הסט אפ שלי ושאלת המקור או התרנגולת, מה יותר חשוב?

YOSSI24

חבר משקיען
מעורבות
473
נקודות
83
דויד, איזה כיף שאתה כאן, תענוג לקרוא, כתיבה קולחת, נטולת אגו וכתובה ע''י אדם שלא עף על עצמו משל קיבל איזו הסמכה עליונה להיותו אוטוריטת סאונד.

גם אני בוגר תפוז וזוכר דויד חמוד שכתב שם עם ניק david@ או משהו דומה. זה אתה?

בנוגע לתפיסות של אודיו ולכל תופסי העכוז ש''מקנאים'' במי שלא שומע הבדלים, זו אמירה מתנשאת לא פחות מלומר לכם שיש מצב שאתם רק -חושבים או מדמיינים- שאתם שומעים הבדלים ולא באמת שומעים אותם אז תרגיעו.
אין לי בעיה עם המדמיינים אגב, שיהיה לכם לבריאות.

<נערך על ידי נמר>

יוסק׳ה.
מבקש לגלות סבלנות כלפי חברי הפורום.
לא רוצה עוד מלחמות כאן.

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113
מה יש לקנא במישהו שיש לו
חושים דפוקים,
יוסי, אני בטוח לחלוטין שזה לא קשור לחושים כלל. זה רק ענין של התנסות.
הדעות האודיופיוליות שלך היום מתבססות על ההתנסויות שהיו לך עד כה. ואם אדם ניסה פעמיים לשמוע הבדלים בין כבלים ולא שמע, הוא יסיק מזה שאין הבדלים בין כבלים ויבנה מערכת על פי אותה תפיסת עולם.
אדם שניסה, או השתתף בסיטואציה שבה ניסו לשמוע הבדלים, ושמע או חשב ששמע, יבחר ללכת בדרך אחרת.

אני סמוך ובטוח ואין לי צל של ספק שאם עושים מספיק נסיונות נכונים, אין שום בעיה לשמוע הבדלים. זה ב-ד-י-ו-ק כמו יין,קפה וכל חוויה חושית אחרת: צריך ניסיון והתנסות.
חלק תופסים יותר מהר, חלק פחות. אצל חלק הניסיונות היו ברורים יותר, אצל חלק פחות.

המסזקנה? שאיש איש בדרכו ילך. דוד ורונן חושבים שכבלים זה בזבוז כסף? כיף להם. חסכו. בוא נעבור הלאה.
גם תולעת שנולדה בדלעת
חושבת שזה דבר הכי מתוק שיש.
מאיפה אתה מביא את זה? אני חייב לאמץ את זה. יש זכויות יוצרים? :)

ZEEV78

חבר משקיען
מעורבות
349
נקודות
83
דויד, איזה כיף שאתה כאן, תענוג לקרוא, כתיבה קולחת, נטולת אגו וכתובה ע''י אדם שלא עף על עצמו משל קיבל איזו הסמכה עליונה להיותו אוטוריטת סאונד.

גם אני בוגר תפוז וזוכר דויד חמוד שכתב שם עם ניק david@ או משהו דומה. זה אתה?

בנוגע לתפיסות של אודיו ולכל תופסי העכוז ש''מקנאים'' במי שלא שומע הבדלים, זו אמירה מתנשאת לא פחות מלומר לכם שיש מצב שאתם רק -חושבים או מדמיינים- שאתם שומעים הבדלים ולא באמת שומעים אותם אז תרגיעו.
אין לי בעיה עם המדמיינים אגב, שיהיה לכם לבריאות.

עוד אחד שמתיימר להיות בעל חושים על טבעיים וקובע עובדות על סמך ניחושים וסטיסטיקות לגבי הדעות של אנשים, הגישה שלך לא פחות גרועה מאלה שבאמת מתנשאים או ה"מדמיינים". אני למשל באמת מפרגן לכולם, גם לאלה שנהנים מסט אפים לא יקרים וחושבים שיש להם את המערכת הכי טובה בעולם, לא מאמין? בעיה שלך (כנס לאתר הכחול ותראה לכמה אנשים עזרתי לבנות סט אפ בכל תקציב בלי פילוסופיה בגרוש וללא תמורה).

zs

חבר משקיען
מעורבות
1,590
נקודות
113
זה בדיוק למה עשו אותך מנהל פה. פוליטיקאי ממולח שכמוך.
(דווקא סילטק, אבל נשבע שאין הבדל...)
ישנה הצדקה לאינטרקונקט יקר יותר מהמקור ?

ilaubel

אוהב את התחום
מעורבות
86
נקודות
28
ZEEV78
אתה יכול לשלוח לינק ללאתר הכחול ?

ZEEV78

חבר משקיען
מעורבות
349
נקודות
83
ZEEV78
אתה יכול לשלוח לינק ללאתר הכחול ?

לא מדובר באתר "כחול" אלא באתר מקביל שמשום מה לא מזכירים את שמו פה באתר מסיבה כלשהי, אני פשוט זורם עם הזרם.

ZEEV78

חבר משקיען
מעורבות
349
נקודות
83

צריכה להיות פרופרציה בין ערך הרכיבים לכבילה ובאופן עקרוני רצויי לקנות את הכבילה הכי טובה שאפשר לקנות (מבחינה תקציבית ולוגית, בתנאי שהיא באמת שווה את זה, לא חסרים לוקשים בתחום האפור הזה) אם רוצים להפיק את המקסימום מהסט אפ.

YOSSI24

חבר משקיען
מעורבות
473
נקודות
83
יוסי, אני בטוח לחלוטין שזה לא קשור לחושים כלל. זה רק ענין של התנסות.
הדעות האודיופיוליות שלך היום מתבססות על ההתנסויות שהיו לך עד כה. ואם אדם ניסה פעמיים לשמוע הבדלים בין כבלים ולא שמע, הוא יסיק מזה שאין הבדלים בין כבלים ויבנה מערכת על פי אותה תפיסת עולם.
אדם שניסה, או השתתף בסיטואציה שבה ניסו לשמוע הבדלים, ושמע או חשב ששמע, יבחר ללכת בדרך אחרת.

אני סמוך ובטוח ואין לי צל של ספק שאם עושים מספיק נסיונות נכונים, אין שום בעיה לשמוע הבדלים. זה ב-ד-י-ו-ק כמו יין,קפה וכל חוויה חושית אחרת: צריך ניסיון והתנסות.
חלק תופסים יותר מהר, חלק פחות. אצל חלק הניסיונות היו ברורים יותר, אצל חלק פחות.

המסזקנה? שאיש איש בדרכו ילך. דוד ורונן חושבים שכבלים זה בזבוז כסף? כיף להם. חסכו. בוא נעבור הלאה.

מאיפה אתה מביא את זה? אני חייב לאמץ את זה. יש זכויות יוצרים? :)

מתן,
מסכים זה לא חושים,
אבל זה גם לא התנסות ומיומנות,
"זה אדם שאינו מקבל עליו מוסכמות"
nonconformist
זה מצביע אל ינדווידואליזם חזק
כזה עמוס כינן או תומרקין,
אלה אנשים לא חופשיים בדעתם
הם תמיד בכיוון אחד בקצה הסקאלה,
איתם אתה מטפס על קיר חלק,
אני מאשר לך ואחרים להשתמש באימרות
כנף שלי,לפעמים הם משקפים את
סיטואציה מדויקת :)

נערך לאחרונה ב:

ברקצ

חבר משקיען
מעורבות
269
נקודות
83
אני מתעסק ומתלבט עם מקורות כבר הרבה זמן ... ומגלה כל פעם תופעות חדשות ומשונות.
למשל ... שהרבה פעמים איכות הטרנספורט חשובה מאיכות הממיר. שבממירים מודרנים שמוכרים היום הרבה פעמים שימוש במחשב דרך כניסת usb עדיף על חיבור טרנספורט יעודי. שדיווידי של פיוניר ב 700 שקל יכול להשתוות ואפילו לעלות על ממירים של 3000 דולר שמחוברים למחשב או טרנספורט. שאחרי האזנה ממושכת ומפורטת אתה מבין למה הממיר שקנית ביותר מ 4000 דולר באמת נותן יותר עושר וניואנסים והאזנה נינוחה מאשר הפיוניר ב 700 שקל אבל כמה ההבדלים האלה עדינים ודקיקים ואפשר להבין למה מישהו לא ירצה לשלם פי 20 כדי לקבל אותם.
אישית עוד לא מצאתי את הפתרון שלי.

ronensud

חבר משקיען
מעורבות
733
נקודות
113
למשל ... שהרבה פעמים איכות הטרנספורט חשובה מאיכות הממיר. שבממירים מודרנים שמוכרים היום הרבה פעמים שימוש במחשב דרך כניסת usb עדיף על חיבור טרנספורט יעודי. שדיווידי של פיוניר ב 700 שקל יכול להשתוות ואפילו לעלות על ממירים של 3000 דולר שמחוברים למחשב או טרנספורט. שאחרי האזנה ממושכת ומפורטת אתה מבין למה הממיר שקנית ביותר מ 4000 דולר באמת נותן יותר עושר וניואנסים והאזנה נינוחה מאשר הפיוניר ב 700 שקל אבל כמה ההבדלים האלה עדינים ודקיקים ואפשר להבין למה מישהו לא ירצה לשלם פי 20 כדי לקבל אותם.

אני היום עם טרנספורט של מרנץ ודאק של סים אודיו.
בדיעבד הייתי קונה את הדאק משולב טרנספורט של סים (אני אוהב מכשירים משולבים, בעיקר מטעמי נוחות, לאו דווקא סאונד) ואם אפשרי שהמכשיר ישמש גם כסטרימר ככה שניתן להיפרד לגמרי מהמחשב- בכלל טוב.
אני חושב של- AVM יש מכשירים שעושים הכל (דאק, טרנספורט, סטרימר).
נראה לי כמו הפיתרון האידיאלי למי שרוצה לנגן גם וגם.

איציק ירקוני

צוות האתר
צוות האתר
מעורבות
1,023
נקודות
113

לטעמי... הפתרון הטוב ביותר לקבלת חבילה מושלמת ברמת מחיר די משתלמת. זה אופו 105D.

YOSSI24

חבר משקיען
מעורבות
473
נקודות
83

ברק,
אם אתה לא יודע מה לעשות,
אל תעשה כלום,
תן "למחשב" לעבוד התשובה שתבוא
תהייה מאוד בהירה וברורה,
כך אני נוהג לעשות.

נערך לאחרונה ב:

DavidGil

חבר משקיען
מעורבות
1,870
נקודות
113
למה לא?
אליבא דאסכולת הכבלים, האינטרקונקט הוא קומפוננט בפני עצמו במערכת ולכן יש הצדקה להשקעה בו בלי קשר מה עומד מאחוריו או מלפניו או מצדדיו.
היית שואל את אותה שאלה ביחס לרמקול יקר יותר מהמגבר?
בעקרון ברור שצריך להיות איזון בין הקומפוננטים אבל גם כל אחד מהם עומד בפני עצמו.
והשאלה היא איזה פקטור במשוואה הכוללת אתה נותן לכל אחד. לדעתי הרמקול הכי חשוב כי בו תשמע את ההבדלים הכי גדולים בין הרמות השונות.

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
והשאלה היא איזה פקטור במשוואה הכוללת אתה נותן לכל אחד. לדעתי הרמקול הכי חשוב כי בו תשמע את ההבדלים הכי גדולים בין הרמות השונות.

תרשה לי לתקן אותך - רמקול + מגבר + חדר, מבחינתי זו יחידה אחת.

SONYES

חבר משקיען
מעורבות
744
נקודות
113
הערה לגבי "כוכבים" *****

בדרך כלל ציוני הכוכבים מתייחסים לרמת המחיר של המכשיר הנבדק. כלומר, אם מכשיר של פיוניר שעולה 200 דולר מקבל 5 כוכבים, המשמעות היא שלדעת הכותב זה המכשיר הטוב ביותר שניתן לרכוש ב 200 דולר ואולי אפילו ב 500 דולר. אם מכשיר יקר שעולה 5000 דולר מקבל 5 כוכבים, זה לא אומר שהוא נשמע כמו מכשיר שעולה 200 דולר שקיבל חמישה כוכבים.

חוץ מזה, כדאי לשים לב וזה בדוק!!! כמה משקיע יצרן מסויים בפרסום בעיתון בו הוא מקבל הרבה כוכבים.

שורה תחתונה - כוכבים זה שטויות.

אריה

אריה כוכבים יש רק בשמיים :בכי:
כבר קניתי מוצרים עם 5 כוכבים , ונפלתי איתם .
WHAT HIFI אלופים בלתת כוכבים ורוב הדברים שווים ל..........
עניין של פרסומות מול המגזין .-צדקת בעניין .
התוצאה הסופית של המאזין בבית היא הציון האמיתי .
וכבר נוכחתי .. ללא כוכבים או סופרלטיבים יש צליל מעולה
ואלו עם סופרלטיבים מאכזבים ובגדול .

לעניין המערכת של החבר -אם טוב לו ונהנה.
LG /PIONEER וכו ורמקולים והמגבר אם התוצאה ערבה לאוזנו זה מה שחשוב .

גמר חתימה טובה

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,474
נקודות
113
תרשה לי לתקן אותך - רמקול + מגבר + חדר, מבחינתי זו יחידה אחת.

בהנתן חדר קיים = סיטואציה קיימת.
הרמקול בהחלט מניסיוני - בעל ה אימפקט ה-שמיע, משמעותי ובעל שינוי הקריטי ביותר.

ההגברה (קדם + מגבר - לעולם ילכו יחד) חשובה בהחלט אך היא לא בעלת אותו משקל יחסי כמו הרמקול.

☆תוספת☆
כבילה
מבחינתי
אחרי שכל הציוד עומד ומאוזן ומוסכם
הכבילה זה ה fine tuning ומשקלה לפחות עבורי - בשרשרת "איזון המערכת ובנייתה מהיסוד" - אחרונה בהחלט.

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
כבילה
מבחינתי
אחרי שכל הציוד עומד ומאוזן ומוסכם
הכבילה זה ה fine tuning ומשקלה לפחות עבורי - בשרשרת "איזון המערכת ובנייתה מהיסוד" - אחרונה בהחלט.
מסכים וקצת מרחיב מעבר:
נוכחתי שלכבילה וטיפול בחשמל (וגם לשיכוך) יש תפקיד חשוב בהורדת רצפת הרעש ובהעברה טובה/נכונה יותר של פרטים, תלת מימד וכו'.
אפשר לראות , לפחות בטיפול בחשמל (שזה כולל גם את הכבילה) , סוג של תשתית שנכון לעשות בכל סטאפ (בפרופורציה מתאימה כמובן...)
לדעתי כבלי רמקולים ואינטרקונקטים יותר תלויים או ראויים להבדק בהתאם לציוד.
ארז

DavidGil

חבר משקיען
מעורבות
1,870
נקודות
113
מסכים וקצת מרחיב מעבר:
נוכחתי שלכבילה וטיפול בחשמל (וגם לשיכוך) יש תפקיד חשוב בהורדת רצפת הרעש
ארז
אני באמת שואל (ולא בהתרסה) מה פירוש "הורדת רצפת הרעש"?

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
אני באמת שואל (ולא בהתרסה) מה פירוש "הורדת רצפת הרעש"?
לכל מכשיר יש רעש עבודה. השאלה כמה מהרעש עובר ומפריע לשמע וכמה אפשר "לנקות". זה בעקרון הפעולה של פילטר מתח.
ארז

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
הייתה פעם תוכנית אמריקאית מצחיקה מאוד שהייתה בנויה מקטעים קצרים של שתי דקות גג.

באחד הקטעים, רדיו צורח בקולי קולות ובעל ואשתו רבים ואי אפשר לשמוע דבר בגלל הרעש של הרדיו. לפתע קולו של הבעל מתגבר בצרחות מעל לרעש שבוקע מהרדיו: לא, אני לא מספר לכולם שאת דבילית, אבל תנמיכי לעזאזל את הרדיו!!! האישה ניגשת לרדיו ומורידה אותו מהמדף עליו הוא מוצב למדף נמוך יותר....

זה רצפת רעש...

אריה

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור