האיש ששינה את הפורום השנה !דן נגר !!!!!!!!!!

yigal monovich

אוהב את התחום
מעורבות
63
נקודות
28
מצטרף לקומפלימנטים על דן.

את דן מכיר כמה שנים
אמנם רכשתי ממנו דברים "קטנים"

בזמנו מכשיר חיצוני של Dirac ddrc-88
וכאמור דאג שאקבל כל אינפורמציה ועזרה במייל, הודעות קוליות בווטסאפ והתכתבות.

אחכ מגבר 4 ערוצים חמוד של Stark sound שנתר לי בזמנו אחלה פתרון לערוצי הסראוונד בקולנוע
גם שם טרח, עזר וייעץ על אופן החיבור.

ולאחרונה סטרימר לקולנוע מצויין של Zappiti

אולי בהמשך
אקח גם סאב לקולנוע ואשלים החוויה.
דן נדבר על זה בקרוב.

אחלה גבר באמת.
איתי ידידי
אלוהים נמצא בפרטים הקטנים ושם דן , רן מויאל ואתה נמצאים
מכל מלמדי השכלתי ועוד הדרך ארוכה

סחבק

חבר משקיען
מעורבות
124
נקודות
43
צודק אין לנו מוח או חשיבה עצמאית
אגב מעדיף להיות בכת המדידות והמדע מאשר בכת האודיופיליה של "יש לזה קופסא גדולה ומגניבה עם מלא אורות ושם אקזוטי מפוצץ שאני בקושי יכול לבטא והוא עולה יותר מהאוטו שלי אז זה חייב להשמע יותר טוב מDAC מינימליסטי שעולה עשירית מחיר"
וואטאבר
אני פחות בקטע של Snake oil
מה הטעם להיות בכת (?!?) ה"מדידות" וה"מדע" כשבסופו של יום מה שקובע זו חוויה סובייקטיבית של האזנה בחושים סובייקטיביים?

גילוי נאות: *כרגע* אני באופן *אישי* בשלב שבו מעבר לפרוייקטים של diy, אני מעדיף להשקיע את הזמן ואת הכסף במגוון מוזיקלי או ביצירת מוזיקה (ולמען האמת במיליון דברים אחרים שחשובים יותר ממוזיקה) ופחות בלהגיע לאיזו תוצאה אודיופילית מרטיטת חושים.

נערך לאחרונה ב:

Audiogod

מושעה
מעורבות
32
נקודות
28
מה הטעם להיות בכת (?!?) ה"מדידות" וה"מדע" כשבסופו של יום מה שקובע זו חוויה סובייקטיבית של האזנה בחושים סובייקטיביים?

גילוי נאות: אני באופן *אישי* חושב שמעבר לפרוייקטים של diy, עדיף להשקיע את הזמן ואת הכסף במגוון מוזיקלי או ביצירת מוזיקה (ובעוד מיליון דברים אחרים חוץ ממוזיקה) ופחות בלהגיע לאיזו תוצאה אודיופילית מרטיטת חושים.
זאת הייתה ציניות כי משום מה אודיופילים לא רואים בעצמם כת כשהם נופלים למעשה לכל הקלישאות שיש בתחביב הזה
גם להסתמך רק על שמיעה ורגש ולהתנגד לכל דבר טיפה מדעי זה כת.
הטעם הוא שהמדידות הן הבסיס
כמו שלא היית קונה רכב אם לא היו לו נתונים טובים ושעשו לו קראש טסט אז אותו הדבר באודיו
אתה יודע שאם משהו הוא נמדד טוב רוב הסיכויים שגם ישמע טוב, וזה מהווה בסיס להחלטה שלך.
במה הכי שווה להשקיע את הזמן והכסף בחיים זאת שאלת השאלות ;)

סחבק

חבר משקיען
מעורבות
124
נקודות
43
זאת הייתה ציניות כי משום מה אודיופילים לא רואים בעצמם כת כשהם נופלים למעשה לכל הקלישאות שיש בתחביב הזה
גם להסתמך רק על שמיעה ורגש ולהתנגד לכל דבר טיפה מדעי זה כת.
הטעם הוא שהמדידות הן הבסיס
כמו שלא היית קונה רכב אם לא היו לו נתונים טובים ושעשו לו קראש טסט אז אותו הדבר באודיו
אתה יודע שאם משהו הוא נמדד טוב רוב הסיכויים שגם ישמע טוב, וזה מהווה בסיס להחלטה שלך.
במה הכי שווה להשקיע את הזמן והכסף בחיים זאת שאלת השאלות ;)
1. במחילה כבודו, אבל אני לא חושב שזה כזה חכם להתווכח על משהו סובייקטיבי.
ועוד על *תחביב* סובייקטיבי.

2. אתה נהנה להתווכח גם על טעמים במסעדות?
וגם אם אתה נמצא בשלב ההתפתחותי הזה, מבחינתך ההרכב הכימי של האוכל זה מדד קובע עבור אנשים שמדברים על טעים יותר או טעים פחות?

3. אם יש לך בטן מלאה על עלות התחביב, אז בבקשה תרשום את זה מפורשות.
גם במקצועות אחרים יש אנשים שיודעים להגיע לתוצאה טובה יותר מאחרים וברבע מהזמן / רבע מהעלות.

4 . לסיכום, אני שוב מתנצל, אל תפגע, אבל על פניו הטיעון שלך נראה משעמם ולא מכבד את הזמן שאנשים משקיעים בקריאת ההודעות שלך.

5. לפני 5 שנים חבר המליץ לי ללכת לאיזו חנות אודיו. אחרי 4 או 5 שעות האזנה למגוון רמקולים והגברות שמתי 6000 ש"ח, הגעתי הביתה ותוך 10 שניות ידעתי שזה לא רלוונטי. החזרתי אותם, הוספתי 2000 ו"שידרגתי" ושוב בבית הבנתי שזה לא רלוונטי. רק בזכות האנשים בפורום היקר הזה (וגם כמה שעוסקים בתחום) קיבלתי פרספקטיבה מינימלית על התחום.

ב"כת" שלי לא מתווכחים עם הצלחה.
בגלל זה כל הזמן אומרים לך ללכת ולשמוע את ההבדלים (אם היה לי זמן פנוי הייתי הולך בעצמי)

נערך לאחרונה ב:

RoyZx6r

חבר משקיען
מעורבות
411
נקודות
63
מסביר לך שיש חפיפה בין המדידות לסאונד
ומסביר לך גם שבלי קשר למדידה בכלל אני שם לך DAC שמתוכנן טוב בעלות של עשירית מDAC של חברה אודיופילית אקזוטית עם שם מפוצץ שגובה פי 10 רק בגלל השם והקופסא של הDAC והוא ישמע יותר טוב מהDAC היקר הפוזאיסטי
אחלה.

1. מה הקשר בין המדידות של אמיר לסאונד נכון? למה סט הבדיקות שלו עדיפות על אחרות והן הנכונות ואומרות מה הסאונד הנכון?

2. באיזה דאק מדובר?

Audiogod

מושעה
מעורבות
32
נקודות
28
1. במחילה כבודו, אבל אני לא חושב שזה כזה חכם להתווכח על משהו סובייקטיבי.
ועוד על *תחביב* סובייקטיבי.

2. אתה נהנה להתווכח גם על טעמים במסעדות?
וגם אם אתה נמצא בשלב ההתפתחותי הזה, מבחינתך ההרכב הכימי של האוכל זה מדד קובע עבור אנשים שמדברים על טעים יותר או טעים פחות?

3. אם יש לך בטן מלאה על עלות התחביב, אז בבקשה תרשום את זה מפורשות.
גם במקצועות אחרים יש אנשים שיודעים להגיע לתוצאה טובה יותר מאחרים וברבע מהזמן / רבע מהעלות.

4 . לסיכום, אני שוב מתנצל, אל תפגע, אבל על פניו הטיעון שלך נראה משעמם ולא מכבד את הזמן שאנשים משקיעים בקריאת ההודעות שלך.

5. לפני 5 שנים חבר המליץ לי ללכת לאיזו חנות אודיו. אחרי 4 או 5 שעות האזנה למגוון רמקולים והגברות שמתי 6000 ש"ח, הגעתי הביתה ותוך 10 שניות ידעתי שזה לא רלוונטי. החזרתי אותם, הוספתי 2000 ו"שידרגתי" ושוב בבית הבנתי שזה לא רלוונטי. רק בזכות האנשים בפורום היקר הזה (וגם כמה שעוסקים בתחום) קיבלתי פרספקטיבה מינימלית על התחום.

ב"כת" שלי לא מתווכחים עם הצלחה.
בגלל זה כל הזמן אומרים לך ללכת ולשמוע את ההבדלים (אם היה לי זמן פנוי הייתי הולך בעצמי)
התחביב והשמיעה והטעם הם אולי סובייקטיבים, היכולות הטכניות ממש לא.
דבר שני " על טעם וריח אין מה להתווכח" זה בערך הדבר הכי לא נכון שנכתב אי פעם
רוב הנושאים שעליהם מתווכחים בעולם הזה זה עניין של טעם.
אין לי בעיה בטן מלאה על העלויות , סביר להניח שכבל ממוצע כאן עולה יותר מהאוטו שלי אבל זה ממש לא מזיז לי.
סורי שהטיעון משעמם אותך lol

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
בכל זאת בגלל שאני שומע עם כבלי גרפיט ופחם (של אמיר ארמה ) ,רציתי לומר לכם שיש בהם משהו אורגני יותר מכבל מתכת , גם אם הוא נחושת טהורה , לכל כבל מתכת משהו "ברזלי " בצליל , ובכבלים שלי אין בכלל מתכת , רק לידיעתכם , כמובן עניין של טעם !

Balance

אוהב את התחום
מעורבות
75
נקודות
28
נראה לי שאלדר כיוון לכך שאין לי קדם מגבר קונבנציונלי...

ברור שהטרינוב ו/או כל פרוססור אחר, משמשים כ- קדם מגבר.

רן

יופי. אז הוא טועה ומטעה.
גם מנורות זה לא קונבנציונלי, אז זה לא קדם?

yarino

אוהב את התחום
מעורבות
101
נקודות
43
בכל זאת בגלל שאני שומע עם כבלי גרפיט ופחם (של אמיר ארמה ) ,רציתי לומר לכם שיש בהם משהו אורגני יותר מכבל מתכת , גם אם הוא נחושת טהורה , לכל כבל מתכת משהו "ברזלי " בצליל , ובכבלים שלי אין בכלל מתכת , רק לידיעתכם , כמובן עניין של טעם !
הכבל פחם אצלך העדין את הסאונד ברמקולים.

כנראה הוא גם טוב לווילסונים שצורמים :rolleyes:

סחבק

חבר משקיען
מעורבות
124
נקודות
43
התחביב והשמיעה והטעם הם אולי סובייקטיבים, היכולות הטכניות ממש לא.
דבר שני " על טעם וריח אין מה להתווכח" זה בערך הדבר הכי לא נכון שנכתב אי פעם
רוב הנושאים שעליהם מתווכחים בעולם הזה זה עניין של טעם.
1. כאמור, ב"יכולות טכניות", לכאורה, אין טעם אם הן סותרות את החוויה הסובייקטיבית.
החשיבה שלך לא מסודרת.

2. מה שרשמת זו לא הוכחה ולא הסבר ולא טיעון תקף מבחינה לוגית.
אפילו ילדים בגן יודעים לדקלם "אם כולם יקפצו מהגג אז גם אתה תקפוץ?"

yarino

אוהב את התחום
מעורבות
101
נקודות
43
להביא דוגמה מעולם הרכב זו טעות ואגב, אני בא משם.

איזה נתונים תמדוד ברכב? מבחן ריסוק? ואם יונדאי אלנטרה תציג תוצאה טובה יותר מפורשה 911 טורבו S זה אומר שהיונאי טובה יותר?

yarino

אוהב את התחום
מעורבות
101
נקודות
43
ומה הסיבה שאתה לא חושף את שם הדאק?

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
תקשיב יש פה בעיה .
האמת בכל פרמטר אפשרי .
אני גם לא מאמין שאתה מתכוון למה שאתה רושם , כי כבר הוזמנת אלי להשוות בין דאקים - ללא שום התערבות ולא הגעת . אני טוען שאתה תרגיש את ההבדל בענק.

באשר ל ASR , נכנסת לשם שאלת שאלות וענו לך יפה . הגיוני . מנהגו של עולם .
לא באת והטלת בהם ספק , שאלת שאלות של טירון ( מילים שאתה אמרת ) ונהנת בשמחה .
אותו דבר כמו פה - היית שואל מה ההבדל בין פרה מנורות לפרה טרנזיסטורי היו עונים בשמחה .
אתה לא פה כדי לשאול. אתה לא פה כדי לקבל תשובות - אתה פה כדי בעיקר להטיל ספק ומום בכל מה שקורה פה .

אתה חושב שאתה יודע יותר מרוב האנשים פה ושרובם עובדי אלילים - אלו המילים שלך . לא שלי .
עכשיו לי ברור מה אתה עושה וגם התכתבנו על זה בפרטי והוכחתי לך שטעית במשהו מאוד חשוב וזה לא עניין אותך - הטעות הקריטת שלך לא הזיזה לך ואתה אמור לייצג משהו טכני( כביכול ) עניין אותך רק שאתה ״ טוב מאחרים פה ״.

באשר ל ASR - אין לי מושג על מה אתה מדבר . לדעתי אתה פשוט לא מתכוון למה שאתה כותב - רק לא מזמן זרקו משם את ארין מ Erin audio corner שהעז להטיל ספק במדידות של Amir . גם את ג׳ין מאודיוליקס השליכו משם והוא בעצמו טען שהאתר הזה רעיל במיוחד .

מדובר בכת שמקדשת רק דבר אחד ועל ידי כך מפספסת את כל היופי והשיפור וההתקדמות באודיו - שהוא הטלת ספק בהכל . גם במדידות וגם השמיעה . מתוך אותו ספק - צומחים ( זה מורכב ואני מקווה שאני מובן)

פה מראים המון אורך רוח להשמצות שלך ואלו בהחלט השמצות .

שוב - לדעתי אתה משחק פה בראש של אנשים .חבל שנופלים למלכודת שלך כל פעם מחדש ( גם אני אגב - לא כי יש לך השפעה עלי אלא בגלל מה שאתה גורם פה להרגיש לחלק מהאנשים ).

מצד אחד חבל שאתה משחית את זמנך כאשר אתה יודע בדיוק בשביל מה הוא נמצא פה.
מצד שני זה טוב לציבור הקוראים שיש התייחסות רצינית לדברי ההבל שהוא מפזר פה.
לדעתי , אחרי שגם גיא הגדיר אותו חד משמעית כטרול, עדיף לנהוג בו כפי שמקובל להתייחס לטרול - ללחוץ על הכפתור ״התעלם ממשתמש ״ וחסל.
שיתכבד להתכתב עם עצמו…
אגב,
למה שלא תשתף את החברים פה בטעות שהוכחת לו בפרטי ?
אולי יש עוד אנשים שסוברים את אותה טעות ?

נערך לאחרונה ב:

Dan-Cinemart

עוסק בתחום
מעורבות
1,028
נקודות
113
מצד אחד חבל שאתה משחית את זמנך כאשר אתה יודע בדיוק בשביל מה הוא נמצא פה.
מצד שני זה טוב לציבור הקוראים שיש התייחסות רצינית לדברי ההבל שהוא מפזר פה.
לדעתי , אחרי שגם גיא הגדיר אותו חד משמעית כטרול, עדיף לנהוג בו כפי שמקובל להתייחס לטרול - ללחוץ על הכפתור ״התעלם ממשתמש ״ וחסל.
שיתכבד להתכתב עם עצמו…
אגב,
למה שלא תשתף את החברים פה בטעות שהוכחת לו בפרטי ?
אולי יש עוד אנשים שסוברים את אותה טעות ?
היי ארז,

אתה צודק. זה פשוט - שלא יהיו פה אנשים שיפגעו מדבריו או חלילה יעשו כהמלצותיו.

לגבי הטעות - לא אתן לו את העונג. לא ארד לרמה הזו.

הרמז מספיק . אני לא מעוניין להלבין פנים - קוותי לעורר בו קצת ספק ומחשבה והבנתי שזה לא יעזור .
אני מניח שהבחור מאוד צעיר ולא עבר את גלאי ה 20 במקרה הטוב ורואה בכל העניין הזה כסוג של בדיחה .
לכן אני חושב שהפתרון הטוב ביותר הוא מה שאתה הצעת.

מעבר לזה - הוא הצהיר שהוא עצל ולא יגיע לשמוע. מה יש להוסיף? זה דיי סוגר כל לגיטמציה כלשהיא שהיתה .(למרות שלא באמת הייתה).
משול לאחד שיודע תפריט של כל מסעדת מישלן בעל פה ואף יודע איך מכינים את האוכל של אותן מסעדות (והוא לא - אבל נניח שכן) - אך מסרב בכל תוקף ללכת לאותן מסעדות לאכול או להתנסות במאכלים שונים.

האם נוכל לדבר איתו על אוכל ? התשובה ברורה.

עכשיו ברור לי שהוא יגיב לזה - אבל אין לזה משמעות. זה מה שצריך להפנים.

אודיוגוד - כשתחליט אם בכלל להתבגר ולעבור לעולם האמיתי - המקום פתוח בפניך גם ללא ידיעת הפורם אבל זה כנראה לא יקרה.חבל

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,463
נקודות
113
דן
לא מדובר ב-פרופיל שאתה חושב.

נערך לאחרונה ב:

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,463
נקודות
113
איתי ידידי
אלוהים נמצא בפרטים הקטנים ושם דן , רן מויאל ואתה נמצאים
מכל מלמדי השכלתי ועוד הדרך ארוכה

יגאל היקר
בשמי ובשם מאמין רבים מהכותבים,

מאחל לך *יום הולדת* עגול שמח ! שחל היום.
אדם וחבר יקר.

Dan-Cinemart

עוסק בתחום
מעורבות
1,028
נקודות
113
המון מזל טוב יגאל !!
המשך להנות מהחיים והמוזיקה .
רק בריאות ושמחה

yarino

אוהב את התחום
מעורבות
101
נקודות
43
יגאל היקר,
למרות שבירכתי אותך כבר משבוע שעבר.
מאחל לך יום הולדת שמח והמון בריאות.
עכשיו תהיה לך הזדמנות לקפוץ לסין :)

Audiogod

מושעה
מעורבות
32
נקודות
28
1. כאמור, ב"יכולות טכניות", לכאורה, אין טעם אם הן סותרות את החוויה הסובייקטיבית.
החשיבה שלך לא מסודרת.

2. מה שרשמת זו לא הוכחה ולא הסבר ולא טיעון תקף מבחינה לוגית.
אפילו ילדים בגן יודעים לדקלם "אם כולם יקפצו מהגג אז גם אתה תקפוץ?"
מה שתגיד אחי

issi

אוהב את התחום
מעורבות
184
נקודות
43
מיצתרף לקומפלימנטים על דן.
דן הוא היחיד בפורום שהציג גרפים ומדידות.
כאשר אני הצגתי מדידות שעשיתי ב REW בחדר ההאזנה שלי כולל הסבר שלהם באתר הוא כניראה היחיד באתר שהבין וידע שהיגעתי לתוצאה טובה בחדר קטן על ידי טיפול אקוסטי ו RC.
דן גם שלח לי לבקשתי במייל מדידות של פרוייקט שביצע והם מעולות.
יש לדן ידע טוב וניסיון במדידות ב REW והבנת המשמעות שלהם ומה דרוש לשיפור החדר
דן פיתח שיטה לנטרל "דיפים" (עמקים) בגרף SPL בעזרת מיקום מספר סאבוופרים.
דן נחמד ומיקצועי, אני שמח שהוא חבר באתר.
בברכה,
איסי

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור