אקוסטיקה אקוסטיקה ביתית - מה החשיבות ומה ועם מי ניתן לעשות?

DavidGil

חבר משקיען
מעורבות
1,870
נקודות
113
אין כזה דבר מגבר מיליון וואט .. הוואטים זהים בין מגבר למגבר , אז אם אתה משתמש ב 30 וואט בחדר אפשר לקבל אותם במגבר של 50 וגם של 500.
ההבדל בין המגברים זה , גוון צליל לרוחב פס , דינמיות ורצפת רעש . הכוונה שלך אולי שבחדר קטן עדיף מגבר ניטרלי לרוחב פס מאשר מגבר שמדגיש מיד באס .

בדכ מגבר של ״מיליון וואט״ יחזיק את הרמקול יותר טוב , אולי על חשבון סוג של ״מוזיקליות״ שיש למגברים חלשים יותר שיש בהם פחות רכיבים . בחדר הקטן שלי אני העדפתי מונובלוקים של 300 וואט לצד שנותנים שליטה טובה ברמקול .
אתה צודק שלא כל שילוב יתאים בחדר , אבל מגבר של ״מיליון וואטים״ זה לא דבר רע.
אתה צודק אבל לא לזה התכוונתי.
דיברתי על השרשרת כולה, רמקולים גדולים והגברה שתומכת בהם, שלא מתאימים לחדר קטן.
אתה יכול בעקרון להשיט נושאת מטוסים בכנרת אבל זה לא חכם ויש מלא אילוצים לטפל בהם.

Ronnym1964

אוהב את התחום
מעורבות
18
נקודות
18
כדאי להתאים את המערכת לחלל, למרות הפיתוי והרצון ללכת על הכי גדול שאפשר.
אי אפשר לדחוס רמקול פול ריינג׳ ענק ומגבר מיליון וואט לחדרון האזנה קטן או לממ״ד או למרתף וכו׳. אפשר להנות הרבה יותר עם מערכת קטנה, נכונה ומוסיקלית ואז גם לא נדרשים תיקונים מאסיביים.
כששמים רמקולים ענקיים בחדר קטן ויושבים עם הראש על הקיר האחורי מחוסר מקום אז באמת כל הצמר סלעים שבעולם לא יספיק בשביל לתקן את הבעיות האקוסטיות שקיימות בהגדרה.
אנרגיה צריכה להשתחרר בטבעיות עד כמה שאפשר ולא להיבלע בחור שחור של מיליון פנלים סופגים/דיפיוזרים/לוכדים ואם זה מה שקורה אז סימן שרמת האנרגיה לחלל הנתון, פשוט לא נכונה.

אתה צודק.
אבל אם כבר עברת מריצפתי בריא למדפי מושקע, והחלפת את כל הכבלים לסופר מאוזנים ורגועים, ושיככת ושיחקת עם כל המיקומים האפשריים, ושמת סונקסים וזרקת לפח, ועדיין משהו לא פיקס.. ופתאום אחרי עשרות אלפי שקלים, מדידה ב 500 שקל מצביעה לך בדיוק בדיוק איפה הבעיה..
ועם קצת אביזרים יעודיים שהונחו בצמצום, ועם הרבה ניסוי וטעיה לגבי המיקום, אתה שומע את השיפור והמדידות המחודשות מראות עקומה הרבה יותר שטוחה.
ואז אתה שואל את עצמך, עם כל הכבוד למינימליזם בחדר, אם לא היית אמור לעשות את הבדיקה הזו מזמן.
אז מבלי לזלזל בניסיון של אף אחד, החדר הוא שחקן משמעותי במשחק, ויש לו מאפיינים משלו.
טיפול אקוסטי זהיר הוא לא מילת גנאי גם לאודיופילים מדופלמים אחרי 30 שנה.

Eylo

אוהב את התחום
מעורבות
78
נקודות
28
אתה צודק אבל לא לזה התכוונתי.
דיברתי על השרשרת כולה, רמקולים גדולים והגברה שתומכת בהם, שלא מתאימים לחדר קטן.
אתה יכול בעקרון להשיט נושאת מטוסים בכנרת אבל זה לא חכם ויש מלא אילוצים לטפל בהם.
הי
אתה שוב מטעה , אם נקח את הדוגמא שלך , הפלגה בנושאת מטוסים בכינרת עדיפה על סירת דייגים מטלטלת .. וזה גם יותר סטייל ;) מלבד לאופי הצליל אין שום מניעה לשים מגבר עם הספק גבוה בחדר קטן , מה שמייצר את האינטראקציה עם החדר זה הרמקול . ניתן למצוא שילוב טוב של רמקול גדול גם בחדר קטן , ויש פה בארץ מספר דוגמאות . נכון שזה מסובך יותר מאשר לשלב מדפי , אבל רמקול גדול מנגן בצורה פחות מאומצת ממדפי , ורמקול מדפי מצליח להעלם יותר טוב בחדר. המזל זה למצוא שילוב של שניהם שיתאימו לחדר .

DavidGil

חבר משקיען
מעורבות
1,870
נקודות
113
הי
אתה שוב מטעה , אם נקח את הדוגמא שלך , הפלגה בנושאת מטוסים בכינרת עדיפה על סירת דייגים מטלטלת .. וזה גם יותר סטייל ;) מלבד לאופי הצליל אין שום מניעה לשים מגבר עם הספק גבוה בחדר קטן , מה שמייצר את האינטראקציה עם החדר זה הרמקול . ניתן למצוא שילוב טוב של רמקול גדול גם בחדר קטן , ויש פה בארץ מספר דוגמאות . נכון שזה מסובך יותר מאשר לשלב מדפי , אבל רמקול גדול מנגן בצורה פחות מאומצת ממדפי , ורמקול מדפי מצליח להעלם יותר טוב בחדר. המזל זה למצוא שילוב של שניהם שיתאימו לחדר .
אני לא מטעה. וגם אתה לא מטעה. אנחנו לא מסכימים.
אני מסכים לשורה האחרונה שלך וזה העיקר שחשוב.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
ככל הידוע לי, רמקולים מתוכננים ונמדדים כך שהם נותנים את האיזון הטונאלי הספציפי שלהם רק כשהם מכוונים ישירות לשומע. הטוויטרים הם בדרך כלל די כיווניים, ויורים אלומה די צרה, בשיעור של כמה מעלות סביב ציר הייחוס שלהם (reference axis), כך שהפניית הרמקולים כלפי חוץ גורמת לאלומת הגלים שיוצאת מהם להגיע לאוזן הרבה פחות. אם הרמקול עצמו או רכיב אחר בשרשרת צורח, זו יכולה להיות דרך טובה לרסן אותו, אבל האיזון הטונלי שלו כבר לא יהיה זה המתוכנן עבורו. לא שזה בהכרח אסון, ויש המעדיפים כשזה כך.

tzachi

חבר משקיען
מעורבות
386
נקודות
83
פיספסתי משהו !
מי זה אנטואן ?

RanMoyal

חבר משקיען
מעורבות
1,099
נקודות
113
לא פיספסת כלום צחי...:)

אנטואן הוא עוד אחד מאנשי התמיכה של חברת טרינוב ואנשים מביעים התפעלות מרמת השירות והזמינות שלהם.
במקרה של עמיר, אנטואן השתלט לו על המכשיר מרחוק וביצע שם קונפיגורציות שונות ומשונות, על מנת למקסם את התוצאות של המדידה.

רן

Danielkor

חבר אתר
מעורבות
1
נקודות
3
הבעיה שהיא אפשר לשמוע מערכת בחדר עם אקוסטיקה לא טובה.
אתה שומע בעיקר את החדר.
אז נכון שלשים מגבר מנורות שישייף את הגבוהים בחדר בהיר זה סוג של פתרון, או לשים מגבר מפלצתי עם באס קצר יהווה סוג של פתרון לחדר עם הדהוד, ועוד לא הגענו לכבלים שלכל אחד מהם יש כיוון אחר.
אבל כל אילו הם רק טיפול בסימפטומים ולעולם לא יביאו לסאונד נכון בכל ההקלטות.
איך פותרים בעיות של הדהוד בנמוכים?
החלל שלי לוקה בהמון חסרונות,מה שהכי מפריע לי זה הדהוד של הבסים( נוצרת תחושה שלבס אין סיומת,לעיתים הוא מתפזר בצורה צורמת וממש אפשר לשים את האצבע על ההדהוד ולעיתים זה פחות מורגש.
הייתי רוצה לפתור את בעיית ההדהודים ובנוסף לחדד ולפקס את הנמוכים כדי שלא אצטרך להתרכז ולהקשיב רק להם או לחילופין לא אצטרך להנמיך את הבסים control כדי שלא יהדהדו?
יש לי חלונות שאני עתיד לכסות בווילונות בקרוב אך מעבר לזה אין לי עוד רעיונות.
בנוסף,יש בחדר מערכת תופים(מכוסה בסמיכה)
לפעמים ניתן לשמוע את הסנר מהתופים מהדהד בזמן שהמערכת מנגנת.

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
תוציא את התופים מהחדר. הם כנראה חלק ניכר בבעיה
תבדוק אם מזרון בפינות החדר ומאחורי המערכת מוריד את ההדהוד.

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
אתה צודק.
אבל אם כבר עברת מריצפתי בריא למדפי מושקע, והחלפת את כל הכבלים לסופר מאוזנים ורגועים, ושיככת ושיחקת עם כל המיקומים האפשריים, ושמת סונקסים וזרקת לפח, ועדיין משהו לא פיקס.. ופתאום אחרי עשרות אלפי שקלים, מדידה ב 500 שקל מצביעה לך בדיוק בדיוק איפה הבעיה..
ועם קצת אביזרים יעודיים שהונחו בצמצום, ועם הרבה ניסוי וטעיה לגבי המיקום, אתה שומע את השיפור והמדידות המחודשות מראות עקומה הרבה יותר שטוחה.
ואז אתה שואל את עצמך, עם כל הכבוד למינימליזם בחדר, אם לא היית אמור לעשות את הבדיקה הזו מזמן.
אז מבלי לזלזל בניסיון של אף אחד, החדר הוא שחקן משמעותי במשחק, ויש לו מאפיינים משלו.
טיפול אקוסטי זהיר הוא לא מילת גנאי גם לאודיופילים מדופלמים אחרי 30 שנה.
שלום , תשמע ,אני מסכים איתך לגמרי , אני רק דיברתי על הסדר שבו אמורים להתבצע העניינים , כלומר - לא יתכן שקנית מחללית משטחים של דיפיוזרים מקל קר , מכונית סטישן מלאה סונקס , הדבקת על הקיר כאוות נפשך , ועכשיו לך תתחיל לכייל החדר בברדק הזה , בנוסף ,אני בניתי בעצמי הרבה קולטי בסים עצומים , במדידה מצאנו אני וחבר שהעסק עובד על המיד בס בעיקר ומוריד אולי 2 DB באזור התחתון , בסביל זה לשאת קוביה עצומה בעומק מטר לא שווה

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
אולי אם תשתמש במזרונים הנכונים זה יוריד לך עוד כמה DB

Danielkor

חבר אתר
מעורבות
1
נקודות
3
תוציא את התופים מהחדר. הם כנראה חלק ניכר בבעיה
תבדוק אם מזרון בפינות החדר ומאחורי המערכת מוריד את ההדהוד.
הבעיה הזו מלווה אותי עוד בטרם המערכת הוכנסה לחדר,אנסה להעביר אותה למקום אחר.
תודה רבה על התשובה!!

ח_ג_י

חבר משקיען
מעורבות
477
נקודות
83
ערב טוב דניאל.
למעט התופים, מה עוד יש בחדר.
אולי הוא ריק יחסית?
(זו בעיה)
שטיח? שידות? תמונות?
מה גודל החדר?
אגב, לפני שאתה מוציא את התופים, פשוט תשחרר את הרשת בסנר ...
ותחבר רק כשאתה מתופף.

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
התופים הם תיבת תהודה המנגנת עם המערכת.
כמו שתשים מזנון עם גב שרוטט או תשים עוד זוג רמקולים בפינות החדר

ח_ג_י

חבר משקיען
מעורבות
477
נקודות
83
אני לא סותר את הטענה שלך.
רק יש לי הרגשה, שלא התופים הם הסיבה העיקרית, לתוצאה הבעייתית שדניאל מספר.
לכן הוספתי את השאלות.

Danielkor

חבר אתר
מעורבות
1
נקודות
3
תודה רבה לכם על המענה ועל התשובות המפורטות,
יש שטיח ושטיח נוסף שעליו יושב סט התופים צמוד לקיר שמול הרמקולים,אני יושב על ספה בין התופים לרמקולים כך שהתופים מאחורי והמערכת מנגנת לכיווני. המרחק בין הרמקולים לבין הספה הוא כשני מטר.
מלבד זה יש מספר רהיטים וארון מאוד מאסיבי בצד אחד של החדר.
בנוסף כמו שכבר הזכרתי,שלושה חלונות גדולים שאני מתכנן לכסות בווילונות

ח_ג_י

חבר משקיען
מעורבות
477
נקודות
83
וילונות זה מצויין.
בעיקר שיכסו זכוכית.
תשתדל שהחלוקה של האיבזור בחדר, תהא שווה בכל הקירות.
(עד כמה שניתן כמובן).
כלומר, הרהיטים, ארון וכו.
אני מעריך שהמרחק בין קיר המע' לקיר התופים, בערך 4 מ' ?
יש מצב אתה מצלם את החדר?
זה מאוד יעזור להבין מה קורה אצלך....
קירות חשופים, מרחקים, מרחק בין רמקול לקירות, וכו.
(אני יוצא מהנחה, שאין אצלך קירות בטון).

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור