אחרי 20 שנה, הגיע הזמן לפזול לצדדים....

RanMoyal

חבר משקיען
מעורבות
1,099
נקודות
113
הרומן שלי עם Wilson החל לפני כ-20 שנה, עת נכנסתי לאודיו נוט ששהתה אז בהרצליה פיתוח.

הגעתי במטרה לשדרג את ה B&W שהיה ברשותי, כמדומני מסדרת ה 600 ומצאתי את עצמי סוגר על ה- Dynaudio C2.

לאחר ששילמתי לאלון, הבעלים של אודיו נוט התקדמתי לכיוון היציאה, אבל ממש לפני היציאה, באחד מחדרי החנות, ראיתי בזווית העין רמקול ממש מוזר בעיצוב שלו, שחור, לוחמני, כוחני, עם קווים מאוד חדים.

הרמקול היה ה-Watt Puppy 5.1.

ביקשתי להקשיב לו.
עד היום זכורה לי החוויה.
כמות האנרגיה, הגודל והדינמיקה, גרמו לי להרגיש שעוד רגע אני נאכל על ידי הרמקול.

יצאתי מהחנות המום ועם לא מעט מחשבות לגבי הרכישה שעשיתי אך לפני מספר דקות ובמיוחד לרמקול לו הקשבתי בדרכי החוצה.

לאחר ימים ספורים עם ה- Dynaudio ובעיקר לילות טרופי שינה, הרמתי טלפון ליבואן והודעתי לו שאני מחזיר את ה Dynaudio ושיתכבד ויתקשר ליוטה שבארה"ב, על מנת להזמין לי ווילסונים חדשים.
הרומן הזה נמשך כ-20 שנה, עם 4 רמקולים שונים, כאשר האחרון שנרכש היה ה-Sasha DAW.

לאורך השנים שמעתי הרבה מאוד רמקולים, חלקם טובים יותר, חלקם טובים פחות, אבל לא זכור לי משהו מסוים שגרם לי לחשוב שעליי להתחיל לפזול לצדדים, עד ש...

יום אחד הוזמנתי על ידי גיא רג'ואן להקשיב ל- Zellaton.

ישבתי כשעה מול רמקול מאוד יפה ומרשים ברמת הגימור שלו, תוך שאני מקשיב בקשב רב למוזיקה אותה אני מכיר היטב.
הוקסמתי מהחוויה.

כל כך הוקסמתי, שמצאתי את עצמי נוסע לגיא שוב ושוב לשמוע את הרמקולים ואף באחת הפעמים הבאתי איתי את המונו בלוקים של Nagra, הנמצאים ברשותי, על מנת לבדוק את הסינרגיה בין שני הרכיבים.

השילוב בינהם היה מופלא.

עם זאת, לאור העובדה שמדובר בחללים שונים בתכלית השינוי והעובדה שאני משתמש ב Room Correction מאוד מתקדם של חברת Trinnov הצרפתית, ביקשתי מגיא להביא את הרמקולים אליי לבדיקה.
אכן בקשה לא שגרתית.

גיא באדיבותו, ניאות להביא את הרמקולים אליי למספר ימים (משימה לא פשוטה) לבדיקה לא מחייבת ולאחר לא מעט סשנים עם הרמקולים לבדם ולא מעט סשנים של השוואות ישירות אל מול הרמקולים שלי, הווילסונים, הבנתי שהפערים גדולים מדיי, על מנת שאוותר על ההזדמנות.

במהלך ימי הבדיקה, השקעתי הרבה מאוד אנרגיה בזמן קצר, על מנת לנסות ולמקסם את היכולות של הזלאטון בחלל, עבודה שלקחה לי שבועות ארוכים עם הווילסונים, עד שהבאתי אותם, באמצעות ה Trinnov, למקום שרציתי שהם יהיו בו.

למרות הזמן הלא רב שעמד לרשותי לביצוע המדידות והכיול של הזלאטון, הפערים היו ניכרים וברורים.

מבלי להמעיט מיכולותיהם של ה- ווילסונים שמגנים נפלא, מצאתי שהיכולות של הזלאטון גבוהות יותר באופן משמעותי מהווילסונים:

* הסאונד שהציגו הזלאטון היה גדול יותר, מערב יותר, עם תלת מימדיות מעוררת השתאות.

* הזלאטון היה שקוף יותר, תוך שהוא מציג משמעותית יותר פרטים.

* בנוסף הובהר, כי הרמקול נהנה מוורסטיליות אף גדולה יותר מ-הווילסונים, באופן בו הוא מסוגל לשכנע אותך שאתה מקשיב לפטרישיה ברבר במופע הכי אינטימי ומרגש שאפשר להעלות על הדעת ובשבריר שנייה, לחשוב שנכנסת לעולם האפוקליפטי של Mad Max....על כל המשתמע מכך.

* קל היה לזהות כי המיד שלו נוכח יותר, מלא יותר, קדמי יותר ומובן יותר, תוך שהוא חושף המון המון רבדים ועם זאת מסוגל להשאר רגוע ונעים.

* יכולות הבאס שלו הן חסרות תקדים ושני האלמנטים של "8 של הווילסונים לא היוו שום תחרות לשני האלמנטים של "11 של הזלאטון, כאשר הוא מציג באס עמוק, מהיר, עם יכולות Attack מדהימות.

* תכונה נוספת ומשמעותית של הזלאטון הייתה היכולת שלו להפוך לפול ריינג' בווליום נמוך, תוך שהוא ממלא את החלל באופן יוצא דופן, הווילסון דרש משמעותית יותר ווליום על מנת להגיע למצב דברים דומה.

החוויה הזו ליוותה אותי במשך מספר ימים, כאשר אני משקיע לא רק בבדיקה, השוואות וכיולים, אלא נטו בהאזנה של שעות רבות.

בסופו של יום, הסאונד היה משכר והבחירה הייתה ברורה וחד משמעית.

לאחר מספר ימים הודעתי לגיא שמבחינתי הבדיקה הסתיימה ואני בוחר לרכוש את הרמקולים....

אז עכשיו מתחילה לה דרך חדשה, שתכלול עבודה קשה באמצעות ה Trinnov, כל זאת על מנת למקסם עוד יותר את התוצאה (תמיד יש עוד מה לעשות...) וככל הנראה בדיקה במקביל של אלקטרוניקה נוספת, אשר יתכן ותוכל להחמיא עוד יותר למצב הנוכחי.

אז Wilson אהובתי, אנחנו נפרדים כעת בצער, אבל בטוחני, שעוד דרכינו יפגשו.

Z for zellaton

רן

תמונות מצורפות

• SmartSelect_20220125-172136_Gallery.jpg
    SmartSelect_20220125-172136_Gallery.jpg
    KB 106.9 · צפיות: 393

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
תתחדשששששש!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (ורד)(ורד)(ורד)(ורד)
תהנה בלי סוף!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (ורד)(ורד)(ורד)(ורד)
ממש ממש ממש ממש שמח לשמוע שאתה נהנה. עושה טוב בלב!! (ורד)(ורד)(ורד)(ורד)

נערך לאחרונה ב:

daniel_m

אוהב את התחום
מעורבות
49
נקודות
18
רן היקר תתחדש המון. שמעתי את הרמקול אצל גיא, ובהחלט מדובר בחיה בלתי נתפסת.
רמת הביצועים דומה לאלה של פרארי.
אוהב מאוד את הבנייה של הגרמנים. הם פשוט טובים במה שהם עושים!

מאחל שעות רבות של הנאה. רמקול מפלצת ויבואן מדהים.

tomertsin

מושעה
מעורבות
2,203
נקודות
113
תתחדש ותהנה מהקנייה ומהרמקולים :כל-הכבוד:.
.

royla

אוהב את התחום
מעורבות
68
נקודות
28
תתחדש ותהנה!! תיאור יפה של איכות הזלטון,מברוק.

ni-ro

חבר משקיען
מעורבות
691
נקודות
113
תתחדש
כיף שאתה רכשת את הרמקול, כאשר שמעתי אותו עשיתי 1+1= רן מויאל
הלוואי ויכולתי לנצל אותו בחדר שלי (overkill). כל כך מגיע ליבואן גיא רג'ואן שלא מפסיק להפתיע ולחדש במוצרי על

shushu

חבר משקיען
מעורבות
783
נקודות
113
תתחדש, נראה רמקול טירוף

Rag

עוסק בתחום
מעורבות
314
נקודות
63
רן היקר תתחדש ,הרמקול משתלב אצלך מדהים, הן מבחינת מראה ,והן מבחינת סאונד .
מאחל לך הנאה רבה בהמשך…:)))

gtr

חבר משקיען
מעורבות
465
נקודות
83
תתחדש רן,ובסלון המדהים שלך,זה בטוח נשמע ונראה פגז.
המון המון הנאה.

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,432
נקודות
113
תתחדש ותהנה.

נערך לאחרונה ב:

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,432
נקודות
113
תתחדש
כיף שאתה רכשת את הרמקול, כאשר שמעתי אותו עשיתי 1+1= רן מויאל
הלוואי ויכולתי לנצל אותו בחדר שלי (overkill). כל כך מגיע ליבואן גיא רג'ואן שלא מפסיק להפתיע ולחדש במוצרי על

כמה שאתה צודק ניר היקר
מגיא למדתי רבות בשנים האחרונות
גיא מבין איכות גבוהה ופוטנציאל גבוה.
מבין שילובים
הציוד שבחר להביא, נמדד בפינצטה ורק שבאמת מאמין בו ויודע מה הקהל יעד שלו.

גיא
תודה!

yarino

אוהב את התחום
מעורבות
101
נקודות
43
רן ידידי תתחדש ותהנה.
אכן רמקול מדהים מכל הבחינות ועולה על הווילסונים בכל פרמטר...ואתה יודע שזה מה שהביא אותי להחלטה על שידרוג.

DavidGil

חבר משקיען
מעורבות
1,870
נקודות
113
תתחדש רן ותהנה הרבה! בחירה מעולה ברמקול מדהים. נשמע אצלך סוף הדרך.
אתה לגמרי בליגת האלופות.
(ורד)

שוני

חבר משקיען
מעורבות
515
נקודות
93
בשרשור "קרב הרמקולים" שהיה צחקתי על מה האנרגיות ? הלא זה מיותר.
כי הרמקול ששמעתי אצל רגואן אולי הכי טוב בארץ . ולא טעיתי .
כי הוא שכנע חברים שמבינים " קצת" באיך צריך לשמוע.
בחירה מצוינת.
תתחדשו הקונים החדשים.
התכונה המכריעה של הרמקול לגבי הייתה הקלות הבלתי נסבלת איך הוא מתיז את הצליל האיכותי ללא מאמץ.
מעבר לשאר הפרמטרים שבהם הצטיין.

RanMoyal

חבר משקיען
מעורבות
1,099
נקודות
113
תודה רבה אריק.

מעבר למיד, פירוט, גודל, באס וכיוצ"ב.

אותו "אפס מאמץ" עליו דיברת , ה Effortless הזה, היה הדבר הראשון שקפץ לי לראש וליווה אותי בכל הימים שבחנתי אותו.

רן

• Like
Reactions: Rag

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
תתחדש ותהנה מהרמקולים החדשים רן.
נראים ומשתלבים מדהים אצלך בחלל, ואם יש רמקול ״שהזיז״ אותך מווילסון, אין לי ספק שמדובר ברמקול יוצא מן הכלל שיניב לך שעות רבות של הנאה.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור