הטמעת רמקולים בסלון - מבחינת עיצוב

tamirwiek

חבר אתר
מעורבות
2
נקודות
3
בעיה - רמקולים גדולים ועמוקים ויש להרחיק אותם מהקירות > פוגע בעיצוב הסלון
הנחה - רוצה להנות מהמוזיקה פחות מעניין אותי שיחזור מדוייק למקור יותר דינמיות ופירוט
פתרונות אפשריים :
- רמקול עם פורט קדמי
- מוניטוריים + סאב וופר במקום רמקול רצפתי
- מערכת Room Correction לפתירת בעיות מהקרבת רמקול לקיר
- רמקול אלומיניום בד"כ קטן יותר

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
בין מערכת שיש לה סלון, או מערכת בסלון יש אין ספור פתרונות.

רמקולים ללא פורט, פורט תחתון, או פורט קידמי יהיו תיאורטית גמישים יותר בהצבה קרובה לקיר, ועדיין, ללא מרחק מקיר קידמי קשה לקבל עומק במה.

shokroun

חבר משקיען
מעורבות
653
נקודות
113
מוניטוריים עם סאב נשמע לי הכי נכון. אבל לא כל המוניטוריים ולא כל הסאבים נולדו שווים.... בהצלחה.

kyroz

חבר משקיען
מעורבות
51
נקודות
28
לי יש מוניטורים עם פורט קדמי ועדיין נשמעים הרבה יותר טוב עם מרחק מהקיר האחורי (שהוא מצופה לוחות הרקליט)...
אז קח את כל עניין מיקום הפורט בערבון מוגבל...

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
רוצה דינמיקה למשהו שיצית דמיונך תשכח מקרבה לקיר ועיצוב , בסוף זה יותר יפה , גם לך יש מרחב בבית !

תמונות מצורפות

• IMG_8249.jpeg
    IMG_8249.jpeg
    KB 95.7 · צפיות: 118

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
לא חייב כל כך קיצוני , אבל משהו סביר , רמקולים מוטעמים נשמעים ככה

Cloudy

חבר משקיען
מעורבות
305
נקודות
63
חסר תקציב

eldo

חבר משקיען
מעורבות
126
נקודות
43
לא חושב שהבעיה היא בעיה. במקום לראות רמקולים כפגיעה בעיצוב הסלון, אפשר לראותם כחלק מעיצוב הסלון.
problem solved.

dor_s

אוהב את התחום
מעורבות
145
נקודות
43
גם לי היה פורט קדמי, לא שמעתי יתרון

tamirwiek

חבר אתר
מעורבות
2
נקודות
3

ארמה אודיו

עוסק בתחום
מעורבות
963
נקודות
113
שום רמקול ולא משנה איך קוראים לו לא יכול להיות צמוד לקירירות ולנגן כהלכה.

יש מושג שנקרא בתחום הצבת רמקולים Free Space כלומר הרמקול חייב להיות במקום פתוח ורחוק מקירות שמתערבים מיידית בתוצאה.
אין לפורט קדמי או אחורי שום משמעות קריטית בעניין.

ברירת המחדל בסלון זה להציבם 30-40 סמ מקיר אחורי כאשר כמה כשרמקול יהיה קרוב לקיר יהיה באס כבד יותר ולא טבעי שמשליך על הצלילים הגבוהים.
יש מקרים של רמקול רזה מ- באס במקור , וקירוב לקיר מוציא ממנו באס שלא שייך לרמקול אבל נותן תחושה טובה של סאונד מלא .

הפיתרון היחידי שאני רואה במקרה ואי אפשר להניח רמקולים צמוד לקירות הוא בעת ההאזנה לקדם אותם לכיוון 40 סמ + מהקירות ובתום ההאזנה לדחוף אותם לאחור.

או

ללכת על רמקולים סטליטיים עם סאב וופר ואז המילה הי אנד ואיכות כבר לא כל כך שם.

אמיר ארמה

tomertsin

מושעה
מעורבות
2,203
נקודות
113
לניים היו רמקולים שהיו מומלצים להיות צמודים לקיר. כמו כן, אם יש לך ר"ק אתה יכול לכוון את הרמקול שיעמוד קרוב לקיר.
לרמקולים עם יחידת באס, הגברה בנוייה ואקולייזר (לדוגמה YG), אפשר לכוון העמדה קרובה לקיר.

Dan-Cinemart

עוסק בתחום
מעורבות
1,025
נקודות
113
אתה יכול להשתמש ברמקול קרדיואדי כגון DUTCH & DUTCH שממש לא מעניין אותו האם הוא קרוב לקיר או לא.

בגדול רמקול עם כיווניות נשלטת(שלא זורק תדרים גבוהים אחורה) ובהנחה שתייצב את הבאס שלו - יתן לך בדיוק אותו עומק כמו יצירת מרחק מהקיר (גם בלי טיפול)

בהנחה שאין לך כזה או אתה לא יודע איך לחפש כזה - תוכל לשבור או לספוג את ההחזרים בתדרים הגבוהים שמגיעים מהקיר הקידמי וזה מה שמייצר עומק בתדרים האלה.

כל המטרה היא לשלוט במה שקורה ב 5 מילי שניות הראשונות שבהן המוח מתרגם את הסאנוד הישיר והחוזר כמקשה אחת - כאשר שניהם אחד - אין עומק . מה שלאחר מזה נתפס כעומק/במה /וכו וכו.

5 מילי שווי ערך לסביב 1.5 מטר מהקיר .

אז במידה ותטפל בו אפילו באמצעים ביתיים - אין הבדל ומבחינת באס - יותר קל להשתלט בהנחה שיש לך DSP / סאב ורמקול/קרדיואידי וכו

tomertsin

מושעה
מעורבות
2,203
נקודות
113
Screenshot_2023-07-17-19-46-08-288_com.android.chrome.jpg

gtr

חבר משקיען
מעורבות
465
נקודות
83
רמקול מדהים,חזרתי לחדר שלהם בתערוכה מספר פעמים,וההיתי המום מהיכולות שהרמקולים הללו הפגינו.
אין לי ספק,שאם ההיתי צריך לחשב מסלול מחדש,לטובת סט קטן יותר שמשתלב יותר בבית,זו היתה הבחירה עבורי.
פשוט רמקול מטורף,עם יכולות וואו.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור