אקוסטיקה אקוסטיקה ביתית - מה החשיבות ומה ועם מי ניתן לעשות?

Chen_J

אוהב את התחום
מעורבות
31
נקודות
18
שלום חברים,
לפני שידרוגים נוספים במערכת השמע אני שוקל לבדוק מה ניתן לעשות עם החדר הנתון מבחינה אקוסטית.
האם נכון שתיקון או שיפור אקוסטי יביא יותר ערך משינוי ברכיב במערכת?
מכיוון שמדובר בסלון לא בטוח שפאנלים מוזרים ומשוננים באים בחשבון . אילו אופציות נוספות ישנן?
מה דעתכם בנושא?
האם יש בעלי מקצוע מומלצים?
לא מצאתי שיח בנושא. הפניה לכזה תהיה מוערכת ביותר.
אשמח,כרגיל, לעצתכם
שבוע מצוין

איתי ו.

חבר משקיען
מעורבות
299
נקודות
83
תן תאור מדוייק של החדר, הכולל מידות החדר (כולל גובה)
מיקום החלונות והפתחים בחלל החדר
מיקום וסוג הריהוט בחדר
מיקום המערכת- הכל במידות מדוייקות (מרחק מפינות,מהקיר האחורי והקידמי, מקום הישיבה וכו)
איזה רצפה יש? קרמיקה/פרקט?
ולבסוף - תקציב שאתה מוכן להשקיע.

מפה נתחיל

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
יש הטוענים שטיפול באקוסטיקה חשוב יותר מכל דבר אחר, ויש הטוענים שלא.

בכל מקרה, אקוסטיקה טובה לא יכולה להפוך מערכת גרועה לטובה, אבל אקוסטיקה גרועה יכולה להפוך מערכת טובה לגרועה.

העניין הוא שלא כדאי סתם להוסיף אלמנטים אקוסטיים. צריך להוסיף כאלה רק כדי לפתור בעיות ספציפיות, וכל המוסיף גורע.

כדאי לקבל ייעוץ מקצועי, ורצוי שההמלצות יהיו על סמך מדידות לפני, ולמדוד גם אחרי, כדי לדעת אם יש צורך בשינויים ו/או תוספות. יש מצב שמומחה יוכל לייעץ על פי האזנה בלבד, אבל נראה לי בטוח יותר אם זה מלווה במדידות.

הבעייה היא שלרוב היועצים יש גם אינטרס למכור כמה שיותר ציוד, אז לא תמיד הייעוץ לגמרי אובייקטיבי.

אני לא חושב שרק על סמך הסתכלות על החדר ו/או תיאורו ומימדיו אפשר לתת יעוץ רציני. צריך לפחות לשמוע, כדי לדעת האם ואיזה בעיות יש. אולי אתה עצמך כבר יכול להצביע על בעיות ספציפיות, ואז אפשר, בערבון מוגבל, להציע הצעות ספציפיות לפתרונן, שיתכן שיחסכו ייעוץ מקצועי, אבל לא תדע אם הגעת למיטב.

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
אני לא חושב שרק על סמך הסתכלות על החדר ו/או תיאורו ומימדיו אפשר לתת יעוץ רציני. צריך לפחות לשמוע, כדי לדעת האם ואיזה בעיות יש. אולי אתה עצמך כבר יכול להצביע על בעיות ספציפיות, ואז אפשר, בערבון מוגבל, להציע הצעות ספציפיות לפתרונן, שיתכן שיחסכו ייעוץ מקצועי, אבל לא תדע אם הגעת למיטב.

אי אפשר לקבוע כמויות חומר וסוגו (וזה בכלל רק ספק יכול להגיד), אבל כיוון שמדובר על סלון, אני יכול להגיד גם לפני הסרטוט, שיש חלון גדול, חוסר סימטריה בין ערוצים, ישיבה קרוב לקיר (אולי), העמדה של רמקולים בפינות

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
אי אפשר לקבוע כמויות חומר וסוגו (וזה בכלל רק ספק יכול להגיד), אבל כיוון שמדובר על סלון, אני יכול להגיד גם לפני הסרטוט, שיש חלון גדול, חוסר סימטריה בין ערוצים, ישיבה קרוב לקיר (אולי), העמדה של רמקולים בפינות
אכן, שכחתי מהדברים הטריוויאליים, חשבתי רק על מה שנקרא "טיפול אקוסטי".

את רוב הדברים האלה קשה לפתור (למשל חוסר סימטריה), אפילו עם "טיפול", ובחלקם הקושי הוא אסתטי (מרחק הרמקולים מהקירות/מהפינות, ישיבה ליד הקיר).

יש לציין שחלק מהאלמנטים האקוסטיים יכולים להיות כאלה שלוקחים בחשבון שיקולים אסתטיים, כמו סופגים בצורת תמונות וכו'

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
לא רוצה להשמע לא טוב , אבל שתדעו שחלק גדול מ אודיופילים הגדולים לא משתמשים כמעט באקוסטיקה ,ריהוט , תקליטים כוונים של הרמקולים לזווית שנשמע להם הכי טוב , כל ההיכלים עם עמודי אקוסטיקה ודפיוזרים עצומים , הופך העסק לכמעט בלתי נשלט ,לדוגמה - המערכת שלכם נשמעת חדה ומטוחנת לכם האוזן ,נסו קודם להזיז הרמקול (לישר) אותו כך ש דרייברים ינגנו ״ אוף אקסיס״, לעיתים דברים כאלו כמו מיקום נכון, שימוש בכבלים הנכונים ,יכולים לפתות בעיות שאחרת תצטרכו למלאות החדר באקוסטיקה עצומה וזה לישר משהו עקום עיי משהו עקום אחר, לא עדיף שטיח עבה על פני 10 קולטי בסים מגעילים על הקירות , בקיצור קודם החדר והציוד , ועם צריך בליעה קטנה בפינות , יאללה ,מכיר חדרים מפוצצים במזרונים ודיפיוזרים שנשמעים לא טוב.
לכל חדר יש הקסם שלו , רק קצת סבלנות להוציא אותו

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
צחי , איפה אתה , תסביר להם

yarino

אוהב את התחום
מעורבות
101
נקודות
43
אלדר,
לא הבנתי לגבי השטיח, זו היתה שאלה?

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
לא רוצה להשמע לא טוב , אבל שתדעו שחלק גדול מ אודיופילים הגדולים לא משתמשים כמעט באקוסטיקה ,ריהוט , תקליטים כוונים של הרמקולים לזווית שנשמע להם הכי טוב , כל ההיכלים עם עמודי אקוסטיקה ודפיוזרים עצומים , הופך העסק לכמעט בלתי נשלט ,לדוגמה - המערכת שלכם נשמעת חדה ומטוחנת לכם האוזן ,נסו קודם להזיז הרמקול (לישר) אותו כך ש דרייברים ינגנו ״ אוף אקסיס״, לעיתים דברים כאלו כמו מיקום נכון, שימוש בכבלים הנכונים ,יכולים לפתות בעיות שאחרת תצטרכו למלאות החדר באקוסטיקה עצומה וזה לישר משהו עקום עיי משהו עקום אחר, לא עדיף שטיח עבה על פני 10 קולטי בסים מגעילים על הקירות , בקיצור קודם החדר והציוד , ועם צריך בליעה קטנה בפינות , יאללה ,מכיר חדרים מפוצצים במזרונים ודיפיוזרים שנשמעים לא טוב.
בגלל זה אתה נהנה לשמוע עם room correction ?
מה לעשות שברוב החדרים אי אפשר להגיע לאקוסטיקה טובה רק עם כורסאות ושטיחים.
אלא אם החדר עמוס בריהוט כבד וסופג. תמונות לרוב ומעט זכוכיות.
באמת צריך להיות חדר קסום שיש בו אקוסטיקה טובה בלי טיפול הכולל לפחות קצת בליעה ופיזור.

ilam

אוהב את התחום
מעורבות
107
נקודות
43
מסכים 100%

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
בגלל זה אתה נהנה לשמוע עם room correction ?
מה לעשות שברוב החדרים אי אפשר להגיע לאקוסטיקה טובה רק עם כורסאות ושטיחים.
אלא אם החדר עמוס בריהוט כבד וסופג. תמונות לרוב ומעט זכוכיות.
באמת צריך להיות חדר קסום שיש בו אקוסטיקה טובה בלי טיפול הכולל לפחות קצת בליעה ופיזור.
הרום קורקשיין שלי עובד עד 400 הרץ , וחצי מהזמן שומע בלעדיו , הבדל מזערי , מה אתה ממהר לדקור רבאק, אבל אוהב אותך

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
הרום קורקשיין שלי עובד עד 400 הרץ , וחצי מהזמן שומע בלעדיו , הבדל מזערי , מה אתה ממהר לדקור רבאק, אבל אוהב אותך
עד 400 הרץ..
פתרת 90 אחוז מבעיות האקוסטיקה...
הבאס זה הבעיה העיקרית, כשהבאס לא טוב שומעים את זה גם בגבוהים.
לא יודע למה...
אוהב אותך בחזרה

DavidGil

חבר משקיען
מעורבות
1,870
נקודות
113
בול :בעד:

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
שלום חברים,
לפני שידרוגים נוספים במערכת השמע אני שוקל לבדוק מה ניתן לעשות עם החדר הנתון מבחינה אקוסטית.
מכיוון שמדובר בסלון לא בטוח שפאנלים מוזרים ומשוננים באים בחשבון . אילו אופציות נוספות ישנן?
מה דעתכם בנושא?
אשמח,כרגיל, לעצתכם
שבוע מצוין
כדי לשמוע טוב אתה צריך אשח.
כל היתר הרבה פחות חשוב
אקוסטיקה
שיכוך
חשמל
תאמין לי שאין סאונד טוב בלעדי האשח.
חדרים קסומים ללא אקוסטיקה יודעים לנגן באופן קסום כמה דיסקים ובשאר מתבלבלים
בהצלחה

amirha

חבר אתר
מעורבות
1
נקודות
3
נדמה לי שהשאלה של פותח השרשור היא יותר שאלה פרקטית, והיא מעניינת גם אותי.
כלומר, אם אני רוצה לטפל באקוסטיקה של החדר - למי לפנות?
האם יש יועצי אקוסטיקה ספציפיים שמנסיונכם מומלץ לפנות אליהם?
למי שהתנסה בזה - מה סדרי גודל של עלות הייעוץ שצריך לקחת בחשבון?
או שזה מיותר ואפשר פשוט ללכת ליבואן מתאים, לתאר את החדר והציוד והוא כבר ימליץ מה להוסיף ואיפה?

האם קריטי להתחיל בתשתית אקוסטית נכונה ורק אז לבנות את המערכת או שאלו דברים שנכון יותר לשפר עם הזמן אחרי שרכיבי המערכת קיימים?

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
נדמה לי שהשאלה של פותח השרשור היא יותר שאלה פרקטית, והיא מעניינת גם אותי.
כלומר, אם אני רוצה לטפל באקוסטיקה של החדר - למי לפנות?
האם יש יועצי אקוסטיקה ספציפיים שמנסיונכם מומלץ לפנות אליהם?
למי שהתנסה בזה - מה סדרי גודל של עלות הייעוץ שצריך לקחת בחשבון?
או שזה מיותר ואפשר פשוט ללכת ליבואן מתאים, לתאר את החדר והציוד והוא כבר ימליץ מה להוסיף ואיפה?

האם קריטי להתחיל בתשתית אקוסטית נכונה ורק אז לבנות את המערכת או שאלו דברים שנכון יותר לשפר עם הזמן אחרי שרכיבי המערכת קיימים?
אם אתה מתחיל במערכת “זולה״ כדאי להתנסות לבד.
אפשר לשים מזרונים בפינות החדר ולשמוע את ההשפעה.
אפשר לשים שטיח ולשמוע כיצד משפיע.
אפשר לשים תמונות או כריות על קירות החדר ולשמוע.

לדעתי חבל לקנות מערכת יקרה ולהכניס אותה לחדר שלא מטופל במינימום.
טיפול לא חיב להיות עם אביזרים יעודיים. אפשר עם ריהוט וכו... אבל זה לא פשוט ולא קל.
יש אקוסטיקאים שנותנים ייעוץ.
זה לא עולה מעט אבל שווה כל גרוש, הרבה יותר זול מההחלפה הבלתי נפסקת של ציוד וכבלים בניסיון לחפות על החדר הגרוע.
הבעיה העיקרית לדעתי עם טיפול אקוסטי כשמדובר בחדר מגורים היא אסטטיקה.

DavidGil

חבר משקיען
מעורבות
1,870
נקודות
113
שלום חברים,
מה דעתכם בנושא?
אשמח,כרגיל, לעצתכם
שבוע מצוין
אתה שואל איפה יותר שווה להשקיע.
ולשאלה הזאת אין תשובה גנרית, חד משמעית ופסקנית.
אם לקחת את מה שאמרו שניצל ורוזי ולחבר בינהם אז התשובה היא - תלוי.
אם החדר שלך מאוד גרוע מבחינה אקוסטית אז שווה להשקיע בו קודם.
אם המערכת שלך לא מספיק טובה אבל החדר סביר - תשקיע במערכת.
ואם המערכת שלך סבבה והחדר גם סביר אז שניצל צודק.
בכל מקרה לדעתי הסדר הנכון הוא להעמיד מערכת שאתה אוהב ורק אז בהתייחס אליה, לשפר את האקוסטיקה כי אם תבחר נניח במוניטורים והגברה צנועים, אז אולי לא תיהיה לך בעיה שמחייבת תיקון, וההיפך.

yehudaa

חבר משקיען
מעורבות
62
נקודות
28
אצלי בחדר שמעו זוועה ללא טיפול אקוסטי עם כמה וכמה רמקולים , אחרי טיפול שומעים מצוין ברוב השירים .

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור