיוחד עם קדם מנורות), ויעשו את זה באלפי דולרים בודדים (!).

יש מגברי מנורות מאוד יקרים בטווחי 20-25K $ כמו KR או LAMM או VAC שבנויים לתלפיות ויזיזו כל רמקול בשליש או רבע מהמחירים המטורפים של המגברים שתוארו בשירשור הזה.

אני לא מכיר את ויטוס ולמרות זאת כמעט בטוח שהוא נשמע סוף הדרך. אבל בנושא של VFM אין לי ספק שלהגיע לסכומים האלה זה ביזבוז משווע. אפשר לקבל חבילות עם סאונד לא פחות טוב ברבע עד כמעט עשירית מחיר!
הענייין הוא שמי שמוציא כאלה סכומים בדכ' לא דופק חשבון ובשבילו עוד או פחות 60 אלף יורו זה לא סיפור.

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
נראה לי נטפלתם ל60 אלף כאילו זה הGOLDEN NUMBER .

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,616
נקודות
113
חברה,תרגעו בבקשה.
נכון שזה נחמד לחשוב שמגברים ממוצעים ישמעו כמו הויטוס הנ"ל ,ויתכן שזה נכון במידה ומדובר ברמקול רגיל שהמגבר מחובר אליו,
אבל מכיוון שהמגבר מחובר לרמקול גדול ועצום וגם מאוד קשה להנעה(איזה מונטנה ענק).
ומכיוון שמה מאפיין את ויטוס הוא שלכל ואט שלהם יש כוח של פיל.
בסקירות השוו את ה50 וואט של ויטוס לגרייפון 400 ולפאס לאב 600 ויצא שה-50 ואט הויטוסיים הרבה יותר חזקים ממאות הואטים של המתחרים.
בקיצור מדובר במגבר בעל יכולת הנעה עצומה,ודחיפה אדירה בעל זרם אדיר.
וכל זאת כמובן בלי להתיחס לאיכות הסאונד של מגברי קלאס A .
לא חסרים מגברים במחירים הללו לגולדמונד,אקיופייז,MBL 'סולושיין ועוד.
בקבוצה של מגברי על אלו(וזה כנראה לא הליגה שאנו רגילים אליה) המגבר של ויטוס אינו יוצא דופן לא בביצועיו וגם לא במחירו,אבל אנו פשוט לא שם וכל מה שנותר לנו לעשות הוא לומר שהמגבר המאפן שלנו בטח נשמע לא פחות טוב-תרגעו כפרות.

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
חברה,תרגעו בבקשה.
נכון שזה נחמד לחשוב שמגברים ממוצעים ישמעו כמו הויטוס הנ"ל ,ויתכן שזה נכון במידה ומדובר ברמקול רגיל שהמגבר מחובר אליו,
אבל מכיוון שהמגבר מחובר לרמקול גדול ועצום וגם מאוד קשה להנעה(איזה מונטנה ענק).
ומכיוון שמה מאפיין את ויטוס הוא שלכל ואט שלהם יש כוח של פיל.
בסקירות השוו את ה50 וואט של ויטוס לגרייפון 400 ולפאס לאב 600 ויצא שה-50 ואט הויטוסיים הרבה יותר חזקים ממאות הואטים של המתחרים.
בקיצור מדובר במגבר בעל יכולת הנעה עצומה,ודחיפה אדירה בעל זרם אדיר.
וכל זאת כמובן בלי להתיחס לאיכות הסאונד של מגברי קלאס A .
לא חסרים מגברים במחירים הללו לגולדמונד,אקיופייז,MBL 'סולושיין ועוד.
בקבוצה של מגברי על אלו(וזה כנראה לא הליגה שאנו רגילים אליה) המגבר של ויטוס אינו יוצא דופן לא בביצועיו וגם לא במחירו,אבל אנו פשוט לא שם וכל מה שנותר לנו לעשות הוא לומר שהמגבר המאפן שלנו בטח נשמע לא פחות טוב-תרגעו כפרות.

+1(Y)

TakeOne

חבר משקיען
מעורבות
865
נקודות
113
שניצל,
אני, לפחות, רגוע נשמה.
לא צריך שום משככים.

דווקא יצא לי לשמוע (כאן בארץ, אצל היבואן) קצת מונטנה מחובר ל- MBL אה-לה-גרוזיה עם כל הזהבים והנצנצים, ולא נפלתי מהכסא. רחוק מזה, די התבאסתי (והוא דווקא התמוגג).

היית בודק אצלך בבית את המפלץ, מאחורי פרגוד, מול שני מגברים אחרים, ברבע מחיר או פחות, עם הקדם שלך, המקור שלך, הרמקולים שלך, ומנסה לזהות 10 מ - 10?

zs

חבר משקיען
מעורבות
1,593
נקודות
113
תגיד יין באלף ש"ח טעים פי 10 מיין ב -100 ש"ח?
סטייק ב - 500 ש"ח טעים פי 10 מסטייק ב - 50 ש"ח?
אותי אישית לא מעניין לקנות מרצדס כי אין לי על מי לעשות דאווין, אני לא בברנג'ה, ואני לא חושב שמרצדס שעולה פי 4 מהונדה גם נוסעת טוב פי 4.
אבל אודיו זה תחביב עבורי ואני כן מוכן לשלם יותר כסף עבור שיפור מסוים. ברור שאני יודע שהתמורה אינה שווה לתשומה.
מבחינת VFM הפריטים הכי טובים זה רמקולים של פירלס ופיור אקוסטיקס מחוברים ל - DVD ב 100 ש"ח ומגבר מדבקה ב 300 ש"ח. כל פריט היקר מהציודים הנ"ל ה - VFM שלו פחות ופוחת.

רוזי,בכל אני מסכים איתך פרט למרצדס:cool:

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,420
נקודות
113
מניסיון שלי, מרסדס A190 הקטנה מתנהגת יותר טוב מהונדה אקורד על הכביש
וגם הנדסת אנוש ברמה אחרת (ואני חושב ש-A190 אפילו יותר זולה..)

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
883
נקודות
113
נכון שאתה צוחק?
הרכב הזה התהפך ב"בבחינת האיל" ומרצדס עשו לא ריקןל.

zs

חבר משקיען
מעורבות
1,593
נקודות
113
נכון שאתה צוחק?

גם עם זה אני מסכים איתך.....
אבל לא לגבי מרצדס שעולה
פי 2 מאקורד.היא(המרצדס)
מיתנהגת פי 4 מאקורד.
אבל עזוב זה לא פורום מכוניות....
לגבי האודיו כתחביב אם ישנה הפרוטה
ובא להוציא ,אז למה לא? בכיף...

TakeOne

חבר משקיען
מעורבות
865
נקודות
113
לדעתי אתם מפספסים את הפואנטה: ברור שמי שיכול שיהיה לו לבריאות ושיוציא מאות אלפים ויקנה . אחרת, בשביל מה יש שייחי'ם עם באר נפט, אם לא בשביל לקנות MBLים ודומים להם? :p

הפואנטה למיטב הבנתי שונה: יש שלב כלשהו שבו בשביל לקבל עוד קצת-קצת-קצת שיפור (אם בכלל) צריך להוציא עוד הרבה- הרבה-הרבה-הרבה יותר כסף. זה הגיוני? כל אחד עושה את החשבון שלו כמובן.

אבל, בנוסף לכך, אני אומר שספק רב מאוד אם מישהו כאן בכלל מסוגל להבחין בין מגבר ויטוס שעולה 100,000 דולר לבין מגבר מצויין אחר שעולה בערך 10,000$ או 20,000$ או 25,000$ (שזה עדיין רבע מחיר)

אז אם מדובר על שייח' סעודי, או קבלן שהתעשר, שרוצים לעשות שופוני וקונים ויטוס או מגבר אחר בסכומים האלה, שיהיה להם לבריאות.

אבל אם אודיופיל קונה כזה מגבר, ולא מסוגל להבחין (מאחורי פרגוד, ובלי הכרות מוקדמת עם המגברים), בין שני מגברים שהאחד עולה פי 10 או "רק" פי 4 מהשני, אז כנראה שבאמת אין הצדקה להוציא על מגבר כל כך יקר אפילו אם הוא "יורק אש". :)

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,240
נקודות
113
קח אחד.

לא שמעתי את הויטוס אבל שמע משהו.

אני ואלדר עשינו השוואה בין הנגן שלו של EMM ב-30,000 דולר {כמעט} לבין הקארי 306 ב-8500 דולר. ההבדלים היו ברורים גם כאשר ניגנו SACD.

לציוד היקר {מאוד} יש משהו בצליל שקשה למצוא אותו בציוד היי אנד שהוא רק יקר {יחסית ל-היי אנד}.

הרמקול שהזמנתי עולה בארץ כמעט 90K ש"ח. אני בטוח שהוא ישמע טוב יותר מכל רמקול של 40K ש"ח.
אם לא, אני בבעיה.:מבולבל:

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
נמר, אתה בבעיה כמו שכולנו בבעיה אנחנו צרכים ציוד יקר, סליחה מאוד יקר כדי לספק את הרצונות שלנו.

וכמה שלא נשקיע תמיד נרגיש שחסר לנו משהוא :)

השאלה כמה זה שווה לנו לשלם - לדעתי זה שווה כל גרוש וזה מצדיק את המחיר אם אנחנו אוהבים את הצליל בסוף

TakeOne

חבר משקיען
מעורבות
865
נקודות
113
קח אחד.

לא שמעתי את הויטוס אבל שמע משהו.

אני ואלדר עשינו השוואה בין הנגן שלו של EMM ב-30,000 דולר {כמעט} לבין הקארי 306 ב-8500 דולר. ההבדלים היו ברורים גם כאשר ניגנו SACD.

לציוד היקר {מאוד} יש משהו בצליל שקשה למצוא אותו בציוד היי אנד שהוא רק יקר {יחסית ל-היי אנד}.

הרמקול שהזמנתי עולה בארץ כמעט 90K ש"ח. אני בטוח שהוא ישמע טוב יותר מכל רמקול של 40K ש"ח.
אם לא, אני בבעיה.:מבולבל:

לדעתי אתה לא בבעיה, מקסימום תמכור לי אותו .... :)

וברצינות: אני חושב שמה שכתבתי קודם, תופס פחות לגבי רמקולים. מנסיוני הלא רב, ברמקולים ההבדלים דרמטיים יותר כשעולים במחיר. לא הצלחתי למצוא רמקול של 5000$ מחיר ריטייל שיעשה מה שהרמקול שלי עושה ב -12K $ ריטייל. כנ"ל לגבי קפיצות למחירים גבוהים יותר. זה נכון שככל שעולים התמורה היחסית פוחתת, כמו במגברים, אבל בניגוד למגברים, ברמקולים ההבדלים במחירים ממש באים לידי ביטוי מובהק ולא לידי ביטוי קטן יחסית.

ואם נחזור להשוואה שעשיתם בין 2 CD מצויינים, האם ההבדלים בינהם היו רק "מורגשים" או שהיו מאוד משמעותיים, כמו שהיית מצפה כשאתה משקיע במכשיר פי 3 וחצי כסף? ומה זה "הבדל ברור"? היה פרט ששמעו ביקר ולא שמעו בזול? הייתה במה משמעותית יותר/פחות טובה? פירוט פחות טוב? אני מנחש שההבדל הסוני בכלל לא היה ביחס להבדל במחיר המכשירים.

מתי הרמקול מגיע?

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,616
נקודות
113
ואם נחזור להשוואה שעשיתם בין 2 CD מצויינים, האם ההבדלים בינהם היו רק "מורגשים" או שהיו מאוד משמעותיים, כמו שהיית מצפה כשאתה משקיע במכשיר פי 3 וחצי כסף? ומה זה "הבדל ברור"? היה פרט ששמעו ביקר ולא שמעו בזול? הייתה במה משמעותית יותר/פחות טובה? פירוט פחות טוב? אני מנחש שההבדל הסוני בכלל לא היה ביחס להבדל במחיר המכשירים.

?

לא הבדל רציני, בערך כמו להשוות CD טוב ל MP3 .

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,420
נקודות
113
נכון שאתה צוחק?

נסעתי בה שלושה שבועות בצרפת פעם..
עד 130 קמ"ש הוא בסדר

אבל אני לא כזה גורו ברכבים.. (לא שאני כזה גורו בסטריאו..)
סתם התרשמות שלי

נערך לאחרונה ב:

panter

חבר משקיען
מעורבות
38
נקודות
48
אבל, בנוסף לכך, אני אומר שספק רב מאוד אם מישהו כאן בכלל מסוגל להבחין בין מגבר ויטוס שעולה 100,000 דולר לבין מגבר מצויין אחר שעולה בערך 10,000$ או 20,000$ או 25,000$ (שזה עדיין רבע מחיר)

למה ללכת כל כך רחוק עד ויטוס במאה אלף $ ?
כשניסינו לימצוא הגברה מתאימה לווילסון סאשה, עשינו השוואה בין קראל fpb 250 לבין הסובריין
שההבדלים בינהם רק כמה אלפי $ בודדים, ותאמין או לא היו הבדלים שמיעים מאד, ויכולת להבחין ללא קושי רב בין השניים.
לדעתי לא תהיה לך שום בעייה להבדיל את הויטוס היקר ממגבר ברבע מחיר ולא צריך מבחן עיוור לשם כך.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
למה ללכת כל כך רחוק עד ויטוס במאה אלף $ ?
כשניסינו לימצוא הגברה מתאימה לווילסון סאשה, עשינו השוואה בין קראל fpb 250 לבין הסובריין
שההבדלים בינהם רק כמה אלפי $ בודדים, ותאמין או לא היו הבדלים שמיעים מאד, ויכולת להבחין ללא קושי רב בין השניים.
לדעתי לא תהיה לך שום בעייה להבדיל את הויטוס היקר ממגבר ברבע מחיר ולא צריך מבחן עיוור לשם כך.

(Y)

מי שקורא את השרשור הזה מתחילתו יכול עוד לחשוב שההגברות המאוד יקרות מאוד דומות ורק עם הבדלים קטנים.
כמו כן אפשר גם לחשוב שמגבר ב X כסף (X=כמה אלפי דולרים) ישמע מאוד דומה למגבר ב 10*X רק שהיקר יהיה קצת יותר טוב.

לדעתי זה ממש ממש רחוק המציאות

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,420
נקודות
113
עדו
אין קשר בין איכות למחיר.

האם אתה חושב כי מהנדסי KRELL השתכנעו כי SOVEREIGN יותר טוב מדגם שלהם ואז הורידו מחיר ב-"כמה אלפי $ בודדים"?

כל יצרן דופק מחיר על פי רצונו בלבד

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
883
נקודות
113
אילו בעיקרון שני מגברים עם VOICING שונה.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור