איפה המגפה?

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
זה מפני שעל הממשלה הזו, והעומד בראשה, אין שום סיבה הגיונית לסמוך.
עצוב כמה שזה נכון....
ארז

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
לי לא היו ציפיות משום ממשלה, מעולם לא בונה על אף אחד.

איש חכם אמר לי שקורונה תהיה פה עוד 5 שנים

רועי51

חבר משקיען
מעורבות
204
נקודות
43
כלומר, אתה בכנות חושב שקורונה היא אחריות של ממשלה?

אחריות של ממשלה זאת לא להגיע להשבתה של מערכת הבריאות ושרותים אחרים

אני לא צריך הוראות ממשלה כדי לשמור מרחק, אבל רוב הציבור פשוט צריך שוטר צמוד. ואני לא מתכוון לחרדים, זומבי האלה לא מבינים שפה ממילא

כל יום אני נתקל באידיוט שמנסה להדחף למעלית יחד עם משפחתי.
הנהגה לאומית נבחנת בזמן משבר. ברור לחלוטין שהאשמה היא בראש וראשונה של הממשלה והעומד בראשה, הבוס של אדלשטיין כזכור. במקרה שלנו, בשל שקיפות יחסית, אפשר אפילו לשרטט את האופן שבו הממשלה הכבדה הזו, המסובכת בניגודי הענינים המובנים בתוכה, הגיעה למצב הזה, די לזכור את העיכוב בהחלטות, את הזיגזגים והכניעה מול קבוצות לחץ פוליטיות ואחרות, והכל במשבר שבו המהירות והפסקנות הם תנאים בלעדיהם אין, בכדי להבין שהכישלון של ההנהגה ובמיוחד ראשה, אינם פחות מקולוסאליים.

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
הנהגה לאומית נבחנת בזמן משבר. ברור לחלוטין שהאשמה היא בראש וראשונה של הממשלה והעומד בראשה, הבוס של אדלשטיין כזכור. במקרה שלנו, בשל שקיפות יחסית, אפשר אפילו לשרטט את האופן שבו הממשלה הכבדה הזו, המסובכת בניגודי הענינים המובנים בתוכה, הגיעה למצב הזה, די לזכור את העיכוב בהחלטות, את הזיגזגים והכניעה מול קבוצות לחץ פוליטיות ואחרות, והכל במשבר שבו המהירות והפסקנות הם תנאים בלעדיהם אין, בכדי להבין שהכישלון של ההנהגה ובמיוחד ראשה, אינם פחות מקולוסאליים.

קולוסאליים?
באיזה מובן? מול מה אתה משווה? מה היית מתקן?

ישראל על אף שתמותה עלתה בחודש האחרון עדיין עוברת משבר הרבה יותר טוב מהרבה מדינות מפותחות, אבל לא תשמע את זה בטלוויזיה (לפי מה שכתבת משם אתב שואב את האינפורמציה)

מצב לא שונה משום מקום אחר בעולם עכשיו

לדעתי היו צריכים להחמיר עם הקנסות ופיקוח בקיץ, לעלות מ-500 ל-5000 שח, אולי תיק פלילי למפירי הנחיות.

עכשיו משטרה התחילה לעשות משהו, פתאום אני רואה ניידות בכבישים

יורידו רמת תחלואה לרמה של חודש יולי, ואז יהיו אולי בחירות. אולי לא אם ביבי יראה שיפסיד

MOAR

אוהב את התחום
מעורבות
51
נקודות
28
לא שופט איש וגם לא ניכנס לכיסו של אף אחד אבל רוב האנשים הסלחנים למצב כניראה לא ניפגעו כלל או לא ניפגעו בצורה קשה מהמשבר.
קל לומר שצריך לעשות סגר כללי כאשר מקבלים פנסיה תקציבית או שממשיכים לקבל משכרות כבעבר. ניראה את הגיבורים הללו מצדדים בסגר גורף כאשר יש לשלם שכירות ארנונה והצאות אחרות על עסק סגור או כאשר הכנסות משק בית צונחות ב 80 אחוז .
ההנהגה כישלון טוטאלי נקודה. מי שלא רואה את זה פשוט כניראה לא ניפגע מספיק או שהוא מזוכיסט.

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
לא שופט איש וגם לא ניכנס לכיסו של אף אחד אבל רוב האנשים הסלחנים למצב כניראה לא ניפגעו כלל או לא ניפגעו בצורה קשה מהמשבר.
קל לומר שצריך לעשות סגר כללי כאשר מקבלים פנסיה תקציבית או שממשיכים לקבל משכרות כבעבר. ניראה את הגיבורים הללו מצדדים בסגר גורף כאשר יש לשלם שכירות ארנונה והצאות אחרות על עסק סגור או כאשר הכנסות משק בית צונחות ב 80 אחוז .
ההנהגה כישלון טוטאלי נקודה. מי שלא רואה את זה פשוט כניראה לא ניפגע מספיק או שהוא מזוכיסט.

אם יש לך עסק, תחשוב על מודל של 5 שנים מעכשיו.
הרי נאמר שזה יהיה אקורדיון, ככה זה יהיה. עם כל ממשלה.
ואם אתה חושב שעם לפיד זה יהיה אחרת,.. נו

אם אנשים לא היו שמים פס בקיץ לא היינו מגיעים לסגר.
והאמת, ממשיכים לעשות מה שבא להם גם היום.

לפני חודש כל המסעדות בתל אביב היו מלאות, אנשים ישבו במרחק של 50 ס"מ אחד מהשני

גם אצלי בשכונה אותו דבר.

גם בבניין, אפילו עכשיו. אפילו זקנים מנסים להדחף, ללכת ללא מסיכה.

שליחים האלה על טוסטוס שנכנסים לבניין עם קסדה ללא אמצעי מיגון, אני כל פעם צריך לזרוק אותם ממעלית.

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
הרי נאמר שזה יהיה אקורדיון, ככה זה יהיה. עם כל ממשלה.
ואם אתה חושב שעם לפיד זה יהיה אחרת,.. נו
לפי הגישה הזאת , אפשר לוותר על בחירות כי "כולם אותו דבר".....

אני אומר שממשלה נבחנת על התוצאות של מעשיה והחלטותיה.
עשתה טוב - ראויה לאמון חוזר של המצביע.
לא עשתה טוב (מספיק) - שתתכבד לפנות את המקום לאנשים אחרים שאולי יפעלו אחרת.

חווינו ממשלות בעבר שלקחו יותר אחריות על האזרח והיו פחות אטומות לצרכי הציבור. קוראים לזה "מדיניות סוציאליסטית" טפו טפו רחמנא ליצלן...
וכעת אנחנו חווים מדיניות קפיטליסטית "במלוא תפארתה"...
יש בעולם דוגמאות למדיניות שהיא בין קפיטליסטית לסוציאליסטית, למשל המודל הסקנדינבי, שמשלמים בו לא מעט מיסים אבל מקבלים תמורה ראויה למיסים המשולמים.

אבל "אם כולם אותו דבר" אז בשביל מה לטרוח...
ארז

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
עם 50% אוכלוסיה חיה על קצבאות שונות מודל שבדי לא יעבוד כאן, והאמת גם בשבדיה מודל הזה קורס כבר.

אני בעד מודל שאני משלם כמה שפחות ודואג לעצמי, ולא מצפה ולא צריך כלום מאף אחד.

ממשלות העבר חלבו אותי ללא הפסקה, אני שילמתי 70% מס במאה ה-20. ביבי כשהיה שר האוצר הוריד מיסים דרסטית למעמד הביניים, אני מרגיש את זה בכיס.
אני זוכר מיליארדים מועברים לכיסוי חובות של הסתדרות וקיבוצים. מיליארדים!! שלא נדבר על "שלום" ואוטובוסים מתפוצצים, סכינים בגב, ומטענים עם מסמרים מתפוצצים.

זיכרון אולי קצר למישהו

לפיד כבר היה בשלטון עם ביבי, אפילו הצבעתי עבורו והתאכזבתי קשות - בנאדם רק דואג ליחצן את עצמו בכל ערוץ תקשורת, בין אם זה רדיו או טלויזיה. מה קיבלתי ממנו? מס יוקרה על טלויזיה 65"

בנאדם פופוליסט, כבר שינה תקליט האנטי-חרדי שלו.
הוא והרשימה שלו. שווים אחד אחד.

כנסת היום לא מה שהיה פעם.
כבר אין מלחמות. אנשי צבא הם בעיקר בתאוריה. (למזלנו)
מקומם החליפו עיתונאים ואנשי יחצנות. עוד מעט נראה כוכבי אינסטגרם מתמודדים

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
לי לא היו ציפיות משום ממשלה, מעולם לא בונה על אף אחד.

איש חכם אמר לי שקורונה תהיה פה עוד 5 שנים

למה לעצור רק בקורונה, האם גם על שירותים אחרים אתה לא סומך ידך על המדינה, שיטור, סלילת כבישים, חשמל, צבא עבור ביטחון או בתי חולים, רווחה ועוד, על מה בדיוק גובים ממך מיסים, שירות צבאי וימי מילואים

לי נראה שתפיסתך לגבי חובות מדינה מדינה דמוקרטית ליברלית אינה נכונה.

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
ממשלות העבר חלבו אותי ללא הפסקה, אני שילמתי 70% מס במאה ה-20. ביבי כשהיה שר האוצר הוריד מיסים דרסטית למעמד הביניים, אני מרגיש את זה בכיס.
אני זוכר מיליארדים מועברים לכיסוי חובות של הסתדרות וקיבוצים. מיליארדים!! שלא נדבר על "שלום" ואוטובוסים מתפוצצים, סכינים בגב, ומטענים עם מסמרים מתפוצצים.

זיכרון אולי קצר למישהו

והמיליארדים שמועברים למימון מגזרים שונים בשביל שהקואליציה תתקיים במשך כל השנים לא מפריעים לך ?
והמיליארדים שנשפכו ביהודה ושומרון לרווחת מיעוט גם לא מפריעים לך ?

רוצה לדבר על המצב הבטחוני ?
אולי תשאל את תושבי הדרום איך הם חיים כבר שנים תחת מתקפות טילים בלתי פוסקות ובלוני תבערה, דבר ששום מדינה נורמלית לא הייתה מאפשרת.

ומעליית הליכוד לשלטון לא היו פה פיגועים ?
תעשה לי טובה, זיכרון סלקטיבי אין לי...
חוץ מזה, אין ממש פער בתפישת הביטחון של הליכוד לבין תפישת הביטחון של יש עתיד או של כחול לבן.
השמאל שאתה זוכר מתחילת שנות ה 90 (לפני 30 שנים !!!) לא ממש קיים ולא ממש מהווה אלטרנטיבה.
ארז

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
למה לעצור רק בקורונה, האם גם על שירותים אחרים אתה לא סומך ידך על המדינה, שיטור, סלילת כבישים, חשמל, צבא עבור ביטחון או בתי חולים, רווחה ועוד, על מה בדיוק גובים ממך מיסים, שירות צבאי וימי מילואים

לי נראה שתפיסתך לגבי חובות מדינה מדינה דמוקרטית ליברלית אינה נכונה.

בטחון - כן.
ואני מצפה שכל מי שלא עשה צבא ו/או מילואים יסבול מסנקציות כלכליות קשות, שלילת רישיון נהיגה וכו'

חברת חשמל - להפריט, כמו מקורות, נמלים, רכבות וכו'
אתה מקבל חשמל חינם? לא מבין את השאלה.
אני משלם סכומים די גבוהים

בתי חולים.. אין לך ביטוח פרטי?
בעד כמובן רמה גבוה ציבורית בטח עבור מחלה הנוכחית. לא ממש בעד שחרדים ממלאים אותם בחינם ותופסים את מקומי אם חס וחלילה אצטרך.
במחשבה שניה, מעדיף לשלם פחות מס בריאות, כי ממילא לא מקבל כלום. אחרים - כן, אני - לא.

רווחה - לא מבין מה זה.
עברתי תהליך קליטה קשה ביותר.
שרות צבאי יותר קשה, הגעתי אפילו לפסיכיאטר.
עבדתי מגיל 14
הוריי עבדו עד גיל 70 בעבודות קשות

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
והמיליארדים שמועברים למימון מגזרים שונים בשביל שהקואליציה תתקיים במשך כל השנים לא מפריעים לך ?
והמיליארדים שנשפכו ביהודה ושומרון לרווחת מיעוט גם לא מפריעים לך ?

רוצה לדבר על המצב הבטחוני ?
אולי תשאל את תושבי הדרום איך הם חיים כבר שנים תחת מתקפות טילים בלתי פוסקות ובלוני תבערה, דבר ששום מדינה נורמלית לא הייתה מאפשרת.

ומעליית הליכוד לשלטון לא היו פה פיגועים ?
תעשה לי טובה, זיכרון סלקטיבי אין לי...
חוץ מזה, אין ממש פער בתפישת הביטחון של הליכוד לבין תפישת הביטחון של יש עתיד או של כחול לבן.
השמאל שאתה זוכר מתחילת שנות ה 90 (לפני 30 שנים !!!) לא ממש קיים ולא ממש מהווה אלטרנטיבה.
ארז

ליאיר לפיד תפיסה ימינית ברורה. עופר שלח איש שמאל קיצוני.

ביהודה ושומרון אני לא חושב שמדובר במיליארדים, אבל לכאורה זה חלק לא רשמי ממדינת ישראל. אנשים גרים שם, משלמים מסים, לא מגיע שיבנו להם כבישים?

בן דוד שלי שירת בכיסופים באותה תקופה של אוטובוסים,
אז בין אלטרנטיבה ההיא שחיילים שלנו נהרגים כל שבוע אני מעדיף את מה שיש עכשיו.

וגם הדוקטרינה של מלחמה מול חמס היא מנוהלת ע"י גורמי בטחון. כולל גנץ שהיה רמטכ"ל ושר הביטחון, וליברמן ובנט.

מה אתה רוצה? "לכנס בהם"? טפו טפו אין אבידות נפש עכשיו וזה טוב יותר ממה שהיה.

פריסת הכוחות משתנה במזרח התיכון, ישראל יצאה מהחרם

חוץ מזה שזה לא ביבי הוציא את צה"ל משם, אם אתה בעד מתנחלים של גוש קטיף, כי בזכות הייתה יציבות בשדרות והם ספגו את האש. וחיילים שלנו

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
מיכאל,
צהל יודע לנצח במלחמות.
הבעיה שלנו שלאורך כל השנים, הדרג המדיני (גם שמאל וגם ימין) לא השכיל לתרגם את ההצלחה הצבאית להישג מדיני ועל הדרך גם ההרתעה הצבאית התאדתה....

בוא נעצור פה.
נדמה לי שעד עכשיו הצלחנו להעביר את השקפות העולם שלנו שמשקפות (לפי תוצאות הבחירות האחרונות) כל אחת 50% מהשקפות של המצביעים.
ואכן יש אמירות שלך שאני בהחלט מסכים.
ארז

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
בטחון - כן.
ואני מצפה שכל מי שלא עשה צבא ו/או מילואים יסבול מסנקציות כלכליות קשות, שלילת רישיון נהיגה וכו'

חברת חשמל - להפריט, כמו מקורות, נמלים, רכבות וכו'
אתה מקבל חשמל חינם? לא מבין את השאלה.
אני משלם סכומים די גבוהים

בתי חולים.. אין לך ביטוח פרטי?
בעד כמובן רמה גבוה ציבורית בטח עבור מחלה הנוכחית. לא ממש בעד שחרדים ממלאים אותם בחינם ותופסים את מקומי אם חס וחלילה אצטרך.
במחשבה שניה, מעדיף לשלם פחות מס בריאות, כי ממילא לא מקבל כלום. אחרים - כן, אני - לא.

רווחה - לא מבין מה זה.
עברתי תהליך קליטה קשה ביותר.
שרות צבאי יותר קשה, הגעתי אפילו לפסיכיאטר.
עבדתי מגיל 14
הוריי עבדו עד גיל 70 בעבודות קשות

תן לי לתקן אותך, הפרטת חברת החשמל לא מבטיחה לך שירות טוב או זול יותר - קליפורניה כדוגמה לקטסטרופה במשק חשמל מופרט.
לגבי מס בריאות אתה כול כך טועה, שירותי הבריאות בארץ על אף כול הצרות והמחסור בתקנים הם מהטובים בעולם, איך אני יודע - משום שעדהיום אני נזקק לשירותי בריאות שספק אם גם בביטוחפרטי בארה"ב הייתי מקבל.

תן לי לתת לך 2 סיפורים של אישים שהם קרובי משפחה, אחיו של חמי לשעבר מיליונר כבד בארה"ב (עסקי חלל, תיירות, נפט, פצלי שמן ועוד...) גילה שביטוח הבריאות הפרטי בה ביטח את משפחתו התנער יפה מאוד ממימון הטיפול בלוקמיה בה חלה בנו, טיפול שקיבל בסופו של דבר כאן במדינת ישראל.

המקרה השני קשור לאחותי (אזרחית בריטית באותם השנים), בגיל 16 סבלה מגידול לא ממאיר בראשה, בעוד בבריטניה הטיפול היה מביש (גם הפרטי) כאן בישראל היא עברה טיפול תרופתי שהביא להיעלמות הגידול לחלוטין ולא נראה כבר 15 שנים, גם במקרה זה לא הייתה בעיית מימון להורה.
מערכת הבריאות לוקה בחווית השירות אבל אל תתבלבל בין זה לבין היכולת שיש כאן, יכולת שנגישה עבור כל אזרח.

אם אתה לא מבין מהי רווחה, אולי זה טוב, תמיד עדיף לא להיות בצד הנזקק לשירותי רווחה
.
לגבי קשיי הקליטה שלך, לא יודע פרטיקולרית על מה אתה מדבר, אני מניח שלא תרצה להתחלף בקשיי הקליטה של סבי וסבתי שניזרקו ישר מהאוניה לקרבות מלחמת השחרור או אולי אבי שבמשך שלוש שנים גר באוהל או פחונים. אין עליה שלא היה לה קשה כאן, ואחרי הכול כולם בארץ די מסודרים גם בהשוואה למדינות סופר מתקדמות אין עוני אמיתי בישראל, לפחות לא כזה כמו שרואים בחו"ל - כולל בארה"ב ובאירופה.

לעבוד זו ברכה, מכיר כאלה העובדים גם הרבה אחרי גיל 70 בין אם שיש או שאין בכך צורך, מניח שהוריך השלימו את השנים על מנת שיהיו זכאים לפנסיה מקסימלית.

מתןך סקרנות תן לי לשאול אותך שאלה, לאור הדברים שהעלית, מה עדיין מחזיק אותך כאן, הרי אתה בעל מקצוע שיכול לעבוד מכול מקום בעולם כולל מחוף הים בברזיל?

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
מתןך סקרנות תן לי לשאול אותך שאלה, לאור הדברים שהעלית, מה עדיין מחזיק אותך כאן, הרי אתה בעל מקצוע שיכול לעבוד מכול מקום בעולם כולל מחוף הים בברזיל?

אני בסדר דווקא, אתה לא מרוצה, אז מה מחזיק אותך?
זאת מולדת שלי
בן שלי משרת ביחידה מובחרת
23 שנים עשיתי שרות צבאי, עובד כאן מגיל צעיר, לא הייתי על הבטלה ולא יום אחד.

אתה מתבלבל בין ביטוח בריאות ממלכתי לרמת רפואה כללית. אני אמרתי שאני משלם מכיסי מלא כסף בשביל אחרים. סוג של סוציאליזם כזה.

נ. ב. הוריי ניצולי שואה עבדו בעבודות ניקיון כשלהם תואר שני בהנדסת חמשת. לא כזאת ברכה. אבל הם לא מתלוננים להבדיל מ..

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
אני בסדר דווקא, אתה לא מרוצה, אז מה מחזיק אותך?
זאת מולדת שלי
בן שלי משרת ביחידה מובחרת
23 שנים עשיתי שרות צבאי, עובד כאן מגיל צעיר, לא הייתי על הבטלה ולא יום אחד.

אתה מתבלבל בין ביטוח בריאות ממלכתי לרמת רפואה כללית. אני אמרתי שאני משלם מכיסי מלא כסף בשביל אחרים. סוג של סוציאליזם כזה.

נ. ב. הוריי ניצולי שואה עבדו בעבודות ניקיון כשלהם תואר שני בהנדסת חמשת. לא כזאת ברכה. אבל הם לא מתלוננים להבדיל מ..

להבדיל, נולדתי כאן ואיני רואה צורך להגר על אף אפשרות כזו.
זה שאני מתעב פוליטיקה מלוכלכת ושחיתות לא אומר שנואשתי ממדינת היהודים. מעולם לא ניסיתי להוציא דרכון בריטי או הונגרי למרות שאני זכאי לשניהם ואף לא דרכון עירקי שגם לו אהיה זכאי במידה של הסכם שלום תמורת שלום. :rolleyes:
מאחל להוריך אריכות ימים ובריאות.

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
כמו ההוא שאמר לשוטרת שהוא הביא את הוריה לארץ,
מה רמז?!

I don't give a shit מי איפה נולד.
מבחינת גיוס לצהל כולם שווים

אשתי היא מצעצי של קפלן (ההוא), ואצלי גם מייסדים משנות ה-20 (קיבוץ עינת)

ופוליטיקה תמיד מלוכלכת
במדינה דמוקרטית דרך להרכיב ממשלה היא בחירות,
ולהגיע להכרעה על תיק לכאורה פלילי היא דרך משפט

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור