המסע לשבירת המיתוס: מערכת קולנוע משולבת סטריאו או הפוך

dtown

מנהל
צוות האתר
מעורבות
724
נקודות
113

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,432
נקודות
113
יפה מאוד !

zeppelin85

כתב האתר
מעורבות
21
נקודות
8
כתבה מצויינת ומעניינת, אהבתי את ההתמסרות לחלל ולמטרה , שאפו!

zariel

חבר משקיען
מעורבות
718
נקודות
113
אחלה כתבה
הציוד ברמה
ובעידן הקורונה
בכלל חוויה.
תודה על הסקירה.

נוריאל

אוהב את התחום
מעורבות
80
נקודות
28
תודה על הכתבה. מה המקור?

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
יפה מאוד וברכות לרן על הסטאפ.
ישיבה בחדר אסתטי כמו של רן מעצימה את החוויה.

איציק ירקוני

צוות האתר
צוות האתר
מעורבות
1,023
נקודות
113
יופי של כתבה.. ליופי של מוצרים.

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
יצא לי במקרה להיות שותף בתהליך המדהים של רן , בחור מדהים , נחמד ויסודי , ובעיקר עם אוזן כרויה לשמוע הצעות וחוות דעת מאודיופילים מנוסים אחרים ,הבחור באמת לא מתפשר בכלום ובאמת הולך לפי האוזן ,ולכן הבחירה היתה לא תמיד במוצר היקר ביותר או הממותג ביותר ,אלא דווקא במכשירים שנשמעים לאוזניו טוב יותר , והתוצאה באמת נפלאה ,אני כמובן לא יכולתי לעזור בענייני וידיאו שם אני מבין כמו חמור במרק פירות , לעומת זאת בסטריאו התבקשתי עם שלל מוצרים להאזין ולומר דווקא את אשר לא מוצא חן ,כלומר לא ביקור סטנדרטי עם שלל קומפלימנטים , אלא ביקורת ודעה אמיתית ,היו שותפים איתי במקרה הזה שלל אנשים מנוסים כמו נמר, תמם, ועוד ,ולהפתעתי כולם כיוונו בערך לאותו כוון למרות השוני הברור בנסיון ובטעם , רן כמובן ידע הייטב להוציא את המוץ מן התבן ולהוליך את התהליך לטעמו האישי , ולבסוף קיבלנו מערכת אדירה אצלו בבית , הלוואי והיו לנו עוד הרבה אנשים רציניים כמוהו בתחביב ,
הוא בין הבודדים שאני מכיר שמשתמשים כמוני ברומקורקשיין מכוייל הייטב ,הפעם היחידה ששמעתי סאב וופר שמשולב הייטב למרות שאני לא צריך כזה באופן אישי (יש לי במחסן ) , לסיכום - כתבה ממצה על מערכת יחודית שאין כמעט כמוה בארצנו ,והזדמנות להכיר חבר חדש ,
מגיע למערכת הזו הכתבה שכתב נמר כי היא חריגה בנוף שלנו !
כל הכבוד !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

רונן

חבר משקיען
מעורבות
114
נקודות
43
נהניתי לקרא. תודה.
ומה עם רסיבר ק״ב ״רגיל״ איכותי ?
האם ניתן להינות גם מסטריאו וגם מ ק״ב במכשיר אחד ?
או שנדרש ציוד ברמה המתוארת בכתבה ?

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
נהניתי לקרא. תודה.

מנסיוני לא. רסיבר קולנוע יכול לשחזר כלי נגינה ברמה סבירה, מקסימום טובה. בשביל להגיע ליכולות הללו, כמו שאצל רן, צריך ציוד ברמה הזו וכמובן, מישהו שיודע לכייל היטב את הפרוססור המורכב הזה.

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
מנסיוני לא. רסיבר קולנוע יכול לשחזר כלי נגינה ברמה סבירה, מקסימום טובה. בשביל להגיע ליכולות הללו, כמו שאצל רן, צריך ציוד ברמה הזו וכמובן, מישהו שיודע לכייל היטב את הפרוססור המורכב הזה.
מצטרף לדברים שכתב נמר, מניסיוני קשה עד בלתי אפשרי להגיע לתוצאות כאלה מרסיבר ק"ב ואף לא מסט ק"ב (פרוססור ומגבר) של חברות המיין סטרים.

RanMoyal

חבר משקיען
מעורבות
1,099
נקודות
113
ראשית, תודה לנמר על המילים החמות והזמן שהוקדש כאן.

כמה מילים לגבי התהליך.

התהליך אומנם נמשך במשך 25 שנה, יום יום, שעה שעה, עם צבירת נסיון רב במכשירים שונים והתנסות בהרבה מאוד סט-אפים וביקורים בתערוכות בקצוות תבל.

כך שלכאורה, כפי שנמר ציין, אני לא באמת צריך מישהו על מנת שיאמר לי מה טוב יותר, או טוב פחות, אבל, אני מסוג האנשים שחשוב להם לשמוע דיעות שונות מאנשים עם נסיון, גם אם בסופו של דבר , אני מחליט לא לפעול בהתאם לחוות הדעת/העצות.

בשנתיים האחרונות, עת שרכשתי פרוססור של Lyngdorf אשר שודרג לפני כ -5 חודשים לפרוססור של Trinnov (שידרוג משמעותי), החלטתי להתמקד יותר בתחום הסטריאו ולנסות ולצמצם את הפער שהיה בינו לבין הסאונד שהתקבל בקולנוע.

לצורך כך, הקשבתי בביתי לשלל ציוד, חלקו יקר יותר, חלקו יקר פחות וחלקו אף אולטרה יקר.

בשלב מסוים היו אצלי 3 פרוססורים שונים בו זמנית ובשלב מסוים אף כ- 5 מגברים בו זמנית...נבחן בהחלט ציוד רב.

הכל נבחן בצורה נקייה משיקולים של מותגים, מוניטין, משקל, או מחיר. תוצאה נטו.

בסופו של יום התחזקה אצלי הדיעה שבתחום הזה של סאונד, לא כל הנוצץ, הוא בהכרח זהב...

בשביל האמור, החלטתי להעזר ב 4 אנשים שונים, חלקם אני מכיר כבר 20 שנה ויותר, על מנת להקשיב לעוד דיעות ולהחשף לעוד חוות דעת.

כפי שנמר ציין, בעיקר עניין אותי לשמוע דברי ביקורת ופחות לשמוע מחמאות וסופרלטיבים.

ואכן, אותם 4 אנשים, "נאלצו" (עם או בלי מרכאות..) לסור לביתי מספר רב של פעמים, על מנת להקשיב לפרוססורים שונים, כיולים שונים, מגברים שונים ואפילו משככים שונים, הכל על מנת להגיע לתוצאה הנוכחית.

זה בהחלט המקום להודות ל-אלדר, נמר, רן לוי וגיא רג'ואן, על הזמן והעיצות, אשר מן הסתם היו שונות אחד מהשני, היות וכל אחד מחזיק בטעמו האישי ובחזון שלו.

בסופו של יום, בחלק מהדברים השתמשתי ומן הסתם, בחלק מהדברים החלטתי שלא..

במהלך התהליך, היו אף כאלה , מבין ה- ארבעה, שבחרו להחליף את הציוד שהיה בבעלותם, לאור הדברים שנבחנו אצלי.

לכל אחד ואחד מהרכיבים במערכת, יש משקל חשוב ומהותי בתוצאה הסופית, בין אם זה הרמקול, או המונובלוקים, אך עם זאת, בעיני, השוני המהותי, קפיצת המדרגה הדרמטית, הגיעה עם רכישת ה Trinnov, אשר מהווה קפיצה משמעותית באיכות, ביחס להתנסויות קודמות שלי, כדוגמת פרוססורים של Lyngdorf או פרוססורים עם מערכת של Dirac.

החיסרון המשמעותי של ה Trinnov, הוא העובדה שיש צורך לשכור את שירותיו של מכייל חיצוני שמחזיק בציוד המתאים, הנסיון ובעיקר בידע, הדרוש להוציא את המקסימום מהמכשיר.

אומנם, המכשיר מגיע עם Wizard, אשר מפשט מאוד את התקנת המכשיר וכיולו והופך את כל התהליך למשהו מאוד פשוט, מהיר ואינטואיטיבי, אך עם זאת, התוצאות שהמשתמש מגיע אליהן באמצעות אותו Wizard, אינן דומות באיכותן, לתוצאות שניתן להגיע אליהן עם עזרה מבחוץ.

אין מחלוקת, שמדובר בחיסרון ברור מאליו, למרות שחשוב לציין, כי גם התוצאות אליהן ניתן להגיע לבד, עם אותו Wizard, יהיו טובות יותר מכל מה שקיים היום בשוק.

אז המצב הנוכחי אכן מוצלח, אבל הוא בוודאי לא מאפשר לי לנוח, להנות, להקשיב למוזיקה, או לראות סרטים באופן רגוע, היות ואני כבר עמוק בפרויקט השידרוג הבא (כבלים..) ולאחריו, אני מניח שנמצא פרויקט נוסף...

עניין של אופי.

רן

רונן

חבר משקיען
מעורבות
114
נקודות
43
גם אני בעבר הייתי בתהליך של מציאת הרכב מוצרים
שיהיה לשביעות רצוני.
לבסוף הגעתי למסקנה שפשוט צריך להתחיל להינות
מהמערכת
ולהפסיק לרצות להגיע לשיא שלא קיים.
אבל זו דעתי.

RanMoyal

חבר משקיען
מעורבות
1,099
נקודות
113
אני בהחלט מסכים איתך..:)

כפי שציינתי, עניין של אופי. המרוץ הזה אחר השיא והשלמות, שלא באמת קיימים...

רן

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113

כמה מילים לגבי התהליך.

התהליך אומנם נמשך במשך 25 שנה, יום יום, שעה שעה, עם צבירת נסיון רב במכשירים שונים והתנסות בהרבה מאוד סט-אפים וביקורים בתערוכות בקצוות תבל.

כך שלכאורה, כפי שנמר ציין, אני לא באמת צריך מישהו על מנת שיאמר לי מה טוב יותר, או טוב פחות, אבל, אני מסוג האנשים שחשוב להם לשמוע דיעות שונות מאנשים עם נסיון, גם אם בסופו של דבר , אני מחליט לא לפעול בהתאם לחוות הדעת/העצות.

בשנתיים האחרונות, עת שרכשתי פרוססור של Lyngdorf אשר שודרג לפני כ -5 חודשים לפרוססור של Trinnov (שידרוג משמעותי), החלטתי להתמקד יותר בתחום הסטריאו ולנסות ולצמצם את הפער שהיה בינו לבין הסאונד שהתקבל בקולנוע.

לצורך כך, הקשבתי בביתי לשלל ציוד, חלקו יקר יותר, חלקו יקר פחות וחלקו אף אולטרה יקר.

בשלב מסוים היו אצלי 3 פרוססורים שונים בו זמנית ובשלב מסוים אף כ- 5 מגברים בו זמנית...נבחן בהחלט ציוד רב.

בסופו של יום התחזקה אצלי הדיעה שבתחום הזה של סאונד, לא כל הנוצץ, הוא בהכרח זהב...

בשביל האמור, החלטתי להעזר ב 4 אנשים שונים, חלקם אני מכיר כבר 20 שנה ויותר, על מנת להקשיב לעוד דיעות ולהחשף לעוד חוות דעת.

כפי שנמר ציין, בעיקר עניין אותי לשמוע דברי ביקורת ופחות לשמוע מחמאות וסופרלטיבים.

ואכן, אותם 4 אנשים, "נאלצו" (עם או בלי מרכאות..) לסור לביתי מספר רב של פעמים, על מנת להקשיב לפרוססורים שונים, כיולים שונים, מגברים שונים ואפילו משככים שונים, הכל על מנת להגיע לתוצאה הנוכחית.

זה בהחלט המקום להודות ל-אלדר, נמר, רן לוי וגיא רג'ואן, על הזמן והעיצות, אשר מן הסתם היו שונות אחד מהשני, היות וכל אחד מחזיק בטעמו האישי ובחזון שלו.

במהלך התהליך, היו אף כאלה , מבין ה- ארבעה, שבחרו להחליף את הציוד שהיה בבעלותם, לאור הדברים שנבחנו אצלי.

לכל אחד ואחד מהרכיבים במערכת, יש משקל חשוב ומהותי בתוצאה הסופית, בין אם זה הרמקול, או המונובלוקים, אך עם זאת, בעיני, השוני המהותי, קפיצת המדרגה הדרמטית, הגיעה עם רכישת ה Trinnov, אשר מהווה קפיצה משמעותית באיכות, ביחס להתנסויות קודמות שלי, כדוגמת פרוססורים של Lyngdorf או פרוססורים עם מערכת של Dirac.

החיסרון המשמעותי של ה Trinnov, הוא העובדה שיש צורך לשכור את שירותיו של מכייל חיצוני שמחזיק בציוד המתאים, הנסיון ובעיקר בידע, הדרוש להוציא את המקסימום מהמכשיר.

אומנם, המכשיר מגיע עם Wizard, אשר מפשט מאוד את התקנת המכשיר וכיולו והופך את כל התהליך למשהו מאוד פשוט, מהיר ואינטואיטיבי, אך עם זאת, התוצאות שהמשתמש מגיע אליהן באמצעות אותו Wizard, אינן דומות באיכותן, לתוצאות שניתן להגיע אליהן עם עזרה מבחוץ.

אין מחלוקת, שמדובר בחיסרון ברור מאליו, למרות שחשוב לציין, כי גם התוצאות אליהן ניתן להגיע לבד, עם אותו Wizard, יהיו טובות יותר מכל מה שקיים היום בשוק.

אז המצב הנוכחי אכן מוצלח, אבל הוא בוודאי לא מאפשר לי לנוח, להנות, להקשיב למוזיקה, או לראות סרטים באופן רגוע, היות ואני כבר עמוק בפרויקט השידרוג הבא (כבלים..) ולאחריו, אני מניח שנמצא פרויקט נוסף...

עניין של אופי.

רן

אני הייתי מבקש מנמר להחזיר מייד את EB1000 לפורום כדי שיהייה לך עם מי להתייעץ בנושא כבלים...

אריה

איציק ירקוני

צוות האתר
צוות האתר
מעורבות
1,023
נקודות
113
נהניתי לקרא. תודה.

רונן.
הציוד המוזכר בכתבה מוערך במאות אלפי שקלים כך שאין מקום להשוואה לרסיבר משובח ברמת מחיר של 17k
.ולכן חשוב איזה רמקולים נשדך לרסיבר.

מנסיון אישי בחנתי כמעט את כול סוגי הרסיברים עם רמקולי טאנוי משובחים. DC10TI לפחות שלושה מהם הניבו תוצאה פנטסטיות בשמע דו ערוצי.
ארקם 850
אינטגרה R1.1
מרנץ 8012

איציק ירקוני

צוות האתר
צוות האתר
מעורבות
1,023
נקודות
113

כמה מילים לגבי התהליך.

עניין של אופי.

רן

רן

בכתבה הובהר שהמערכת כויילה פעמיים ע"י שני מכיילים שונים.

1. מדוע המערכת עברה כיול ע"י מכייל נוסף?
2. מה החיתוך של הקרוס של הקדמיים.

RanMoyal

חבר משקיען
מעורבות
1,099
נקודות
113
איציק.

לשאלותיך:

המערכת אכן עברה כיול על ידי שני מכיילים שונים, המשתמשים בטכניקות שונות לחלוטין.
המערכת של Trinnov בנויה ממספר קטגוריות/פרמטרים שונים, הקשורים עם כיול המערכת.

** ישנה מערכת שלמה הנקראת Pre Eq ומטרתה להביא את המערכת למצב הטוב ביותר אקוסטי, עוד טרם הפעלת המערכת הכיול הפנימית של Trinnov.
פעולות הקשורות עם מערכת זו, צריכות להתבצע על ידי מערכות כיול חיצוניות.
ההגיון שעומד מאחורי זה, הוא הרצון ליתן ל Trinnov לעבוד כמה שפחות בכל מה שקשור לאקווליזציה ולהתעסק בשאר הפטנטים שלהם, שגם הם דורשים כח עיבוד רב.

** מערכת נוספת קשורה עם FIR ו- IIR פילטר.
זו גם מערכת מאוד מורכבת הדורשת כלים חיצוניים, מדידות וכמובן ידע ונסיון.

** מערכת שלישית הקשורה עם Post Eq , או נכון יותר Fine Tuning שמבצע המשתמש, לאחר ביצוע הכיול הפנימי של Trinnov וגם מערכת זו נחלקת למספר קטגוריות שונות

כיול של Trinnov קשור קשר ישיר עם מספר הרמקולים שיש למשתמש ולמורכבות של הסט-אפ, למערכת כמו שלי לדוגמא, נדרשים כ- 2 ימי עבודה מלאים, קרי כ- 12 שעות כל יום.

במקרה האמור, מדובר על שני מכיילים, עם שתי גישות שונות לחלוטין למערכת, לשניהם יש נסיון עצום, הכשרות נרחבות בכלל בתחום הסאונד והאקוסטיקה, כאשר כל אחד מהם כייל כ- 150 יחידות ברחבי העולם והם מגיעים לתוצאות שלהם, בדרכים לגמרי שונות.

היות ואחד אמריקאי ואחד אירופאי, אזי גם גישת הסאונד "הנכון" של כל אחד מהם היא שונה.

שניהם הגיעו לכייל כמה וכמה מערכות Trinnov בישראל, חלקן מבוססות סטריאו, חלקן על טהרת הקולנוע הביתי וחלקן, כמו שלי, מעורבות.
כל אחד מהן הגיע לתוצאה שונה.
מי נשמע טוב יותר?
עניין של טעם בסופו של יום. שניהם השיגו תוצאות טובות לאין שיעור, מהתוצאה אליה אני הגעתי באמצעות ה- WIZARD.

בחרתי לבצע כיול נוסף, לא מהטעם שלא הייתי מרוצה מהכיול הראשון, אלא סיקרן אותי להבין, מה יכולות להיות התוצאות של כיול בדרך ואופן שונה.
המערכת היא כל כך מורכבת וורסטילית, שהיא מוגבלת אך ורק רק בדמיון והנסיון של המכייל, Trinnov כבר דואגת לתת לו את כל הכלים הדרושים.

נושא החיתוך הוא מורכב ואין כאן באמת מספר שאני יכול לומר לך, היות יש כאן המון דברים ברקע, אז מספר X של חיתוך הקדמיים, הוא לאו דווקא המספר "הקלאסי" שאתה יכול להסיק ממנו מסקנות.

אין שום יכולת להבחין בסאב עובד, בין אם זה בכיול של האמריקאי או הכיול של האוסטרי.

רן

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור