אודיופיליה בתיאוריה vs אודיופיליה בפועל.

yehudaa

חבר משקיען
מעורבות
62
נקודות
28
זה השגה קצת בעייתית להגיד שיש בעלי מערכת שלא אוהבים מוזיקה , מן הסתם יש אהבה .
פשוט יש שתי סוגים של שומעי מוזיקה , אחד ככה מזפזפ מפה לשם ובוודאי נהנה מזה .
והסוג הרציני ששומע אלבומים שלימים ודיסקוגרפיה שלימה ומעמיק דעתו בתחום .
כל אחד איך שנראה לו .

Cloudy

חבר משקיען
מעורבות
305
נקודות
63
פשוט יש שתי סוגים של שומעי מוזיקה , אחד ככה מזפזפ מפה לשם ובוודאי נהנה מזה .
והסוג הרציני ששומע אלבומים שלימים ודיסקוגרפיה שלימה ומעמיק דעתו בתחום .
כל אחד איך שנראה לו .
הייתי שם הפרדה טכנית גדולה נוספת:
ישנם אנשים ששומעים מוסיקה באופן אקטיבי, ז"א יושבים מול הסט-אפ ומשקיעים את זמנם ואת הראש במוסיקה שהם שומעים. רוב אהנשים בקבוצה זאת ישקיעו במערכת דו ערוצית.

לעומתם ישנם אנשים ששומעים מוסיקה באופן פסיבי, ז"א שהם עסוקים במשהו אחר (עבודה, מול המחשב לדוגמא) והמוסיקה מלווה אותם. אני שייך בעיקר לסוג הזה והמערכת שלי פועלת מעל ל 12 שעות ביממה. הרבה בגלל זה כמעט ולא תתפוס אותי או את המערכת במצב pure stereo מאחר ואני לא נמצא בנקודה האידאלית להנות ממצב זה.

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113
אין קשר בין מה שכתבת כאן למה שאנשים כתבו בשרשור הזה.
אז יש שני אנשים שכותבים תמיד שתי שורות על זה שאודיופילים שומעים מוסיקה אודיופילית, כמעט כולם הסכימו שבארץ זה דווקא לא מאפיין את האודיופילים.
וכן התפתח כאן דיון מעניין מאוד שבכמה שנים שאני חבר בפורום, לא טופל באופן הזה ואם לא היית מפריע הוא היה מתרחב ומעמיק עוד.
אני שוב אומר, לא נראה לי שבאמת קראת או שזה נצבע בצבע של השליליות וההתנשאות, של אני כבר יודע הכל, שמעתי הכל וקראתי הכל ולכן פספסת את הניואנסים.
וגם אם אתה יודע הכל, אז כל הכבוד אז אתה תותח על יודע כל.
מה זה עניינך אם אחרים רוצים להתדיין על הנושא ולמה להביא את האנרגיה השלילית הזו, לגרום לאנשים לחשוב שהם מתדיינים על נושא לא רלוונטי ושחוק ולחרב את הדיון ?
למה זה טוב בדיוק ?
ראו היטב שאנשים מנוסים מאוד כותבים בעניין ומגיבים בעניין ומשקיעים בכתיבה.
וגם אם כל האודיופילים המנוסים מיצו את נושא שזה ממש לא מה שקרה כאן, יש גם כאלו שגם התחילו את דרכם לפני שנתיים או שלוש, גם להם מגיע לקרוא ולכתוב. לא רוצה להשתתף, תדלג.
אז יופי כל הכבוד הצלחת לחרב שרשור ! וואו ממש יצאת גבר.
אם אני הייתי מנהל האתר הייתי חוסם אותך לחודש, כדי שתשנה גישה, כי זו האנרגיה שאתה מביא כבר הרבה זמן והיא אנרגיה שלילית, רעה ומזיקה לאתר ובכלל לתחום, אבל אני לא מנהל האתר.

איך פיספסתי את זה, יא אללה....
אנדרו, נחמד מצידך שאתה מאשים אותי בחוסר הבנת הנקרא. לידיעתך, קיבלתי בכיתה ז' 100 בהבנת הנקרא, ובהמשך בכיתה י', למיטב זכרוני, 94. באותה השנה אפילו קיבלתי את תואר מצטיין הכיתה ביומן הקריאה שהגשתי, וזאת למרות שהמורה לספרות שנאה אותי שנאת דם. לכן, אל דאגה, אני מבין טוב מאד על מה השרשור.

זכותך להנות מאוננות "אודיופיליה לאן", ו"האם אודיופילה טובה לנו / משרתת את המוסיקה / ערכית לנו", וזכותי ללעוג על הנושא הלעוס והטחון הזה. מדוע? משום שזה פוגעני:

דיון מדהים ואינפורמטיבי על טכניקות הקלטה בהופעות חיות, כשהוא בקונטקסט של "כל מי שאוהב איכות סאונד הוא אידיוט, כי הוא לא אוהב מוסיקה אלא סאונד וכי אין לו סיכוי להתקרב להופעות חיות (כאילו שזה יעד שכולם מסכימים עליו)" - הוא פוגעני.

אתה בוחר לשחק אותה נבי נעלבי? אז גם אני נבי נעלבי. לא מתאים לי שיכניסו אותי למועדון מאונני הציוד רק כי מישהו החליט שמי שרוצה סאונד טוב, לא אוהב מוסיקה. אני מעדיף מערכת ב- 200,000 ש"ח שמחליפים בה משהו פעם בכמה שנים, מאשר מערכת ב- 20,000 שמחליפים בה קופסה כל חודשיים כי ה"לא אודיופיל אך המבין במוסיקה" שקנה אותה לא מצליח להיות מרוצה ממנה. אבל מה? הוא מבין במוסיקה... אז הוא לא אודיופיל.

אתה גם מסגל לי הרבה יותר כוח ממה שיכול להיות לכל חבר פורום שהוא לא אדמין. אם הדיון ההזה השתתק, זה קרה כי לא היה ענין לציבור, לא כי מתנוש כתב הערה סרקסטית. הרי משה עושה את זה כל הזמן, והוא לא משתיק דיונים.

יעקב ח

חבר משקיען
מעורבות
170
נקודות
63
שחזור המוסיקה באופן הקרוב ביותר לאיך שהיא הוקלטה.
איך אתה יודע איך המוסיקה הוקלטה?
אולי הטכנאי עושה דברים כאלו ואחרים לסאונד כפי שהוא מוצא לנכון?

yehudaa

חבר משקיען
מעורבות
62
נקודות
28
כדי לדעת שומעים באוזניות טובות , ללא קשיים אקוסטים .

Andrewv

אוהב את התחום
מעורבות
151
נקודות
43
איך פיספסתי את זה, יא אללה....
אנדרו, נחמד מצידך שאתה מאשים אותי בחוסר הבנת הנקרא. לידיעתך, קיבלתי בכיתה ז' 100 בהבנת הנקרא, ובהמשך בכיתה י', למיטב זכרוני, 94. באותה השנה אפילו קיבלתי את תואר מצטיין הכיתה ביומן הקריאה שהגשתי, וזאת למרות שהמורה לספרות שנאה אותי שנאת דם. לכן, אל דאגה, אני מבין טוב מאד על מה השרשור.

זכותך להנות מאוננות "אודיופיליה לאן", ו"האם אודיופילה טובה לנו / משרתת את המוסיקה / ערכית לנו", וזכותי ללעוג על הנושא הלעוס והטחון הזה. מדוע? משום שזה פוגעני:

דיון מדהים ואינפורמטיבי על טכניקות הקלטה בהופעות חיות, כשהוא בקונטקסט של "כל מי שאוהב איכות סאונד הוא אידיוט, כי הוא לא אוהב מוסיקה אלא סאונד וכי אין לו סיכוי להתקרב להופעות חיות (כאילו שזה יעד שכולם מסכימים עליו)" - הוא פוגעני.

אתה בוחר לשחק אותה נבי נעלבי? אז גם אני נבי נעלבי. לא מתאים לי שיכניסו אותי למועדון מאונני הציוד רק כי מישהו החליט שמי שרוצה סאונד טוב, לא אוהב מוסיקה. אני מעדיף מערכת ב- 200,000 ש"ח שמחליפים בה משהו פעם בכמה שנים, מאשר מערכת ב- 20,000 שמחליפים בה קופסה כל חודשיים כי ה"לא אודיופיל אך המבין במוסיקה" שקנה אותה לא מצליח להיות מרוצה ממנה. אבל מה? הוא מבין במוסיקה... אז הוא לא אודיופיל.

אתה גם מסגל לי הרבה יותר כוח ממה שיכול להיות לכל חבר פורום שהוא לא אדמין. אם הדיון ההזה השתתק, זה קרה כי לא היה ענין לציבור, לא כי מתנוש כתב הערה סרקסטית. הרי משה עושה את זה כל הזמן, והוא לא משתיק דיונים.
בשרשור הזה כתבו אנשים שונים, דעות שונות, אני מניח שהיכולת להבין מה כתוב ולטעון טענות ענייניות ומסודרות קיימת אצלך, לא טענתי שלא, אלא שאתה לא מעוניין להשתמש בה, אתה מעדיף לתת להתנשאות, לזלזול ולכוחנות לנהל את התקשורת שלך כאו. אתה מעדיף להתבטא בבוטות, בפרובוקציה ובאופן לא ענייני ולחפף איזו אמירה שנשמעת לך דומה למה שאדם אחד או שניים אמרו כאן ( והם ממילא יגידו זאת תמיד, לא חשוב באיזה שרשור.) ולצאת יעני גבר, אבו-ענתר.
המילה פוגענית מגוחכת בהקשר הזה ובלתי רלוונטית לחלוטין, הרבה דעות נאמרו כאן, כמו בדיון ראוי עד שהופעת וביטלת באלימות הכל.
גם המילה עלבון כמובן בלתי רלוונטית, אין לי שום מעורבות רגשית בעניין, רק מעוניין שהדיונים כאן יתפתחו באין מפריע, כי אני נהנה לקרוא ולכתוב כאן.
ממש לא מייחס לך כוח, אלימות היא תמיד ביטוי לחולשה ולחוסר ביטחון.
אבל אנשים מעדיפים להתרחק כי נהיה לא נעים ואין להם שום סיבה להתעקש להישאר דווקא בשרשור הזה, אלא אם הם חפצים בלהשיב אלימות.
יש כאן 2-3 שנוהגים כמוך וזה פשוט מזיק לדיונים כבר אמרתי, לדעתי צריך צריך להשעות אותם מהאתר כי הגישה שלהם גורמת הרבה יותר נזק מתועלת, גם אם תיאורטית יש להם היכולת לתרום.
אני יודע שלא יעשו זאת, אבל עדיין חשוב להגיד את זה.

נערך לאחרונה ב:

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113
אנדרו, ניצחת. אני אשעה את עצמי לאלתר מהפורום ואתחיל טיפול פסיכולוגי. אולי גם ארשם לסדנת העצמה נשית על הדרך.

ובינתיים אני מציע להיות פחות עסוק בניתוח פסיכולוגי ויותר לגופו של ענין. אני יודע, זה יותר קשה, אבל אני בטוח שאתה מסוגל.

Eylo

אוהב את התחום
מעורבות
78
נקודות
28
מתנוש בגירסא הנשית תמיד היה החלום שלי ;)

tzachi

חבר משקיען
מעורבות
386
נקודות
83
הייתי שם הפרדה טכנית גדולה נוספת:
ישנם אנשים ששומעים מוסיקה באופן אקטיבי, ז"א יושבים מול הסט-אפ ומשקיעים את זמנם ואת הראש במוסיקה שהם שומעים. רוב אהנשים בקבוצה זאת ישקיעו במערכת דו ערוצית.

לעומתם ישנם אנשים ששומעים מוסיקה באופן פסיבי, ז"א שהם עסוקים במשהו אחר (עבודה, מול המחשב לדוגמא) והמוסיקה מלווה אותם. אני שייך בעיקר לסוג הזה והמערכת שלי פועלת מעל ל 12 שעות ביממה. הרבה בגלל זה כמעט ולא תתפוס אותי או את המערכת במצב pure stereo מאחר ואני לא נמצא בנקודה האידאלית להנות ממצב זה.
אני מהמזפזפים ואני לא מחובר לרשת כך שצריך לקום כל פעם . אני גם מאוד אוהב אוספים במיוחד של חברות ציודים שמספקים לי סגנונות שונים באיכות טובה כתבתי על זה בעבר. זה לא עושה אותי פחות אודיופיל ויותר ציודיופיל ! אני מכור למוזיקה ! יש ניואנסים קטנים לפעמים בקול או במשפט של סקסופון או באיזה קרשנדו שמעלפים אותי .
אני כל יום כמה שעות מקשיב למוזיקה גם צלילים מרגשים אותי זאת אומרת שמרגש אותי לא פחות התחושה שהכלי או הזמר ממש לידי כשמרגיש את האויר יוצא מהחצוצרה ואני ממש מצליח לחוש את העץ בכינור ........
ומעולם לא הצלחתי להקשיב לקונצרט מההתחלה עד הסוף ! אני מת על הקונצרטו לכינור של ציקובסקי ונדיר שאני מצליח לסיים אותו, בקרשנדו השני או השלישי אני יכול להרגיש צורך פתאום לדויד בואי או איזו זמרת דביקה.
אני לא זוכר מילים של אף שיר באלפה ומעולם לא שמעתי את החומה מההתחלה עד הסוף ואני מעיד על עצמי אודיופיל כבד ומכור למוזיקה.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור