איפה המגפה?

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
אתה לא הבנת
כל ההמלצות שלו היו להכנס בדתיים
שום המלצה על התקהלויות אחרות
ברור שלא קיבלו אותם, 15 מנדטים של חרדים בממשלה
אם הוא היה מקצועי נטו בלי דעות קדומות ושנאת דת ביו מתייחסים אליו ברצינות.
אגב אנחנו מתפללים בחוץ כבר חודשים
עם או בלי מגבלות

זה פשוט לא נכון.
ההמלצה הראשונה בעניין מקומות עבודה מתייחסת לדתיים ?
סגירה מלאה של השווקים מתייחס רק לדתיים ?
ומה לעשות שבמגזר החרדי אחוזי התחלואה היו לא נורמליים וצריך לעשות משהו בנדון ?
ראית שגמזו נתן המלצות לתיגבור מערכת הבריאות ?
זה גם מקוטלג אצלך ב "להיכנס בדתיים "?
Screenshot_20201015-181258_Chrome.jpg

Screenshot_20201015-181233_Chrome.jpg

תמונות מצורפות

• Screenshot_20201015-181233_Chrome.jpg
    Screenshot_20201015-181233_Chrome.jpg
    KB 112.4 · צפיות: 158
  • Screenshot_20201015-181258_Chrome.jpg
    Screenshot_20201015-181258_Chrome.jpg
    KB 106.1 · צפיות: 159

omi

חבר משקיען
מעורבות
408
נקודות
63
לכתוב מפיצי מחלות זה לא לעניין, גם בתור שמאלני שאני, החרדים הם אחינו, בשר מבשרינו.

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
נמר,
הדברים שכתבת כואבים אבל לא מפתיעים במיוחד משום שזו המדיניות הכלכלית-חברתית של הליכוד מזה שנים.
מה שאנחנו חווים זה הצד המכוער של מדיניות קפיטליסטית ללא איזונים.
מדיניות קפיטליסטית היא אחלה כאשר השוק בשגשוג.
במצב של שוק קשה/מיתון, מי שלא צבר הון בזמן השגשוג פשוט קורס כי הבסיס של מדיניות קפיטליסטית היא לתת לכוחות השוק לפעול ושהממשלה לא תתערב.
אבל מה לעשות וידוע שיש תחומים שהתערבות הממשלה היא לא רק חיונית אלא קריטית !

אבל כיף להתבשם באמירה שיש לנו כלכלה חזקה ושמיליון מובטלים ואלפי עסקים קורסים לא צריכים להפריע בהמשך המדיניות הכלכלית-חברתית הזאת....
ארז

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
אני יכול לספר לכם שכמה מהקולגות שלי מהתחום חטפו השנה התקפי לב, אחד נפטר מדום לב, חלקם התגרשו ואחד, חבר קרוב, ניכנס לדיכאון בקנה מידה כזה שהחליט לחזור לבוראו.

מודה שזה קטע קשה לקריאה ועיכול.
לא שומעים על המקרים האלה וחבל.
הגיע הזמן לומר בקול רם - אנשים מתים כל יום ולא רק מקורונה, והחיים שלהם שווים לא פחות מחיים של אחרים.
הגיע הזמן לטפל בכל גורמי התמותה, לא רק בקורונה...
ארז
.

Slim1900

אוהב את התחום
מעורבות
97
נקודות
28

רועי51

חבר משקיען
מעורבות
204
נקודות
43
נמר,
הדברים שכתבת כואבים אבל לא מפתיעים במיוחד משום שזו המדיניות הכלכלית-חברתית של הליכוד מזה שנים.
מה שאנחנו חווים זה הצד המכוער של מדיניות קפיטליסטית ללא איזונים.
מדיניות קפיטליסטית היא אחלה כאשר השוק בשגשוג.
במצב של שוק קשה/מיתון, מי שלא צבר הון בזמן השגשוג פשוט קורס כי הבסיס של מדיניות קפיטליסטית היא לתת לכוחות השוק לפעול ושהממשלה לא תתערב.
אבל מה לעשות וידוע שיש תחומים שהתערבות הממשלה היא לא רק חיונית אלא קריטית !

אבל כיף להתבשם באמירה שיש לנו כלכלה חזקה ושמיליון מובטלים ואלפי עסקים קורסים לא צריכים להפריע בהמשך המדיניות הכלכלית-חברתית הזאת....
ארז
לא בדיוק מהסביבה המשוכנעת שביבי הוא מלך, סוג של משיח בן דויד בן זמננו, מנהיג חד פעמי ואחראי לכל הטוב הזה שמסובב אותנו ועדיין נאלץ שלא להסכים שמדובר בתוצר של אידיאולוגיה קפיטליסטית, רחוק מכך. מדובר בסתם ברדק או במילים קצת יותר מסודרות, חוסר תכנון נכון, בירוקרטיה עמוסה לעייפה, אי הבנה בסיסית לצרכים של יחידים עצמאיים שכורעים תחת נטל ששכירים מדושנים מהסוג המאפיין את נבחרינו, עמוסי הפנסיות התקציביות בחלקם, בנוסף לשכר ותנאים שמרבית מקביליהם בעולם המערבי חולמים עליו בשקיקה, פשוט לא מכירים, רע מכך לא מסוגלים להבין. שם זה מתחיל ושם זה נגמר.

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
לא בדיוק מהסביבה המשוכנעת שביבי הוא מלך, סוג של משיח בן דויד בן זמננו, מנהיג חד פעמי ואחראי לכל הטוב הזה שמסובב אותנו ועדיין נאלץ שלא להסכים שמדובר בתוצר של אידיאולוגיה קפיטליסטית, רחוק מכך. מדובר בסתם ברדק או במילים קצת יותר מסודרות, חוסר תכנון נכון, בירוקרטיה עמוסה לעייפה, אי הבנה בסיסית לצרכים של יחידים עצמאיים שכורעים תחת נטל ששכירים מדושנים מהסוג המאפיין את נבחרינו, עמוסי הפנסיות התקציביות בחלקם, בנוסף לשכר ותנאים שמרבית מקביליהם בעולם המערבי חולמים עליו בשקיקה, פשוט לא מכירים, רע מכך לא מסוגלים להבין. שם זה מתחיל ושם זה נגמר.

חולק על דעתך.
הגישה הזאת קיימת כבר שנים אבל עד עכשיו סבלו ממנה אוכלוסיות מסוימות (המכונות אוכלוסיות חלשות) ולרוב האנשים הפקרת אותן אוכלוסיות חלשות ע"י הממשלה לא ממש הציקה או הפריעה.
הטענה הייתה - "לכו לעבוד ותתפרנסו בכבוד"...
יופי של סיסמא אבל כמה עצוב שהיא לא רלוונטית לנכים (שקיבלו קצבה של חצי בן אדם) , לקשישים ולמשפחות ששני בני הזוג עובדים גם בשתי עבודות ועדיין רואים את קו העוני מלמטה....
כאשר רוב האוכלוסיה קיבל את המדיניות הכלכלית-חברתית הזאת כלגיטימית, משמע, הממשלה מתנערת מחובותיה לרמת חיים סבירה של אזרחיה, זה ההכשר למה שרואים עכשיו...

אז אני שואל, רק כאשר זה מגיע לשכבת הביניים זה לא בסדר?
כאשר מדיניות ההתנערות של הממשלה הייתה כלפי אוכלוסיות חלשות זה בסדר ?
ההבדל הוא שהיום זה הרבה יותר גלוי ונוגע בהרבה אנשים אבל אי אפשר להאשים את הממשלה בצביעות משום שזה דפוס הפעולה כבר שנים רבות.

נקודה נוספת - הממשלה אומרת שהכלכלה שלנו חזקה. אם זה המצב אז הייתי מצפה לסיוע הרבה יותר משמעותי לאוכלוסיה שנקלעה לקשיים בגלל צווי החירום אבל ההיפך הוא הנכון - הסיוע של המדינה הוא מהנמוכים ביותר בהשוואה למדינות ה OECD האחרות.
יש לך הסבר לזה ?
ארז

נערך לאחרונה ב:

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
אם לדעתך זה צעד נכון, תוכל בבקשה להסביר לי איך להושיב יותר מ 100 נוסעים במטוס סגור מתיישב עם המשך איסור התקהלות:
עד 10 אנשים בחלל סגור ועד 20 איש במקום פתוח ?
איך מטוס זה מקום יותר בטוח ממקום פתוח ?

ארז

אני לא יודע, אין לי אינפורמציה. אבל לפי מה שאני קורא, זה לא פחות טוב מתחבורה ציבורית או סופר.

אז אתה נגד בגדול כל דבר שממשלה עושה, כי הכל פוליטי.

ואתה בעד פתיחת עולמות אירועים?
מה עם משקיעי נדל"ן?

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
אני לא יודע, אין לי אינפורמציה. אבל לפי מה שאני קורא, זה לא פחות טוב מתחבורה ציבורית או סופר.

אז אתה נגד בגדול כל דבר שממשלה עושה, כי הכל פוליטי.

ואתה בעד פתיחת עולמות אירועים?
מה עם משקיעי נדל"ן?

לא מיכאל.
אני בעד היגיון נכון , אחיד ושווה.
זה מה שחסר (והרבה) בקבלת ההחלטות.
אם מותר להושיב במטוס סגור 150 או 200 אנשים אז אין סיבה שזה לא יתאפשר גם בשאר המקומות הסגורים באותם התנאים.
אם יגידו שזה מתאפשר בזכות בדיקת קורונה שלילית עדכנית שכל נוסע צריך להציג לפני העלייה למטוס אז אותו דבר צריך לאפשר גם למי שרוצה לחגוג חתונה עם 200 מוזמנים.
אתה רואה הבדל בין 200 אנשים סגורים במטוס לבין 200 אנשים בחתונה במקום סגור ?
אני לא.
ארז

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
לא מיכאל.
אני בעד היגיון נכון , אחיד ושווה.
זה מה שחסר (והרבה) בקבלת ההחלטות.
אם מותר להושיב במטוס סגור 150 או 200 אנשים אז אין סיבה שזה לא יתאפשר גם בשאר המקומות הסגורים באותם התנאים.
אם יגידו שזה מתאפשר בזכות בדיקת קורונה שלילית עדכנית שכל נוסע צריך להציג לפני העלייה למטוס אז אותו דבר צריך לאפשר גם למי שרוצה לחגוג חתונה עם 200 מוזמנים.
אתה רואה הבדל בין 200 אנשים סגורים במטוס לבין 200 אנשים בחתונה במקום סגור ?
אני לא.
ארז

א - אין שיוון. אי אפשר להשוות נתב"ג לחתונות
ב - במטוס היום אסורה הגשה של אוכל, צוות נמצא בליבוש מוגן, כמו גם הנוסעים עם מסיכות
ג - כן, בדיקת על חשבונך פעמיים לפני, לאחר נחיתה גם בידוד ועוד בדיקות
ד - ביטוח רפואי

אתה לא רואה הבדל?
בו, ארז, נו, לא מתאים לך.

חתונה עם ריקודים? ואוכל שאף אחד לא שומר על מרחק?
חסרה לך סטטיסטיקה של הדבקה בחתונות?

לא מתאים לך.

dlux

אוהב את התחום
מעורבות
17
נקודות
8
דיון מיותר
אלו שנגד ביבי , גם אם ימציא מחר תרופה לקורונה ויעשה שלום עם אירן ימשיכו לצעוק מושחת
ואלו שבעד - ינסו ללא סיכוי לשכנע אותם שהם טועים

מצב מחורבן בכל העולם - גם אירופה נסגרת עכשיו , 19000 חולים חדשים אתמול באנגליה ותחזיות קודרות לפני החורף

ronensud

חבר משקיען
מעורבות
733
נקודות
113
מתאפק לא להשתתף בדיון הפוליטי כי חושב שזה מקום מפלט ויש פלטפורמות אחרות להתגוששויות פוליטיות אבל כאיש רווחה מודאג שאמון על בריאות הציבור בהיבטים לא רפואיים אלא נפשיים, תפקודיים ותעסוקתיים, אני רואה את הקטסטרופה שהקורונה הביאה עלינו בהיבטים של אלימות במשפחה, אובדנות ועוד, ובהמשך לשיתוף של נמר על חבר שהחזיר נשמתו לבורא עקב דיכאון, חשוב לי לכתוב לכל מי שקורא כאן-
אל תתביישו לפנות לקבלת עזרה, באופן אנונימי, ל- 188, קו החירום של משרד הרווחה ולשתף, ישנם טיפולים חינמיים מורחבים בתקופה הזו, טפלו בעצמכם בשבילכם, בשביל המשפחות שלכם ובשביל שלא יקרה אסון.

נערך לאחרונה ב:

dlux

אוהב את התחום
מעורבות
17
נקודות
8
מתאפק לא להשתתף בדיון הפוליטי כי חושב שזה מקום מפלט ויש פלטפורמות אחרות להתגוששויות פוליטיות אבל כאיש רווחה מודאג שאמון על בריאות הציבור בהיבטים לא רפואיים אלא נפשיים, תפקודיים, תעסוקתיים אני רואה את הקטסטרופה שהקורונה הביאה עלינו בהיבטים של אלימות במשפחה, אובדנות ועוד ובהמשך לשיתוף של נמר על חבר שהחזיר נשמתו לבורא עקב דיכאון חשוב לי לכתוב לכל מי שקורא כאן-
אל תתביישו לפנות לקבלת עזרה, באופן אנונימי, ל- 188, קו החירום של משרד הרווחה ולשתף, ישנם טיפולים חינמיים מורחבים בתקופה הזו, טפלו בעצמכם בשבילכם, בשביל המשפחות שלכם ובשביל שלא יקרה אסון.
צודק
בנוסף צריך תמיד לחשוב איך לנצל את המצב - גם אם הוא נראה גרוע להתפתח
זה יכול להיות ע״י לימוד משהו חדש - הרשת מפוצצת בקורסים מכל הסוגים
זה יכול להיות בהקמת מיזם קטן
תפתחו בלוג, תכתבו על דברים שאתם מבינים בהם , תצלמו סרטונים - בנו לכם פלטפורמת פרסום קטנה
תפתחו חנות באיביי, אמאזון, זה קל ולא דורש ידע טכני רב

נצלו את הזמן - זה יעזור מאד גם נפשית

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
א - אין שיוון. אי אפשר להשוות נתב"ג לחתונות
ב - במטוס היום אסורה הגשה של אוכל, צוות נמצא בליבוש מוגן, כמו גם הנוסעים עם מסיכות
ג - כן, בדיקת על חשבונך פעמיים לפני, לאחר נחיתה גם בידוד ועוד בדיקות
ד - ביטוח רפואי

אתה לא רואה הבדל?
בו, ארז, נו, לא מתאים לך.

חתונה עם ריקודים? ואוכל שאף אחד לא שומר על מרחק?
חסרה לך סטטיסטיקה של הדבקה בחתונות?

לא מתאים לך.

כתבתי במפורש "באותם תנאים" והתכוונתי לזה.
אם לחתונה זה לא מתאים (ואכן צודק שיש פער בעניין המזון) אז קבל דוגמא אחרת - להכניס 150 איש באולם תיאטרון שמכיל 400 או 500 מקומות ישיבה זה שונה מטיסה במטוס ?

יש עוד דוגמאות אבל מה שחשוב זה העיקרון - אחידות ושוויון בהחלת התנאים.
ארז

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
דיון מיותר
אלו שנגד ביבי , גם אם ימציא מחר תרופה לקורונה ויעשה שלום עם אירן ימשיכו לצעוק מושחת
ואלו שבעד - ינסו ללא סיכוי לשכנע אותם שהם טועים
מה הקשר בין הפעילות וההישגים לבין שחיתות ?
הוא יכול להביא שלום עולמי ועדיין להיות מושחת ואין קשר בין הדברים.
תנאי בסיסי בשלטון תקין זה לא לאפשר שחיתות.
ברגע שהאזרחים מקבלים את השחיתות כרע הכרחי , אז יש בעיה קשה ושאף אחד לא יתלונן כאשר זה יגיע אליו ויפגע בו אישית.
זה רק שאלה של זמן.
ארז

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
כתבתי במפורש "באותם תנאים" והתכוונתי לזה.
אם לחתונה זה לא מתאים (ואכן צודק שיש פער בעניין המזון) אז קבל דוגמא אחרת - להכניס 150 איש באולם תיאטרון שמכיל 400 או 500 מקומות ישיבה זה שונה מטיסה במטוס ?

יש עוד דוגמאות אבל מה שחשוב זה העיקרון - אחידות ושוויון בהחלת התנאים.
ארז

ביבי כל דבר אבל לא טיפש.
עבור בבונים האלה צריך שוטר ולא כללים.
הוא נתן להם צ'אנס אגב.

ודרג המקצועי נגד אגב. אפרופו.

dlux

אוהב את התחום
מעורבות
17
נקודות
8
מה הקשר בין הפעילות וההישגים לבין שחיתות ?
הוא יכול להביא שלום עולמי ועדיין להיות מושחת ואין קשר בין הדברים.
תנאי בסיסי בשלטון תקין זה לא לאפשר שחיתות.
ברגע שהאזרחים מקבלים את השחיתות כרע הכרחי , אז יש בעיה קשה ושאף אחד לא יתלונן כאשר זה יגיע אליו ויפגע בו אישית.
זה רק שאלה של זמן.
ארז
בנתיים התובע הראשי ב ״פרשיות השחיתות״ - מושחת בעצמו ומנסה בכל דרך לגרום לביבי לסגור עסקה לפני שיהיה משפט ויראה לכולם איזה בדיחה תפרו כאן

אני מת שיתחיל המשפט כבר - הקרקס שעשו כאן יצא לאור

בכל מקרה בנתיים חזקת החפות שמורה גם לו כמו לכל אזרח

pruym

חבר משקיען
מעורבות
1,817
נקודות
113
לא תשחררו אותנו מפוליטיקה בפורום הזה? יש ימניים, יש שמאלנים, יש מי שאוהב את ביבי ובטוח שהוא צח כשלג, יש מי שלא סובלים אותו וכולם צודקים!
תלחצו Play או שתשימו איזה תקליט, קצת אלכוהול, ווליום גבוה כדי לא לשמוע את הפוליטיקה בתוך הראש ותהנו כי החיים קצרים והכי חשוב זה להנות...

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
בכל מקרה בנתיים חזקת החפות שמורה גם לו כמו לכל אזרח

בהחלט מסכים.
יחד עם זאת, מכיר "נאה דורש - נאה מקיים "?
כבר בכתב החשדות, לפני שהתגבש לכדי כתב אישום, דרש ביבי מאולמרט דרישה מאוד לגיטימית שמעצמו , עם כתב אישום, הוא לא דורש....
מוסר כפול וצביעות שעלולים להוביל גם לקבלת החלטות מתוך אינטרסים פסולים, זה לא משהו שצריך לקבל בהבנה או בשיוויון נפש.
לכל הפחות היה צריך להוציא את עצמו לניבצרות.
ארז

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
לכל הפחות היה צריך להוציא את עצמו לניבצרות.
ארז

חלום הרטוב של מי שדוחף את לפיד.
שינצח בבחירות.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור