כל הטרנספורטים נשמעים אותו הדבר

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,541
נקודות
113
סבבה,
מקובל.

עכשיו לא יודע,
לא פוסל שום דבר .. הייתי שמח לבדוק שרת Taiko או antipodes אצלי במערכת ולהווכח עם זה ישמע יותר טוב.
אם עסקינן בסרברים תוסיף לחבורה הנכבדת גם את ה- Request Audio
The Raptor (או The Beast)
שיכולים להגיע גם עם ממיר פנימי שיכול בהחלט לשים "סטופ, כיבוי, אישור" להרבה אודיופילים באשר הם,
וביחוד הסרבר האיכותי (הטרנספורט קבצים הטוב ששמעתי ובחנתי אצלי by far) והיחיד שמגיע נכון להיום עם תשתית מלאה של ISL PRO אם חשקה נפשך להתקדם לממיר מודרני ועדכני של-MSB ולנצלו כראוי ;)

נערך לאחרונה ב:

Juiced

חבר משקיען
מעורבות
299
נקודות
63
עם עסקינן בסרברים תוסיף לחבורה הנכבדת גם את ה- Request Audio
The Raptor (או The Beast)
שיכולים להגיע גם עם ממיר פנימי שיכול בהחלט לשים "סטופ, כיבוי, אישור" להרבה אודיופילים באשר הם,
וביחוד הסרבר האיכותי (הטרנספורט קבצים הטוב ששמעתי ובחנתי אצלי by far) והיחיד שמגיע נכון להיום עם תשתית מלאה של ISL PRO עם חשקה נפשך להתקדם לממיר מודרני ועדכני של-MSB ולנצלו כראוי ;)

זה גם DAC
למרות שאהבתי שזה AIO
הכספים לא אוהבים All-in-one

נראה לי לפעמים.. ואני מנחש
בישיבות הפינמיות של החברות, הסמכ״ל כספים צועק - ״אנחנו צריכים עוד קופסאות!!! ״ .. ״קופסא ספק כוח חיצוני!״ .. ״קופסא שעון חיצוני!״ ..
וכמובן הכי חשוב ״eco system משלנו!״..

אני לא רואה שום צורך להתקדם מ Weiss 501 (שהוא גם סטרימר roon ready או dlna) לדאק של MSB

אם הייתי משדרג, אז הכיוון היה Playback mpd-8

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,541
נקודות
113
זה גם DAC
למרות שאהבתי שזה AIO

בישיבות הפינמיות של החברות, הסמכ״ל כספים צועק - ״אנחנו צריכים עוד קופסאות!!! ״ .. ״קופסא ספק כוח חיצוני!״ .. ״קופסא שעון חיצוני!״ ..

אני לא רואה שום צורך להתקדם מ Weiss 501 (שהוא גם סטרימר roon ready או dlna) לדאק של MSB

זה "גם" DAC רק כאשר אתה מוסיף הכרטיס.

כ"א משקיע ברכיב כזה או אחר, כמה שהוא רואה לנכון, ומאמין (כבר היה לנו השיח הזה, פה)

ה-Playback בהחלט ראוי.

shokroun

חבר משקיען
מעורבות
685
נקודות
113
מכל הדיון המכובד,שאני מנסה לעקוב אחריו, ביכולותיי הטכנולוגיות הדלות, התחשק לי לאחר כמה ימים דלים במוזיקה, להפעיל את הטרנספורט שלי . הכנסתי דיסק של קצ'ארלי טריו בקאברים לביטלס, התמקמתי על הספה, לחצתי פליי שיר מספר 3...ו...ו... התמוגגתי. כל הדיונים הטכניים שיש להם מקום מכובד התנקזו לחוויה נעימה חיה ומערבת באוזניו של גולם טכנולוגי שכמותי. לא יודע, טרם שמעתי משהו שיכול לתת את מה שהדיסק שמוקלט טוב נותן. במחיר שפוי. יש בדיסק איזה שילוב "נכון" בין יתרונות קובץ דיגיטלי ויתרונות המדיה הוינילית. וכל אחד שימדוד,לעצמו את החליפה ויתאים אותה לבטן ( של הגרף) שלו.

שנתעסק רק בדיונים האלה, וניצחןן מוחלט בכל הגזרות אמן!

ליאור

חבר משקיען
מעורבות
392
נקודות
63
טראנספורט זה 'כולה' כונן. זו מילה מרשימה יותר כנראה (כשם שכשיצרנים רוצים להתהדר באקזוטיקה של מוצריהם, הם ישתמשו במילים כמו 'פולימר סינטטי' ולא פשוט ב'פלסטיק').
חובת ההוכחה על יצרן הטראנספורט כי הכונן שלו עדיף בקריאת מידע על כוננים אחרים.
או לחלופין, להמציא הוכחה שכונן 'פשוט' מפספס מידע.
ציניות בצד, ספציפית ב Red Book אין קריאה אמינה כחלק מהפרוטוקול, או תיקון שגיאות (כמו פורמטים אחרים על CD-ROM),
כך שייתכן שבין קריאות תתקבל תוצאה שונה (להל"ן מדוע מחזיקים דטבייסים אונליין להשוואה בין תוצאות ריפ), אז יש מצב שמכשיר יציב ומסיבי יכול להיות עקבי יותר.

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,062
נקודות
113
טראנספורט זה 'כולה' כונן. זו מילה מרשימה יותר כנראה (כשם שכשיצרנים רוצים להתהדר באקזוטיקה של מוצריהם, הם ישתמשו במילים כמו 'פולימר סינטטי' ולא פשוט ב'פלסטיק').
או לחלופין, להמציא הוכחה שכונן 'פשוט' מפספס מידע.
ציניות בצד, ספציפית ב Red Book אין קריאה אמינה כחלק מהפרוטוקול, או תיקון שגיאות (כמו פורמטים אחרים על CD-ROM),
כך שייתכן שבין קריאות תתקבל תוצאה שונה (להל"ן מדוע מחזיקים דטבייסים אונליין להשוואה בין תוצאות ריפ), אז יש מצב שמכשיר יציב ומסיבי יכול להיות עקבי יותר.
ליאור,
בל נשכח את אמינות הפתיחה והסגירה של מנגנון פתיחת המגרה... דנון ואיזוטריק עשו על זה הרבה כסף. :)

shokroun

חבר משקיען
מעורבות
685
נקודות
113
הם מוכיחים כל פעם שמישהו מעדיף לאחר שמיעה לרכוש את ה"כולה" מוצר שלהם.
דנון ואיזוטריק עשו על זה הרבה כסף.
איזוטריק חברה מכובדת מאוד. הטרנספורט שלי מתוצרת החברה בן 20 שנה לפחות. מספר טכנאים שבדקו לי את הטרנספורט אמרו לי שנדיר שהם נתקלים בהשקעה כזאת. עכשיו, ההשקעה בכונן המיוחד לדגם הזה ולזה שמעליו, כמות המעגלים שתומכים בקריאה והסינכרון, החשמל ועוד, מעוררת התפעלות. אני בדקתי טרנספורטים אחרים, והלוואי ויכלתי להשתכנע שהכונן דיוידי שלי או הטרנספורטים הקודמים נותנים לי את אותה תמורה..הייתי חוסך קצת כסף. אבל מה לעשות שהכל יותר טוב. והנה אנחנו חוזרים לוורסיה של ויכוחי הכבלים חשמל וכולי. תוכיח לי שהחשמל פחות טוב, שפחות מידע בכבל וכולי.. נאמר כמעט הכל ואין טעם לחזור.
רק לטובת אלו שקוראים ומתלבטים, לפחות אצלי ואצל עוד כמה אין צורך בשלב ההוכחות והמוצגים והגראפיטים, פשוט מנסים שומעים ובוחרים במה שנשמע לנו יותר טוב. חלקנו בחר להשקיע גם בצד שמנגן ומסובב ומעביר את האות הדיגיטלי קדימה.

נערך לאחרונה ב:
  • Like
Reactions: omi

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,062
נקודות
113
איזוטריק חברה מכובדת מאוד. הטרנספורט שלי מתוצרת החברה בן 20 שנה לפחות. מספר טכנאים שבדקו לי את הטרנספורט אמרו לי שנדיר שהם נתקלים בהשקעה כזאת. עכשיו, ההשקעה בכונן המיוחד לדגם הזה ולזה שמעליו, כמות המעגלים שתומכים בקריאה והסינכרון, החשמל ועוד, מעוררת התפעלות. אני בדקתי טרנספורטים אחרים, והלוואי ויכלתי להשתכנע שהכונן דיוידי שלי או הטרנספורטים הקודמים נותנים לי את אותה תמורה..הייתי חוסך קצת כסף. אבל מה לעשות שהכל יותר טוב. והנה אנחנו חוזרים לוורסיה של ויכוחי הכבלים חשמל וכולי. תוכיח לי שהחשמל פחות טוב, שפחות מידע בכבל וכולי.. נאמר כמעט הכל ואין טעם לחזור.
רק לטובת אלו שקוראים ומתלבטים, לפחות אצלי ואצל עוד כמה אין צורך בשלב ההוכחות והמוצגים והגראפיטים, פשוט מנסים שומעים ובוחרים במה שנשמע לנו יותר טוב. חלקנו בחר להשקיע גם בצד שמנגן ומסובב ומעביר את האות הדיגיטלי קדימה.
אין לנו וויכוח או חילוקי דעות, אנחנו באות הדעה, ציינתי עובדה שחברות שבנו מנגנונים טובים ידעו לעשות מהנ״ל כסף טוב במכירת המנגנון לצד ג׳

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,585
נקודות
113
האמת, הוא טוען שלא אמור להיות הבדל בין גרסאת 501/2 (רגילה) לגרסאת 501/2-4ch (עם 4 ערוצים) שיש לה סט שבבים חדש יותר,
פידבקים ברשת טוענים אחרת והיבואן באסיה אפילו ממתג את ה 4ch כ "Mark 2".
.. לא יודע :confused:

Firewire כבר מזמן עבר מן העולם :)

שמעתי את החיבור האופטי ב 501-4ch שלי ולפתע זה נשמע לי יותר טוב! מצאתי זמן פנוי ועשיתי השוואת ש A - B שהמקור המנגן הוא Youtubeו Tidal
- ב USB מחובר מחשב PC וינדאוס עם דפדפן מנגן יוטיוב ותוכנת Tidal
- ב אופטי מחוברת טלוויזיה LG C1 מריצה אפליקציית Tidal ואפליקציית Youtube

היה קצת שוני בווליום (האופטי יותר חזק) וכמובן בקצב דגימה (הטלוויזיה בחיבור האופטי נעולה על 48khz , והוינדאוס על 384khz אבל זה לא קריטי כי זה רק רוחב פס וגם משתנה לפי קצב הדגימה של הקובץ המנגן בטידאל)
אחרי שאיזנתי את הווליום שהיה זהה.. הקשבתי והקשבתי .. גם בטידאל וגם ביוטיוב הטלוויזיה והמחשב נשמעו לחלוטין אותו הדבר (מלבד השוני בווליום)! הבדיקה הייתה פשוטה, ניגנתי את אותו הקטע ויכולתי פשוט לקפוץ בין ה inputs עם השלט.
.. אז בסוף, סתם היה לי פלציבו.
אכן FW עבר מין העולם. שיתפתי איתך משהו שהיה רלוונטי לפני יותר מעשור ל- DAC202, כדוגמא לאיך מהנדסים לא תמיד נותנים את ההמלצות הכי נכונות, גם לציוד שלהם.

שמע.. במקרה שלי שמעתי הבדלים גדולים בין טרנספורטים דיגיטליים שחוברו לאותו הדאק. מה אני אגיד לך.... הניסיון שלנו שונה.

לגבי שיטת הבדיקה שלך, אני חושב שדווקא השיטה שהשתמשת בה, של לקפוץ תוך כדי נגינה, בין אינפוטים שונים זה הדבר הכי גרוע שאתה יכול לעשות. ככה לא בודקים הבדלים. לפחות אני לא. לי יהיה הרבה יותר קשה לעמוד על הבדלים כשמחליפים לי ציוד באמצע הקטע. אבל יכול להיות שההעדפה הזאת משתנה מאדם לאדם, סה"כ אנחנו לא שומעים רק עם האוזניים אלא גם עם הזיכרון.

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,585
נקודות
113
זה גם DAC
למרות שאהבתי שזה AIO

אחחח... MPD-8 ... החלום הרטוב שלי. הייתי מתחתן איתו.

רועי51

חבר משקיען
מעורבות
205
נקודות
43
מישהו כאן יודע לכתוב לי איך אני בכלל מחבר דאק למערכת. קבלתי במתנה דאק של SMSL SU 1 ( טיפה זול יותר מהדאק שכאן בכותרת ), אין לי מושג מה עושים עם זה, יש מגבר, יש גם נגן דיסקים. החיבורים שם, קואקסיאלי, אופטי, לא באמת מובנים לי, אפילו ברמת אופן חיבורם מאיפה ולאן. עם הדאק מגיע גם כבל USB A ל USB C. חיברתי מגבר שהושאל לי SMSL A 300 ( יש יציאת/כניסת USB A שם ) עם הכבל דנן לדאק, אין הבדל בכלל, כלום. אין הדרכה כזו ברשת, כנראה כולם יודעים. בקיצור הדרכה או הפניה כזו לבנאדם לא ממש מפותח, אם אפשר.

omi

חבר משקיען
מעורבות
415
נקודות
63
מישהו כאן יודע לכתוב לי איך אני בכלל מחבר דאק למערכת. קבלתי במתנה דאק של SMSL SU 1 ( טיפה זול יותר מהדאק שכאן בכותרת ), אין לי מושג מה עושים עם זה, יש מגבר, יש גם נגן דיסקים. החיבורים שם, קואקסיאלי, אופטי, לא באמת מובנים לי, אפילו ברמת אופן חיבורם מאיפה ולאן. עם הדאק מגיע גם כבל USB A ל USB C. חיברתי מגבר שהושאל לי SMSL A 300 ( יש יציאת/כניסת USB A שם ) עם הכבל דנן לדאק, אין הבדל בכלל, כלום. אין הדרכה כזו ברשת, כנראה כולם יודעים. בקיצור הדרכה או הפניה כזו לבנאדם לא ממש מפותח, אם אפשר.

את ה USB בדאק אתה צריך לחבר למקור של נתונים, נגיד מחשב שעליו אתה מנגן אפליקציה של מוזיקה כמו ספוטיפיי, טידאל וכו'. זה הרבה פעמים החיבור העדיף.
אתה יכול גם לחבר חיבור קואקסיאלי או אופטי, זה בדרך כלל מתחבר לנגן דיסקים עם יציאה מתאימה, לטלויזיה, או לכרטיס קול במחשב. אבל אז אתה צריך להשיג את הכבל המתאים.
אחרי שחיברת אותו למקור, אתה צריך לחבר את היציאות שלו (חיבור בננה, איפה שכתוב R/L) למגבר בעזרת כבל RCA (בננות).

כשהמגבר הזה מחובר ב USB, הוא משתמש בדאק הפנימי שלו, כמו באופציה הראשונה לעיל. אין שום משמעות לחבר כך את הדאק למגבר.

Juiced

חבר משקיען
מעורבות
299
נקודות
63
גבי שיטת הבדיקה שלך, אני חושב שדווקא השיטה שהשתמשת בה, של לקפוץ תוך כדי נגינה, בין אינפוטים שונים זה הדבר הכי גרוע שאתה יכול לעשות. ככה לא בודקים הבדלים. לפחות אני לא. לי יהיה הרבה יותר קשה לעמוד על הבדלים כשמחליפים לי ציוד באמצע הקטע. אבל יכול להיות שההעדפה הזאת משתנה מאדם לאדם, סה"כ אנחנו לא שומעים רק עם האוזניים אלא גם עם הזיכרון.
*לא בקטע ציני או תוקפני
איך אתה בודק?

פשוט לי אישית הכי פשוט לחבר מקור שמנגן בדיוק אותו הקטע ולעבור בניהם on the fly ולשמוע הבדלים.

זה סתם נחמד בקטע חובבני ונוסטלגי לעשות בדיקות כאלו ואפילו להקליט אותם
אני זוכר שעשיתי A-B קטן בין הפטיפון ל DAC ושיתפתי פה
הקטע הראשון -501 Weiss
הקטע השני - Michell Gyro SE

המישל נשמע לי אז עדיף על הוייס,
אבל מאז זה התהפך.

עכשיו עשיתי הקלטה חדשה בשביל הספורט,
עושה A-B להקלטות עצמן (כן זה מטומטם) והן מערערות אותי שאולי אני צריך לחזור ל Shindo :D
נשמע פחות טוב, אותו הפלאפון אבל ציוד שונה.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור