האם היום צריך להתאמץ ממש בשביל לקבל סאונד...רע?

shokroun

חבר משקיען
מעורבות
655
נקודות
113
דיון שניזון גם מכל עניין ההשקעה הכספית והאודיו והשרשור של הביקור של תומר אצל בעלי מערכות יקרות מאוד. וגם ראיתי עוד דיון טרי שנפתח על כותרת ב ynet על מערכות יקרות להרעיד.

אין ספק שהשקעה כספית היא פרמטר חשוב בתחום. כמו בכל תחום השקעה כספית בדרך כלל מניבה מוצרים יותר מושקעים. העניין שצריך לדעת איך ובמה להשקיע וגם בתחום שלנו עלות המרכיבים היא גמישה ונוטה לפחת גבוהה יחסית לאחר זמן לא רב. יש מציאות רק צריך לזהות. לא חושב שכיס עמוק ונכונות השקעה בעצימות גבוהה תניב בהכרח תוצאה יותר טובה ממערכת חלופית בעלות פחותה, יש משמעות לתמהיל ההשקעה ולחדר ההשמעה הנתון .

ייעצתי לחבר לאחרונה שהרכיב מערכת ביתית, לא אודיופיל ( טוב...התחיל כלא אודיופיל..חחחח) והנה אני משדך לו מגבר מנורות בן 60 שנה. מעודכן קלות. ורמקול מדפי סקנדינבי שמחירו הצנוע ביד 2 לא תואם את ביצועיו הפנומנליים ומחירו הראשוני . בין רמקול למגבר יש קדם מנורות עדכני , וממיר + סטרימר מקדמת הבימה הטכנולוגית . סך הכל השקעה של כ 60 אלף שח כולל מפצל יוקרתי. הסאונד פשוט טוב כמו שהוא עוד לפני החיווט. הבעיה היא רק החדר. אבל כשלעצמה המערכת לטעמי יכלה להחזיק חדר האזנה של 20 מ"ר בכיף. ובתמהיל אחר מבוסס על אותו תקציב - רמקולים מעט יותר גדולים או תוספת סאב- יכלה גם להחזיק חדר גדול עוד יותר. ושוב, ניתן היה גם לחסוך קצת לאזור ה 50 אלף שח. אז זה הרבה כסף נכון, אבל היי...זה לא מיליונים וגם לא מאות אלפים.

ואני עמדתי לא פעם כבלם בין אותו החבר שקורא ביקורות ומפנטז על מוצרים יקרים, ולא פעם משכנע אותו להשקיע...פחות כסף. אני! האודיופיל המייעץ יעני.

מה שגורם לי להרהר במחשבה הבאה, בהינתן תשומת לב לחדר ההאזנה קשה היום לקבל סאונד באמת רע. ההיצע ויכולת הערבוב בין חדש לוינטאג' היא מהממת. חושב שכמעט כל מוצרי האודיו מרמת מחיר מסויימת, ולא אסטרונומית, יכולות להציע הנאה רבה. מה דעתכם? האם באיזשהו מקום מיקסמנו את יכולת ההנאה והפיתוח של מוצרי אודיו לאוזן האנושית?

Dan-Cinemart

עוסק בתחום
מעורבות
1,028
נקודות
113
פוסט מעניין מאוד....שבוע טוב שוקרון יקר

ronenperetz

חבר משקיען
מעורבות
225
נקודות
63
פשוט מאוד--קנה סטרימר אודיופילי ותראה איך אתה מקבל סאונד רע.
אגב הייתי בונה לחבר שלך סט ברבע מהמחיר שקבעת ;) האמן לי שעדיין היה מחייך וגם אתה

• Like
Reactions: gds

shokroun

חבר משקיען
מעורבות
655
נקודות
113
פשוט מאוד--קנה סטרימר אודיופילי ותראה איך אתה מקבל סאונד רע.
אגב הייתי בונה לחבר שלך סט ברבע מהמחיר שקבעת ;) האמן לי שעדיין היה מחייך וגם אתה
יש עוד מרכיבים למערכת כמו הרצון להישאר לאורך זמן ולא לקנות ולמכור, רכיבים שיישמרו על ערכם ואו יהיו ערוכים טכנולוגית לשינויים עתידיים. וגם כמובן רצון המאזין לפנק את עצמו. זה נכון שאפשר היה להוזיל את ההוצאה ועדיין לקבל סאונד טוב. בקשר לסטרימר, טוב, אני אין לי סטרימר אבל רוב האודיופילים הממוצעים נמצאים שם, ובייחוד שלחבר הספציפי הזה אין אוסף דיסקים, מקום איחסון ואו נכונות להתפשר על נוחות. בלי שלט רחוק לא זז....חחח
אבל כן חיזקת לדעתי את ההנחה שלי.

נערך לאחרונה ב:

shushu

חבר משקיען
מעורבות
787
נקודות
113
שאלה קשה
נוטה לחשוב שכן, ז״א שאין ממש חדש בטכנולוגיה דו ערוצית כבר שנים. ז״א התעשיה וזזה אבל לא בהכרח לכוונים המשפרים את הסאונד, אלא הוזלת עלויות יצור ופיתוח מגברים עם ניצולת אנרגיה גבוהה יותר (קלאס די). בנוסף יש מגמה של חזרה למגברי מנורות, פטיפונים וסדרות רמקולים heritage למיניהם.
נושא מדידות רמקולים מתפתח אבל מצד שני כיוון שכבר אוהב את התוצאה אצלי, לא מעניין אותי להחליף רמקול לכזה שנמדד בחדר אנקואי,
ציוד יד שניה טוב יכול לתת תמורה מדהימה למחיר, רק צריך לדעת מה לקנות.
האמת לא חידשתי כלום, באמת שאלה קשה. בתכלס לא חושב שניתן עדיין להרכיב מערכת טובה לסלון בסכום של 30k
סבירה כן, ז״א לא כזו שתייצר סאונד רע, אבל גם לא כזו שתמגנט אותי

shokroun

חבר משקיען
מעורבות
655
נקודות
113
ציוד יד שניה טוב יכול לתת תמורה מדהימה למחיר, רק צריך לדעת מה לקנות.
בהחלט, יש היום היצע מהמם. הכיף שלי הוא להמליץ לחברים על מוצרים שהם מתומחרים בחסר בגלל כשלי שוק ואו חוסר בשיווק.
עדיין להרכיב מערכת טובה לסלון בסכום של 30k
סבירה כן, ז״א לא כזו שתייצר סאונד רע, אבל גם לא כזו שתמגנט אותי
למגנט... זה רף באמת מיוחד. אבל בוא נגיד ככה מהלוחות עדכני: לחובבי הטרנזיטורים bmc מגבר משולב אצל ארמה, דיאנאודיו 380 אצל אלמוני, וifi dsd pro ממיר סטרימר ומכונת קפה.... מהיבואן. חיווט סטנדרטי מוגמי...ושות. לא יודע, אזור 30 ונראה לי יש חלקיקי מגנט לא? וגם תוסיף את הרדיו גרונדיג rt50 שמפורסם והוא ממש מיוחד נהנית מכל העולמות. בכל אופן משהו שייתן חוויה. ככה ממבט חטוף בלוחות וכמובן יש עוד מלא שילובים.
מצד שני, למגנט יש שני צדדים...והצד שלך גם חשוב. ושם כנראה טמון הכסף הגדול...שמתמגנט לו.

shushu

חבר משקיען
מעורבות
787
נקודות
113
רק להוסיף, המערכת שלי ברובה ממוגנטת מיד שניה. העניין הוא שסאונד טוב כשלעצמו פחות מעניין אותי, אם אני לא באמת מתמגנט למוזיקה.
מערכת סאונד טוב כזו מבחינתי שקולה לאייר פודז או לסאונד ברכב, מפיק משניהם הנאה דומה.
יש בלוחות ציוד נפלא, אין ספק!

shokroun

חבר משקיען
מעורבות
655
נקודות
113
מערכת סאונד טוב כזו מבחינתי שקולה לאייר פודז או לסאונד ברכב, מפיק משניהם הנאה דומה.
זאת הבחנה נוספת, חושב שכאודיופילים - ואנחנו כאלה אין מה לכחש- חלק מההנאה המוזיקלית עובר דרך השחזור שלה. ועדיין מערכת ביתית טובה נותנת חוויה יותר חושית של המוזיקה. אני את ההקלטות הפחות טובות מעדיף לשמוע באוטו יוטיוב ואוזניות פשוטות . ולהנות עד מאוד ממה שיש.

ymym

אוהב את התחום
מעורבות
80
נקודות
28
אם סאונד רע פירושו שלא הייתי מאמץ את מחולליו לסביבת ההאזנה שלי, לא נדרש שום מאמץ,
אבל הכל ענין של טעם ובעיקר ניסיון.
60 אלף ש״ח, סכום סובייקטיבי, אני למשל לא מגרד את הסכום הזה אפילו מרחוק, אני חושב שגם אתה.
מה אני אומר בעצם, שברוח התקופה מתנחלת הדעה שגם חובב מתחיל אם ברצותו להנות, זו מסגרת הסכום שיאלץ להוציא,
ואני גורס לא כך היא

נערך לאחרונה ב:

ymym

אוהב את התחום
מעורבות
80
נקודות
28
מה דעתכם? האם באיזשהו מקום מיקסמנו את יכולת ההנאה והפיתוח של מוצרי אודיו לאוזן האנושית?
בטח, בכל פעם שקונים מוצר נוסף

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,475
נקודות
113
בוקר טוב ושנה אזרחית נהדרת לכולנו

רובנו (בן אם זה וותיקים יותר וותיקים פחות) התחלנו בסכומים לחלוטין יותר צנועים גם מ 20,000 שח.

"יד 2" אכן היה ונשאר המפלט היחיד שנותר, במיוחד לחדשים יותר וחדשים פחות, צעירים שרוצים לטעום את התחום הנל, וגם מבושלים שאולי ידם אינה משגת משלל סיבות.
המחירים קפצו, השאיפות זנקו,
הוותיקים בונים את הסאטאפ שלהם 20 עד 40 שנה קדימה,

הכניסה שלי לתחום היותר רציני
היה סביב שנת 2000 כאשר רכשתי ביד 2 אחרי הצבא
סט פרה פאואר של Rotel michi מחבר שכבר איננו,
הייתי בטוח שזהו - מה צריך כבר מעבר?

"האויב של הטוב זה הטוב יותר, והאויב שלו זה מצויין וכן הלאה..."

השנים עוברות
אנחנו מתבגרים, האוזן מתבגרת, שומעים אחרת, חווים אחרת, מחפשים יותר, שומעים אחרת, רוצים יותר ולוקחים החלטות כאילו ואחרות.

לעניין הכספי

היו מערכות "זולות" (לא אכנס לסכומים) שנתנו לי כזו סטירת לחי בפרצוף.

והיו מערכות "אולטרה" יקרות יותר ויקרות פחות, שהרגשתי בעודי מאזין להן שאפשר לתת את אותה תוצאה או תוצאה דומה גם בחמישית מחיר, אם לא פחות.

יש הרבה משתנים.

סאונד רע או טוב
כאשר מגיעים נטו נקיים ללא אינטרסים ואג'נדות למינהן
יכול להשתנות דרמטית מהקצה אל הקצה.

גם אצלי המערכת
ניסיתי דברים זולים (יחסי) ודברים יקרים (להחריד) וגם זה יחסי.
לא תמיד נשארתי עם היקר יותר ולא בהיבט הכלכלי
אלא הרגשתי שלא שווה את הכסף השקעה
ואני יכול לנווט למקום אחר.
ויש מקרים שאני הייתי מאוד בספק בגלל גאוות בעלות כזו או אחרת ונשארתי המום!

אחלה שבוע ואחלה שנה לכולנו.

shokroun

חבר משקיען
מעורבות
655
נקודות
113
אם סאונד רע פירושו שלא הייתי מאמץ את מחולליו לסביבת ההאזנה שלי, לא נדרש שום מאמץ,
אבל הכל ענין של טעם ובעיקר ניסיון.
60 אלף ש״ח, סכום סובייקטיבי, אני למשל לא מגרד את הסכום הזה אפילו מרחוק, אני חושב שגם אתה.
מה אני אומר בעצם, שברוח התקופה מתנחלת הדעה שגם חובב מתחיל אם ברצותו להנות, זו מסגרת הסכום שיאלץ להוציא,
ואני גורס לא כך היא
הסכום שנקבתי הוא רק דוגמא. בכל זאת מדובר בבגיר עצמאי ומתפקד, שקיבל החלטה איך להוציא את מזומניו ויכל ורצה לחסוך זמן למידה והתבחשות. נעזר בי כיועץ כי עברתי דרך מסויימת וכיבד את תוצאותיה בסלון ביתי. מה שאני עשיתי בדיוק , אגב, כשנעזרתי בתחילת הדרך באודיופיל ותיק ממני.

כמובן שאפשר גם בחצי מחיר ( נתתי בעצמי דוגמא מהלוחות בתגובה למעלה לשושו) ואולי גם בשליש. אבל יש איזה גבול מסויים...לא?
הכוונה הייתה העיקרון שניתן היום - בניגוד ללפני 20/30 שנה- להשיג סאונד מכובד ביותר בלי לפשוט רגל וצריך איפושהוא להתאמץ ולהתחכם בשביל לקבל סאונד "רע". ובזה אנחנו מסכימים נדמה לי.
חלילה לי מלתת לאודיופיל מתחיל את התחושה שכיס הוא תחליף לאוזן, וכרטיס אשראי הוא תחליף לתבונה והגיון.

zariel

חבר משקיען
מעורבות
718
נקודות
113
60 אלף ש״ח, סכום סובייקטיבי, אני למשל לא מגרד את הסכום הזה אפילו מרחוק,
אני למשל גם חשבתי שבחיים לא אגיע לסכום כזה בבנית מערכת דו ערוצית,
אבל עם הזמן והשנים, קדמת הטכולוגיה והפשטות בהשמעת שירים
מבלי לרוץ לחנויות ולפשפש בין המדפים (שזה גם חוויה בפני עצמה)
בלחיצת מקש נפתח בפניך עולם שלם של סגנונות מוסיקה,לטוב ולרע,
אז כן, אתה לא רוצה להישאר מאחור,
אז מוסיפים סטרימר איכותי,כבילה בהתאם הגברה שיודעת להתמודד עם רמקולים "קשים",
ועל אקוסטיקה עוד לא דיברנו (חשוב לא פחות מהוספת רכיב איכותי לסטאפ)
ואיך אומר המשפט - ישנם רגעים שאין להם מחיר,
שתיהיה לנו שנה אזרחית שקטה ונעימה.

shokroun

חבר משקיען
מעורבות
655
נקודות
113
ועל אקוסטיקה עוד לא דיברנו (חשוב לא פחות מהוספת רכיב איכותי לסטאפ)
אכן קצת עיגלתי פינות ורשמתי " בהתאמה לחדר" אבל אקוסטיקה זה רכיב שנשכח קצת... והוא אחד החשובים, בטח לפני חיווט.
אגב, מי שנשאר נאמן לדיסקים יכול למצוא מציאות ולקחת את התקציב עוד למטה....

Dan-Cinemart

עוסק בתחום
מעורבות
1,028
נקודות
113
אני חושב שאנו חיים בתקופה מרתקת.
מצד אחד - הידע שאדם יכול לרכוש בעצמו היום- הוא אין סופי .הכל מקריאה חינמית ברשת ועד לימודי ON LINE מטורפים .
זה החידוש הגדול ביותר מבחינתי.
כמובן שהטכנולגיה השתפרה מאוד - גם הגיעה לשיאים חדשים במיוחד במה שקשור לדיגיטל והנדסת רמקולים.
היום גם ניתן להשיג הרבה יותר בהרבה פחות אבל יש לצבור ידע ונסיון או להסתמך על חברים שכן אוחזים בו .

זה יש היום מוצרים שעולים כמו חצי בית או רכב יוקרה מטורף אין דבר ולא חצי דבר לאיכות הסונית שלהם - זה לא אומר שהם לא טובים - זה רק אומר שאין להם שום ביטוח כנגד מוצר שעולה הרבה פחות -לטוב ולרע .יש גבול מסוים למה שמחיר יכול לנבא בהקשר של תוצאה סונית.
יותר קשור לשווקים עשירים במזרח והרצון להגיד גם לי יש(רצון של יצרן - שמא יהיה לא רלוונטי)- שהרי הרוב האודיופילי ניזון ממחיר = איכות(זה המצב- אין מה להתווכח על זה).
אלו לא מכתבים את השוק .לפחות לא אצלי.המחיר גם לא מסב לי שום גאווה או קשקוש אחר.
במידה וכן - הרי היו עומדים ומוכיחים את עליונתם בכל מבחן אחד על אחד באותו חדר או לפחות ברוב המבחנים - וכידוע זה לא המצב - אחד התחבבים הגדולים שלי הוא לבדוק את זה כל פעם מחדש.

moshem74

חבר משקיען
מעורבות
474
נקודות
83
אני דווקא מתגעגע לימים שהייתי מחכה בחוץ בסטריאו סטאר שיפתחו את החנות בבוקר ומעביר שם שעות בלי להרגיש, ותמיד קינאתי שהיו נשארים שם מאוחר להשמעות פרטיות לאנשים שהיו רוכשים שם מערכות שלמות פאראדיים ימאהה לא היה יכולת כלכלית לקנות כלום אז, וואו היו ימים. היום הכל מסחרה לעבוד עלינו בעיניים מה לא ימציאו עוד ....

נערך לאחרונה ב:
  • Haha
Reactions: gds

ymym

אוהב את התחום
מעורבות
80
נקודות
28
וצריך איפושהוא להתאמץ ולהתחכם בשביל לקבל סאונד "רע". ובזה אנחנו מסכימים נדמה לי.
מכאן התחלתי בחוסר הסכמתי,
עובר זמן לא ארוך ומתחוור גם לזה שהשקיע ממון וגם לזה שהשקיע את כל ממונו שאין קיצורי דרך.
בכדי להנות ממוזיקה אפשר מכל מדיה ומכל מימברנה,
אבל אם יש לך ציפיות תמיד תתאכזב מסל הקניות הראשון,
אם שילמת סכומים כאלה אין שום סיכוי שתקבל במכירה או החלפה גם מחצית ממנו,
הדברים הטובים והנחשקים נעלמים כהרף עין, ואם לא עקב תמחור גבוה ממחיר השוק.
ולמרות האמור לעיל הכסף זו האכזבה הקטנה ביותר, כי נשארת השאיפה לשמוע כפי שדימיינת

web

חבר משקיען
מעורבות
489
נקודות
63
לשאלה שלך
בקצרה, לא צריך להתאמץ כדי לקבל סאונד רע
אומנם יחסית קל ״לקלוע״ לסאונד טוב אבל עדיין צריך אוזן טובה
לא חסרות דוגמאות של מערכות בכל המחירים שלא הייתי מוכן לחיות איתם וכמובן גם ההפך
כל זה ללא תלות במחיר

בקשר למחיר שאנחנו משלמים על הרכיבים לא כל כך קשור לבגרות אודיופילית ולטעם האישי…
זה קשור הרבה יותר בקלות שאנחנו מוכנים להוציא כסף מהכיס לתחביב
הכסף לרוב זמין יותר היום מלפני 20 שנה וחלקנו התבגרנו ומוכנים נפשית לזה
היצרנים מזהים את זה ומשחילים אותנו בהתאם ואנחנו עוד נהנים ;)

shokroun

חבר משקיען
מעורבות
655
נקודות
113
אומנם יחסית קל ״לקלוע״ לסאונד טוב אבל עדיין צריך אוזן טובה
סיכמת יפה... אני נראה לי מהצעירים שבוותיקים כאן , והתגובה של @moshem74 מילאה אותי נוסטלגיה ( במקור מלבסאי וסטראו סטאר היה המקדש של האודיו) , לפני 20 - 25 שנה היה נהוג לחשב דולר בחול= 10 שח בארץ..... המחירים והמיסוי היה עולם שלישי. סונוס פאבר, מיוזיקל פידליטי, naim, לויסון וקונראד היית הולך לבית הכיסא עם מגזין ודואג שיהיה נייר טואלט. וסלחו לי על התיאור הגרפי.

לכן היום עם הטכנולוגיה שכן באה לידי ביטוי ( בעיקר באיכות הרכיבים ואפשרות לאופטימיזציה) והמיסוי הנח יותר ממש נהייה יותר "קל" לקבל צליל ראוי וטוב.

Dan-Cinemart

עוסק בתחום
מעורבות
1,028
נקודות
113
שוקרון,לא צריך להעלות פוסט מהו סאונד טוב לפני שמעלים פוסט האם קל או קשה להגיע אליו ?
;);)

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור