האיש ששינה את הפורום השנה !דן נגר !!!!!!!!!!

yigal monovich

אוהב את התחום
מעורבות
63
נקודות
28
תודה למברכים על 70 שנות עשייה והנאה ממוזיקה שהתחילה מטרנזיסוטר ב-23 לירות שנקנה בדרך העצמאות בחיפה ובתור נער שמעתי מוזיקה בעבודה על הטרקטור במטעים בקיבוץ עם אוזניה ועד היום שהנכדים לאט לאט נחשפים לפלאות החדר של סבא.
המוזיקה בכל רמה ואיכות זה טעם החיים

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
יש הבדל עצום בין "אטנואטור דיגיטלי " לבין קדם מגבר טוב (לדעתי בעיקר שפופרתי ) , הגברה והנחתה של מחשב אינם באות בקנה אחד עם ההגדרה של קדם מגבר , מצאת לך מי טועה ומטעה בתחום הזה ? אבל אני בעצמי מודה מעצם ההכרות החברות העמוקה עם רן והכרות אולי יותר מכולם של המערכת שלו , כמה טוב שומעים אצל רן , אני הגעתי לשם בלי אמונה שיתכן צליל טוב מפרוססור מכיוון שאני קצת "אולד פשיין " , והמציאות טפחה על פני , למרות שאני אישית לא הייתי מחדיר "אטנואטור " דיגיטלי למערכת שלי ויכול לעשות בקלות במחשב שלי ,אבל כנראה זה לא ברמה של הטרינוב ,בנוסף יש עוד נושא שאני ורן היינו חלוקים , וה הנושא של איך צריך לשמוע , רן היה בזמנו בחרדה מצלילים חדים , צעקות , וצריחות , ולכן כוון המערכת שלו באופן רך וחלק שלדעתי קלקל את הפירוט והבמה , ואז הופיע שניצל שנפח לו את הראש חדשות לבקרים לפתוח טיפה הטרינוב , היום העסק אחרי שנים של הטרדות מכוונת לתפארת ונשמעת נפלא לתדהמתי !!!! אבל בכללי רוב "הפרוססורים " מבוססי ציפים למיניהם נשמעים כמו הפרצוף שלי , ולא שאין לי רומקורקשיין (אולי הראשון בארץ ) , אבל ללא יכות ההגבר וההמחתה שלו , לעומת זאת יש לי 4 קדמים שכל אחד שונה בצליל שלו ואני מחליף מדי פעם כטעמי באותו יום , יש לי למשל קדם של VAC שני חלקים (ספק ,והפרה ) שפופרתי ,עם שנאי יציאה של LUNDAL משודרגים ושפופרות ,לא ניתן להשוות בכלל את העסק לאיזה ציפ , ועוד כמה חלקם פסיבים שנאים ואיזה לקסמן 1000 שמתאים בול לגיין של המגברים , לסיכום להערתך , לא כל כך טועה ומטעה בדברים הללו !
יופי. אז הוא טועה ומטעה.
גם מנורות זה לא קונבנציונלי, אז זה לא קדם?

• Like
Reactions: gds

gds

מושעה
מעורבות
756
נקודות
113
על סמך מה אתה אומר את זה?
יפה! תענה לו בשיטה שלו. אבל אתה טועה בכך שזה יעצבן אותו, בשבילו שאלות קנטרניות זה מזון.

gds

מושעה
מעורבות
756
נקודות
113
בכל זאת בגלל שאני שומע עם כבלי גרפיט ופחם (של אמיר ארמה ) ,רציתי לומר לכם שיש בהם משהו אורגני יותר מכבל מתכת , גם אם הוא נחושת טהורה , לכל כבל מתכת משהו "ברזלי " בצליל , ובכבלים שלי אין בכלל מתכת , רק לידיעתכם , כמובן עניין של טעם !
"משהו ברזלי" זה מדיד ?

yarino

אוהב את התחום
מעורבות
101
נקודות
43
יפה! תענה לו בשיטה שלו. אבל אתה טועה בכך שזה יעצבן אותו, בשבילו שאלות קנטרניות זה מזון.
אני לא שואל בשביל לעצבן, פשוט רוצה לדעת.
האם לקח את המכשיר המדובר ועשה השוואה או רק על סמך קריאה ומדידות.

לכתוב שדאק ב 5000 ש"ח יקח כל דאק או פטיפון בכל מחיר זה הזוי ואם זה רק על סמך קריאה ומדידות אז לדעתי מדובר פה בילד.

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,470
נקודות
113
חבר'ה

"You're pissing up on the wrong tree"

סתם אתם מתאמצים להוציא info חסר תוחלת שהומצאה רגע לפני הכתיבה.

דפדפו הלאה.
עזבו אתכם.

נערך לאחרונה ב:

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,470
נקודות
113
גדי
אין צורך לתקן אותי
הכוונה הייתה ברורה

ואתה צודק.

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113

לכתוב שדאק ב 5000 ש"ח יקח כל דאק או פטיפון בכל מחיר זה הזוי ואם זה רק על סמך קריאה ומדידות אז לדעתי מדובר פה בילד.

“בוקר טוב אדון גוטה״…
עכשיו התעוררת ?
זה היוזר השלישי שאותו אדם מטנף את הפורום עם אמירות הזויות ומופרכות ואפילו הוכרז כטרול באופן רשמי ע״י אחד מכתבי האתר הזה…
רוצה אמירה יותר הזויה מפרי עטו ?
מה דעתך על אמירה ״אבחר במכשיר שנמדד טוב יותר גם אם הוא נשמע באוזניי פחות טוב ״?
עכשיו זה מסדר לך את הראש ואתה מבין שחבל להשחית מילים/זמן בניסיון ״להבין״ ממנו משהו מועיל ?

נערך לאחרונה ב:

RanMoyal

חבר משקיען
מעורבות
1,101
נקודות
113
יש הבדל עצום בין "אטנואטור דיגיטלי " לבין קדם מגבר טוב (לדעתי בעיקר שפופרתי ) , הגברה והנחתה של מחשב אינם באות בקנה אחד עם ההגדרה של קדם מגבר , מצאת לך מי טועה ומטעה בתחום הזה ? אבל אני בעצמי מודה מעצם ההכרות החברות העמוקה עם רן והכרות אולי יותר מכולם של המערכת שלו , כמה טוב שומעים אצל רן , אני הגעתי לשם בלי אמונה שיתכן צליל טוב מפרוססור מכיוון שאני קצת "אולד פשיין " , והמציאות טפחה על פני , למרות שאני אישית לא הייתי מחדיר "אטנואטור " דיגיטלי למערכת שלי ויכול לעשות בקלות במחשב שלי ,אבל כנראה זה לא ברמה של הטרינוב ,בנוסף יש עוד נושא שאני ורן היינו חלוקים , וה הנושא של איך צריך לשמוע , רן היה בזמנו בחרדה מצלילים חדים , צעקות , וצריחות , ולכן כוון המערכת שלו באופן רך וחלק שלדעתי קלקל את הפירוט והבמה , ואז הופיע שניצל שנפח לו את הראש חדשות לבקרים לפתוח טיפה הטרינוב , היום העסק אחרי שנים של הטרדות מכוונת לתפארת ונשמעת נפלא לתדהמתי !!!! אבל בכללי רוב "הפרוססורים " מבוססי ציפים למיניהם נשמעים כמו הפרצוף שלי , ולא שאין לי רומקורקשיין (אולי הראשון בארץ ) , אבל ללא יכות ההגבר וההמחתה שלו , לעומת זאת יש לי 4 קדמים שכל אחד שונה בצליל שלו ואני מחליף מדי פעם כטעמי באותו יום , יש לי למשל קדם של VAC שני חלקים (ספק ,והפרה ) שפופרתי ,עם שנאי יציאה של LUNDAL משודרגים ושפופרות ,לא ניתן להשוות בכלל את העסק לאיזה ציפ , ועוד כמה חלקם פסיבים שנאים ואיזה לקסמן 1000 שמתאים בול לגיין של המגברים , לסיכום להערתך , לא כל כך טועה ומטעה בדברים הללו !
זה נכון, שנים אתה מטריד אותי לפתוח ואני מטריד אותך שזה צווחני וצעקני.
אז אתה עסוק בלסגור את הסאונד כדי לעגל את הדברים ואני עסוק בלפתוח כדיי לקבל דברים נוספים.

זה לא משהו חדש, כולנו עסוקים במציאת האיזון הנכון (מבחינתנו) בין עגול, משעמם וחסר פרטים לבין משהו חד, צווחני הגורם לדימום באוזניים.

אני חושב שבאופן כללי אתה הופתעת. נקודה.

הופתעת מה אפשר לעשות עם RC וכמה הוא דרמטי ומשמעותי וחשוב בעשרות מונים יותר מכל מיני התעסקויות אחרות, כדוגמת משחקים ברשת החשמל הישראלית, שיכוך, כבילה וכיוצ"ב.

לא באותה ספרה בכלל.

הופתעת שאפשר לשלב סאבוופר במערכת סטריאו, באופן בו אוזן אנושית לא מסוגלת להבין אם הסאבוופר עובד
וככל ונרצה לנתק אותו, פתאום נגלה שהסאונד משמעותית פחות טוב.

והופתעת שעל הכל בעצם שולט מחשב, שבמקרה הזה קוראים לו טרינוב, אבל הוא לא בודד ביכולות שלו, יש גם אחרים.

ולכן כל ההבדלים הללו, על הנייר, בין מכשירים מבוססי צ'יפ לכאלו שהם לא, לא ממש רלוונטים, כי ברגע שיש מכשירים מבוססי צ'יפ, הכוללים בתוכם שלל טכנולגיה, הניתנת למימוש בלחיצת כפתור, אז באותו רגע, הקדם האנאלוגי.....נותר הרחק מאחור.

כמו שני רכבים שמתחרים בינהם, על הנייר יש כאן רכב עדיף, אבל הרכב הנחות, פתאום, בלחיצת כפתור, הופך למטוס...

רן

RoyZx6r

חבר משקיען
מעורבות
411
נקודות
63

אני ארשום זאת בעדינות על מנת שלא אפגע בנפשו הרגישה והעדינה - אין לו שום ביסוס מאחורי ההודעות שכתב וכותב.

סתם העתק הדבק מהאתר האיראני.

RanMoyal

חבר משקיען
מעורבות
1,101
נקודות
113
“בוקר טוב אדון גוטה״…
עכשיו התעוררת ?
זה היוזר השלישי שאותו אדם מטנף את הפורום עם אמירות הזויות ומופרכות ואפילו הוכרז כטרול באופן רשמי עי כתב באתר הזה…
רוצה אמירה יותר הזויה מפרי עטו ?
מה דעתך על אמירה ״אבחר במכשיר שנמדד טוב יותר גם אם הוא נשמע באוזניי פחות טוב ״?
עכשיו זה מסדר לך את הראש ואתה מבין שחבל להשחית מילים/זמן בניסיון ״להבין״ ממנו משהו מועיל ?
בוקר טוב ארז.

המון המון אנרגיה. המון.
למה בכלל להגיב? למה יש כאן צורך אדיר של אנשים להגיב?

הבחור נכנס לכל שרשור ופשוט גורם לו לסטות ולקחת אותו למקום שהוא רוצה בשניות ספורות, תוך שהוא גורם למספר גדול של אנשים לאבד את זה לגמרי...לקלל אותו, לאחל לו דברים איומים וכיוצ"ב.

זה מיותר.

הדרך הנכונה היא לא להעיף אותו, אלא להתמודד , כי מחר הוא, או אחד אחר, יחזרו לכאן עם אותה שיטה ואותן דיעות מופרכות.

למה לא להתעלם?

רן

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
בוקר טוב ארז.

המון המון אנרגיה. המון.
למה בכלל להגיב? למה יש כאן צורך אדיר של אנשים להגיב?

הבחור נכנס לכל שרשור ופשוט גורם לו לסטות ולקחת אותו למקום שהוא רוצה בשניות ספורות, תוך שהוא גורם למספר גדול של אנשים לאבד את זה לגמרי...לקלל אותו, לאחל לו דברים איומים וכיוצ"ב.

זה מיותר.

הדרך הנכונה היא לא להעיף אותו, אלא להתמודד , כי מחר הוא, או אחד אחר, יחזרו לכאן עם אותה שיטה ואותן דיעות מופרכות.

למה לא להתעלם?

רן

אני לא מגיב לו.
הגבתי ל Yarino שעדיין סבור שאפשר לקבל ממנו תשובות ענייניות .
התגובה שלך צריכה להיות לא אלי אלא למי שעדיין מגיב לו.

shushu

חבר משקיען
מעורבות
784
נקודות
113
זה נכון, שנים אתה מטריד אותי לפתוח ואני מטריד אותך שזה צווחני וצעקני.
אז אתה עסוק בלסגור את הסאונד כדי לעגל את הדברים ואני עסוק בלפתוח כדיי לקבל דברים נוספים.

זה לא משהו חדש, כולנו עסוקים במציאת האיזון הנכון (מבחינתנו) בין עגול, משעמם וחסר פרטים לבין משהו חד, צווחני הגורם לדימום באוזניים.

אני חושב שבאופן כללי אתה הופתעת. נקודה.

הופתעת מה אפשר לעשות עם RC וכמה הוא דרמטי ומשמעותי וחשוב בעשרות מונים יותר מכל מיני התעסקויות אחרות, כדוגמת משחקים ברשת החשמל הישראלית, שיכוך, כבילה וכיוצ"ב.

לא באותה ספרה בכלל.

הופתעת שאפשר לשלב סאבוופר במערכת סטריאו, באופן בו אוזן אנושית לא מסוגלת להבין אם הסאבוופר עובד
וככל ונרצה לנתק אותו, פתאום נגלה שהסאונד משמעותית פחות טוב.

והופתעת שעל הכל בעצם שולט מחשב, שבמקרה הזה קוראים לו טרינוב, אבל הוא לא בודד ביכולות שלו, יש גם אחרים.

ולכן כל ההבדלים הללו, על הנייר, בין מכשירים מבוססי צ'יפ לכאלו שהם לא, לא ממש רלוונטים, כי ברגע שיש מכשירים מבוססי צ'יפ, הכוללים בתוכם שלל טכנולגיה, הניתנת למימוש בלחיצת כפתור, אז באותו רגע, הקדם האנאלוגי.....נותר הרחק מאחור.

כמו שני רכבים שמתחרים בינהם, על הנייר יש כאן רכב עדיף, אבל הרכב הנחות, פתאום, בלחיצת כפתור, הופך למטוס...

רן

רן,

מקווה שלא תכעס על מה שאני עומד להגיד:

המערכת שלך היא בין הטובות בארץ גם ללא rc וסאב!

הם נותנים את הפינס ומתקנים בעיות בחלל, אבל הציוד שהתחלת ממנו הוא פשוט ברמה הכי טובה שבנמצא.

מה שכתבת למעלה הכל נכון, אבל אני אוסיף שניתן להגיע כנראה לתוצאות מדהימות גם ללא rc וללא סאב עם טיפול אקוסטי סטנדרטי וקדם מגבר אנלוגי.

לטעמי זה פשוט קשור לכוון שפלוני מחליט להעמיק בו ומקדיש את המאמצים כדי למקסם את הסאונד.

RanMoyal

חבר משקיען
מעורבות
1,101
נקודות
113
רן,

מקווה שלא תכעס על מה שאני עומד להגיד:

המערכת שלך היא בין הטובות בארץ גם ללא rc וסאב!

הם נותנים את הפינס ומתקנים בעיות בחלל, אבל הציוד שהתחלת ממנו הוא פשוט ברמה הכי טובה שבנמצא.

מה שכתבת למעלה הכל נכון, אבל אני אוסיף שניתן להגיע כנראה לתוצאות מדהימות גם ללא rc וללא סאב עם טיפול אקוסטי סטנדרטי וקדם מגבר אנלוגי.

לטעמי זה פשוט קשור לכוון שפלוני מחליט להעמיק בו ומקדיש את המאמצים כדי למקסם את הסאונד.
אין על מה לכעוס, אני פשוט לא מסכים..:)

זה נכון שהזלאטון זה רמקול יוצא דופן וחברת CH Precision , היא בקצה של הקצה של הדברים, אבל הדברים ישמעו לחלוטין אחרת בלי טיפול אקוסטי.

ובמקרה הזה, טיפול אקוסטי= סאבוופר ושימוש ב RC.

אם נקח את הזלאטון וה CH Prcision וננתק אותם מהסאבוופר והטרינוב ונוסיף להם קדם אנלוגי במליון דולר וניתן להם להתמודד עם החלל שלי, שהוא בין החללים הגרועים ביותר שידעה האנושות, הכל ישמע לגמרי אחרת. לגמרי אחרת.

זוועה, זו אחת המילים שקופצות לי לראש.

ולא צריך ללכת רחוק אגב.

שמעתי את הזלאטון במינכן, עם אלקטרוניקה מאוד רצינית וזה נשמע...סביר. לא משהו שהיה גורם לי להשאר בחדר יותר מכמה דק או לרוץ לקנות את הרמקול.

החלל/החדר, גמר את הסאונד שם, בדיוק כמו שהוא עשה בעוד עשרות חדרים אחרים.

היה שם חדר אחד שנשמע חלומי???
עם כל הקדמים האנאלוגים בעולם.

האם אפשר לקבל סאונד חלומי בלי שום טיפול אקוסטי, אולי, אבל זה בשוליים החריגים של החריגים לכלל הבסיסי, לפיו: החדר הוא הדרמה הכי גדולה בכל התחום הזה.

רן

עריכה: מקריאה פעם נוספת של ההודעה שי, אני שם לב שכתבת טיפול אקוסטי סטנדרטי. פיספתי את זה. סליחה.

אז כן, ברור שאפשר להשיג תוצאות טובות עם אקוסטיקה סטנדרטית, אבל הפערים בין תוצאה כזאת, הבאה לידי ביטוי בדרך כלל בזריקת חפצים שונים, ללא שום מדידות, לבין שימוש באקוסטיקה מקצועית, בין אם היא אקטיבית או פסיבית או שילוב בינהם, יהיה אדיר.

הרבה יותר מכל החלפת אלקטרוניקה באשר היא, לרבות שימוש בקדם כזה או אחר.

רן

נערך לאחרונה ב:

shushu

חבר משקיען
מעורבות
784
נקודות
113
רגע, אמרתי טיפול אקוסטי פסיבי.
אפשר להגיע עם טיפול פסיבי נטול סאב גם לתוצאות נהדרות.
בתערוכות הרוב נשמע על הפנים, המציגים לא מכירים את החדרים ולא מטפלים בהם כמעט בשום צורה, בטח לא באופן מעמיק

RanMoyal

חבר משקיען
מעורבות
1,101
נקודות
113
רגע, אמרתי טיפול אקוסטי פסיבי.
אפשר להגיע עם טיפול פסיבי נטול סאב גם לתוצאות נהדרות.
בתערוכות הרוב נשמע על הפנים, המציגים לא מכירים את החדרים ולא מטפלים בהם כמעט בשום צורה, בטח לא באופן מעמיק
סליחה. שמתי לה לזה עכשיו.
אני ערכתי את ההודעה שלי.

ואני אכתוב את זה גם כאן

לא יודע מה זה אומר "טיפול סטנדרטי"?
מה זה בעצם אומר מבחינתך?

אם הכוונה שמישהו שם כמה מלכודות באס בפינות והניח כל מיני דיפיוזרים על הקיר, כי הוא קרא איפושהו שזה עושה טוב, זה לא שווה כלום בעיני.
סתם יריות בחשכה.
טיפול סטנדרטי כאמור, יכול באותה מידה גם להזיק ולא להועיל, אי אפשר להתחמק ממדידות בטיפול כזה, אחרת זה קשקוש. לא רציני. מגחיך את התחום.

בסופו של יום, זה ברור שאפשר לקבל סאונד חלומי ללא שום RC וללא שום סאב, אבל תדרש המון עבודה בתחום הפסיבי של הדברים והעלויות והמאמץ ובעיקר הטעויות, יקחו את המשתמש להרפתקה לא פשוטה.

רן

shushu

חבר משקיען
מעורבות
784
נקודות
113
מסכים, טיפול אקוסטי מקצועי ישפר יותר מכל החלפת ציוד או כבל כזה או אחר.
לגבי קדם מגבר, זה נושא מסובך וקצת פחות קשור. זה נכון שמערכת rc מייתרת קדם מגבר כאשר הגיינים מתואמים בין ה rc להגברה. אבל גם בקונסטלציה הזו יש טריידאופים (SNR למשל שקצת נפגע בווליום דיגיטלי), אין מושלם.

DavidGil

חבר משקיען
מעורבות
1,870
נקודות
113
אין על מה לכעוס, אני פשוט לא מסכים..:)

זה נכון שהזלאטון זה רמקול יוצא דופן וחברת CH Precision , היא בקצה של הקצה של הדברים, אבל הדברים ישמעו לחלוטין אחרת בלי טיפול אקוסטי.

ובמקרה הזה, טיפול אקוסטי= סאבוופר ושימוש ב RC.

אם נקח את הזלאטון וה CH Prcision וננתק אותם מהסאבוופר והטרינוב ונוסיף להם קדם אנלוגי במליון דולר וניתן להם להתמודד עם החלל שלי, שהוא בין החללים הגרועים ביותר שידעה האנושות, הכל ישמע לגמרי אחרת. לגמרי אחרת.

זוועה, זו אחת המילים שקופצות לי לראש.

ולא צריך ללכת רחוק אגב.

שמעתי את הזלאטון במינכן, עם אלקטרוניקה מאוד רצינית וזה נשמע...סביר. לא משהו שהיה גורם לי להשאר בחדר יותר מכמה דק או לרוץ לקנות את הרמקול.

החלל/החדר, גמר את הסאונד שם, בדיוק כמו שהוא עשה בעוד עשרות חדרים אחרים.

היה שם חדר אחד שנשמע חלומי???
עם כל הקדמים האנאלוגים בעולם.

האם אפשר לקבל סאונד חלומי בלי שום טיפול אקוסטי, אולי, אבל זה בשוליים החריגים של החריגים לכלל הבסיסי, לפיו: החדר הוא הדרמה הכי גדולה בכל התחום הזה.

רן

עריכה: מקריאה פעם נוספת של ההודעה שי, אני שם לב שכתבת טיפול אקוסטי סטנדרטי. פיספתי את זה. סליחה.

אז כן, ברור שאפשר להשיג תוצאות טובות עם אקוסטיקה סטנדרטית, אבל הפערים בין תוצאה כזאת, הבאה לידי ביטוי בדרך כלל בזריקת חפצים שונים, ללא שום מדידות, לבין שימוש באקוסטיקה מקצועית, בין אם היא אקטיבית או פסיבית או שילוב בינהם, יהיה אדיר.

הרבה יותר מכל החלפת אלקטרוניקה באשר היא, לרבות שימוש בקדם כזה או אחר.

רן
רן,
״וניתן להם להתמודד עם החלל שלי, שהוא בין החללים הגרועים ביותר שידעה האנושות״

בוא, מבלי לגרוע מהציוד המשובח, האמירה הזאת היא פשוט לא נכונה.
90 אחוז מהאנשים פה היו רוצים את הגודל ואת המיפתח בין הרמקולים ואת הגאומטריה הכללית (למרות שפתוח למטבח).

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור