הפטפון נשמע יותר טוב מהדיגיטל

Juiced

חבר משקיען
מעורבות
273
נקודות
63
ושהדאק נשמע פחות טוב מהפטפון :).

ה Michell Gyro SE לא היה בשימוש תקופה ארוכה כי הרצועה המקורית רפויה מידיי וצריך להרחיק את המנוע שהרצועה לא תחליק.
הזמנתי "מקורית" מ analogue seduction אבל היא הייתה מתוחה מידיי ותקעה את הפלטה ב 34rpm ואחרי פרק זמןכל השטח פנים סדוק והיא עדיין מתוחה מידיי.
נשארתי עם הרצועה המקורית אבל מצאתי פתרון יצירתי עם שידה וקרש חיתוך של איקיאה.
20230527_180057_001.jpg

הדאק 501 Weiss הוא לא דאק זול וגם לא יקר ביחס לדאקים אחרים שהוא מושווה אליהם
מחובר באינטרקונקט הכי יקר שקניתי איי פעם.
ועדיין ה Vinyl נשמע יותר טוב מסטרימינג.
הפטפון והראש לא כאלו מטורפים, סה"כ מישל ג'יירו עם ראש מגנטי אורטופון בלו.

כנראה מה שבאמת עושה את ההבדל זה הפונו סטייג בקדם Shindo Monbrison

צילמתי סירטון A-B קצר אם אתם רוצים לנחש מה סטרימינג ומה תקליט

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
מעבר לשאלה המכריעה של טעם והעדפות אישיות, מה נשמע יותר טוב תלוי לא רק במיכשור, אלא גם באיכות ההעברה לתקליט ואיכות ההעברה למקור הדיגיטלי, וכמובן במצב הפיזי של התקליט, המחט, הלייזר וכיו"ב, ובסטרימינג גם איכות ההזרמה והרשת. רזולוציה גבוהה לא מבטיחה סאונד טוב.

שאלה אם בכלל ידוע מה המקור הדיגיטלי של הסטרימינג במקרה הזה, וגם לא רואים איזו הדפסה זו של התקליט.

אני לא מכיר את המוזיקה, ולא יודע מה זה ואיך זה אמור להישמע, אבל בכל מקרה, בדגמה ביוטיוב אנחנו שומעים העברה של שתי האופציות לסאונד המקומפרס של יוטיוב, ואין מה להתייחס ברצינות למה ששומעים.

לדעתי, במערכת שלי, יש תקליטים שנשמעים טוב יותר ויש דיסקים, קבצים ו/או סטרימנינג שנשמעים טוב יותר.
במקרה שהדיסקים/קבצים כוללים סראונד מוצלח, לתקליטים לרוב קשה לנצח את זה.

Juiced

חבר משקיען
מעורבות
273
נקודות
63
שאלה אם בכלל ידוע מה המקור הדיגיטלי של הסטרימינג במקרה הזה, וגם לא רואים איזו הדפסה זו של התקליט.
nirvana - nevermind
tidal + roon

תקליט
20230527_183415.jpg

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
nirvana - nevermind
tidal + roon

תקליט
צפה בקובץ המצורף 63038
בדיסקוגס יש 44 תקליטים שעונים לחיפוש nirvana nevermind "424 425" LP, כך שלא ברור מכאן אם זו הדפסה מיוחדת או רגילה.

אני לא מנוי של טידל, אז אני לא יודע באיזו רזולוציה ההקלטה, ומאיזה מקור היא נלקחה.
אם אני מבין נכון זו הקלטה 16/44.1 מלפני עידן ה-hi-res, שזה מצב שבו הדיגיטל מוגבל ויש לתקליט יתרון יחסי.

לדיגיטל יש יותר הזדמנות או כשההקלטה אנלוגית, סרטי המקור נשתמרו היטב, והיא מועברת היטב ל-hi-res, או כשההקלטה דיגיטלית ב-hi-res.

בכל המקרים יש יתרון נוסף אם יש גרסת סראונד והמערכת תומכת בסראונד.

נ.ב., בכל מקרה, ממדגם של 1 ממש לא כדאי להסיק מסקנות גלובליות כאלה. אפילו מדגם של 10 צירופים שונים זה מדגם קטן.

נערך לאחרונה ב:

Juiced

חבר משקיען
מעורבות
273
נקודות
63
ביוטיוב שומעים מצויין.
אפשר לשמוע את ההבדלים בסרטון.

אחד נשמע דינמי יותר, קצת יותר גדול

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
ביוטיוב שומעים מצויין.
אפשר לשמוע את ההבדלים בסרטון.

אחד נשמע דינמי יותר, קצת יותר גדול
אפשר לשמוע, אבל ממש לא הגיוני להאמין למה ששומעים, ו/או לסמוך על זה במידה כלשהי.

יש כל מיני סירטוני יוטיוב שעושים השוואות סאונד, כולל להדגיש הרבה פעמים שהכל הוקלט ב-24/96, אבל אפילו הקלטה כזו לא אומרת הרבה כי יוטיוב תומך רק באודיו מקומפרס, מקביל ל-mp3.

אני לא יודע איך אתה הקלטת, באיזה מיקרופונים השתמשת (או בכלל ביציאה מהפרה למשל), ובאיזה ADC, אבל המשמעות של זה מוגבלת, מה גם שרוב הצופים לא שומעים את התוצאה המקומפרסת במערכת שלהם, אלא בסמארטפון או ברמקולים של לפטופ או מחשב.

מי שחושב שזה תחליף ללשבת אצלך ב-sweet spot ולהאזין בזהירות, לשמוע את הבמה, הדינמיקה, הטונליות, וכל מה שחשוב להשוואה בין פטיפון לתקליט, שתהייה לה בכלל משמעות -- אני לא רוצה להגיד מה אני חושב עליו...

Juiced

חבר משקיען
מעורבות
273
נקודות
63
אני לא יודע איך אתה הקלטת, באיזה מיקרופונים השתמשת (או בכלל ביציאה מהפרה למשל), ובאיזה ADC, אבל המשמעות של זה מוגבלת, מה גם שרוב הצופים לא שומעים את התוצאה המקומפרסת במערכת שלהם, אלא בסמארטפון או ברמקולים של לפטופ או מחשב.

מי שחושב שזה תחליף ללשבת אצלך ב-sweet spot ולהאזין בזהירות, לשמוע את הבמה, הדינמיקה, הטונליות, וכל מה שחשוב להשוואה בין פטיפון לתקליט, שתהייה לה בכלל משמעות -- אני לא רוצה להגיד מה אני חושב עליו...
צילמתי עם הפלאפון.

שמע, אין פה איזה הכרזה גדולה, אתה קצת overthinking this סתם בשביל להתנצח.

חיברתי .. עשיתי A ו B ושמעתי הבדל משמעותי וסתם רציתי לשתף.
כנראה הפונו סטייג המובנה בשינדו פשוט עד כדי כך מוצלח.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
צילמתי עם הפלאפון.

שמע, אין פה איזה הכרזה גדולה, אתה קצת overthinking this סתם בשביל להתנצח.
ממש לא בשביל להתנצח. אני לוקח הכרזות כאלה ברצינות, וההשוואה ממש לא רצינית עבור הכרזה כזו. בטח לא השוואת סאונד עם ה-ADC של הטלפון ביוטיוב.

בדיוק כך אנשים מגיעים למסקנות גורפות ושגויות. זו דרך המלך לשם.

חיברתי .. עשיתי A ו B ושמעתי הבדל משמעותי וסתם רציתי לשתף.
כנראה הפונו סטייג המובנה בשינדו פשוט עד כדי כך מוצלח.
אפשר להאמין למה שאתה אומר, אבל אין מה להאמין לסרטון.

al2813

אוהב את התחום
מעורבות
156
נקודות
43
מכר שלי עבר הרבה פרה אמפים לאחרונה - מכור לשפופרות כמוני. גם הוא סיים עם השינדו ומספר נפלאות.

אבל טוב אני כרגע נהנה כל כך מהמערכת שלי כמו שהיא עכשיו, שממש לא בא לי להחליף שום דבר. אז בינתיים אני מבזבז את הכסף על תקליטים. וכן גם אצלי הם נשמעים הרבה יותר טוב אבל לי באמת שאין כבר כח להתנצח. דבר אחד הוא ברור. צריך לבחור את התקליטים בקפידה. אני קונה אך ורק הדפסות מקוריות עם המאסטרים הכי טובים שאני יכול להניח את ידי עליהם או הדפסות חדשות אודיופיליות. לא תמיד זה אפשרי. הייתי שמח להניח את ידי על לד זפלין 2 RL אבל 1500 יורו וצפונה על תקליט זה no go…..

al2813

אוהב את התחום
מעורבות
156
נקודות
43
ושהדאק נשמע פחות טוב מהפטפון :).

ה Michell Gyro SE לא היה בשימוש תקופה ארוכה כי הרצועה המקורית רפויה מידיי וצריך להרחיק את המנוע שהרצועה לא תחליק.
הזמנתי "מקורית" מ analogue seduction אבל היא הייתה מתוחה מידיי ותקעה את הפלטה ב 34rpm ואחרי פרק זמןכל השטח פנים סדוק והיא עדיין מתוחה מידיי.
נשארתי עם הרצועה המקורית אבל מצאתי פתרון יצירתי עם שידה וקרש חיתוך של איקיאה.
צפה בקובץ המצורף 63037

הדאק 501 Weiss הוא לא דאק זול וגם לא יקר ביחס לדאקים אחרים שהוא מושווה אליהם
מחובר באינטרקונקט הכי יקר שקניתי איי פעם.
ועדיין ה Vinyl נשמע יותר טוב מסטרימינג.
הפטפון והראש לא כאלו מטורפים, סה"כ מישל ג'יירו עם ראש מגנטי אורטופון בלו.

כנראה מה שבאמת עושה את ההבדל זה הפונו סטייג בקדם Shindo Monbrison

צילמתי סירטון A-B קצר אם אתם רוצים לנחש מה סטרימינג ומה תקליט

אתה חייב להשאר עם MM? אני לא מתיימר להיות מומחה או אפילו קרוב לכך אבל נראה לי שלציוד שלך מגיע ראש קצת יותר טוב…..

Juiced

חבר משקיען
מעורבות
273
נקודות
63
אתה חייב להשאר עם MM? אני לא מתיימר להיות מומחה או אפילו קרוב לכך אבל נראה לי שלציוד שלך מגיע ראש קצת יותר טוב…..
לא חייב, בדיוק מחפש ראש MC וסטאפ

al2813

אוהב את התחום
מעורבות
156
נקודות
43
מה התקציב שלך? עברתי בשנה האחרונה 5 ראשי LOMC במחירים שונים. ראיתי את הוידאו שלך ואני לא הצלחתי לזהות את הזרוע.

המכר שלי גם עבר כמה וכמה SUTs. בסוף נסגר על SUT של מקינטוש.

al2813

אוהב את התחום
מעורבות
156
נקודות
43
דרך אגב ראיתי את הוידאו אבל עם טבלט בלי אוזניות אז רמקול ממש זבל. עדיין אני מנחש שהשני הוא התקליט.

Juiced

חבר משקיען
מעורבות
273
נקודות
63
ממש לא בשביל להתנצח. אני לוקח הכרזות כאלה ברצינות, וההשוואה ממש לא רצינית עבור הכרזה כזו. בטח לא השוואת סאונד עם ה-ADC של הטלפון ביוטיוב.

בדיוק כך אנשים מגיעים למסקנות גורפות ושגויות. זו דרך המלך לשם.

אפשר להאמין למה שאתה אומר, אבל אין מה להאמין לסרטון.

המסקנה שלי נכונה למערכת שלי וכל תקליט נשמע יותר טוב מהסטרימינג,
כמו שידרוג כבל ולא סאונד אחר.

שתי המקורות מתחברים לאותו הקדם אז זה דיי קל לעשות A-B והחליט מה נשמע יותר טוב.

מה התקציב שלך? עברתי בשנה האחרונה 5 ראשי LOMC במחירים שונים. ראיתי את הוידאו שלך ואני לא הצלחתי לזהות את הזרוע.

המכר שלי גם עבר כמה וכמה SUTs. בסוף נסגר על SUT של מקינטוש.

Jelco 750

חשבתי לקנות hashimoto hm-7 אז זה סדר גודל התקציב או משהו דומה בפחות.

כן זה השני. הדיגיטלי נשמע אטום וזה לא רק עם התקליט הזה.

al2813

אוהב את התחום
מעורבות
156
נקודות
43
Jelco 750

חשבתי לקנות hashimoto hm-7 אז זה סדר גודל התקציב או משהו דומה בפחות.

כן זה השני. הדיגיטלי נשמע אטום וזה לא רק עם התקליט הזה.

כן חשבתי שזה jelco אבל לא הייתי בטוח מכיון שנראה לי שהוספת משהו לזרוע. לי יש 250l בפטיפון (התלבטתי בין ה-jyro ל-dr feickert ובסוף קניתי את ה-woodpecker משום שהשגתי אותו מיד שניה במחיר מדהים). אני חושב לעבור ל-750. לי אשית אין sut -העדפתי פונו יעודי עם mc מובנה אבל ייתכן שאלך בכיוון אחר בעתיד. אני אישית עם audio note שמאד קל להשיג כטן ביד שניה ממשדרגים.

עם התקליטים הנכונים אין על הויניל. אני כרגע כמעט לא משמיע מוזיקה בסטרימר וזה חבל כי השקעתי המון זמן וכסף בסטרימינג.

Juiced

חבר משקיען
מעורבות
273
נקודות
63
headshell ortofon 9000

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
המסקנה שלי נכונה למערכת שלי וכל תקליט נשמע יותר טוב מהסטרימינג,
כמו שידרוג כבל ולא סאונד אחר.
שאלה מה המקורות לסטרימינג ששמעת, יכול להיות שנפלת על מקרים שהמקור לא מזהיר, או שהסטרימינג לא מזהיר.

שתי המקורות מתחברים לאותו הקדם אז זה דיי קל לעשות A-B והחליט מה נשמע יותר טוב.
ברור שאפשר, וזה אכן רלוונטי עבורך ואפשר בלי בעייה להאמין למה שאתה אומר שאתה שומע.

הדבר היחידי שאי אפשר בכלל, אבל בכלל, להתייחס אליו ברצינות זו זה הסירטון.

Juiced

חבר משקיען
מעורבות
273
נקודות
63
שאלה מה המקורות לסטרימינג ששמעת, יכול להיות שנפלת על מקרים שהמקור לא מזהיר, או שהסטרימינג לא מזהיר.

ברור שאפשר, וזה אכן רלוונטי עבורך ואפשר בלי בעייה להאמין למה שאתה אומר שאתה שומע.

הדבר היחידי שאי אפשר בכלל, אבל בכלל, להתייחס אליו ברצינות זו זה הסירטון.
Tidal, דרך roon מנגן Flac
ה Weiss תמיד מנגן את ה flac
Capture.PNG

ניתקלתי עכשיו בתקליט שנשמע פחות טוב

20230528_144119.jpg

אני שומע הבדל גם אם מדובר במצלמה של פלאפון ויוטיוב.

לדעתי כל עוד המיקרופון והרמקולים זהים ורק המקור שונה, וניתן לעשות A-B מהיר של חצי שניה, יהיה ניתן להבחין בהבדלים.
הזיכרון קצר מידיי, יותר מחמש שניות והפלציבו נכנס לפעולה וזה כבר נהיה יותר סובייקטיבי.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
Tidal, דרך roon מנגן Flac
ה Weiss תמיד מנגן את ה flac
צפה בקובץ המצורף 63052

ניתקלתי עכשיו בתקליט שנשמע פחות טוב

צפה בקובץ המצורף 63053

אני שומע הבדל גם אם מדובר במצלמה של פלאפון ויוטיוב.

לדעתי כל עוד המיקרופון והרמקולים זהים ורק המקור שונה, וניתן לעשות A-B מהיר של חצי שניה, יהיה ניתן להבחין בהבדלים.
הזיכרון קצר מידיי, יותר מחמש שניות והפלציבו נכנס לפעולה וזה כבר נהיה יותר סובייקטיבי.
אני מצטער שלא הייתי ברור. אנסה שוב:
  1. כשאתה מנגן מסטרימינג, אתה לא יודע מאיזו גרסה דיגיטלית הקובץ שהם מזרימים נלקח. יתכן שזה רימאסטרינג עתיק, או סתם גרוע, שלא מייצג את מה שדיגיטל יכול לתת.

2. יש גם מצבים שגירסה הדיגיטלית מוגבלת, כמו בהקלטות 16/44.1 מוקדמות, אז אם התקליט נשמע טוב יותר, זו לא חוכמה גדולה

3. גם לא בטוח שהתקליטים שאתה משווה אליהם הם המיטב שתקליט יכול לתת.

4. זה שמשתמשים באותו ציוד לכל ההשוואות לא אומר כלום על ההעברות הדיגיטליות והאנלוגיות.

5. אז רק השוואות שבהן גם הדיגיטל וגם הוויניל במיטבם בכלל רלוונטיות

6. מסקנות ממספר קטן של השוואות אינן בעלות משמעות סטטיסטית

7. ברור שאפשר לפעמים לשמוע שיש הבדלים גם בהקלטה עלובת נפש בטלפון, ובהעלאה בפורמט אודיו מקומפרס ליוטיוב, אבל לשמוע הבדלים זה לא מספיק. צריך לשמוע את הצליל האמיתי, גם של הדיגיטל וגם של האנלוג, לא העתקים עלובים שלהם, ולהשוות את הטונליות, הבמה, הדינמיקה וכו'. אם העותק העלוב ביוטיוב של גרסה אחת עדיף על העותק העלוב של הגרסה האחרת, זה ממש לא אומר שזה המצב בצלילים האמיתיים. למשל אם צליל אחד נשמע מלא יותר בגרסה מסוימת, ייתכן שזה בגלל שבמקור הוא מנופח מדי.
בגלל הסעיף האחרון אני אומר שאסור לסמוך על מה ששומעים ביוטיוב אפילו אם ההקלטה של שתי הגירסאות המושוות היא מושלמת, עם מיקרופונים ו-ADC מקצועיים כמו באולפנים, אז בטח ובטח אם זו רק הקלטה בטלפון.

מקווה שזה יותר ברור עכשיו.

Juiced

חבר משקיען
מעורבות
273
נקודות
63
אני מצטער שלא הייתי ברור. אנסה שוב:
  1. כשאתה מנגן מסטרימינג, אתה לא יודע מאיזו גרסה דיגיטלית הקובץ שהם מזרימים נלקח. יתכן שזה רימאסטרינג עתיק, או סתם גרוע, שלא מייצג את מה שדיגיטל יכול לתת.

2. יש גם מצבים שגירסה הדיגיטלית מוגבלת, כמו בהקלטות 16/44.1 מוקדמות, אז אם התקליט נשמע טוב יותר, זו לא חוכמה גדולה

3. גם לא בטוח שהתקליטים שאתה משווה אליהם הם המיטב שתקליט יכול לתת.

4. זה שמשתמשים באותו ציוד לכל ההשוואות לא אומר כלום על ההעברות הדיגיטליות והאנלוגיות.

5. אז רק השוואות שבהן גם הדיגיטל וגם הוויניל במיטבם בכלל רלוונטיות

6. מסקנות ממספר קטן של השוואות אינן בעלות משמעות סטטיסטית

7. ברור שאפשר לפעמים לשמוע שיש הבדלים גם בהקלטה עלובת נפש בטלפון, ובהעלאה בפורמט אודיו מקומפרס ליוטיוב, אבל לשמוע הבדלים זה לא מספיק. צריך לשמוע את הצליל האמיתי, גם של הדיגיטל וגם של האנלוג, לא העתקים עלובים שלהם, ולהשוות את הטונליות, הבמה, הדינמיקה וכו'. אם העותק העלוב ביוטיוב של גרסה אחת עדיף על העותק העלוב של הגרסה האחרת, זה ממש לא אומר שזה המצב בצלילים האמיתיים. למשל אם צליל אחד נשמע מלא יותר בגרסה מסוימת, ייתכן שזה בגלל שבמקור הוא מנופח מדי.
בגלל הסעיף האחרון אני אומר שאסור לסמוך על מה ששומעים ביוטיוב אפילו אם ההקלטה של שתי הגירסאות המושוות היא מושלמת, עם מיקרופונים ו-ADC מקצועיים כמו באולפנים, אז בטח ובטח אם זו רק הקלטה בטלפון.

מקווה שזה יותר ברור עכשיו.
כן, אתה צודק. כאשר מבצעים השוואה בין הדיגיטל לאנלוג, חשוב להבטיח תנאים זהים עבור שניהם כדי לקבוע את ההבדלים האמיתיים ביניהם. זה אומר שעלינו להבטיח ששני המקורות, הדיגיטלי והאנלוגי, הם באותה איכות ובדיוק דומה עבור הפרמטרים השונים כמו גודל הקובץ, קצב דגימה, איכות הקודק, וכו'.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור