למה סטרימינג והורדות קבצים הם העתיד

• פותח הנושא AK1
  • פורסם בתאריך

Dan-Cinemart

עוסק בתחום
מעורבות
1,017
נקודות
113
לא מעניינת אותי איזו מערכת יש לו בבית לצורך הנאה.
כן מעניינים אותי איזה מוניטורים ושאר ציוד יש לו באולפן ועם מה הוא עובד.
דבר שני זה אדם שחווה את שני העולמות ושלא פוסל אחד מהם
וגם אם הוא כל היום עובד עם סאונד שהוא flat עד כמה שאפשר באולפן ורוצה סאונד קצת יותר נעים באוזן בבית אז לא יכול להאשים אותו.
זאת אומרת שהיית רוצה שהתגובה אצלך בחדר תהיה flat ?
יעני גרף ישר שטוח

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,424
נקודות
113
הצחוק שלו אייקוני :D

20220627_233010.jpg

Audiogod

מושעה
מעורבות
32
נקודות
28
זאת אומרת שהיית רוצה שהתגובה אצלך בחדר תהיה flat ?
יעני גרף ישר שטוח
אקזקטלי
מין הסתם זה יותר קל להשגה באולפן
אבל אפשר לנסות להתקרב לזה גם בסביבה ביתית.

Audiogod

מושעה
מעורבות
32
נקודות
28
אני לא ממש מבין את ההגדרות שלך.

אותו Flat שאתה מתיחס אליו, יופיע גם במדידה?

האם ברגע שנבחר את אותם רכיבים שהם ניטרלים ושקופים כהגדרתך, זה יבוא לידי ביטוי בגרף המדידה, הגרף יראה FR שהוא Flat?

שאלתי שאלה מאוד פשוטה וברורה ולכן אודה על תשובה ברורה ופשוטה.

רו
התשובה היא כן

Audiogod

מושעה
מעורבות
32
נקודות
28
אין דבר כזה flat. לא קיים.
ברור שאין
בגלל זה אולפנים עובדים רק עם מוניטורים אולפניים שכל תפקידם הוא להיות flat עד כמה שאפשר
בגלל זה הטיפול האקוסטי מיועד כדי שהחדר יהיה Flat לחלוטין
כנ"ל לגבי Room correction וכו וכו
אבל העיקר שאין.
אוקיי אם אמרת אז אין.

Audiogod

מושעה
מעורבות
32
נקודות
28
אתה יודע מה הכי משעשע?
אנשים שמוציאים מאות אלפי שקלים על מערכות עם שמות אקזוטיים מפוצצים כשאני יכול להוציא משהו בין 10%-30% מהסכום ולקבל מערכת עם ביצועים הרבה יותר טובים ומדויקים מאותה מערכת בעלות של מאות אלפי שקלים.
זהו, מוזמן להמשיך לצחוק.

liranbh

חבר משקיען
מעורבות
900
נקודות
113
אין לי צורך להיות באולפן
אם כל רכיב במערכת נמדד טוב ונשמע טוב
שקוף ונייטרלי
אתה מגיע הכי קרוב שאפשר לשחזור האות המקורי של ההקלטה המקורית
זה כמו מצלמה עם כל מיני פילטרים ועדשות מוזרות
או מצלמה שהיא סטוק כמו שהיא ללא זום ללא כלום.
איזו תמונה תהיה הכי קרובה למציאות?
זאת שעוברת מלא פילטרים או זאת ללא עיבוד בכלל?
אותו הדבר
וכן אפשר למדוד כל דבר ודבר
מהסורס לרמקולים להגברה ולדעת כמה המערכת מוסיפה או גורעת
איך אפשר למדוד המרת דיגיטל לאנלוג?

RoyZx6r

חבר משקיען
מעורבות
411
נקודות
63
אתה יודע מה הכי משעשע?
אנשים שמוציאים מאות אלפי שקלים על מערכות עם שמות אקזוטיים מפוצצים כשאני יכול להוציא משהו בין 10%-30% מהסכום ולקבל מערכת עם ביצועים הרבה יותר טובים ומדויקים מאותה מערכת בעלות של מאות אלפי שקלים.
זהו, מוזמן להמשיך לצחוק.
תוכיח. תן דוגמאות.

RoyZx6r

חבר משקיען
מעורבות
411
נקודות
63
Proof is in the pudding מה שנקרא
כשאני אחסוך מספיק למערכת שאני רוצה אנשים ישמעו וישפטו( הפעם את המערכת ולא אותי)
לא. אני לא רוצה להמתין שתחסוך ואז נגיע להאזין. זה לא רלוונטי.

אני רוצה שתתן דוגמאות לציוד שלטענתך עדיף מציוד שעולה פי 10.

דבר נוסף, העברית שפה נפלאה ומופלאה, עוד מימי קדם. אין צורך במילים כמו בייסקלי ומשפטים באנגלית.

liranbh

חבר משקיען
מעורבות
900
נקודות
113
לא. אני לא רוצה להמתין שתחסוך ואז נגיע להאזין. זה לא רלוונטי.

אני רוצה שתתן דוגמאות לציוד שלטענתך עדיף מציוד שעולה פי 10.

דבר נוסף, העברית שפה נפלאה ומופלאה, עוד מימי קדם. אין צורך במילים כמו בייסקלי ומשפטים באנגלית.
יש דוגמאות ואני בטוח שגם אתה שמעת
שמעתי כבר דאק שנשמע כמו מוצר שעולה רבע ממנו. אני לא אתן דוגמאות כי יש פה אנשים שמתפרנסים מזה ואולי זה רק האוזניים שלי
סתם דוגמא חיה זה הרמקולים של פרליסטן שעפים עליהם פה אודיופילים עם ההסמכה הכי גבוהה ולא אחד התבטא כאן שהם נשמעים יותר טוב מרמקולים במחיר הרבה יותר גבוה

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
930
נקודות
113
להדיוטות גם זכוכית סברוסקי נראית בדיוק כמו יהלום משובח במחיר של אחוזים בודדים ממחיר היהלום…

al2813

אוהב את התחום
מעורבות
155
נקודות
43
הבעיה העיקרית בדאקים היותר זולים היא ספק הכח. הדאק הנוכחי שלי עולה 350 דולר אבל יתרונו הוא שאפשר לשדך לו ספק כוח חיצוני. אני עובד עם בחור שבונה ספקי כח בעצמו והתוצאה שהשגתי גרמה לי למכור את הדאק הקודם שלי שעולה קרוב ל-2000 דולר. כמובן שספק הכח והכבילה ששידכתי (הבחור מייצר לי את הכל) העלו את המחיר הכולל ל-1000 דולר אבל אני אשמח מאד לקחת דאק של 3000 דולר ולראות מה יקרה - לא בטוח מי ינצח. יש לציין שהעלות שלי קצת מרמה משום שחלק מהרכיבים מגיעים מאדם פרטי ולא מהשוק המסחרי.

יש משהו שהוא בטוח והוא שהמרווחים בשוק האודיו (ביחוד במוצרים הנלווים כמו כבילה וכו) הם מטורפים.

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
930
נקודות
113
יש דוגמאות ואני בטוח שגם אתה שמעת
שמעתי כבר דאק שנשמע כמו מוצר שעולה רבע ממנו. אני לא אתן דוגמאות כי יש פה אנשים שמתפרנסים מזה ואולי זה רק האוזניים שלי
סתם דוגמא חיה זה הרמקולים של פרליסטן שעפים עליהם פה אודיופילים עם ההסמכה הכי גבוהה ולא אחד התבטא כאן שהם נשמעים יותר טוב מרמקולים במחיר הרבה יותר גבוה

לירן
אם הזדמן לך להכיר מוצר שיחסית למחירו נותן תמורה נפלאה אז הפורום זה בדיוק המקום לשתף ולספר.
אולי כדאי לפתוח שרשור נפרד לעניין הזה.
זה יכול להועיל לאנשים ששוקלים רכישה /החלפה.

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
930
נקודות
113
הבעיה העיקרית בדאקים היותר זולים היא ספק הכח. הדאק הנוכחי שלי עולה 350 דולר אבל יתרונו הוא שאפשר לשדך לו ספק כוח חיצוני. אני עובד עם בחור שבונה ספקי כח בעצמו והתוצאה שהשגתי גרמה לי למכור את הדאק הקודם שלי שעולה קרוב ל-2000 דולר. כמובן שספק הכח והכבילה ששידכתי (הבחור מייצר לי את הכל) העלו את המחיר הכולל ל-1000 דולר אבל אני אשמח מאד לקחת דאק של 3000 דולר ולראות מה יקרה - לא בטוח מי ינצח. יש לציין שהעלות שלי קצת מרמה משום שחלק מהרכיבים מגיעים מאדם פרטי ולא מהשוק המסחרי.

יש משהו שהוא בטוח והוא שהמרווחים בשוק האודיו (ביחוד במוצרים הנלווים כמו כבילה וכו) הם מטורפים.
האם זה חריג שמעיד על הכלל ?
לקחת דוגמא נישתית (הן מבחינת עלויות והן מבחינת הנגישות לאותו אדם פרטי מסתורי) זאת לא דוגמא מייצגת.

שניצל בנה כמה דברים מאוד ייחודיים ואיכותיים אבל כל עוד שהוא לא הפך את זה לעסק מסחרי נגיש לכל דורש אז זאת לא אלטרנטיבה אפשרית .

RB68

חבר משקיען
מעורבות
469
נקודות
63
לירן
אם הזדמן לך להכיר מוצר שיחסית למחירו נותן תמורה נפלאה אז הפורום זה בדיוק המקום לשתף ולספר.
אולי כדאי לפתוח שרשור נפרד לעניין הזה.
זה יכול להועיל לאנשים ששוקלים רכישה /החלפה.
אהה.
עכשיו כדאי לפתוח שרשור נפרד.
תכלס, כל שרשור ש-audiogod (לא בחירה הכי מוצלחת של ניק) הגיב בו, הפך תוך שניות לשרשור "בואו נכנס ב-audiogod".
רועי

Audiogod

מושעה
מעורבות
32
נקודות
28
להדיוטות גם זכוכית סברוסקי נראית בדיוק כמו יהלום משובח במחיר של אחוזים בודדים ממחיר היהלום…
השאלה היא מי ההדיוט בכל הסיפור הזה... ;)

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
930
נקודות
113
אהה.
עכשיו כדאי לפתוח שרשור נפרד.
תכלס, כל שרשור ש-audiogod (לא בחירה הכי מוצלחת של ניק) הגיב בו, הפך תוך שניות לשרשור "בואו נכנס ב-audiogod".
רועי
זה מפתיע אותך ?
לפזר הצהרות בומבסטיות ללא כיסוי (נראה לך שייתן דוגמאות לציוד שעולה 10% מציוד אחר ונשמע טוב יותר ? ) ואז להתעלם ולהמשיך לפזר את אותן הצהרות ללא כיסוי בפוסט אחר או להתעלם מתגובות ענייניות ורציניות זה אקט מתריס ולכן קיבל את היחס שקיבל.
תסתכל רק בפוסט הזה כמה שאלות ענייניות נשאל בטון מנומס לגמרי ומה ענה (אם ענה…).
לבחור אין סטאפ אבל הוא יודע (כמובן בלי לשמוע, זה הרי מיותר…) שאפשר להרכיב סטאפ ב 10% ממחיר סטאפ איכותי ושיישמע אותו דבר…
בוא נראה אם ייתן דוגמאות כפי שנתבקש.
רוצה להמר ?

al2813

אוהב את התחום
מעורבות
155
נקודות
43
האם זה חריג שמעיד על הכלל ?
לקחת דוגמא נישתית (הן מבחינת עלויות והן מבחינת הנגישות לאותו אדם פרטי מסתורי) זאת לא דוגמא מייצגת.

שניצל בנה כמה דברים מאוד ייחודיים ואיכותיים אבל כל עוד שהוא לא הפך את זה לעסק מסחרי נגיש לכל דורש אז זאת לא אלטרנטיבה אפשרית .

אתה צודק, אבל אפשר להגיע לתוצאה דומה עם מוצרים מסחריים. למשל לקחת ספק של טדי פארדו וכו. ויש הרבה חובבי אודיו שמסוגלים לעשות diy (אני לא לצערי) ולשדרג מוצרים זולים.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור