המערכת היקרה ביותר בישראל שאני מכיר...

gds

מושעה
מעורבות
756
נקודות
113
רגע, אתה ציינת שבעל המערכת הוא אודיופיל מורה למתמטיקה. שכחת לציין שהוא עוסק בתחום?
וואו. גם לא גילוי נאות, גם כותרת שמדברת על $$$, גם העמדה מביכה וגם סיקור עיתונאי כושל ופרווה ופלא שזה לפחות אצלי הקפיץ את הפיוז של חלאס עם הקונפורמיסטיות החנפנית, מר HiFiBuzz לא יודע מה שמך, הטון שלי היה צורם, מקבל ומוריד.

gds

מושעה
מעורבות
756
נקודות
113
אתה מודה שאתה סוג של גרינץ׳ מתוסכל.

ֿבאמת תודה שאתה משאיר לבעל הקניין לעשות ברכושו כרצונו.

ֿתיקון, זה היה יאיר תמם ולא ערן.
ֿלגבי מיקום המערכת בעבר ובהווה, יש לזה קשר עם נראות, רחמנא לצלן חלקנו לא מקדשים אודיו מעל כל הדברים בחיים.
ֿלשמוע הערות ממי ׳ הרמקולים שלו קטנים מידי למלא ולהחזיק את החלל בו הם מוצבים ומתעסק כל היום בחוטים ומפסקים כאילו הם תחליף לאקוסטיקה….נו שויין.

תנוח דעתך זו לא המערכת היקרה בארץ, גם לא מתקרבת לכזו.
ֿלאור הערותיך בעבר והשרשור הזה הדבר היחיד שמפריע לך זה כיסם של אנשים.
הצעה ידידותית, תתחיל למדוד את עצמך מול עצמך היכן השתפרת והיכן לא, ולא מול אחרים, זה עוזר למדד האושר על פני מרמור של שנים.

הנה הדבר היחיד שאנחנו מסכימים עליו.
"ֿבאמת תודה שאתה משאיר לבעל הקניין לעשות ברכושו כרצונו."

תשובה ילדותית נוספת.

"תיקון, זה היה יאיר תמם ולא ערן.
ֿלגבי מיקום המערכת בעבר ובהווה, יש לזה קשר עם נראות, רחמנא לצלן חלקנו לא מקדשים אודיו מעל כל הדברים בחיים.
ֿלשמוע הערות ממי ׳ הרמקולים שלו קטנים מידי למלא ולהחזיק את החלל בו הם מוצבים ומתעסק כל היום בחוטים ומפסקים כאילו הם תחליף לאקוסטיקה….נו שויין."

אבל בסוף כן ויתרת על הנראות, כן חשובה לך ההעמדה, אז מה זה מפריע לך שכתבתי זאת למציג ?
מתעסק בחוטים ומפסקים זה אבני בניין של אודיופיליה בניגוד לציודופיליה שאני חושב שבינתיים אתה נמצא במחנה השני.
ובבקשה תשתדל לומר אמת ולדייק כי אין לי רמקולים קטנים מידי לחלל, היה בדיוק ההיפך, עכשיו שנאלצתי לעבור לחדר קטן מהסלון אני בחיפוש אחר רמקול מתאים-זה מה שכתבתי, אבל לא פעם ראשונה שאתה נוהג לסלף עובדות.

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
וואו. גם לא גילוי נאות, גם כותרת שמדברת על $$$, גם העמדה מביכה וגם סיקור עיתונאי כושל ופרווה ופלא שזה לפחות אצלי הקפיץ את הפיוז של חלאס עם הקונפורמיסטיות החנפנית, מר HiFiBuzz לא יודע מה שמך, הטון שלי היה צורם, מקבל ומוריד.

גדי,
לפני שאתה רץ לשנות את שמך לצ'ה גווארה הסוציאליסט תיזכר איך האיש סיים.
;)

gds

מושעה
מעורבות
756
נקודות
113
גדי,
לפני שאתה רץ לשנות את שמך לצ'ה גווארה הסוציאליסט תיזכר איך האיש סיים.
;)
ומה זה אמור להיות, איום ?
המדינות הכי מוצלחות בעולם, בסקנדינביה בעיקר, הן מדינות רווחה עם מרכיב סוציאלי נאור ולא ארה"ב, אנגליה וכו' שם פושים ריקבון חברתי , אלימות ועוני, באנגליה נתון מזעזע שכל אחד ממאתיים הוא הומלס ובמזל מקבל חדר מעופש מהמועצה אליה שייך אבל עושים אחלה אודיו שם.

נערך לאחרונה ב:

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
"ֿבאמת תודה שאתה משאיר לבעל הקניין לעשות ברכושו כרצונו."

תשובה ילדותית נוספת.

"תיקון, זה היה יאיר תמם ולא ערן.
ֿלשמוע הערות ממי ׳ הרמקולים שלו קטנים מידי למלא ולהחזיק את החלל בו הם מוצבים ומתעסק כל היום בחוטים ומפסקים כאילו הם תחליף לאקוסטיקה….נו שויין."

אבל בסוף כן ויתרת על הנראות, כן חשובה לך ההעמדה, אז מה זה מפריע לך שכתבתי זאת למציג ?
מתעסק בחוטים ומפסקים זה אבני בניין של אודיופיליה בניגוד לציודופיליה שאני חושב שבינתיים אתה נמצא במחנה השני.
ובבקשה תשתדל לומר אמת ולדייק כי אין לי רמקולים קטנים מידי לחלל, היה בדיוק ההיפך, עכשיו שנאלצתי לעבור לחדר קטן מהסלון אני בחיפוש אחר רמקול מתאים-זה מה שכתבתי, אבל לא פעם ראשונה שאתה נוהג לסלף עובדות.

בחייאת גדי,
על מי אתה בה לעבוד שהגאודר קסיאנו שהיו ברשותך הצליחו להחזיק בהצלחה את חלל הסלון שלך.

לגבי העמדת המערכת אצלי, יש לי את היתרון ביד חופשית כרצוני, משהו שלא לכול אחד יש רצון או אפשרות לכך.

בעניין אבן היסוד של אודיופיליה, תראה לי ספר או מאמר רציני אחד העוסק באודיופיליה שמתחיל ב״קח לך מפסק וחוטי חשמל״ ולא באקוסטיקה והצבת המערכת בחלל.

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
ומה זה אמור להיות, איום ?
המדינות הכי מוצלחות בעולם, בסקנדינביה בעיקר, הן מדינות רווחה עם מרכיב סוציאלי נאור ולא ארה"ב, אנגליה וכו' שם פושים ריקבון חברתי , אלימות ועוני, באנגליה נתון מזעזע שכל אחד ממאתיים הוא הומלס ובמזל מקבל חדר מעופש מהמועצה אליה שייך אבל עושים אחלה אודיו שם.

רק שכחת שהכלכלה בארצות סקנדינביה היא האימא אימא של הקפיטליזם, מה שמאפשר לאותן מדינות יחסית קטנות ועשירות להיות מדינות רווחה.

נראה אותן ממשיכות כך כשגם אצלן אחוזי ההגירה מהמזרח התיכון יחצו קו מסויים כמו בצרפת או גרמניה…. רמז, זה לא עובד. ;)

gds

מושעה
מעורבות
756
נקודות
113
רק שכחת שהכלכלה בארצות סקנדינביה היא האימא אימא של הקפיטליזם, מה שמאפשר לאותן מדינות יחסית קטנות ועשירות להיות מדינות רווחה.

נראה אותן ממשיכות כך כשגם אצלן אחוזי ההגירה מהמזרח התיכון יחצו קו מסויים כמו בצרפת או גרמניה…. רמז, זה לא עובד. ;)

האמא של הקפיטליזם ישראל, ואחריה ארה"ב הן מדינות רווחה? המהגרים לא נלקחים בחשבון כהומלסים והמצב היה דומה לפני בואם, מה שקורה זה תנועה טקטונית איטית של קפיטליזם שיצא מכלל שליטה.

נערך לאחרונה ב:

שוני

חבר משקיען
מעורבות
515
נקודות
93
יפה מאד שחבר פורום השקיע במערכת על בקנה מידה שמעל הממוצע.
(אגב גם אני שהשקעתי בחרתי במוצרים יקרים מאד ולא הייתה לי ברירה אלא לפנות למקורות מחול להוזיל מחיר וגם לקחת את הסיכונים שמא רכשתי מוצר פגום. בגלל הסכומים אני הייתי זהיר / שעד שלא שמעתי לא שילמתי.)
הערה קטנה לכותבים למהלך של יואב שאני לא מכיר.
מה היעוץ ?
כוון החדר
במה עוסק
תחום העיסוק של אשתו
תגובות מקצועיות של אנשים עם מערכת של שקל וחצי
אין מצב שחוצפה וחטטנות מעידים על אינסטקטים שלא ניתנים לשליטה.
אז נאחל ליואב הנאה מהרכישה .
תןדה.

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,432
נקודות
113
מעבר למה ששוני רשם שאני מסכים.

חבל שמסיימים כך שנה.

וחבל בנוסף שהפורום הנל זו הפלטפורמה היחידה לתחום הזה.
לכן הוא כך נראה.

נערך לאחרונה ב:

al2813

אוהב את התחום
מעורבות
156
נקודות
43
לא אכנס לחילופי הדברים כאן אבל יש נקודה אחת שאני חייב להסכים עם הרבה מהמגיבים כאן. אני פעיל בלא מעט פורומים אמריקאים ואירופאים. זה ברור שיש אלמנט של שופוני בכולם. אני חושב שזה טבעי להיות גאה במערכת שלך כאשר מבלים כל רגע זמן פנוי בהשקעה פיזית, כספית ומנטלית בתחביב. מה שצורם לי בפוסט הזה ונראה לי שלא קורה בכלל בפורומים האחרים שאני מבקר זאת ההבלטה של השווי הכספי - החל מהכותרת וכלה בתוכן. אני אישית מתרשם (ומקנא) הרבה יותר בפוסטים של אנשים שבונים את הרכיבים שלהם בעצמם. אפס קנאה כאן.

רועי51

חבר משקיען
מעורבות
204
נקודות
43
לא נכנס לויכוח על אקוסטיקה כנגזרת של עלויות, לא מבין בזה, די אם ולדעתי כל קופסה שמשמיעה צליל שמיקום או מיסוך או סינון, מה שתרצו, מה שנכון, ישפר לה את הצליל, כדאי לעשות אותו, בלי קשר מובהק למחירה. הסיפורים מסביב על קינאה, צרות עין, שינאת עשירים, כבני לוויה בלתי נמנעים לכל ביקורת שעוסקת בקופסאות אודיו מאוד יקרות, הם המסקרנים. מה לא בסדר בביקורת על מה שנתפס בעיני מישהו כצורם, אולי לא נכון, לדעת המבקר, שהופך אותה מיד לתזה סוציאליסטית על סף המרכסיזם ?.

• Love
Reactions: gds

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,432
נקודות
113
בהמשך לדבריו של @al2813
השרשורים שעסקו ב DIY כמו למשל:

היו מהמרתקים שקראתי והיה כיף ונעים לקרא
כמו כן התגובות
הטון והאופי התנהלות.
כמוך גם אני הכי התרשמתי מכשרון אמיתי.

כן ירבו...

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
האמא של הקפיטליזם ישראל, ואחריה ארה"ב הן מדינות רווחה? המהגרים לא נלקחים בחשבון כהומלסים והמצב היה דומה לפני בואם, מה שקורה זה תנועה טקטונית איטית של קפיטליזם שיצא מכלל שליטה.

גדי, נראה שאתה צריך שיעשו לך קצת סדר.

המודל הכלכלי של ארצות סקנדינביה הוא מודל קפיטליסטי עם בעלות פרטית על הייצור ומינימום התערבות ממשלתית במסחר, זאת בקביל למדיניות רווחה רחבה (נראה כמה זמן תמשיך מדיניות הרווחה ככול והפרזיטים מהמזרח התיכון ימשיכו לזרום לאותן מדינות - כבר היום בשבדיה יש כמיליון מוסלמים).

לגבי ישראל, כל עוד משקים וסקטורים שלמים נשלטים ע״י התאגדויות (מועצת הלול, מועצת החלב, מועצת הפירות והירקות וכו...) מונופולים/דואופולים ממשלתיים (ע״ע רמ״י, רשות החשמל וכו..) או פרטיים (יבואני רכב, יבוא בטון, יבוא ברזל, יבוא נייר וכו..) רגולציה וחקיקה מטורפת המקשות בכוונה על עצמאיים ומתחרים לחדור לשוק - אזי לקרוא למשק הישראלי האימא של הקפיטליזם בזמן שחלקים גדולים ממנו מונעים מתחרות חופשית, זה צחוק מהמושג.

לגבי ארה״ב, גם אם לא הטעם שלי, ועל אף התחלואות השונות, עדיין ה״מכה״ של אלו המחפשים גורל כלכלי טוב יותר במידה ואינם חוששים מעבודה קשה, אינם מצפים שהמדינה תתתערב/טפל בהם היכן שלא צריך או בזמן שהם מוצצים את לשדה (ע״ע הטפילים מהמזרח התיכון שמשתלטים לאט לאט על אירופה המערבית).

לבסוף, שרשור מ WBF אינו תחליף לספרות או מאמרים אקדמיים בעניין מיקסום סאונד אלה מקסימום חוויה סובייקטיבית של מספר חברים בפורום.

עם כל התחלואות, מערכת החשמל ברוב העולם המערבי היא מעבר לטובה ויציבה. נכון תמיד אפשר יותר. אפשר גם להחליף את כבל החשמל למיקרו, זה עלול לשדרג את הפופקורן שתכין בו, להחליף את קו החשמל או התקע עבור במקרר והמקפיא כדי שאלו יעבדו בדציבלים נמוכים יותר, ואולי גם את החשמל לתנור האפיה כך שיכין ארוחות גורמה ללא מאמץ, ולמרות כל הדברים האמורים אני מניח שלא רצת להחליף במטבח כבלי חשמל ומפסקים כי בסה״כ הכול עובד בצורה מצויינת.

נערך לאחרונה ב:

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
לא נכנס לויכוח על אקוסטיקה כנגזרת של עלויות, לא מבין בזה, די אם ולדעתי כל קופסה שמשמיעה צליל שמיקום או מיסוך או סינון, מה שתרצו, מה שנכון, ישפר לה את הצליל, כדאי לעשות אותו, בלי קשר מובהק למחירה. הסיפורים מסביב על קינאה, צרות עין, שינאת עשירים, כבני לוויה בלתי נמנעים לכל ביקורת שעוסקת בקופסאות אודיו מאוד יקרות, הם המסקרנים. מה לא בסדר בביקורת על מה שנתפס בעיני מישהו כצורם, אולי לא נכון, לדעת המבקר, שהופך אותה מיד לתזה סוציאליסטית על סף המרכסיזם ?.

ביקורת בלי לשמוע את המערכת, זה לא רציני.
הנה היה מי שביקר את מיקום המערכת ובהמשך מתגלה לנו שעל אף המיקום הבעייתי כביכול זמני ההדהוד במקום לא עולים כמעט על מה שנחשב לטוב מאוד...

לבסוף, ביקורת ניתן לכתוב בצורה מכבדת ולא בזלזול או גסות כמו חלק מהתגובות בשרשור הנוכחי ובאחרים.

רועי51

חבר משקיען
מעורבות
204
נקודות
43
הכל טוב ועדיין, מה הקשר בין ביקורת לא רצינית, שפה לא הולמת, לא מכבדת, מה שתבחר, לשינאת עשירים וצרות עין, זה היה קצת פחות ברור לי. אבל עכשיו אחרי קריאת המסה הקצרה שלך על המודל הסקנדינבי של מדינת רווחה, הקפיטליזם האמריקני והטפיליזם המזרח תיכוני, הדברים ברורים יותר.

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
רגע, אתה ציינת שבעל המערכת הוא אודיופיל מורה למתמטיקה. שכחת לציין שהוא עוסק בתחום?

:)
טוב שככה, חשבתי שמוכר משהו אחר.
:cool:

gds

מושעה
מעורבות
756
נקודות
113
גדי, נראה שאתה צריך שיעשו לך קצת סדר.

המודל הכלכלי של ארצות סקנדינביה הוא מודל קפיטליסטי עם בעלות פרטית על הייצור ומינימום התערבות ממשלתית במסחר, זאת בקביל למדיניות רווחה רחבה (נראה כמה זמן תמשיך מדיניות הרווחה ככול והפרזיטים מהמזרח התיכון ימשיכו לזרום לאותן מדינות - כבר היום בשבדיה יש כמיליון מוסלמים).

לגבי ישראל, כל עוד משקים וסקטורים שלמים נשלטים ע״י התאגדויות (מועצת הלול, מועצת החלב, מועצת הפירות והירקות וכו...) מונופולים/דואופולים ממשלתיים (ע״ע רמ״י, רשות החשמל וכו..) או פרטיים (יבואני רכב, יבוא בטון, יבוא ברזל, יבוא נייר וכו..) רגולציה וחקיקה מטורפת המקשות בכוונה על עצמאיים ומתחרים לחדור לשוק - אזי לקרוא למשק הישראלי האימא של הקפיטליזם בזמן שחלקים גדולים ממנו מונעים מתחרות חופשית, זה צחוק מהמושג.

לגבי ארה״ב, גם אם לא הטעם שלי, ועל אף התחלואות השונות, עדיין ה״מכה״ של אלו המחפשים גורל כלכלי טוב יותר במידה ואינם חוששים מעבודה קשה, אינם מצפים שהמדינה תתתערב/טפל בהם היכן שלא צריך או בזמן שהם מוצצים את לשדה (ע״ע הטפילים מהמזרח התיכון שמשתלטים לאט לאט על אירופה המערבית).

לבסוף, שרשור מ WBF אינו תחליף לספרות או מאמרים אקדמיים בעניין מיקסום סאונד אלה מקסימום חוויה סובייקטיבית של מספר חברים בפורום.

עם כל התחלואות, מערכת החשמל ברוב העולם המערבי היא מעבר לטובה ויציבה. נכון תמיד אפשר יותר. אפשר גם להחליף את כבל החשמל למיקרו, זה עלול לשדרג את הפופקורן שתכין בו, להחליף את קו החשמל או התקע עבור במקרר והמקפיא כדי שאלו יעבדו בדציבלים נמוכים יותר, ואולי גם את החשמל לתנור האפיה כך שיכין ארוחות גורמה ללא מאמץ, ולמרות כל הדברים האמורים אני מניח שלא רצת להחליף במטבח כבלי חשמל ומפסקים כי בסה״כ הכול עובד בצורה מצויינת.
בקשר לכלכלה תתפלא שלמרות שאני נגד קפיטליזם וימין מדיני קיצוניים דווקא אני לא צועק חמס על היבחרותו של סמוטריץ' לתפקיד שר האוצר כי גרוע במקרו הוא לא יכול לעשות עוד יותר רק לתקן עוותים של ועדים חזקים ומונופוליסטים וריכוזיות קרטלית של גופים מסחריים, כל עוד הוא יטפל בנושאים האלה ללא מורא לפי משנתו (פורום קהלת) ויהיה מחושק ע"י ש"ס ובן גביר בנושא הכלכלי חברתי הצלחתו הצלחתנו.

לגבי ציטוט מ WBF של אדם פרטי זה בגלל שכמו שאין כמעט אופציות לשקעים אודיופילים אירופאים כך גם אין התייחסות ללוח חשמל כזה מה שלא יהיה רלבנטי לחובבים בארץ, אם תרצה אצטט מאמרים כמו של PS audio ועוד.
ובכלל, השקעת בשקעים וכבלי מתח יקרים של Cardas, למה? טיוב חשמל מתחיל רק מהשקע המפונפן? הלוח הדירתי שלך שחוקית נמצא בבעלותך ויש לך אפשרות לטייבו ונמצא 10 מטר מהמערכת הוא לא בעל אותה חשיבות? והמשחק עם שיכוכים שעשה גיא במגבר של Cora זה לא קישקוש ולוח החשמל כן? ברור שיש לך ולעוד כמה חברים כאן אג'נדה כלפיי רק כי אני לא מתייחס אליהם כאלוהי האודיו ובטח לא רק אם זה נמדד בכסף, תתבגר.

YB-7

חבר משקיען
מעורבות
397
נקודות
83
השקעת בשקעים וכבלי מתח יקרים של Cardas, למה? טיוב חשמל מתחיל רק מהשקע המפונפן? הלוח הדירתי שלך שחוקית נמצא בבעלותך ויש לך אפשרות לטייבו ונמצא 10 מטר מהמערכת הוא לא בעל אותה חשיבות? והמשחק עם שיכוכים שעשה גיא במגבר של Cora זה לא קישקוש ולוח החשמל כן?
בישראל הבעיות האלה קטנות בחצי מאשר בארה"ב.
וזה תקף בעיקר למערכות עם הגברה עתירת זרם ורמקולים תובעניים.

gds

מושעה
מעורבות
756
נקודות
113
בישראל הבעיות האלה קטנות בחצי מאשר בארה"ב.
וזה תקף בעיקר למערכות עם הגברה עתירת זרם ורמקולים תובעניים.
הנה בדיוק הבעיה. אתה עונה באופן תאורטי בלי שניסית בעצמך העיקר להגיב.
תכניסו לראש שזוהי מהות האודיופיליה, חיפוש מתמיד אחר חוליות בשרשרת שאפשר לשפר, אפילו אם זה ב230 וולט ולא ב110.

RanMoyal

חבר משקיען
מעורבות
1,099
נקודות
113
הנה בדיוק הבעיה. אתה עונה באופן תאורטי בלי שניסית בעצמך העיקר להגיב.
תכניסו לראש שזוהי מהות האודיופיליה, חיפוש מתמיד אחר חוליות בשרשרת שאפשר לשפר, אפילו אם זה ב230 וולט ולא ב110.
אני לגמרי מסכים שזוהי מהות האודיפיליה, חיפוש מתמיד אחר אפשרויות לשיפור.
פחות מסכים (ואיתי האנושות כולה...) לגבי הגדרתך מה הם אבני היסוד בנסיון שלנו לייצר סאונד ללא פשרות ומהו בכלל אודיו.

וכן, מבלי להמעיט באמור, חשמל ושיכוך חשובים ושמיעים.

רן

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור