זמר הג'ז

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,748
נקודות
113
עמיר היקר, התגובה הזאת מופנית בעיקר אליך.

הנה אני יושב לי בבוקר האביבי הזה במרפסת ביתי בברלין, ומוצא לי רגע להעיף מבט, בין השאר, גם בדיטאון.
לא ייאמן, אבל אפילו מכאן נדמה ששומעים את קול שוועותיך נישאות השמיימה!

על מה ולמה, איש חביב? בוא נסתכל על כל העניין ממבט על.

לפני ימים אחדים כתבתי כמה הרהורים בעקבות ביקורי בתערוכת מינכן (עיר שונה כל כך מברלין).
נדמה שההרהורים האלה עוררו את חרונך עד שקצף זב מקצות פיך. כך לפחות נראה מהמרחק הזה.
ואתה עומד לך בפתח דיטאון, כנביא שזקנו מתנפנף ברוח, ומזהיר את כל מי שרק רוצה לשמוע מפני השרלטן ההוא, Vivaldi Audio.

הואיל ויש לי חיבה קלה לנביאים ולמטיפים בשער, החלטתי לקרוא בעיון את תגובותיך/הערותיך/השתלחויותיך.
אם נוגעים בתמציתן, ניכר מהן שכל קצפך הוא על כך שאני מתיימר לדעת,
או אפילו – שומו שמיים, חזיז ורעם - שאני יודע (עייפתי מלספור כמה פעמים הדגשת את זה) מה הוא צליל טבעי.

ובכן, מר קסנר הנכבד, אתה צודק. אתה צודק לגמרי.
ברוב עוונותי, אני מודה – mea culpa, mi fili – נדמה לי שאני יודע מה הוא צליל טבעי.

כן, יודע, לא ייאמן!

בוא תשמע סיפור מזעזע: כמי שמנגן שנים ארוכות, מדי יום, בחליליות עץ,
אני מתיימר להכריז, כשאני שומע הקלטה של חלילית, אם החלילית נשמעת כמו חלילית או כמו מקל מטאטא מפלסטיק ועם חורים.
יתרה מזאת, אני עד כדי כך שוגה באשליות עד שאני אפילו מעז לטעון שאני מזהה האם ה-Pitch הוא 440 או 415 או 392.

מה דעתך, שאכין את כתונת המשוגעים לפני שתתקשר למחלקה פסיכיאטרית כלשהי?

אללי, הידיעה, או היומרה, הנוראה הזאת גוררת אותי לעוולות שלא נשמע כדוגמתן. למשל, שאני נהנה יותר מקונצרטים חיים מאשר ממוזיקה במערכת. מילא נהנה, אני אפילו טוען בריש גלי שמוזיקה חיה היא הקריטריון העליון שלי לשפוט איכות של מערכת.

הנה אתמול בערב התארחנו אצל זוג חברים, אחד מהם המנהל המוזיקלי של תזמורת נהדרת בגרמניה. אחרי ארוחה מצוינת, וכטוב ליבו בכמה כוסיות, הוא התיישב ליד הפסנתר בסלון שלו וחבט בנו עם האפסיונטה של בטהובן.

אני מודה, מודה ומתוודה: משום מה הצליל נשמע לי טבעי. גרוע יותר, התענגתי על ההקשבה לאין ערוך יותר מאשר במערכת בביתי.
אני יודע שלא תסלח לי על כך. להגנתי, גם אני שתיתי כמה כוסיות, ואין ספק שהן שיבשו את שיפוטי.

והלאה והלאה, עמיר היקר.
אני בטוח שאודיופיליה בכלל יקרה לליבך, ואם היינו פוגשים זה את זה במפגש אנושי נורמלי – כלומר, לא מול שני מסכים – יש מקום להניח שהיינו אפילו נהנים זה מחברת זה.
אז גם אם אתה בטוח ללא שום צל של ספק שאני שרלטן המדיח לדבר עבירה ומעשים איומים את חברי הפורום התמימים,
מה דעתך לעשות את זה בשפה שבה היית משתמש, אולי, במפגש אנושי נורמלי?

חוץ מזה, איש נהדר, יום יפה בחוץ. צא לנשום קצת אוויר.

להתראות
אמרת אמרת.

את כל מה שהיה לי להגיד, כבר אמרתי, ולא נראה לי שהוספת משהו מעבר לדברים שכבר נאמרו, בצורה זו או אחרת, במו בציון חלילית עץ במקום סקסופון, וואריאציות מסוג זה, ועוד כמה תהיות ורטוריקות ריקות ותיאורים ספרותיים של עלילותיך בהאזנה לדברים, כך שאין טעם לחזור ולדוש בזה.

עייפתי מהסבב הזה. ניפגש בסבב הבא, אם יהיה כזה :)

חקסמח! (ורד)

נערך לאחרונה ב:

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,748
נקודות
113
נ.ב., @Vivaldi Audio -- אין לנו גם שמץ של ויכוח על זה שאתה מאמין באמונה שלמה שאתה יודע מהו צליל טבעי, כך שכל הדוגמאות שבאו להמחיש אתה זה, מיותרות, כמו למעשה, כל הפוסט הארוך והרטורי שלך. על זה אנחנו מסכימים לגמרי עוד לפני שכתבת אות אחת.

אתה צודק באותה מידה שאתה צודק שהרמקולים שאתה מייבא מייתרים טיפול אקוסטי בניגוד לחוקי הפיזיקה, ובהינתן -- כעובדה -- שאתה לא שומע/מבחין שהצליל "שבור" כשטיפול אקוסטי כן נדרש, ברור שאתה לא יודע להבדיל בין צליל טבעי לצליל "שבור", ובזאת נגמר הסיפור הזה, וכמו שהיינו נוהגים לכתוב בשיעורי המתימטיקה בתיכון "מ.ש.ל"

ובאמת עייפתי מלטחון דברים בסיסיים מכל מיני זוויות. התועלת השולית מזה כבר אפסית. מי שלא הבין עד עכשיו, כנראה שלא יבין או לא רוצה להבין. שיהיה.

Vivaldi Audio

עוסק בתחום
מעורבות
243
נקודות
43
אמרת אמרת.

את כל מה שהיה לי להגיד, כבר אמרתי, ולא נראה לי שהוספת משהו מעבר לדברים שכבר נאמרו, בצורה זו או אחרת, במו בציון חלילית עץ במקום סקסופון, וואריאציות מסוג זה, ועוד כמה תהיות ורטוריקות ריקות ותיאורים ספרותיים של עלילותיך בהאזנה לדברים, כך שאין טעם לחזור ולדוש בזה.

עייפתי מהסבב הזה. ניפגש בסבב הבא, אם יהיה כזה :)

חקסמח! (ורד)

יופי. נסכים, בחיוך, שלא להסכים.
חג שמח גם לך

gds

מושעה
מעורבות
756
נקודות
113
א

פשוט מעולה. המודעות העצמית התאבדה.

עייפתי.
עומר, שלא תתייאש לנו פה, צריך כל קול שונה, כזה שלא יושב כל היום בבית, חורש את האינטרנט רק כדי לעשות קופי פייסט לגרפים כדי להזין מדורת וויכוחים משל היו כבשן במפעל מתכת שאסור לכבותו.
שאל אותו לפני שהיו מכשירי מדידה איך יצרו כלים מוזיקליים ואיך כיווננו אותם ל440 Hz בדיוק, האם הייתה פיה עם לשונית מוסכמת כזו כמו איזה אבן שהייתה לרוכלים בשווקים שהיוותה מוסכמה ואיך שיכפלו אותה, לפי גרף? אומר לי שנמאס לו ממני, עדיף שיסתכל מדי פעם במראה, נוכחותו המוגזמת והקנטרנית מבריחה מפה הרבה חבר'ה חדשים ו/או צעירים שרועדים מפחד לכתוב משהו.

gds

מושעה
מעורבות
756
נקודות
113
כלך לך בזבזן חמצן. אנשים עם פתיל יותר ארוך משלי נשברו והחליטו לשים מקל בגלגליך המאוסים, אחד או שני אנשים אומרים לך שאתה שיכור יתכן שהם טועים, ראה כמה מיאוס הצלחת לעורר שאנשים הרבה יותר נחמדים ומאופקים ממני החליטו לומר לך די!

gds

מושעה
מעורבות
756
נקודות
113
אתה לא נכון. כל השאר כן.

יתוש הזבל ממשיך לזמזם -- בזזזזזזזזזזזזזזזזזזזזזזזזזזזזזזזזזזזזזזזזז.
בוז.

אולי די? אפילו עם מוח של זבוב אתה אמור להיות מסוגל להבין שלא יצא לך שום דבר מכל הזמזומים האלה.
לא רוצה.

tomertsin

מושעה
מעורבות
2,203
נקודות
113
עמיר,

לא נמאס לך להיות כל היום בפורום ולריב עם כולם?
עוד דבר, אתה זה שחייב להגיד את המילה האחרונה ולחרב כל שרשור?
חגסמח, זה של יואל.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,748
נקודות
113
עמיר,

לא נמאס לך להיות כל היום בפורום ולריב עם כולם?
עוד דבר, אתה זה שחייב להגיד את המילה האחרונה בכל שרשור?
חגסמח, זה של יואל.
אני לא רב עם כולם. רק עם מי שכותב שטויות וגם מתעקש עליהן.
אני לא כל היום בפורום. אני יושב ב-sweet spot ומקשיב למוזיקה. כשיש הודעה, אני מגיב, וממשיך הלאה.
אני אומר מילה ראשונה או אחרונה לפי העניין, לא לפי ההכתבות שלך.
חקסמח, לא חגסמח, וזה לא של יואל אלא של קישון.

נערך לאחרונה ב:

tomertsin

מושעה
מעורבות
2,203
נקודות
113
אל תהיה כל כך לוחמני, כל אחד חושב אחרת ואין אמת אחת נכונה לכולם.
חג שמח.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,748
נקודות
113
אל תהיה כל כך לוחמני, כל אחד חושב אחרת ואין אמת אחת נכונה לכולם.
חג שמח.
יש דברים של טעם ודעות, כמו מה אוהבים ומה יפה ומה טוב וכו'. על דברים כאלה אני בכלל לא מתווכח.
יש דברים שאינם עניין של טעם ודעות, כמו חוקי הפיזיקה.
לעמוד בנחישות על הדיוק בדברים מהסוג האחרון לא נראה לי כ"לוחמנות".

נערך לאחרונה ב:

gds

מושעה
מעורבות
756
נקודות
113
יש דברים של טעם ודעות, כמו מה אוהבים ומה יפה ומה טוב וכו'. על דברים כאלה אני בכלל לא מתווכח.
יש דברים שאינם עניין של טעם ודעות, כמו חוקי הפיזיקה.
לעמוד בנחישות על הדיוק בדברים מהסוג האחרון לא נראה לי כ"לוחמנות".

ועוד דבר, בחרת להתערב עם "סידרת החינוך" הזו דווקא בנקודה שמישהו בוחר ביוזמתו להפיץ זבל מוחלט, ואני רק מגיב לו, אבל אתה מעיר דווקא לי.

לדעתי, זו התערבות בלתי הולמת, במיוחד מצד כתב האתר.
כדאי שתתאפס על מי הרעים כאן.
תומר בסדר גמור.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,748
נקודות
113
תומר בסדר גמור.
בדיוק :) :)

ו- @tomertsin -- שים לב מה התחיל את העניין הבוקר:
עומר, שלא תתייאש לנו פה, צריך כל קול שונה, כזה שלא יושב כל היום בבית, חורש את האינטרנט רק כדי לעשות קופי פייסט לגרפים כדי להזין מדורת וויכוחים משל היו כבשן במפעל מתכת שאסור לכבותו.
שאל אותו לפני שהיו מכשירי מדידה איך יצרו כלים מוזיקליים ואיך כיווננו אותם ל440 Hz בדיוק, האם הייתה פיה עם לשונית מוסכמת כזו כמו איזה אבן שהייתה לרוכלים בשווקים שהיוותה מוסכמה ואיך שיכפלו אותה, לפי גרף? אומר לי שנמאס לו ממני, עדיף שיסתכל מדי פעם במראה, נוכחותו המוגזמת והקנטרנית מבריחה מפה הרבה חבר'ה חדשים ו/או צעירים שרועדים מפחד לכתוב משהו.
זה פוסט שמהותו וכוונתו הוא לחרחר מלחמה, קורא ל"נלחמים" שלא להתייאש, וכיו"ב.

ודווקא בעקבות הפוסט הזה והתגובות לו, אתה בוחר להתערב ולאשים אותי ב"לוחמנות"!!!

גם אם החלטת להעיר לי על "לוחמנות", לפחות תבחר בזמן מתאים.

נראה לי שהרבה יותר מתאים, בכלל ובפרט, להעיר ל-gds, גם על "לוחמנות", גם על קנטרנות, גם על התבטאויות ונושאים בלתי הולמים, כולל זונות וכיו"ב ועוד הרבה דברים.

על זה שהפוסטים שלו או ריקים מתוכן ענייני או מלאים בשטויות אני מניח שאי אפשר להעיר, כי הוא לא היחיד בזה, אבל ממש אין רבים כמוהו.

אז אני מוחה גם על זה שבכלל בחרת "לחנך" אותי, גם על תוכן ה"חינוך", גם על התזמון הלקוי בעליל, וגם על זה שלא הערת למי שכן צריך היה להעיר, ובעליל דורש "חינוך" מעמיק, או בכלל עדיף שיעוף מהפורום -- ה"תרומה" שלו שלילית בלבד.

Slim1900

אוהב את התחום
מעורבות
97
נקודות
28
אז אני מוחה גם על זה שבכלל בחרת "לחנך" אותי, גם על תוכן ה"חינוך", גם על התזמון הלקוי בעליל, וגם על זה שלא הערת למי שכן צריך היה להעיר, ובעליל דורש "חינוך" מעמיק, או בכלל עדיף שיעוף מהפורום -- ה"תרומה" שלו שלילית בלבד.
ואוו , ממש מחאה . ד מ ו ק ר ט י ה.
אני ואני ואני ואני ואני...........................................

shokroun

חבר משקיען
מעורבות
654
נקודות
113
מי ששומע מוזיקה קלאסית ייתכן וזה באמת המדד עבורו, סימפוניה. אם רוב השמיעה היא ג'אז ומקסימום קצת פרוג ועולם ופופ ושם... אז צריך שהמערכת תרגש ותעבוד נכון בתחומים האלה. החדר שלי והמערכת שלי עדיין לא יודעות לתת סימפוניה כמו שצריך - זה לא מונע ממני להנות מאוד מכל היתר הרב שבנמצא ולמדוד את המערכת שלי בקטעים מהסוגה המוסיקלית אותה אני מרבה לשמוע.

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,452
נקודות
113
מערכת מאוזנת, ווריסטאלית, שקופה ואיכותית צריכה לדעת לרגש *בכל ז'אנר קיים*.
ואני מאמין שמערכת במידה ויודעת לרגש ולשקף מוזיקה קלאסית, תדע ללא טיפה של מאמץ לשקף מוזיקה ג'אז וכו...
עם זאת מיקום והתאמת רכיבי הסאטאפ הם תנאי קריטי לשקיפות התוצאה (והתהליך לתוצאה).

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,748
נקודות
113
מי ששומע מוזיקה קלאסית ייתכן וזה באמת המדד עבורו, סימפוניה. אם רוב השמיעה היא ג'אז ומקסימום קצת פרוג ועולם ופופ ושם... אז צריך שהמערכת תרגש ותעבוד נכון בתחומים האלה. החדר שלי והמערכת שלי עדיין לא יודעות לתת סימפוניה כמו שצריך - זה לא מונע ממני להנות מאוד מכל היתר הרב שבנמצא ולמדוד את המערכת שלי בקטעים מהסוגה המוסיקלית אותה אני מרבה לשמוע.
אם אתה לא מאזין לסימפוניות, אין שום צורך להתעסק במדידת המערכת שלך בז'אנר הזה.

מערכת מאוזנת, ווריסטאלית, שקופה ואיכותית צריכה לדעת לרגש *בכל ז'אנר קיים*.
אני לא יודע לגבי "מערכת מאוזנת, ווריסטאלית, שקופה ואיכותית" ושאר תארים, אבל מערכת צריכה לדעת לרגש את בעל המערכת רק במוזיקה שהוא שומע בפועל, גם אם אחרים יכולים לחשוב שהיא לא מספיק מהתארים שחשובים להם.

gds

מושעה
מעורבות
756
נקודות
113
כדאי שתתאפס על מי הרעים כאן.
אני לא פסיכולוג אבל המשפט הזה יש בו כל כך הרבה לשיעור בנושא.
הם הרעים ואני הטוב, הם בני החושך ואני בן האור והאמת, וכל זה כי האיש צר עולמו כעולם נמלה, כל היום בבית, אין לו ילדים להעביר זמן איכות או חברים ועיסוקים מחוץ לנושא ולאתר, כל דימויו והגדרתו העצמית שבנה נסובים סביב התפלפלויות ומציאת קוצו של יוד, ערער לו זאת ופירקת את מי ואיך שהוא תופש את עצמו, מאחל לו שימצא עיסוקים והגדרות עצמיות נוספות למען בריאותו, הלחץ דם והנפש קשורים אתם יודעים.

DavidGil

חבר משקיען
מעורבות
1,870
נקודות
113
אני לא פסיכולוג אבל המשפט הזה יש בו כל כך הרבה לשיעור בנושא.
הם הרעים ואני הטוב, הם בני החושך ואני בן האור והאמת, וכל זה כי האיש צר עולמו כעולם נמלה, כל היום בבית, אין לו ילדים להעביר זמן איכות או חברים ועיסוקים מחוץ לנושא ולאתר, כל דימויו והגדרתו העצמית שבנה נסובים סביב התפלפלויות ומציאת קוצו של יוד, ערער לו זאת ופירקת את מי ואיך שהוא תופש את עצמו, מאחל לו שימצא עיסוקים והגדרות עצמיות נוספות למען בריאותו, הלחץ דם והנפש קשורים אתם יודעים.
חצית קו אדום. מציע שתמחוק.

gds

מושעה
מעורבות
756
נקודות
113
חצית קו אדום. מציע שתמחוק.
Don't poke the bear שמעת על המושג הזה? מי שמשפיל אחרים על בסיס קבוע שיהיה מוכן שזה יכול להיות כואב.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור