איפה המגפה?

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
זה מדהים. האזרח הישראלי המצוי בטוח ששוטר הוא סך הכל מישהו שלובש בגדים לא אופנתיים. הביטחון המופרז מול השוטר, היכולת לדבר אליו בזילזול היא בלתי נסבלת. בארצות הברית כששוטר פונה לאזרח, והאזרח מגיב בתוקפנות, תוך שניות בודדות הוא חוטף טייזר.

מדהים!

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
שוטר צמוד, יש לנו עוד כמה שנים עם קורונה, אולי המסר אצל בבונים יקלט
https://m.ynet.co.il/articles/58259450

מה אתה רוצה, העם למד את המסר מלמעלה ישירות מהנאשם בפלילים ועושי דברו שכבר שנתיים רק תוקפים ומתקלסים במשטרה ודואגים למשטרה חלשה.

שאפו לשוטרת על הסבלנות, בכל מקום אחר בעולם כולל אירופה הליברלית שוטרים אינם סבלניים כך למי שמזלזל בסמכותם.
אולי בסוף ירד למישהו האסימון למה משטרה מוחלשת בשכר מינימום זה דבר רע.

pruym

חבר משקיען
מעורבות
1,817
נקודות
113
זה מדהים. האזרח הישראלי המצוי בטוח ששוטר הוא סך הכל מישהו שלובש בגדים לא אופנתיים. הביטחון המופרז מול השוטר, היכולת לדבר אליו בזילזול היא בלתי נסבלת. בארצות הברית כששוטר פונה לאזרח, והאזרח מגיב בתוקפנות, תוך שניות בודדות הוא חוטף טייזר.

מדהים!
איזה תנאי קבלה יש למשטרת ישראל?
זה לא שיצא לי יותר מדי לדבר או להתמודד עם שוטרים אבל תחושת הבטן שלי היא שתנאי הקבלה למשטרה לא בשמיים והרמה בהתאם.
יצא לי לקרוא לאחרונה סיכום של עדות שנתן מישהו במשטרה, כתב יד של שוטר, פשוט מזעזע! ואני מתכוון לשגיאות כתיב.

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
זה לא שיצא לי יותר מדי לדבר או להתמודד עם שוטרים אבל תחושת הבטן שלי היא שתנאי הקבלה למשטרה לא בשמיים והרמה בהתאם.
יצא לי לקרוא לאחרונה סיכום של עדות שנתן מישהו במשטרה, כתב יד של שוטר, פשוט מזעזע! ואני מתכוון לשגיאות כתיב.

כלומר, אני עם תואר אקדמי שלי לדעתך יכול לצפצף על כולם?

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113

המשכורת הבסיסית לשוטרים מכתיבה את החומר האנושי, במידה רבה המצב זהה במשרד החינוך, גם שם המשכורות הנמוכות ותנאי קבלה נמוכים מכתיבים את רמת המורים.
אם זאת לא כול השוטרים כאלה, מכיר כמה עם תואר שני ודוקטורט.

Tamir Ivan

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
179
נקודות
43
נושא חובת ההזדהות בפני שוטר בישראל טעון ביותר. הוא עבר שינוי בשנת 2019 ולדעתי עשוי לעבור מהפיכה נוספת.

בניגוד למדינות אחרות, בישראל שוטר רשאי לבקש מכל אדם במגוון מיקרים, אולם הנוהל שגובש בשנת 2019 הוסיף משפט שהביא לכך שבעצם אין גבול לנושא:
"בכל מקרה אחר בו לצורך מילוי תפקידו ובהתאם לשיקול דעתו".
https://www.gov.il/he/departments/news/police_7-3-19_identification_police

בארה"ב לדוגמא, נוהל קיים "Stop and identify". קיימות שם מדינות בהן רק אם לשוטר חשד שאדם ביצע עבירה, הוא רשאי לפנות לעובר אורח ולבקש ממנו ת.ז. ללא הצגת חשד כזה בפניו של האזרח, הוא רשאי לסרב לתת ת.ז.

הציבור בישראל ברובו אינו מכיר את הנוהל, ומכאן לדעתי המקור העיקרי להתנגשות שמתרחשת בין האזרח לשוטר.

לדעתי המשטרה חייבת לצאת בקמפיין שמבהיר את חובת ההזדהות, במיוחד בתקופה זו. אחרת אירועים דומים עלולים לצאת משליטה ואף להידרדר.

נערך לאחרונה ב:

לני

חבר משקיען
מעורבות
269
נקודות
63
מה אתה רוצה, העם למד את המסר מלמעלה ישירות מהנאשם בפלילים ועושי דברו שכבר שנתיים רק תוקפים ומתקלסים במשטרה ודואגים למשטרה חלשה.

שאפו לשוטרת על הסבלנות, בכל מקום אחר בעולם כולל אירופה הליברלית שוטרים אינם סבלניים כך למי שמזלזל בסמכותם.
אולי בסוף ירד למישהו האסימון למה משטרה מוחלשת בשכר מינימום זה דבר רע.

כבר עשור שביבי עורך בימי חמישי סדנת "כך תצפצף על המשטרה".
אולי לעם נמאס ממשטרה אלימה (חפש בגוגל אתיופים + משטרת ישראל) , או מהמשטרה סוגרת חשבונות (חפש בגוגל דוד ביטן כתב אישום שהוגש יום לאחר הצעת חוק נגד המשטרה),או משטרה בלי מפכל , כי לכל המועמדים שלדים בארון, או סתם נמאס מהם כי חוץ מלחלק דוחות הם לא באמת עוזרים לנו כשצריך אותם.

ליאור

חבר משקיען
מעורבות
363
נקודות
63
ערבות הדדית, סובלנות ודרך ארץ.
עובדה שמספר הנדבקים ואחוז הבדיקות החיוביות צנח מאז תחילת הסגר, מה שאומר שרוב מכריע של האזרחים שיתף פעולה.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור