אודיופיליה בתיאוריה vs אודיופיליה בפועל.

אוהד11

צוות האתר
מעורבות
250
נקודות
63
אודיופיליה מוגדרת מבחינה אטימולוגית (פירוש של מושג על פי מקורות המילים המרכיבות אותו) כאהבה למערכות שמע.
עניין היחס של אודיופילים למוסיקה והחלק של מוסיקה בעיסוק הזה, נשאר פתוח בהגדרה האטימולוגית ולאהבה כידוע יש צורות רבות, גם לזו המופנית כלפי מערכות שמע\ציוד אודיו.
ההגדרה של אודיופיליה בויקיפדיה, טוענת שזהו נסיון לשחזר את המוסיקה כפי שהיא נשמעת בהופעה חיה. לא בטוח שהרבה מאיתנו יסכימו עם זה.
חלקנו אולי ירצו לשנות את ההגדרה, לשחזור המוסיקה באופן הקרוב ביותר לאיך שהיא הוקלטה.
גם אחרי התיקון הזה, לדעת אודיופילים רבים, ההגדרה התיאורטית אינה מתיישבת עם כמות הציוד המסתובבת בתחום וחתימות הצליל הרבות המגוונות והנבדלות משמעותית זו מזו, לא רק של רכיבים ספציפיים, אלא גם של סט-אפים שלמים ושל קו סוני שמובילות חברות, כולל החברות הכי יקרות ונחשבות בתעשייה.
קרוב לוודאי שאודיופיליה בפועל, להבדיל מההגדרות התיאורטיות, עבור רוב גדול של האודיופילים, היא נסיון להרכיב סט-אפ שינגן באופן שמשחזר בצורה מספיק קרובה לדעת בעלי הסט-אפ את מה שהוקלט, (זה לא ניתן באמת לבדיקה) אבל חשוב מזה יהלום את טעמו של הבעלים ויגרום לו הנאה מנטלית, רגשית וגופנית.
המיעוט הנותר של האודיופילים, סבורים כך נראה, שהם יכולים לחרוג מתוך הפרספקטיבה הסובייקטיבית שלהם ולבנות סט אפ ,שישחזר הקלטות מוסיקליות באופן אובייקטיבי, המנותק מהטעם שלהם, מהפרשנות שלהם ומהאופן הספציפי בו הם קולטים מבחינה חושית צלילים.
על היומרה לחרוג מהסובייקטיביות של עצמך נאמר פעמים רבות כי זה דומה להרים את עצמך באוויר על ידי תפיסת צווארון החולצה שלך.
ומפסרספקטיבה מקומית על האודיופיליה בפועל,
לפני 15 שנים הגדיר אלון ליפשיץ את האודיופילים הישראלים באופן הזה :
https://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=911009
האם הוא צדק אז ? האם משהו השתנה, האם הוא היה מגדיר אחרת היום ?

liranbh

חבר משקיען
מעורבות
900
נקודות
113
לדעתי אין קשר מחייב בין אודיופיליה לאהבת מוזיקה
רוב האודיופילים אוהבים את הציוד יותר מאת המוזיקה

DavidGil

חבר משקיען
מעורבות
1,870
נקודות
113
אודיופיליה מוגדרת מבחינה אטימולוגית (פירוש של מושג על פי מקורות המילים המרכיבות אותו) כאהבה למערכות שמע.
עניין היחס של אודיופילים למוסיקה והחלק של מוסיקה בעיסוק הזה, נשאר פתוח בהגדרה האטימולוגית ולאהבה כידוע יש צורות רבות, גם לזו המופנית כלפי מערכות שמע\ציוד אודיו.
ההגדרה של אודיופיליה בויקיפדיה, טוענת שזהו נסיון לשחזר את המוסיקה כפי שהיא נשמעת בהופעה חיה. לא בטוח שהרבה מאיתנו יסכימו עם זה.
חלקנו אולי ירצו לשנות את ההגדרה, לשחזור המוסיקה באופן הקרוב ביותר לאיך שהיא הוקלטה.
גם אחרי התיקון הזה, לדעת אודיופילים רבים, ההגדרה התיאורטית אינה מתיישבת עם כמות הציוד המסתובבת בתחום וחתימות הצליל הרבות המגוונות והנבדלות משמעותית זו מזו, לא רק של רכיבים ספציפיים, אלא גם של סט-אפים שלמים ושל קו סוני שמובילות חברות, כולל החברות הכי יקרות ונחשבות בתעשייה.
קרוב לוודאי שאודיופיליה בפועל, להבדיל מההגדרות התיאורטיות, עבור רוב גדול של האודיופילים, היא נסיון להרכיב סט-אפ שינגן באופן שמשחזר בצורה מספיק קרובה לדעת בעלי הסט-אפ את מה שהוקלט, (זה לא ניתן באמת לבדיקה) אבל חשוב מזה יהלום את טעמו של הבעלים ויגרום לו הנאה מנטלית, רגשית וגופנית.
המיעוט הנותר של האודיופילים, סבורים כך נראה, שהם יכולים לחרוג מתוך הפרספקטיבה הסובייקטיבית שלהם ולבנות סט אפ ,שישחזר הקלטות מוסיקליות באופן אובייקטיבי, המנותק מהטעם שלהם, מהפרשנות שלהם ומהאופן הספציפי בו הם קולטים מבחינה חושית צלילים.
על היומרה לחרוג מהסובייקטיביות של עצמך נאמר פעמים רבות כי זה דומה להרים את עצמך באוויר על ידי תפיסת צווארון החולצה שלך.
ומפסרספקטיבה מקומית על האודיופיליה בפועל,
לפני 15 שנים הגדיר אלון ליפשיץ את האודיופילים הישראלים באופן הזה :
https://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=911009
האם הוא צדק אז ? האם משהו השתנה, האם הוא היה מגדיר אחרת היום ?
אני מאוד מתחבר למה שכתבת בעניין היומרה לחרוג מהסובייקטיביות של עצמך.
אודיופיליה לדעתי היא נסיון להשיג את הציוד הטוב ביותר האפשרי שיהלום את הטעם האישי שלך בסאונד. לכן, אין אודיופיל אחד הדומה למשנהו (אלא אם כן הוא סתם מעתיקן מותגים).

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
לאני ודעתי ניתן לסכם כך את הדברים; הציוד בו אנו משתמשים מיוצר על ידי מהנדסים המיישמים עקרונות מדעיים, אך מטרתו לספק הנאה חושנית, וזו תמיד סובייקטיבית.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
גם סובאקטיבית - לא רק. אחרת כל דבר הוא טוב באותה מידה.

zariel

חבר משקיען
מעורבות
718
נקודות
113
אודיופיל אמיתי לא מסתפק "רק" בהאזנה
למוסיקה איכותית ככל שתיהיה,
חלק לא קטן מההנאה
זה הציוד האיכותי "שעמלת" בשביל להשיג
אותו !

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
יש סיבה שפוסט כזה נפתח בפורום דו ערוצי ולא בפורום אודיופיליה ?
ארז

אוהד11

צוות האתר
מעורבות
250
נקודות
63
לאני ודעתי ניתן לסכם כך את הדברים; הציוד בו אנו משתמשים מיוצר על ידי מהנדסים המיישמים עקרונות מדעיים, אך מטרתו לספק הנאה חושנית, וזו תמיד סובייקטיבית.

מנקודת המבט שלי, ייתכן שגיא ונמר מסכימים..אם אפשר לומר שעל החלק הלכאורה אובייקטיבי, אחראים המהנדסים, המדידות וכולי ועל החלק הסובייקטיבי, כל בעלים של סט-אפ.
כי לצערנו האוזניים שלנו לא יכולות להיות אובייקטיביות, גם אלו הרגישות ביותר.
לכאורה אובייקטיבי, כי כלי המדידה מוגבלים, כי מודדים רק מה שיודעים למדוד וגם מכיוון שלמודד תמיד תהיה הנחה מקדימה שתשפיע על המדידה ולפעמים גם אג'נדה סמויה.
אבל גם לכאורה אובייקטיבי עוזר מאוד לקבוע הסכמות משותפות, וזה יכול להיות קרוב מאוד לאובייקטיביות.

אוהד11

צוות האתר
מעורבות
250
נקודות
63
יש סיבה שפוסט כזה נפתח בפורום דו ערוצי ולא בפורום אודיופיליה ?
ארז
אתה צודק, באמת מתבקש לפתוח בפורום אודיופיליה, ליטרלי...
אבל הוא קצת רדום לאחרונה..אז נראה היה שכאן השרשור יכול להיות מעט יותר פעיל

Andrewv

אוהב את התחום
מעורבות
151
נקודות
43
לדעתי אין קשר מחייב בין אודיופיליה לאהבת מוזיקה
רוב האודיופילים אוהבים את הציוד יותר מאת המוזיקה
מהתחושה שלי, לעומת הסיבובים במינכן ומהקהילה שהכרתי בחו"ל, דווקא בקהילת האודיופילים בישראל, הרבה מהאנשים שומעים מוסיקה הרבה יותר מגוונת ולא מגבילים עצמם רק למוסיקה אודיופילית או ל10-20 דיסקים.
לא ככה ?
ברור שבא חבר לשעתיים לא תשמיע לו שני דיסקים שהוקלטו מחורבן, אבל לא יודע, לפחות זו התחושה שלי

נערך לאחרונה ב:

hornless

חבר משקיען
מעורבות
365
נקודות
83
מתנגן עכשיו! אודיופיל או לא?
IMG_20201016_124553_153.jpg

תמונות מצורפות

• IMG_20201016_124553_153.jpg
    IMG_20201016_124553_153.jpg
    KB 122.8 · צפיות: 615

Andrewv

אוהב את התחום
מעורבות
151
נקודות
43
מתנגן עכשיו! אודיופיל או לא?צפה בקובץ המצורף 51362
הכי אודיופיל. !
בדיוק חבר אמר לי אתמול משהו שלא ידעתי, שבניתוחים הפלסטיים הראשונים שלו מייקל ג׳קסון ניסה להידמות לדונה סאמר ותכלס הוא די הצליח..
אח״כ קצת איבד כיוון, אבל מוזיקאי ענק לתחומו

נערך לאחרונה ב:

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,470
נקודות
113
מזה 9 ימים שאני לא הולך לישון (כבר זומבי)
מקשיב למוסיקה עד 5:00 לפנות בוקר
גומר לי היום אחרי...
אבל מה תענוג.
לא צריך להפציץ "ולהרשים".

אני בדרכ שומע
אלבומים שלמים ונשאב אליהם.

כשבאים
נותן להם להנות ולהתרגש.

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113

חוויה היא סובייקטיבית, לכן אינו באותה המידה.
בעולם פרוגרסיבי בו הכול שווה ואין טוב יותר היית צודק, כתבי אפלטון וכתביו של מובוטו מאפריקה יחשבו לשקולים...לך תבין פרוגרסיביים ופוליטקלי קורקט.

אוהד11

צוות האתר
מעורבות
250
נקודות
63
מהתחושה שלי, לעומת הסיבובים במינכן ומהקהילה שהכרתי בחו"ל, דווקא בקהילת האודיופילים בישראל, הרבה מהאנשים שומעים מוסיקה הרבה יותר מגוונת ולא מגבילים עצמם רק למוסיקה אודיופילית או ל10-20 דיסקים.
לא ככה ?
ברור שבא חבר לשעתיים לא תשמיע לו שני דיסקים שהוקלטו מחורבן, אבל לא יודע, לפחות זו התחושה שלי
ממש מסכים

ymym

אוהב את התחום
מעורבות
80
נקודות
28
אני מרגיש אודיופיליה שונה:
יצירה של חווית שמיעה מוסיקה בבית.

נשמע לי הגיוני שמר ליפשיץ צודק, והאיכות ביחס ישיר למחיר, ומה לעשות, לא לרבים יש את הסכומים הללו להשקיע ולהיות מסופקים כבר בהתחלה וגם בהמשך הימים.
אין בזה לשלול את החיפוש והמציאה, כל אחד וסדר העדיפויות שלו ויכולותיו, אבל לא הייתי עושה אידאליזציה למסע.

ORIGIN OF -PHILE
From Latin -philus, -phila, from Greek -philos “dear, beloved” (occurring in proper names). Compare French -phile
a combining form meaning “lover of,” “enthusiast for” that specified by the initial element: Anglophile;bibliophile;demophile.
לפי הפירוש כאן זה פשוט אהבה ומחוייבות לצליל, הציוד הוא פועל יוצא

גיא

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,125
נקודות
113
מזה 9 ימים שאני לא הולך לישון (כבר זומבי)
מקשיב למוסיקה עד 5:00 לפנות בוקר
גומר לי היום אחרי...
אבל מה תענוג.
לא צריך להפציץ "ולהרשים".

אני בדרכ שומע
אלבומים שלמים ונשאב אליהם.

כשבאים
נותן להם להנות ולהתרגש.

אתמול ב- 03:45 כיבתי בכוח וקמתי למיטה ולא בגלל שהייתי עייף או נגמר לי... נשאבתי ללא ספק. אלא שהייתי צריך לקום 3 שעות אחרי. באסה! נראה כמה אחזיק היום אחרי הפרה שיושבת לי בבטן.

Cloudy

חבר משקיען
מעורבות
305
נקודות
63
סליחה (לא באמת) על זה שאני חרא של בן אדם (באמת), אבל: הופעה חיה. אתם שם, על אמת, במקום הכי טוב במועדון.
אבל, רגע...! אתם לא באמת שומעים את הכלים. אתם שומעים את הצליל שבא מהמערכת במקום על שלל הדפיקויות שלה.
חמור מכך(!!!) הצליל שאתם שומעים הוגדרע"י הטכנאי, בקונסולה שלו שברוב המקרים נמצאת אי שם במיקום מאד לא אידאלי ולא במקום הכביכול נפלא בו אתם יושבים ולמרות הכל נהנים. תנחומי.

ליאור

חבר משקיען
מעורבות
363
נקודות
63
הכי אודיופיל. !
בדיוק חבר אמר לי אתמול משהו שלא ידעתי, שבניתוחים הפלסטיים הראשונים שלו מייקל ג׳קסון ניסה להידמות לדונה סאמר ותכלס הוא די הצליח..
אח״כ קצת איבד כיוון, אבל מוזיקאי ענק לתחומו
אני שמעתי את הסיפור הזה עם דיאנה רוס :D

אוהד11

צוות האתר
מעורבות
250
נקודות
63
אני מרגיש אודיופיליה שונה:
יצירה של חווית שמיעה מוסיקה בבית.

נשמע לי הגיוני שמר ליפשיץ צודק, והאיכות ביחס ישיר למחיר, ומה לעשות, לא לרבים יש את הסכומים הללו להשקיע ולהיות מסופקים כבר בהתחלה וגם בהמשך הימים.
אין בזה לשלול את החיפוש והמציאה, כל אחד וסדר העדיפויות שלו ויכולותיו, אבל לא הייתי עושה אידאליזציה למסע.

ORIGIN OF -PHILE
From Latin -philus, -phila, from Greek -philos “dear, beloved” (occurring in proper names). Compare French -phile
a combining form meaning “lover of,” “enthusiast for” that specified by the initial element: Anglophile;bibliophile;demophile.
לפי הפירוש כאן זה פשוט אהבה ומחוייבות לצליל, הציוד הוא פועל יוצא
אהבה כן, אבל לאודיו.
זה אולי יותר רומנטי אהבה לצליל, אבל אודיו זה לא צליל ולכן כתבתי שמבחינה אטימולוגית אין בשני החלקים של המילה אודיו - פיליה, הגדרה של היחס של אודיופיל למוסיקה, ובאמת בפועל יש בעולם לא מעט אודיופילים שבעיקר מקשיבים לצליל של המכשירים באמצעות ההקלטות הכי טובות שנעשו.
אני מסכים עם מי שכתב שדווקא בקהילה האודיופילית בארץ, זה שונה.
לגבי ליפשיץ אמר כל מיני דברים, אבל זה שהאיכות ביחס למחיר, ברור שזה מוסכם בהרבה מקרים. לגבי שאר הדברים שאמר, אשמח לקרוא מה יושבים החברים שהיו אודיופילים נלהבים כבר לפני 15 שנים..

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור