האם קבל כלשהו מצדיק תג מחיר של 3500 ש"ח וזה עוד מפירוק ?

• פותח הנושא gds
  • פורסם בתאריך

gds

מושעה
מעורבות
756
נקודות
113

claudia5

אוהב את התחום
מעורבות
43
נקודות
28
לא מצדיק אף פעם בסאונד,כן מצדיק לנפש

shokroun

חבר משקיען
מעורבות
653
נקודות
113
לא מצדיק אף פעם בסאונד,כן מצדיק לנפש
לא יודע בקשר לקבל הזה, אבל החלפת קבל של ספק כח במגבר של הסאבוופר שלי, והחלפת קבלים במגברי מנורות שלי עשו פשוט עבודה נהדרת ושדרוג שמיע מאוד. אז למי שככה קורא ומתלבט יש דעות לכאן ולכאן ואצל חלקנו החלפת ושדרוג קבלים זוהי דרך מצויינת ולא יקרה עפ"ר כדי לשפר את הצליל הבוקע מהמערכת.

RB68

חבר משקיען
מעורבות
478
נקודות
63
לא יודע בקשר לקבל הזה, אבל החלפת קבל של ספק כח במגבר של הסאבוופר שלי, והחלפת קבלים במגברי מנורות שלי עשו פשוט עבודה נהדרת ושדרוג שמיע מאוד. אז למי שככה קורא ומתלבט יש דעות לכאן ולכאן ואצל חלקנו החלפת ושדרוג קבלים זוהי דרך מצויינת ולא יקרה עפ"ר כדי לשפר את הצליל הבוקע מהמערכת.
ערן,
יש הבדל גדול בין החלפת קבלים שהתיישנו והתרחקו מהפרמטרים החשמליים שלקח בחשבון מתכנן הציוד, להחלפה של חדש בחדש (לא יודע מה המקרה אצלך). קבלים מתיישנים, חלקם בצורה מזעזעת o_O.
רועי

shokroun

חבר משקיען
מעורבות
653
נקודות
113
ערן,
יש הבדל גדול בין החלפת קבלים שהתיישנו והתרחקו מהפרמטרים החשמליים שלקח בחשבון מתכנן הציוד, להחלפה של חדש בחדש (לא יודע מה המקרה אצלך). קבלים מתיישנים, חלקם בצורה מזעזעת o_O.
רועי
לא התיישנו , פשוט הוחלפו ביותר טובים בנתונים הקריטיים. חוצמזה אני מבין שאתה תומך בהחלפת קבלים כמוני אז למה הוצאת עיניים ככה...חחחח

RB68

חבר משקיען
מעורבות
478
נקודות
63
לא התיישנו , פשוט הוחלפו ביותר טובים בנתונים הקריטיים. חוצמזה אני מבין שאתה תומך בהחלפת קבלים כמוני אז למה הוצאת עיניים ככה...חחחח
סתם רציתי לאוורר את האימוג'י הזה שנראה שמזמן לא יצא מהסרגל ;).
זה יושב על הסטוריה של מפגשים עם כל מני אלקטרוליטים שהגירו את הקישקע החוצה. גם אם בטכנולויות אחרות הדרמה לא כזו ויזואלית, הקיבוליות השתנתה ביג-טיים. האם אני תומך בהחלפת קבלים? רק במקרים שזה עושה לי הגיון חשמלי, ע"פ פרמטרים ידועים ובהתאם לתפקיד במעגל (בהנחה שאני מבין מספיק את הקייס שזה לא תמיד). אני לא יודע להגיד שום דבר אינטיליגנטי על החלפה של קבל תקין בערך הנכון בקבל חדש אחר באותו ערך ע"ס טענה לשיפור סוני שאינה מגובה ברציונל הנדסי. חשוב להדגיש - אני לא מבין את כל מה שאפשר להבין בנושא, רק אלרגי מעט למקרים שבהם יצרנים של רכיבים טוענים טענות שלא מוצאות ביטוי במפרט. לא נתקלתי בזה בתחומים אחרים של ציוד חשמלי.

shokroun

חבר משקיען
מעורבות
653
נקודות
113
אני לא יודע להגיד שום דבר אינטליגנטי על החלפת בקבל חדש אחר באותו ערך ע"ס טענה לשיפור סוני שאינה מגובה ברציונל הנדסי
רציונל הנדסי...אז אנחנו בבעיה בתחום/ תחביב הזה חחח
בהנחה שאני מבין מספיק את הקייס שזה לא תמיד).
זהו שאנחנו לא מבינים תמיד. וההקשר של חשמל ואודיו והקליטה שלנו עוד עתידו לפניו. אם אתה טוען שכל הקבלים זהים ורק הפרמטרים הסופיים חשובים אז למעשה כל התחום מרודד לנתונים יבשים בעוד שכולם כאן יודעים שמכשירים עם פרמטרים חשמליים זהים יתנו תוצאה שונה. על הדרמטיות של השוני אפשר לדון כמובן. אני בור ועם הארץ בחשמל , ומונחים כמו ripple , low esr וכולי אומרים לי כלום אבל כנראה שהם מנבאים ומרמזים התנהלות מסויימת בטווח השמיע. הסתמכתי על מי שלטעמי מבין ונהניתי מהתוצאה. אגב, מגברי שרת זה בכלל תחום שנותן שינוי פשוט פנטסטי בכלום כסף. כמובן שמעגל דפוק לא יהנה מרכיב טוב אבל רכיב משופר יכול לתת את האקסטרא מייל למעגל שתוכנן עם רציונל.
לדוגמא, אצלי בסאב קבל של עשרות שקלים בודדים נתן לי יותר הרמוניות יותר שליטה ויותר אנרגיה בבאס מאשר הקבל שהוחלף. לא יודע לגבי הרציונל כי אין לי כזה , באמת שלא מבין, אבל וואלה שמעתי. והשתכנעתי.

נערך לאחרונה ב:

RB68

חבר משקיען
מעורבות
478
נקודות
63
רציונל הנדסי...

זהו שאנחנו לא מבינים תמיד. וההקשר של חשמל ואודיו והקליטה שלנו עוד עתידו לפניו. אם אתה טוען שכל הקבלים זהים ורק הפרמטרים הסופיים חשובים אז למעשה כל התחום מרודד לנתונים יבשים בעוד שכולם כאן יודעים שמכשירים עם פרמטרים חשמליים זהים יתנו תוצאה שונה. על הדרמטיות של השוני אפשר לדון כמובן. אני בור ועם הארץ בחשמל , ומונחים כמו ripple , low esr וכולי אומרים לי כלום אבל כנראה שהם מנבאים ומרמזים התנהלות מסויימת בטווח השמיע. הסתמכתי על מי שלטעמי מבין ונהניתי מהתוצאה. אגב, מגברי שרת זה בכלל תחום שנותן שינוי פשוט פנטסטי בכלום כסף. כמובן שמעגל דפוק לא יהנה מרכיב טוב אבל רכיב משופר יכול לתת את האקסטרא מייל למעגל שתוכנן עם רציונל.
לדוגמא, אצלי בסאב קבל של עשרות שקלים בודדים נתן לי יותר הרמוניות יותר שליטה ויותר אנרגיה בבאס מאשר הקבל שהוחלף. לא יודע לגבי הרציונל כי אין לי כזה , באמת שלא מבין, אבל וואלה שמעתי. והשתכנעתי.
נסכים לא להסכים.
אני לא טוען שום דבר "כללי", משום שאין משמעות בעיני לטענה כזו. אני פשוט לא מבין אמירות שאינן הנדסיות, בהתיחס למשימה הנדסית - (תכנון/תיקון/שדרוג) מעגל חשמלי.
לגבי זה -"שכולם כאן יודעים שמכשירים עם פרמטרים חשמליים זהים יתנו תוצאה שונה" - ראשית, לא יודע מי זה "כולם", אני לא ביניהם :D. שנית, אין באמת דבר כזה "מכשירים עם פרמטרים חשמליים זהים" למעט כאשר זה אותו מכשיר/רכיב וגם אז בכפוף לטולרנסים של יצור.
לגבי מגברי שרת אגב ובמיוחד לגבי החלפה של מגברי שבב במודולים דיסקרטיים - אני ממש לא בעד משום שבד"כ השינוי יהיה לרעה.
עם מה אני כן יכול להסכים? - זו התעסקות כיפית, גם כשהיא לא סופר הגיונית...

shokroun

חבר משקיען
מעורבות
653
נקודות
113
אני לא טוען שום דבר "כללי", משום שאין משמעות בעיני לטענה כזו. אני פשוט לא מבין אמירות שאינן הנדסיות, בהתיחס למשימה הנדסית - (תכנון/תיקון/שדרוג) מעגל חשמלי.
המשימה היא לא הנדסית, הביצוע הוא הנדסי טכני, זה נכון, אבל התוצאה צריכה להיות שמיעתית ואם שינוי הופך את השמיעה למהנה יותר אף על פי שלא ירדנו לכל עומק סיבת השינוי אז הוא נצרך למי שרוצה את השיפור לטעמו. גם אצלי הקבל בסאב היה תעשייתי ולא אודיו גרייד ועדיין נטען שבפרמטרים הרצויים הוא היה עדיף על כאלו שהם אודיו גרייד.

מסקרנות, כי אני פשוט הפוך בתפיסה משום הדיוטות טכנית/ הנדסית, האם אתה כל שדרוג עורך רק לפי הבנה הנדסית, כלומר אתה יודע מראש מה ישפר מבחינה חשמלית / אלקטרונית ומה ישפיע על מה? והאם אתה מקבל את ההנחה שהקשר בין תפוקה לבין תצורה באוזן טרם מובן לנו עד תום?

לגבי מגברי שרת אגב ובמיוחד לגבי החלפה של מגברי שבב במודולים דיסקרטיים - אני ממש לא בעד משום שבד"כ השינוי יהיה לרעה.
אז יש שינוי... רק הוא לא לטעמך. סבבה, אתה יכול לומר חשמלית למה יש.שינוי לרעה למשל? .
אגב, עם מודולים דיסקרטיים היה לי רק תוצאות מצויינות עד כה ( בממיר ובמגברים של רמקול מוגבר)

נסכים לא להסכים

אני מסכים לא להסכים עם הרבה אחרים , לא רואה צורך לבטל את המנהג הזה דווקא עם ברנש חביב שכמותך ;)

gds

מושעה
מעורבות
756
נקודות
113
נסכים לא להסכים.
לגבי זה -"שכולם כאן יודעים שמכשירים עם פרמטרים חשמליים זהים יתנו תוצאה שונה" - ראשית, לא יודע מי זה "כולם", אני לא ביניהם :D. שנית, אין באמת דבר כזה "מכשירים עם פרמטרים חשמליים זהים" למעט כאשר זה אותו מכשיר/רכיב וגם אז בכפוף לטולרנסים של יצור.
עם מה אני כן יכול להסכים? - זו התעסקות כיפית, גם כשהיא לא סופר הגיונית...
בתור פותח השרשור הרשה לי להסתייג.
רכיבים עם נתונים זהים, ואתה כאחד שמבין ושמכיר את מדריכי התחליפים לטרנזיסטורים, דיודות ועוד, תתפלא, נותנים תוצאה סונית שונה.
זה שזה לא מדיד זו עובדה, אבל זה שאתה לא מקבל אל תתווכח איתי ועם ערן, רצוי שתתווכח עם המהנדסים של יצרני האודיו למה בחרו X שזהה ל Y ששניהם זהים במדויק על הנייר, יש לי הרושם שזה לא בגלל שעשו להם דיל טוב על אחד מהם.
אני בניתי מגבר אוזניות איכותי לפי תכנית מאתר ייעודי, הכול על מתאמים שאפשרו לי החלפות זריזות של רכיבים בלי לשרוף את הפרינט עם יותר מדי הלחמות.
תאמין לי או שתגיד שזו סוגסטיה עצמית אך בהחלט שמעתי הבדלים בין רכיבים עם אותם specs בדיוק (אחרי ברייק אין, ברור).
אני מוכן להישבע ששמעתי הבדל בצליל בין דיודות שוטקי של חברת 'אינטרנשיונל רקטיפייר' לבין אחרות תאומות על הנייר ובגודל הפיזי,
קבלי 'בלק גייט' של רוביקון ו 'סראפיין' של אלנה, שניהם בחרו אבקה קראמית סופר דקה לחציצים בקבליהם לאודיו, מעניין למה, על הנייר יש קבלים זהים שעולים 20\1 יכלו לשים כאלה, רוצה להגיד שזה גימיק שיווקי? בבקשה, מותר.

נערך לאחרונה ב:

RB68

חבר משקיען
מעורבות
478
נקודות
63
המשימה היא לא הנדסית, הביצוע הוא הנדסי טכני
המשימה היא הנדסית. המטרות שלה יכולות להיות שיפור בחוויה, או הנצלת ג'אנק או התאמה חשמלית לשינוי אחר שנעשה או שיפור באמינות או הקטנת פליטת חום או שיפור אסטטי או שעמום או ווטאבר.
, זה נכון, אבל התוצאה צריכה להיות שמיעתית ואם שינוי הופך את השמיעה למהנה יותר אף על פי שלא ירדנו לכל עומק סיבת השינוי אז הוא נצרך למי שרוצה את השיפור לטעמו. גם אצלי הקבל בסאב היה תעשייתי ולא אודיו גרייד ועדיין נטען שבפרמטרים הרצויים הוא היה עדיף על כאלו שהם אודיו גרייד.

מסקרנות, כי אני פשוט הפוך בתפיסה משום הדיוטות טכנית/ הנדסית, האם אתה כל שדרוג עורך רק לפי הבנה הנדסית, כלומר אתה יודע מראש מה ישפר מבחינה חשמלית / אלקטרונית ומה ישפיע על מה?
בפירוש לא כל שדרוג, לא בכל שדרוג אני חובש את הכובע הזה, בין אם זה משום שאין לי את הידע, או הכלים או הזמן או החשק. לפעמים בא לי (או שאין לי ברירה) להיות פשוט "צרכן" - לא פחיתות כבוד חלילה. לא תמיד יודע מראש מה ישפר אבל משתדל כמיטב הבנתי והנתונים הזמינים (לעתים קרובות הם אינם זמינים). לעתים מחליט אינטואיטיבית כמו כל צרכן/אודיופיל מצוי - רק לא משמיע טיעונים מלומדים לגבי החלטות מהבטן.
והאם אתה מקבל את ההנחה שהקשר בין תפוקה לבין תצורה באוזן טרם מובן לנו עד תום?
לא, לפחות לא במשמעות שהאמירה הזו מקבלת בסוג הזה של דיונים. נושא בפני עצמו וכרגע אין לי את הפנאי להרחיב...
אז יש שינוי... רק הוא לא לטעמך. סבבה, אתה יכול לומר חשמלית למה יש.שינוי לרעה למשל? .
כתבתי "לרעה", לא "לא לטעמי". חשמלית - כמעט תמיד יחס האות לרעש יתדרדר כתוצאה מהחלפה כזו - בד"כ, מידת השינוי לא תהיה שמיעה.
ברמה העקרונית מה שמציק לי בהחלפה של צ'יפ במודול דיסקרטי היא העובדה שהיצרן של המודול מתכנס לאותו form factor כמו של הצ'יפ שזה מנוגד לכל הגיון חשמלי (ותרמי) - הסיבה היא שהיתרונות של תכנון דיסקרטי (במידה ויש) לא יבואו לידי ביטוי במקום המצומצם, במגבלות הrouting, בצורך בבחירת רכיבים סופר קומפקטים, בפינוי החום המוגבל ועוד... אם כבר דיסקרטי - עדיף ללכת עם הדיזיין עד הסוף. הסיבה שמתכנסים לאותם ממדים וממשקים היא מסחרית - הרצון למכור מוצר after-market.
אגב, שלא תבין מדברי שהחברות שמיצרות תחליפים דיסקרטיים לצ'יפים (Sonic Imagery, Sparkos, Burson) אינן קומפיטנטיות - להפך! נדרשת מומחיות לא קטנה לישם על מעגלונצ'יק מודפס מה שמאן דהוא מימש על צ'יפ ועדיין להשאר בתחום הביצועים הסביר.
אגב, עם מודולים דיסקרטיים היה לי רק תוצאות מצויינות עד כה ( בממיר ובמגברים של רמקול מוגבר)
מאוד יכול להיות. תיארתי עקרונות כללים, שום דבר מזה לא חקוק בסלע.
אני מסכים לא להסכים עם הרבה אחרים , לא רואה צורך לבטל את המנהג הזה דווקא עם ברנש חביב שכמותך ;)
ולכן תמיד נעים לשוחח אתך :)

RB68

חבר משקיען
מעורבות
478
נקודות
63
בתור פותח השרשור הרשה לי להסתייג.
רכיבים עם נתונים זהים, ואתה כאחד שמבין ושמכיר את מדריכי התחליפים לטרנזיסטורים, דיודות ועוד, תתפלא, נותנים תוצאה סונית שונה.
אני אכן מתפלא ולעתים מזומנות לא מסכים. כמו שכתבתי לערן "נתונים זהים" אינם תמיד זהים, או ידועים, או מובנים (לי או לך).
זה שזה לא מדיד
זה כן מדיד! תמיד! השאלה מה אתה מבקש למדוד ולצורך איזו החלטה תכנונית.
זו עובדה, אבל זה שאתה לא מקבל אל תתווכח איתי ועם ערן, רצוי שתתווכח עם המהנדסים של יצרני האודיו למה בחרו X שזהה ל Y ששניהם זהים במדויק על הנייר, יש לי הרושם שזה לא בגלל שעשו להם דיל טוב על אחד מהם.
יצא לי, יותר מפעם אחת, לבחור רכיבים/כרטיסים/קופסאות שלמות/תוכנות/דרייברים/פלטפורמות ושאר ירקות המהוות את אבני הלגו של מוצרים. לפעמים רכיב נבחר בגלל מפרט, לפעמים בגלל מחיר, לפעמים כפשרה, לפעמים בלי פשרה, לפעמים לא אכפת וצריך רק לסמן וי. לפעמים רכיבים שיש להם אלטרנטיבות מרובות ספקים ולפעמים הסיוט המסחרי המכונה "single source". יש הרבה שיקולים מן הסתם ואני לא מתיימר להכיר את כולם.
אני בניתי מגבר אוזניות איכותי לפי תכנית מאתר ייעודי, הכול על מתאמים שאפשרו לי החלפות זריזות של רכיבים בלי לשרוף את הפרינט עם יותר מדי הלחמות.
תאמין לי או שתגיד שזו סוגסטיה עצמית אך בהחלט שמעתי הבדלים בין רכיבים עם אותם specs בדיוק (אחרי ברייק אין, ברור).
אני מוכן להישבע ששמעתי הבדל בצליל בין דיודות שוטקי של חברת 'אינטרנשיונל רקטיפייר' לבין אחרות תאומות על הנייר ובגודל הפיזי,
לא אתווכח עם הנסיון שלך באיטרציה המסויימת הזו ולא לי לקבוע אם זו סוגסטיה, הטייה אחרת או הבדל בר מדידה. בכל מקרה סחטיין על הבנייה.
קבלי 'בלק גייט' של רוביקון ו 'סראפיין' של אלנה, שניהם בחרו אבקה קראמית סופר דקה לחציצים בקבליהם לאודיו, מעניין למה, על הנייר יש קבלים זהים שעולים 20\1 יכלו לשים כאלה, רוצה להגיד שזה גימיק שיווקי? בבקשה, מותר.
אנא הבן, אני נמנע מלנקוב בסיבות והסברים במצבים שאין לי את הנתונים או הידע הספציפי כדי לקבוע מסמרות. כתבת "מעניין למה" - בעולם שלי, כשיצרן טוען לביצועים המצדיקים תמחור פי 20 ממקבילות זולות - הוא מנמק ומסביר במונחים טכנים, לא ספרותיים.
האם לדעתי השוק נגוע בגימיקים שיווקיים והגזמות גרידיות? בהחלט!

claudia5

אוהב את התחום
מעורבות
43
נקודות
28
אני מסכים אבל אני טוען שלמחיר הכבל אין קשר לסאונד הסופי שתקבל ,וכבל ב3500 שקלים בעיניי לא מצדיק כי קיימים כנראה אלפי כבלים שעולים אחוז מהסכום וישמעו לא פחות טוב או טוב יותר.
החלפת כבל משנה סאונד ללא ספק

shokroun

חבר משקיען
מעורבות
653
נקודות
113
אני מסכים אבל אני טוען שלמחיר הכבל אין קשר לסאונד הסופי שתקבל ,וכבל ב3500 שקלים בעיניי לא מצדיק כי קיימים כנראה אלפי כבלים שעולים אחוז מהסכום וישמעו לא פחות טוב או טוב יותר.
החלפת כבל משנה סאונד ללא ספק
אני שמעתי גם תוצאה של מגבר ששודרג בקבלים בסדר גודל של המחיר הזה, וכנראה הצדיקו את עצמם. כאן כנראה מדובר בקבל נדיר יחסית עם שם טוב...והמחיר מתכתב עם המחיר בעולם, אז למה לנו להתערב בשוק החופשי של קונה מרצון ומוכר מרצון? שירוויחו כולם. מי ששווה לו אדרבא...ומי שלא, שמחה רבה.

gds

מושעה
מעורבות
756
נקודות
113
זה כן מדיד! תמיד! השאלה מה אתה מבקש למדוד ולצורך איזו החלטה תכנונית.
לגבי האקסיומה הזו אני חושב שגם גדולי הפורום פה שאינם נופלים מעמיתיהם בעולם שעוסקים באקוסטיקה ובמסחר בהיי אנד הסכימו שיש פרמטרים בתוצאה הסונית שמתקבלת מהמערכת שאינם ניתנים למדידה, הבדל בין כבלים זהים בפרמטרים החשמליים ונראים זהה על הסקופ למשל.
אם אתה יכול לתת דוגמה למכשיר בדיקה שכזה שמראה הבדלים שמיעים בין שקעי חשמל או עומק במה, כולנו נצא נשכרים.

אז אני קצת מתקשה להבין למה כתבת את זה: "אני אכן מתפלא ולעתים מזומנות לא מסכים. כמו שכתבתי לערן "נתונים זהים" אינם תמיד זהים, או ידועים, או מובנים (לי או לך)."

RB68

חבר משקיען
מעורבות
478
נקודות
63
לגבי האקסיומה הזו אני חושב שגם גדולי הפורום פה שאינם נופלים מעמיתיהם בעולם שעוסקים באקוסטיקה ובמסחר בהיי אנד הסכימו שיש פרמטרים בתוצאה הסונית שמתקבלת מהמערכת שאינם ניתנים למדידה, הבדל בין כבלים זהים בפרמטרים החשמליים ונראים זהה על הסקופ למשל.
אני לא יודע מי זה גדולי הפורום ואני בספק אם מישהו ירגיש בנוח עם המסגור הזה. אני לא הסכמתי בכל אופן עם האמירה הזו, בטח לא בניסוח כל כך כללי ;). אפשר תמיד לתכנן בדיקה שתציף הבדל בין שני מוצרים שאינם זהים לחלוטין (גם כבלים) - האם זה מועיל למישהו? סיפור אחר לגמרי.. המוטיבציה היא בד"כ לערוך בדיקות שאומרות משהו על המוצר שיש בו כדי לנבא את ההתנהגות שלו.
בכל אופן, לא כיוונתי כלל להתווכח על הנקודה הזו ואני לא נוהג לומר לחברים שהם מדמיינים X או Y. הצטרפתי לדיון רק בהצפת ההבדל בין החלפת קבל על רקע "תחזוקתי", להבדיל מהחלפה של רכיב חדש בחדש אחר.

בלי קשר, בין אם ההבדל באוזן הוא חוויה אישית או ניתוח מחקרי מלומד של ניסוי דאבל-בליינד בקנה מידה מספק (או משהו באמצע) - ההסבר תמיד צריך להיות הסבר טכני אחרת זה לא הסבר. אפשר גם לא להסביר - כמו שכתבתי לערן - אני לא יודע להסביר כל דבר בתחום ולעתים אני פשוט צרכן/לקוח/משתמש וטוב לי עם זה.
אם אתה יכול לתת דוגמה למכשיר בדיקה שכזה שמראה הבדלים שמיעים בין שקעי חשמל או עומק במה, כולנו נצא נשכרים.
"מכשיר בדיקה שמראה הבדלים שמיעים" זה קצת "הנחת המבוקש" הלא כן?
מכשירי בדיקה - ימדדו פרמטרים פיסיקלים, הבדלים שמיעים - זה משהו שמדווחים אנשים (בין אם אנקדוטלית או בניסוי מסודר).

עומק במה אגב, אפשר להבנתי למצוא ביטוי שלו בנתונים אבל זה וואחד מורכבות שצריכה לקחת בחשבון נתוני פיזור סופר מפורטים בחדר נתון ועם חומר מוסיקלי נתון. זה בהחלט מעניין , אין לי אישית, ככה מהשרוול, את כל סט הכלים הנדרש לנתח את זה.
אז אני קצת מתקשה להבין למה כתבת את זה: "אני אכן מתפלא ולעתים מזומנות לא מסכים. כמו שכתבתי לערן "נתונים זהים" אינם תמיד זהים, או ידועים, או מובנים (לי או לך)."
פשוט כדאי לזכור - "נתונים זהים" - זה רק סט פרמטרים מצומצם ומסויים. תמיד אפשר לצלול פנימה ולמצוא איפה הם מפסיקים להיות זהים. אז מי צולל פנימה ומה המוטיבציה שלו לצלול? אני מניח שאתה יכול לנחש לבד, שלחברה שמחזיקים אודיו פרסיז'ן או קליפל (ושאר ציוד מתוחכם ולא זול) עשויות להיות השקפות שונות משלך בעניין מה ראוי למדידה והיצרנים (שיהיו לי בריאים), לא חולקים הרבה.

הנקודה המטרידה (בעיני) היא שיצרנים של רכיב חשמלי לא מוצאים לנכון לנמק באמת את התמחור הכל כך קיצוני (מעבר למילים השיווקיות) - אם לסגור מעגל עם מה ששאלת כשפתחת את הפוסט.

נ.ב.
לא ממש כתבת מה דעתך אתה על מה ששאלת..

gds

מושעה
מעורבות
756
נקודות
113
אני לא יודע מי זה גדולי הפורום ואני בספק אם מישהו ירגיש בנוח עם המסגור הזה. אני לא הסכמתי בכל אופן עם האמירה הזו, בטח לא בניסוח כל כך כללי ;). אפשר תמיד לתכנן בדיקה שתציף הבדל בין שני מוצרים שאינם זהים לחלוטין (גם כבלים) - האם זה מועיל למישהו? סיפור אחר לגמרי.. המוטיבציה היא בד"כ לערוך בדיקות שאומרות משהו על המוצר שיש בו כדי לנבא את ההתנהגות שלו.
בכל אופן, לא כיוונתי כלל להתווכח על הנקודה הזו ואני לא נוהג לומר לחברים שהם מדמיינים X או Y. הצטרפתי לדיון רק בהצפת ההבדל בין החלפת קבל על רקע "תחזוקתי", להבדיל מהחלפה של רכיב חדש בחדש אחר.

בלי קשר, בין אם ההבדל באוזן הוא חוויה אישית או ניתוח מחקרי מלומד של ניסוי דאבל-בליינד בקנה מידה מספק (או משהו באמצע) - ההסבר תמיד צריך להיות הסבר טכני אחרת זה לא הסבר. אפשר גם לא להסביר - כמו שכתבתי לערן - אני לא יודע להסביר כל דבר בתחום ולעתים אני פשוט צרכן/לקוח/משתמש וטוב לי עם זה.

"מכשיר בדיקה שמראה הבדלים שמיעים" זה קצת "הנחת המבוקש" הלא כן?
מכשירי בדיקה - ימדדו פרמטרים פיסיקלים, הבדלים שמיעים - זה משהו שמדווחים אנשים (בין אם אנקדוטלית או בניסוי מסודר).

עומק במה אגב, אפשר להבנתי למצוא ביטוי שלו בנתונים אבל זה וואחד מורכבות שצריכה לקחת בחשבון נתוני פיזור סופר מפורטים בחדר נתון ועם חומר מוסיקלי נתון. זה בהחלט מעניין , אין לי אישית, ככה מהשרוול, את כל סט הכלים הנדרש לנתח את זה.

פשוט כדאי לזכור - "נתונים זהים" - זה רק סט פרמטרים מצומצם ומסויים. תמיד אפשר לצלול פנימה ולמצוא איפה הם מפסיקים להיות זהים. אז מי צולל פנימה ומה המוטיבציה שלו לצלול? אני מניח שאתה יכול לנחש לבד, שלחברה שמחזיקים אודיו פרסיז'ן או קליפל (ושאר ציוד מתוחכם ולא זול) עשויות להיות השקפות שונות משלך בעניין מה ראוי למדידה והיצרנים (שיהיו לי בריאים), לא חולקים הרבה.

הנקודה המטרידה (בעיני) היא שיצרנים של רכיב חשמלי לא מוצאים לנכון לנמק באמת את התמחור הכל כך קיצוני (מעבר למילים השיווקיות) - אם לסגור מעגל עם מה ששאלת כשפתחת את הפוסט.

נ.ב.
לא ממש כתבת מה דעתך אתה על מה ששאלת..

אגלה לך משהו בסוד: גם אני חושב שאם משהו שמיע, ז"א הוא תדר, והוא יוצא ממכשיר אלקטרוני ומגיע למיקרופון ולאוזן בגלי אוויר שנדחפים ע"י רטט של ממברנה, הוא חייב להיות מדיד, פיזיקה בסיסית.
בהינתן זאת ניתן לחזות את הצליל של כל מכשיר אודיו עד לרמת הרכיב וכל רמקול בחדר אנאקואי, לא כך ?
לגבי דעתי על שאלתי: לא ניסיתי את הקבל המדובר, כן ניסיתי 'בלק גייטס' אחרים והם מעולים ועושים סוג צליל שסובייקטיבית אתאר אותו "הרוח במכונה", יש סוג של קסם שקשה להסביר. האם אני חושב שהמחיר מוצדק? קודם אצטרך לשמוע, ודעותי לגבי המחירים בענף ידועות כך שאם אשמע אפילו רמה עוד יותר גבוהה של קסם, הייתי משלם רק אם הייתי שוחה בכסף כמו אלו שמוכנים לשלם על שעון יד או תיק יד עשרות אל"ש.

נערך לאחרונה ב:

RB68

חבר משקיען
מעורבות
478
נקודות
63
אגלה לך משהו בסוד: גם אני חושב שאם משהו שמיע, ז"א הוא תדר, והוא יוצא ממכשיר אלקטרוני ומגיע למיקרופון ולאוזן בגלי אוויר שנדחפים ע"י רטט של ממברנה, הוא חייב להיות מדיד, פיזיקה בסיסית.
שמח לשמוע :p.
ציניות בצד, לא הנחתי שאתה חושב אחרת.
בהינתן זאת ניתן לחזות את הצליל של כל מכשיר אודיו עד לרמת הרכיב וכל רמקול בחדר אנאקואי, לא כך ?
צר לי, זה לא משתמע מזה כלל וכלל. חסר עוד הרבה מאוד בשביל לחזות. חוץ מזה כבר האמירה "צליל של מכשיר אודיו" (כל שכן רכיבים ממש) היא בעייתית ומטעה בעיני. צליל יש למערכת שלמה. לכל השאר יש מאפיינים שונים ומשונים - לאו דווקא צליל.

מוזר לי שדיונים פה כל הזמן מגיעים ל"לא יודעים הכל". תכלס, אין שום צורך במדע חדש או מתקדם כדי להסביר תופעות באודיו. זה שמבחינתינו הרבה ציוד הוא בבחינת קופסה שחורה, לא אומר שצריך לחפש הסברים אקזוטים.
לגבי דעתי על שאלתי: לא ניסיתי את הקבל המדובר, כן ניסיתי 'בלק גייטס' אחרים והם מעולים ועושים סוג צליל שסובייקטיבית אתאר אותו "הרוח במכונה", יש סוג של קסם שקשה להסביר. האם אני חושב שהמחיר מוצדק? קודם אצטרך לשמוע, ודעותי לגבי המחירים בענף ידועות כך שאם אשמע אפילו רמה עוד יותר גבוהה של קסם, הייתי משלם רק אם הייתי שוחה בכסף כמו אלו שמוכנים לשלם על שעון יד או תיק יד עשרות אל"ש.
חן חן

• Like
Reactions: gds

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור