איפה מתחילים?

עמיר

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
אהלן, חדש כאן באתר...

מתכוון "להרכיב" בקרוב מערכת קולנוע ביתי, ובעוד שהצלחתי להבין בעזרת האתר מי נגד מי בתחומי הרסיברים, נגנים ומסכים,
אני עדיין אבוד בתחום האודיו. לאילו דברים אני צריך לשים לב בקניית רמקולים? מהו התקציב הנדרש לחמישה רמקולים וסאב?
מהן דרגות האיכות הקיימות? וכו' וכו' :מבולבל:

כאמור, פשוט לא הצלחתי להבין עדיין את הנושא הזה...:(

תודה לכולם!

NAMMELY

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
6
אין כללים מוחלטים. מקובל לחשוב שמבחינת תקציב, הרמקולים אמורים להיות לפחות 50% מעלות המערכת ללא המסך. אבל מכיוון שהפרמטר העיקרי הוא הטעם בסאונד והדרישות האישיות, אין ברירה וצריך להתחיל ליצור "משפך החלטה":
1. מה התקציב 2. מה השימושים העיקריים ובאיזה יחס ביניהם 3. מהם יתר רכיבי המערכת אליהם מתחברים הרמקולים 4. יש/אין בעיית מקום/WAF ואו כל מגבלה חיצונית אחרת.
בנוסף - קרא כאן לרקע בסיסי http://www.dtown.co.il/articles/201.html
אחרי שתתכנס לכיוון כללי - זה הזמן להתחיל "לחרוש" ברגליים ולשמוע מגוון בחנויות המתמחות.
אחרי שתמצא כמה סטים שימצאו חן בעיניך, תוכל כבר לקבל עיצות הרבה יותר ממוקדות.
תהליך קצת ארוך, אבל שווה...... :)

בהצלחה

עמיר

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
היי, תודה על התגובה המפורטת!

לגבי השאלות ששאלת:
1. התקציב צריך להיקבע (עוד אין מספר מסוים), זה יהיה בהתאם לאיכות ופרמטרים שאני פשוט עוד לא מבין בהם ולא כ"כ מצאתי את המקום בו אני לומד על מחירים, רמות שונות של איכות וכו'.
2. בחלוקה גסה מאוד אפשר להגיד ש-40% מוזיקה, 30% טלויזיה מהממיר של הכבלים, ועוד 30% סרטים שמגיעים ממחשב/דיוידי/כל דבר אחר.
למרות האחוז הלא גבוה של הסרטים, חשוב לי שמתי שכבר מחליטים לצפות בסרט הוא ייראה ונשמע טוב.
3. אני חושב שאני אלך על רסיבר מומלץ פה באתר (AV 255), וגם על ה-DVD המדובר פה באתר של סוני (BDP S350(, והטלויזיה היא ה-42lg80fr שך lg.
4. ללא מגבלת מקום בינתיים.

אני בהחלט אשמח ללכת להקשיב לרמקולים שונים בחנויות - אבל בסוף אני מגיע ממקום של חוסר מוחלט ביד, אז אני לא אדע על מה/מי לשים דגש.

levo73

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
שותף לחיפושים

גם אני מחפש ואני עוד לא סגור על מה שאני רוצה

אשמח לדעת אם נתקלת בחנויות שאתה ממליץ עליהן

יום טוב

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
אז ככה.
הכל לדעתי מתחיל :
א.בתקציב.
ב.בגודל החדר.

ככל שהחדר יותר גדול, אין מה לעשות תזדקק לרמקולים קצת יותר גדולים לרוב, כיוון שבסופו של יום צריך להזיז איזו מסה מסויימת של אוויר כדי לקבל סאונד.

התקציב כמו כן חשוב . כמו כל דבר בחיים יש מחיר לכל דבר, ובאודיו כיוון שיש כ"כ הרבה מוצרים ומותגים שונים כך גם טווח המחירים הבלתי נגמר.
כמו שאפשר לבנות מערכת סראונד ב 5000 ש"ח , אפשר גם במיליון ואף יותר.

לכן, וזו עצה יותר חשובה מלאיזה חנויות וכו.

החלט על תקציב ממוצע ותקציב מקסימום.
כאשר תגיע לחנות (תמיד מומלץ משהו קרוב לבית) , אז תציג למוכר את מידות החדר, את המטרה, ואת התקציב הממוצע שלך.
לאחר שהוא ידגים לך 3-4 אפשרויות, צמצן אותן ל 2.
החלט מי נשמעת יותר טוב.
עכשיו בקש ממנו לשמוע משהו בתקציב המקסימום שלך.
השווה אותו למערכת שנשמע לך הכי טוב בתקציב הקודם.

ההפרש שווה את זה? כלומר זה נשמע באמת כ"כ טוב יותר להפרש הכספי ? קח.

לא מרגיש את ההבדל? ההבדל מינורי מדיי? קח את הזולה יותר.

אלו העיקרים .

לגבי עוד כמה שאלות קצרות.

לדעתי מערכת סראונד סבירה, והכוונה למגבר + רמקולים, צריכה לעלות כמינימום 5000 ש"ח.
שזה בערך 200 וקצת למגבר + באזור ה 3 למערכת רמקולים לווינית טובה.

אם קונים במקום לווינים(סטליטים) רמקולי מדף , סנטר וסאב, אז התקציב צריך לגדול ב 1000 ש"ח.

כמו כן המקור הוא תלוי בך, DVD רגיל טוב מתחיל ב 400 ש"ח , וצפונה.
אם אתה רוצה בלו ריי, כמובן שיותר.

מפה, השמיים הם הגבול. זה, מהניסיון שלי, תקציבי המינימום לקבלת מערכת סבירה, טובה, שתתן סאונד טוב בסראונד, ובמוזיקה תהיה חביבה ונעימה, בעיקר לא תעצבן את האוזן לאחר שמיעה ממושכת.

בכל מקרה עליי להמליץ עדיין:
א.מערכת סטריאו ממוקמת נכון, נשמעת טוב מכל מערכת סראונד.
ב. אם כבר לקנות , אז מערכת סטריאו , ובנוסף מערכת לסרטים.
נכון ההוצאה גבוהה יותר.
אבל בהבדל של 3000-4000 ש"ח אפשר בקלות להגיע לתוצאות מרשימות בהרבה כאשר מקשיבים למוזיקה, מאשר בהוספה כזו על מערכת "סראונד" יקרה יותר.
מגבר סטריאו ב 3000 ש"ח יתן תמורה מוזיקלית טובה יותר ממגבר סראונד ב 8000 ש"ח.
היום אפשר לקנות מערכת סטריאו במחיר לא גבוהה, שתתן תמורה יפה, לצרף לזה מקרן קול וסאב קטן ולקבל גם סראונד, עם פחות שני רמקולים, ולקבל אחלה של סראונד בסרטים, ולקבל אחלה סאונד במוזיקה.

לכן , תתחיל בלהגיע למסקנה מה גודל החדר שלך, ולאחר מכן תקציב, ותמשיך מפה.

tzachi

חבר משקיען
מעורבות
386
נקודות
83
אני ממליץ לך לגבש טוב טוב מה המטרה !!!! שלא תקנה מערכת סראונד ובסוף תגלה שמוזיקה זה העיניין בשבילך ,או להפך ! עדיף לקנות את הדבר הנכון מהתחלה מפניי שלשדרג לאחר מספר חודשים זה הרבה יותר יקר . אתה תגלה שהמוצרים שקניתה לפניי מס חודשים שווים חצי בתריידאין .
אני ממליץ לך לבדוק מס יבואנים שמתמחים בסטראו נטו כמו מאסטו אודיו , אודיו פידלטי ,אמיר ארמה .....
וגם לבדוק את הקצה השני של הקולנועה הבייתי בחנויות שיש חדרי קולנוע לתצוגה ורק לאחר מכן לגבש דעה.
קח את הזמן , וחשוב מאוד תגיעה לחנויות בלי כסף וכרטיס אשריי בכיס (לא להיות לחיץ )

בהצלחה !!

עמיר

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
וואו, שוב תודה אורי וצחי על התגובות המפורטות!

בעקבותיהן החלטתי גם לפתוח את השיקול מחדש לגבי הרסיבר.

אז כמה תשובות לתגובות קודמות (או בעצם לעצמי ;)):

1. גודל החדר הוא בערך 4 מ' אורך על 3 מ' רוחב. זה חלק מחלל גדול יחסית של סלון +פינת אוכל + כניסה לדירה, כך שאחד מהצדדים פתוח.

2. לגבי התקציב - לשמחתי התקרה שלי היא לא נמוכה, ואני יחסית גמיש כאן. מה שכן, אני לא רוצה לזרוק סתם כסף. בכל מקרה, מקריאה כאן באתר החלטתי שעל רסיבר לא אוציא יותר מ-8000. לגבי הרמקולים זה עדיין פתוח, כי עדיין אין לי שמץ של מושג בתחום הזה. אבל כנראה שמדובר על אותו סכום פחות או יותר...

3. לגבי שימוש - אני מאוד אוהב לשמוע מוזיקה ברקע ועושה את זה רוב הזמן. מצד שני, מאוד אוהב את אפקט הסראונד בסרטים. אם ניתן לשלב בין הדברים בצורה טובה כך ששני הסוגים יישמעו בצורה מצוינת זה מעולה, ואולי אהיה מוכן להשקיע עוד קצת בשביל זה. אבל אם אין ברירה, אני חושב שהעדיפות תלך לכיוון הקולנוע הביתי על חשבון המוזיקה.

-----------------------------------------------
לגבי רסיברים -
ראיתי שיש כמה רמות תקציב, בחרתי 2 רמות שאני כנראה אלך על אחת מהן: אחת סביב ה-3000-4000 ש"ח, דוגמת ההרמן קרדון 255, ושנייה 7000-8000 כמו הדנון 2809 שראיתי שאחד החברים כאן רכש לא מזמן.
השאלה שלי היא מה ההבדל בין 2 הרמות האלו (או בין 2 הרסיברים לצורך העניין) - לא הצלחתי לראות במפרטים הבדל מהותי, אבל מצד שני אולי אני פשוט לא מבין בזה מספיק. ואולי גם יש משהו בין 2 הרמות האלו... בקיצור - איפה אני יכול ללמוד עוד על הנושא?

----------------------------------------
רמקולים -
החלטתי לא להתעסק פה עם יותר מסט אחד של רמקולים למרות ההמלצה של אורי - מספיקים לי 5-6 רמקולים בסלון, ואין לי עניין לשים עוד. מה גם שאני משער שמה שאקנה בסוף יספיק לי מבחינת האיכות של שני הדברים (סרטים/מוזיקה).
הבנתי שבאופן כללי רצפתיים הם האיכותיים ביותר, אח"כ מדפיים ואח"כ לוייניים. למיטב הבנתי בנושא הזה עד עכשיו פשוט אין מנוס מלשמוע אותם לפני שמתחילים לחשוב, כי מעבר לאיך שהם נשמעים שום דבר לא משנה כ"כ ואין הרבה משתנים - אשמח לתובנות בנושא.
עכשיו - מה הטווח מחירים של 5 רמקולים + סאב? שוב, הכוונה היא להגיע לתוצאה טובה גם בסרטים וגם במוזיקה. לצורך העניין, התקציב יהיה דומה לזה של הרסיבר (באיזור ה-7000 גג 8000 ש"ח), אבל כמובן שאעדיף לחסוך אם אין צורך להוציא סכום כ"כ גדול.
----------------------------------------
חנויות -
חוץ מהתשובות שיהיו כאן (מקווה שהן ימשיכו להגיע... :cool:) אני ארצה ללכת להקשיב קצת לרמקולים ולראות אם יש הבדלים בין דגמים שונים וטווחי מחירים שונים. (אגב, האם בדיקה כזאת אפשרית גם לגבי רסיברים?)
איפה יש חנויות שעוסקות בנושא? איזור המרכז הוא הרלוונטי, עם דגש על ת"א (אני גר במרכז העיר)
היכן מומלץ לבקר כדי להתרשם כמה שיותר טוב מהדגמים והסוגים השונים? (ובהמשך גם מאיפה יהיה כדאי לקנות...)

שוב תודה לכל המגיבים,
עמיר

יעקב ח

חבר משקיען
מעורבות
170
נקודות
63
שלום עמיר

אני ממליץ לך מאוד לגשת לסינמה פרדיסו בנמל תל אביב.
דבר עם בעל החנות,בחור בשם מולי שרל,ובדוק את ההצעות שהוא
יוכל להציע לך ולהשמיע לך.
מבחינת שרות ומחירים אין טוב ממנו.

יעקב

סינמה פרדיסו-
http://www.cinema-paradiso.co.il/

עמיר

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
אוקיי, אז הצלחתי לפנות מעט זמן ולבקר בשני מקומות - באולם תצוגה של SG בת"א, וגם בסינמה פרדיסו בהמשך להמלצה שמעלי (אבל רק לזמן קצר לצערי בגלל ערב החג, אני מתכנן לחזור לשם בהמשך).

בעניין הרסיבר - התנקזתי ל-3 דגמים אפשריים: הימאהה 863 והפיוניר lx-51 או lx-50. עוד לא יצא לי לשמוע אותם אחד מול השני, אבל אני אלך על אחד מהם. מישהו יודע לתת דעה, רשמים, ו/או הבדלים ביניהם לפני שאני אלך לשמוע אותם?
אשמח גם לשמוע הצעות אחרות, התקציב שאני מכוון אליו הוא לא יותר מ-7000. (אגב, יש כאן מישהו שיודע מה אמורים להיות המחירים של הרסיברים האלו? מסיבוב קצר כאמור במקומות הבנתי שהמחירים של זאפ גבוהים ולא כ"כ רלוונטיים)

בעניין הרמקולים:
כאן התקציב דומה, 7000-8000 ש"ח.
באולם של SG השמיעו לי בטווח המחיר הזה רמקולים מדפיים מסדרת wharfedale diamond 9, ומדפיים מסוג mission m31.
בסינמה פרדיסו בעל החנות (מולי) המליץ על זוג קדמיים רצפתי וזוג אחוריים שיהיו מדפיים. שמעתי רמקולים מסדרת dali concept, וגם wharfedale evo30.
הכוונה היא לשלב את אחת מהסדרות הללו עם סאב של wharfedale.
לא הספקתי לשמוע שילוב של הכל, האזנתי רק לקדמיים במוזיקה (כאמור, חוסר זמן בגלל ערב החג), אבל מהסבריו של מולי מה שנשמע טוב במוזיקה בהכרח יישמע מעולה גם בקולנוע ביתי.

הרמקולים שבינתיים נשמעו לי הכי טוב הם ה-evo30. לגבי הרסיבר אני עוד לא יודע - הבנתי שהימאהה זול משמעותית מהפיוניר (לפחות מהדגם החדש יותר של פיוניר).

מישהו יכול לעזור ולתת את דעתו על השמות שכתבתי כאן, או אפילו לתת הצעות נוספות כדי שאהיה חכם יותר בביקורים הבאים שלי בחנויות? (הכוונה היא גם לרסיבר וגם לסט רמקולים)

שוב תודה לכולם,
עמיר

nizans

חבר משקיען
מעורבות
10
נקודות
18
היי עמיר וחג שמח. במחירים שאתה מחפש. ממליץ לך לבצע חיפוש וסקירה יסודית יותר. לדעתי תוכל לקבל תמורה הרבה יותר מוזיקלית ( נקרא לזה) במוצרים אחרים שהם בתקציב שאתה מעוניין. לדוגמה מגבר של NAD או קמבריג' אודיו יחד אם רמקולים של דובל פלנטס - (יחסוך לך גם סנטר) זה בתקציב שאתה מתכנן +- ומדובר בסאונד ברמה ואיכות גבוהה יותר(לדעתי ) .

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
ניצן אני מבולבל.
אמנם הדובל רמקולים חמודים לגמריי.
אתה באמת חושב שדובל פלאנטס יכולים לתת תחום נמוך שמתקרב לEVO30 המצויד בשני וופרים אחד למיד אחד לבאס של 6.5" , עם פורט קדמי?

נכון שהפיזור של הדובל הוא אחר. אבל להגיד שזה סראונד? נו באמת, אנחנו פורום רציני לא?

לגבי מוזיקליות? אני שמעתי פעם אחת את הדובל. נכון מוזיקלי. אתה שמעת את הEVO ?
רמקול ALL AROUND נהדר.

עכשיו, אם הולכים על מערכת סטריאו, אז זה משהו אחד, במערכת סראונד אמיתית, כלומר קדמי אחורי, סאב , סנטר הוא MUST . לא מוותרים עליו. וכמה שיותר טוב עדיף.
נכון אפשר לחיות בלי, אבל אז דווקא רמקול שמפזר את הסאונד פחות טוב, אלא צריך ליצור משולש ובמה נכונה מול הצופה כדי לקבל את אפקט הסנטר באמצע, כדי לא לאבד את הכיוון של הסרט .

עמיר הייתי ממליץ לך להשתמש בכתבה הבאה מבית נמר :
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3501793,00.html
מבחן הרצפתיים הגדול. הרמקולים בטווח שלך רובם, ותוכל לקבל התרשמות על מה שהולך בתחום.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
בקשר לרסיברים
הימאהה נותן סטאנד הרבה יותר מאוזן ובפיוניר יש הדגשה קלה בגבוהיים שאומנם זה לא סאונד מאוזן, אבל לדעתי האישית בגלל זה הפיוניר מספק חוויה הרבה יותר מרגשת בקולנוע ביתי.

בקשר למה שמתאים לך בנושא הרסיבר זו עניין של טעם אישי.

בקשר לרמקולים
זוג רמקולים טוב זה נושא חשוב למוזיקה בסטריאו וגם יכולים לספק דימוי של רמקול מרכזי ליושבים ממול, אך פחות טוב למי שלא יושב במרכז - כך שעבור קולנוע ביתי עם מספר צופים לא הייתי מוותר על רמקול מרכזי איכותי שהרוב הדיבור בוקע ממנו.

עמיר

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
תודה על התגובות ניצן, כרמי ואורי.

@ניצן,
תודה על ההצעה, אבל אני לא מעוניין לוותר על סנטר - מהסיבות שהוזכרו.

@אורי,
קראתי את הסקירות הנ"ל, והאמת שגם מהן התרשמתי לטובה מה-evo30 ביחס לתקציב ולצרכים. הרמקול הזה (בשילוב עם אחוריים סנטר וסאב) מגרד את תקרת התקציב שלי, לכן אני חושב ששאר הדגמים שמופיעים בסקירות פחות מתאימים בגלל ההיבט הזה. (הרמקול הזה הוא הזול ביותר מכולם).
המחיר שקיבלתי הוא 6700 ללא סאב, מה שאומר שזה יגיע ל~8000 - בדיוק מתיישב על הסכום שהגדרתי.

@כרמי,
אם כך - אני אקשיב להם אחד מול השני ואראה מה אני מעדיף בקולנוע בייתי (מקווה שאמצא מקום שיכול לעשות זאת). האם שניהם יעשו את העבודה כאשר יהיה מדובר במוזיקה?

לכולם - האם הרמקולים האלו מתאימים לכל אחד מהרסיברים, או שיש אחד שעבורו אצטרך לבחור רמקולים אחרים?
וגם - האם יש סיכוי שהרמקולים גדולים מדי ולא מתאימים לחדר הנוכחי? (כאמור, 12-15 מטר מרובע, צדו האחד פתוח לפינת אוכל וחלל גדול של כ-20 מטר נוספים).

נערך לאחרונה ב:

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
אגב עמיר, שים לב, מאוד מקובל בתחום לבקש הנחה.
לבוא עם מחיר סף שלך, ולהציב אותו כעובדה.
ואז יהיה קצת מקח.
מאוד מקובל, לרוב המחירים שמופיעים אינם המחירים האחרונים.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
אתה יכול לקרוא סקירות של ימאהה ופיוניר שהיו כאן באתר - זה יתן לכך רושם כללי על הכיוון של כל חברה לנושא, הדגמים שונים של אותו יצרן יהיו יחסית דומים בגוון הצליל.

http://www.dtown.co.il/articles/594.html

http://www.dtown.co.il/articles/564.html

שני הדגמים נותנים פתרון טוב לסטריאו, כאמור הימאהה מאוזן יותר, אך פחות מרשים - שוב השאלה מה יותר מתאים לטעם שלך :)

עמיר

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
אחלה, תודה!
אעדכן מה תהיה/היתה ההחלטה הסופית :)

(ייקח זמן כי בשבת אני טס לחו"ל לשבוע, ובכל מקרה יש לי זמן רק בימי שישי..:cool:)

שוב תודה לכולם!

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
חושב להבין שתהליך החיפוש הוא גם תהליך למידה ולא צריך למהר
אני מקווה שהנסיעה לחו"ל היא לעשות חיים ולא עבודה :)

michael.ms

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
שוב שלום וחג שמח

אני המלצתי המלצה שהיא מאוד רצינית שכדאי מאוד לבדוק אותה מנסיון אישי.

אורי כנראה שלא שמעת את הדובל איך הם נשמעים כאשר מבטלים את הסנטר ומפנים אותו לקדמיים ממליץ לך לשמוע.
בכל סט שיבחר לקולנוע כדי לחוות את החוויה יצטרך סאב.

עמיר ציין בתחילה שרוב ההאזנה תהיה למוזיקה לכן גם ההמלצה שהיצעתי.
ברור שלגבי התקציב המחיר המוצע הוא לא המחיר שישלם במשא ומתן סופי .

בכל אופן כל אחד וטעמו האישי הצלחה וכיף בכל בחירה שתהיה.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור