למה סטרימינג והורדות קבצים הם העתיד

• פותח הנושא AK1
  • פורסם בתאריך

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,563
נקודות
113
התגובות שלך תמיד ברמה גבוהה מאוד, כולל זאת.
אתה כמו הילדים בגן: "אמא שלך". לא, "אמא שלך!"
לא, התגובות שלי ברובן הגבוה הן ברמה נמוכה.
אבל היומרנות שלי נמוכה גם היא, בניגוד אליך.

Audiogod

מושעה
מעורבות
32
נקודות
28
אתה כמו הילדים בגן: "אמא שלך". לא, "אמא שלך!"
לא, התגובות שלי ברובן הגבוה הן ברמה נמוכה.
אבל היומרנות שלי נמוכה גם היא, בניגוד אליך.
ההבדל הוא שאני לעולם לא אומר או יוזם "אמא שלך" לאף אחד ובטח סתם ללא סיבה כשאין לי מה להגיב, אם אני אספוג שוב ושוב מאדם ברור שזה יגיע בסוף
אבל טיעוני אד הומינם הם לא לרמתי, ובטח לא כאלה.

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,563
נקודות
113
ההבדל הוא שאני לעולם לא אומר או יוזם "אמא שלך" לאף אחד ובטח סתם ללא סיבה כשאין לי מה להגיב, אם אני אספוג שוב ושוב מאדם ברור שזה יגיע בסוף
אבל טיעוני אד הומינם הם לא לרמתי, ובטח לא כאלה.
לא, אתה פשוט סתם פלוץ מאוס שאף אחד לא אוהב פה חוץ מלירן שמנסה לפרגן לך. ועכשיו נשאלת השאלה - איך הגעת למצב הזה. אתה רוצה לדבר על זה? או לספר לנו, שוב, שאתה אוהב סאונד פלאט על גבול האגרסיבי?

Audiogod

מושעה
מעורבות
32
נקודות
28
לא, אתה פשוט סתם פלוץ מאוס שאף אחד לא אוהב פה חוץ מלירן שמנסה לפרגן לך. ועכשיו נשאלת השאלה - איך הגעת למצב הזה. אתה רוצה לדבר על זה? או לספר לנו, שוב, שאתה אוהב סאונד פלאט על גבול האגרסיבי?
החלוקת ציונים שלך לידע שלי וכינויי החיבה האלה מאוד מרגשים אותי אגב

liranbh

חבר משקיען
מעורבות
900
נקודות
113
אבל זה לא פעם אחת.
זה לא ענין של יצר נקמנות. התולעת כל פעם זוכה לזה מחדש.
שנית, "לא מעניין" זה ליהוגים כמו של ARB או אנשים שמשתמשים ביותר מדי מילים בכל פוסט. מזה אפשר להתעלם. על פאסיב אגרסביב מהול ביוהרה מתחסדת - אי אפשר.
זה סתם מעכיר אווירה. תחשוב שמי שנכנס לכאן ורואה תגובות כאלו לא תמיד מכיר את ההיסטוריה
יש אפשרות לדלג או להתעלם. תעבוד על המידות :)

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
930
נקודות
113
ברגע שמישהו פה עבר פעם אחת את הגבול זהו - אין מחילה
לירן,
לא מדובר על ״לעבור את הגבול פעם אחת״, ממש לא.
מדובר על התעלמות שיטתית מתשובות ענייניות וחזרה על אותן סיסמאות/מנטרות שמטרתן רק לעצבן ולהתסיס, כמנהג הטרולים.
הנה מבחר ציטוטים מהפוסט הזה (שנאמרו כבר בפוסטים אחרים וזכו להתייחסות עניינית של החברים פה) עם תשובות שלא זכו להתייחסות עניינית מצידו :
לגבי איכות הסאונד, סטרימינג היום משתווה לסידי לפחות שלא לדבר על סטרימינג על hi res... שעולה על כל הפורמטים האחרים ובטח שגם על ויניל.

קיבל תשובה עניינית :
הבעיה היחידה עם שירותי הסטרימינג, שרוב ההקלטות הן רימסטרים מקומפרסים חזק, ולא הקלטות המקור שנשמעותהרבה יותר טוב.
אבל מתעלם כהרגלו וממשיך :
לגבי איכות הסאונד - אם מדובר בטיידאל או כל שירות לוסלס סטרימינג אחר, ההבדל הוא קטן עד לא קיים
וכשמדובר ב hi res אמיתי הסאונד יותר טוב מכל מדיה פיזית שאי פעם תהיה לכם.
עוד נקודה לדוגמא :
סאונד זה דבר מדיד, כמו כל דבר אחר
אין כאן שום מיסטיקה.

ואם יש לך מכשיר שמבצע אלפי מדידות ותמיד אבל תמיד יש קורלציה בין המדידות לאיך שהרמקול נשמע, אז יש כאן מדעכמו כל מדע אחר ובעזרתו החברות שמייצרות את הרמקולים( הנחשבות Anyways) מהנדסות את הרמקול.
קיבל התייחסות עניינית :
הקורלציה שאתה מתאר קיימת אבל מוגבלת במה שהמדע מבין על הנאה משחזור צליל נכון לרגע זה.

וממשיך :
הסאונד שאני אוהב הוא סאונד ניטרלי על גבול הברוטלי כשהמערכת לא מוסיפה או מחסירה כלום( עד כמה שאפשר)

Flat לחלוטין

זאת די המטרה שלי כאודיופיל

לא שיהיה לי נעים באוזן, אלא לשמוע את האמת כמו שהיא
תשובה מנומקת של דן :
מטרת הספינורמה היא לא להיות נאמן למקור .

היא לא באה ממקום של :

"אני רוצה לשמוע כמו המקור"

"אני רוצה פיוריסטי"

היא באה ממקום של - צריכים ביקורות טובות ומאזינים מרוצים ועוד דברים אחרים למינהם.

האם זה אומר שעכשיו נבחר רמקול לפי ספינורמה - ממש ממש לא -חס ושלום.

יש עוד המון פרמטרים - מדידים יותר,מדידים פחות ולא מדידים בכלל.

אין לבטל את המדידות אבל גם אין לקדש אותן.

צריך גם וגם - יש ידע שנצבר ויש אוזן וקלימוטרז והם לא אויבים אלא חברים הכי טובים.

לירן,
כמה פעמים כבר קראת בפוסטים קודמים את אותן הקביעות שלו ואת התשובות המנומקות שקיבל מדן , מעמיר , משושו ומאחרים ?
כמה פעמים אפשר לחזור על אותן קביעות ולהתעלם שוב ושוב מתשובות שקיבל ?

זיו סיכם את העניין באופן מושלם:
(כמו בפעמים הקודמות) מדובר בבזבוז זמן ואנרגיה על הליכה במעגלים.
דעות שונות זה מבורך, אבל
איך בדיוק ניתן לענות עניינית על טענות לא ענייניות?

זאת הסיבה שהוא זוכה ליחס של טרול.
הוא לא מייצר דיון ענייני אלא שופך פעם אחר פעם קביעות מתריסות ומתעלם מתשובות ענייניות.
ככה נוהג טרול.

נערך לאחרונה ב:

Audiogod

מושעה
מעורבות
32
נקודות
28
לירן,
מדובר על התעלמות שיטתית מתשובות ענייניות וחזרה על אותן סיסמאות/מנטרות שמטרתן רק לעצבן ולהתסיס, כמנהג הטרולים.
הנה מבחר ציטוטים מהפוסט הזה (שנאמרו כבר בפוסטים אחרים וזכו להתייחסות עניינית של החברים פה) עם תשובות שלא זכו להתייחסות עניינית מצידו :
לגבי איכות הסאונד, סטרימינג היום משתווה לסידי לפחות שלא לדבר על סטרימינג על hi res... שעולה על כל הפורמטים האחרים ובטח שגם על ויניל.

קיבל תשובה עניינית :
הבעיה היחידה עם שירותי הסטרימינג, שרוב ההקלטות הן רימסטרים מקומפרסים חזק, ולא הקלטות המקור שנשמעותהרבה יותר טוב.
לגבי איכות הסאונד - אם מדובר בטיידאל או כל שירות לוסלס סטרימינג אחר, ההבדל הוא קטן עד לא קיים
עוד נקודה לדוגמא :
אין כאן שום מיסטיקה.

ואם יש לך מכשיר שמבצע אלפי מדידות ותמיד אבל תמיד יש קורלציה בין המדידות לאיך שהרמקול נשמע, אז יש כאן מדעכמו כל מדע אחר ובעזרתו החברות שמייצרות את הרמקולים( הנחשבות Anyways) מהנדסות את הרמקול.
קיבל התייחסות עניינית :
הקורלציה שאתה מתאר קיימת אבל מוגבלת במה שהמדע מבין על הנאה משחזור צליל נכון לרגע זה.

וממשיך :
הסאונד שאני אוהב הוא סאונד ניטרלי על גבול הברוטלי כשהמערכת לא מוסיפה או מחסירה כלום( עד כמה שאפשר)

Flat לחלוטין

תשובה מנומקת של דן :

היא לא באה ממקום של :

"אני רוצה פיוריסטי"

היא באה ממקום של - צריכים ביקורות טובות ומאזינים מרוצים ועוד דברים אחרים למינהם.

צריך גם וגם - יש ידע שנצבר ויש אוזן וקלימוטרז והם לא אויבים אלא חברים הכי טובים.

לירן,
כמה פעמים כבר קראת בפוסטים קודמים את אותן הקביעות שלו ואת התשובות המנומקות שקיבל מדן , מעמיר , משושו ומאחרים ?

זיו סיכם את העניין :
דעות שונות זה מבורך, אבל

הוא לא מייצר דיון ענייני אלא שופך פעם אחר פעם קביעות מתריסות ומתעלם מתשובות ענייניות.
ככה נוהג טרול.
אז בייסקלי בגלל שלא שיניתי את דעותיי והתיישרתי לפי דעות של אנשים אחרים כאן אז אני טרול
אז לא יודע איך לבשר לך את זה אבל יש לי זכות לדעה משל עצמי בדיוק כמו לכל אחד אחר כאן
וגם אם כל העולם יגיד לי שאני "טועה" היא לא תשתנה.
ודבר שני כן אני אחזור על זה שוב ושוב שמטרתי העליונה היא מערכת שלא תוסיף ולא תגרע מן הסאונד המקורי של ההקלטה עד כמה שזה אפשרי ושזו מטרתו של כל "אודיופיל" אמיתי.
כי אם המטרה היא שיהיה נעים באוזן אני לא בדיוק מגדיר את זה אודיופיליה כי זה לא שונה מאדם שקונה סאונד בר או מערכת קולנוע ביתי עם 8 סאבים כדי שיהיה לו סבבה באוזן נעים ומגניב.
ואני תמיד יטען שמדידות הן הבסיס הטוב ביותר שניתן לאדם כדי להבין את ביצועיי המערכת שלו ולא אוזן של מבקר בן 80 או איזה חברה שגובה 80,000 דולר מאודיופילים תמימים על ידי דחיפת דרייברים שעולים 30 דולר לקופסא מהודרת מעץ עם שם אקזוטי מפוצץ שהקשר בינהם לבין דיוק או אודיופיליה הוא אפסי בהחלט.
אני לא זקוק לאישור או מחפש אישור לדעותיי.
המצחיק הוא שלכל אחד כאן יש דעה שהיא ברזל והדעות של כולם הם לגיטימיות בניגוד לשלי
גם אם אדם יטען שויניל עולה על דיגיטל למרות שטכנית הוא נחות בצורה חד משמעית מכל בחינה שהיא אז הוא יקבל כאן כפיים כי זה לא בא ממני.
וואטאבר.

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
930
נקודות
113
הדברים שכתבתי מיועדים ללירן.
מקווה שיעזרו לו להבין על מי הוא מגן.
לטרולים אני לא מתייחס.

liranbh

חבר משקיען
מעורבות
900
נקודות
113
לירן,

קיבל תשובה עניינית :
עוד נקודה לדוגמא :
אין כאן שום מיסטיקה.

קיבל התייחסות עניינית :

וממשיך :

Flat לחלוטין

תשובה מנומקת של דן :

היא לא באה ממקום של :

"אני רוצה פיוריסטי"

לירן,

זיו סיכם את העניין באופן מושלם:
דעות שונות זה מבורך, אבל

ככה נוהג טרול.
אבל למה הוא מדליק אתכם ככה
תתעלם.
יש כמה בפורום הזה שהתשובות שלהם מעצבנות אותי קבוע. לא מגיב.
גולל הלאה
נכנסים לפה אנשים , רואים תגובות כאלו ובורחים

liranbh

חבר משקיען
מעורבות
900
נקודות
113
הדברים שכתבתי מיועדים ללירן.
מקווה שיעזרו לו להבין על מי הוא מגן.
לטרולים אני לא מתייחס.
לא מגן על אף אחד.
מספיק בכל ערוץ חדשות עושים תחרות מי מדבר יותר מגעיל על הצד השני. זה תחביב. מלשון חביב. אם לא חביב לך, תתעלם
הבנת חביבי? :)

Dan-Cinemart

עוסק בתחום
מעורבות
1,017
נקודות
113
אז בייסקלי בגלל שלא שיניתי את דעותיי והתיישרתי לפי דעות של אנשים אחרים כאן אז אני טרול
אז לא יודע איך לבשר לך את זה אבל יש לי זכות לדעה משל עצמי בדיוק כמו לכל אחד אחר כאן
וגם אם כל העולם יגיד לי שאני "טועה" היא לא תשתנה.
ודבר שני כן אני אחזור על זה שוב ושוב שמטרתי העליונה היא מערכת שלא תוסיף ולא תגרע מן הסאונד המקורי של ההקלטה עד כמה שזה אפשרי ושזו מטרתו של כל "אודיופיל" אמיתי.
כי אם המטרה היא שיהיה נעים באוזן אני לא בדיוק מגדיר את זה אודיופיליה כי זה לא שונה מאדם שקונה סאונד בר או מערכת קולנוע ביתי עם 8 סאבים כדי שיהיה לו סבבה באוזן נעים ומגניב.
ואני תמיד יטען שמדידות הן הבסיס הטוב ביותר שניתן לאדם כדי להבין את ביצועיי המערכת שלו ולא אוזן של מבקר בן 80 או איזה חברה שגובה 80,000 דולר מאודיופילים תמימים על ידי דחיפת דרייברים שעולים 30 דולר לקופסא מהודרת מעץ עם שם אקזוטי מפוצץ שהקשר בינהם לבין דיוק או אודיופיליה הוא אפסי בהחלט.
אני לא זקוק לאישור או מחפש אישור לדעותיי.
המצחיק הוא שלכל אחד כאן יש דעה שהיא ברזל והדעות של כולם הם לגיטימיות בניגוד לשלי
גם אם אדם יטען שויניל עולה על דיגיטל למרות שטכנית הוא נחות בצורה חד משמעית מכל בחינה שהיא אז הוא יקבל כאן כפיים כי זה לא בא ממני.
וואטאבר.
תוכל בבקשה להסביר מה זה אומר מבחינתך לשמוע flat ?

Audiogod

מושעה
מעורבות
32
נקודות
28
תוכל בבקשה להסביר מה זה אומר מבחינתך לשמוע flat ?
Flat
כשאף רכיב לא מוסיף או גורע
עד כמה שאפשר כמובן, אין 100%.
זה ניתן להשגה על ידי בחירת רכיבים נייטרלים ושקופים.
מהסורס עד לכבלים ולמגברים ולרמקולים.
אני בא יותר מעולם ה Pro audio באופן כללי, אולי זה גם חלק ממה שיוצר את האי ההבנה כלפיי כי אני בא מעולם אחר לגמרי מרוב האודיופילים.

al2813

אוהב את התחום
מעורבות
155
נקודות
43
כן גם סטיב הופמן בא מעולם הפרו אודיו (סתם מהנדס אולפן זוטר אני יודע) ובגלל זה המערכת שלו כולה אודיו נוט שפופרות שאני בטוח שנמדדת בטופ של הטבלה של אמיר…….

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
930
נקודות
113
אבל למה הוא מדליק אתכם ככה
תתעלם.

אני הפסקתי להגיב לו ומקווה שגם אחרים יפסיקו להגיב לו.
התגובות שלו מדליקות כי הוא ״סוכן asr” שדוחף לנו עד הוושט את דבר הגורו והמיסיונריות הזאת מקוממת.
לדעתי התיאור של זיו פוגע בול :

Audiogod

מושעה
מעורבות
32
נקודות
28
כן גם סטיב הופמן בא מעולם הפרו אודיו (סתם מהנדס אולפן זוטר אני יודע) ובגלל זה המערכת שלו כולה אודיו נוט שפופרות שאני בטוח שנמדדת בטופ של הטבלה של אמיר…….

לא מעניינת אותי איזו מערכת יש לו בבית לצורך הנאה.
כן מעניינים אותי איזה מוניטורים ושאר ציוד יש לו באולפן ועם מה הוא עובד.
דבר שני זה אדם שחווה את שני העולמות ושלא פוסל אחד מהם
וגם אם הוא כל היום עובד עם סאונד שהוא flat עד כמה שאפשר באולפן ורוצה סאונד קצת יותר נעים באוזן בבית אז לא יכול להאשים אותו.

RanMoyal

חבר משקיען
מעורבות
1,091
נקודות
113
Flat
אני בא יותר מעולם ה Pro audio באופן כללי, אולי זה גם חלק ממה שיוצר את האי ההבנה כלפיי כי אני בא מעולם אחר לגמרי מרוב האודיופילים.

אני לא ממש מבין את ההגדרות שלך.

אותו Flat שאתה מתיחס אליו, יופיע גם במדידה?

האם ברגע שנבחר את אותם רכיבים שהם ניטרלים ושקופים כהגדרתך, זה יבוא לידי ביטוי בגרף המדידה, הגרף יראה FR שהוא Flat?

שאלתי שאלה מאוד פשוטה וברורה ולכן אודה על תשובה ברורה ופשוטה.

רו

liranbh

חבר משקיען
מעורבות
900
נקודות
113
Flat
העניין הוא
איך אפשר לדעת את זה
אתה לא היית באולפן כשהקליטו.
המקור הופך קובץ דיגיטלי לאנלוגי. איך אפשר לדעת שהוא חזר למקור? אין אפשרות להשוות
המגבר משפיע מאד וגם הרמקולים. כל החלפה מורגשת בקלות גם עם אוזן אחת
אם אביא לך 5 סטים של מגברים ורמקולים שנשמעים שונה - תדע מה הכי קרוב למקור???

Audiogod

מושעה
מעורבות
32
נקודות
28
העניין הוא
איך אפשר לדעת את זה
אתה לא היית באולפן כשהקליטו.
המקור הופך קובץ דיגיטלי לאנלוגי. איך אפשר לדעת שהוא חזר למקור? אין אפשרות להשוות
המגבר משפיע מאד וגם הרמקולים. כל החלפה מורגשת בקלות גם עם אוזן אחת
אם אביא לך 5 סטים של מגברים ורמקולים שנשמעים שונה - תדע מה הכי קרוב למקור???
אין לי צורך להיות באולפן
אם כל רכיב במערכת נמדד טוב ונשמע טוב
שקוף ונייטרלי
אתה מגיע הכי קרוב שאפשר לשחזור האות המקורי של ההקלטה המקורית
זה כמו מצלמה עם כל מיני פילטרים ועדשות מוזרות
או מצלמה שהיא סטוק כמו שהיא ללא זום ללא כלום.
איזו תמונה תהיה הכי קרובה למציאות?
זאת שעוברת מלא פילטרים או זאת ללא עיבוד בכלל?
אותו הדבר
וכן אפשר למדוד כל דבר ודבר
מהסורס לרמקולים להגברה ולדעת כמה המערכת מוסיפה או גורעת

Dan-Cinemart

עוסק בתחום
מעורבות
1,017
נקודות
113
אין דבר כזה flat. לא קיים.
חיחחחחחח - לכן שאלתי .
מסקרן אותי מה זה flat מבחינת אודיוגוד

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור