למה סטרימינג והורדות קבצים הם העתיד

• פותח הנושא AK1
  • פורסם בתאריך

RoyZx6r

חבר משקיען
מעורבות
411
נקודות
63
לא הבנתי, כפרה. איך ה- case study המעניין הזה קשור להצהרה שלך קודם?

יהיה מענין להוריד מטיידל את הגירסה הזאת של האלבום ולהשוות לגרסת הדיסק - לראות אם יש הבדלים שמיעים (ונראים) בתחום הדינמי.
אם יש לך את אלבומי המקור של אואזיס או כל להקה אחרת משנות התשעים, תשווה אותם לגירסת הרימסטר מ-2019 בטידאל או דיזר. הבדלים עצומים ולרעה.

טידאל/דיזר לא מחזיקים בשרת את הקלטות המקור, אלא רק את הרימסטרים החדשים ולצערי הם נשמעים פחות טוב.

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
וואלה? אימצתי. זאת באז וורד שעוד לא נתקלתי בה :)
מונח מתחום מדעי התקשורת.

ronenperetz

חבר משקיען
מעורבות
225
נקודות
63
לא נראה לי שזה יעזור. האלגוריתם של הFLAC עדיין זורק 30% מהמידע שלא נראה לו רלוונטי. מזכיר לי את שנות ה90 האהובות עם מדיה דומה- המינידיסק עם אלגוריתם הATRAC שעשה דברים דומים לFLAC מבחינת הדחיסה-כן עמיר!!!!הFLAC דוחס!!!
בערוב ימיו סוני הצליחה לפתור את בעיית הדחיסה עם הHI-MD אבל היה כבר מאוחר מדי.מעניין להשוות ביניהם(הפורמטים הללו)

RB68

חבר משקיען
מעורבות
469
נקודות
63
לא נראה לי שזה יעזור. האלגוריתם של הFLAC עדיין זורק 30% מהמידע שלא נראה לו רלוונטי. מזכיר לי את שנות ה90 האהובות עם מדיה דומה- המינידיסק עם אלגוריתם הATRAC שעשה דברים דומים לFLAC מבחינת הדחיסה-כן עמיר!!!!הFLAC דוחס!!!
בערוב ימיו סוני הצליחה לפתור את בעיית הדחיסה עם הHI-MD אבל היה כבר מאוחר מדי.מעניין להשוות ביניהם(הפורמטים הללו)
אהלן רונן,
מאיפה הבאת את זה? flac הוא lossless עד הביט האחרון... לא שונה מהבחינה הזו מ-LZ
רועי

ronenperetz

חבר משקיען
מעורבות
225
נקודות
63
הם מחשיבים רק את טווח השמע(בדיוק כמו הATRAC) כמידע רלוונטי (20-20KH) וזורקים את כל
היתר. תקרא טוב טוב מה זה ואחר כך תגיב

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,563
נקודות
113
הם מחשיבים רק את טווח השמע(בדיוק כמו הATRAC) כמידע רלוונטי (20-20KH) וזורקים את כל
וואלה. חדשות מרעשיות לרובנו, אני מניח.
כלום יש מידע דיגיטלי ב- PCM שאינו בטווח התדרים הזה?
(כלום = האם. אני מנסה להישמע חכם)

RB68

חבר משקיען
מעורבות
469
נקודות
63
א. קורא. אם נראה כאילו נחפזתי לשלול אני מתנצל.
ב. איזה מידע יש מעבר ל20-20k? גם אם משהו התגנב איכשהו להקלטה, התוכנות של המיקס/מאסטרינג ינפנפו אותו...

ronenperetz

חבר משקיען
מעורבות
225
נקודות
63
בSACD וDVD A יש עד 100K בוודאות. הPCM ממה שאני יודע ואולי אני טועה הוא טווח של 0-20K. אולי בשל שיטת הקידוד הבזבזנית הוא פורמט שנשמע לנו טוב יותר

liranbh

חבר משקיען
מעורבות
900
נקודות
113
Flac זה lossless
קחו קובץ wav , תעבירו ל flac
קחו את ה flac ותמירו חזרה ל wav
זהה bit by bit

shokroun

חבר משקיען
מעורבות
650
נקודות
113
בשולי הדיון, חייב לציין כי דעת כלל האוכלוסיה, פופולריות וכדומה אין להם לטעמי מקום בדיון של מי שמתיימרים ללכת את הצעד קדימה ולדון בדקויות. הרי העובדה שרוב האנשים קונים יונדאי ולא מרצדס אין בה להעיד על כלום זולת אפשרות כלכלית וחשיבות. ככה גם בסטראו - לא מעניין שרוב העולם ישמע באייפד אוזניות ו mp3. לגבי דידי חשובים החובבים של התחום ואלה שדואפים למקסם את חווית ההאזנה. המשוגעים לדבר , המשוגעים האלה הם לב העניין.

ronenperetz

חבר משקיען
מעורבות
225
נקודות
63
Flac זה lossless
קחו קובץ wav , תעבירו ל flac
קחו את ה flac ותמירו חזרה ל wav
זהה bit by bit
הPCM הוא הכי קרוב ללוסלס שיש לנו בדיגיטל. זה לא השתנה לצערי. הFLAC דוחס 700M ל500M ומוריד בדרך מידע שלא נראה לו רלבנטי.
הם מתפארים בזה שהם ביט פרפקט אבל כבר הספיקו לערוך את זה בויקיפדיה מטעמי יחצנות.
הם פיתחו את זה לרמה שמספקת את ההמון אבל לדעתי זה כבר נעצר ממזמן. אין להם שום רצון לפתח את זה מעבר בכדי לרצות כמה אודיופילים טמבלים שמחפשים בקטנות.
קח טרק מסויים של דיסק שמוקלט בצורה סבירה אפילו-תמיר לFLAC ותשמע אותו מול המקור. מעבר לזה אין לי מה להוסיף

zs

חבר משקיען
מעורבות
1,586
נקודות
113
למה הוא דור העתיד? אולי לא?
מי יודע מה יהיה בעתיד?
כרגע הוא דור ההווה והדור שלא ידע את יוסף יודע מה עכשיו וזה מתאים לו.
אין קשר לאדיופיליה כלל וכלל.אלא רק בעניין הכסף האודיופילי.
וגם נישת התקליטים ,כנראה תשאר בקטנה..כי אם בשבת ביריד התקליטים שהתקיים בתא...ביקרו מאות צעירים,כנראה שישנם מאות אלפים בעולם.
העתיד שייך לצעירים ביותר...ומה שיהיה בתחום המוזיקה לשם הם ילכו.

ayal30

חבר משקיען
מעורבות
906
נקודות
113
עמיר פתחת אחלה פוסט שאפו.
אני אישית גם מעדיף לקנות קבצים פלאק למוזיקה שאני אוהב רק אם אין לי אפשרות
למציאה של האלבום וככה עשיתי ואני גם קניתי גם תקליטים
ואני רואה שעידן התקליטים עוד ימשיך הרבה זמן רק חבל שהם יקרים
אני אישית מעדיף שהקובץ מוזיקה יהיה אצלי שמור ולא לשמוע אותו בסטרימינג כמו טידל
דייזר לי אין זמן להתעסק עם זה ואני את כל הקבצים מעביר לאון קי ולסטרימר שלי

RB68

חבר משקיען
מעורבות
469
נקודות
63
הPCM הוא הכי קרוב ללוסלס שיש לנו בדיגיטל. זה לא השתנה לצערי. הFLAC דוחס 700M ל500M ומוריד בדרך מידע שלא נראה לו רלבנטי.
הם מתפארים בזה שהם ביט פרפקט אבל כבר הספיקו לערוך את זה בויקיפדיה מטעמי יחצנות.
הם פיתחו את זה לרמה שמספקת את ההמון אבל לדעתי זה כבר נעצר ממזמן. אין להם שום רצון לפתח את זה מעבר בכדי לרצות כמה אודיופילים טמבלים שמחפשים בקטנות.
קח טרק מסויים של דיסק שמוקלט בצורה סבירה אפילו-תמיר לFLAC ותשמע אותו מול המקור. מעבר לזה אין לי מה להוסיף
קראתי "טוב טוב" כמו שהצעת קודם. לא מצאתי שום התיחסות לחיתוך הזה. אם יש לך לינק לאיזה רפרנס אשמח...

ללא קשר לחיתוך - אלגוריתמים לוסלס לא מורידים מידע לא רלוונטי. זו גם הסיבה שהחסכון בנפח קטן בהרבה מזה שמגיעים אליו אלגוריתמים "lossy" (כמו MP3). צמצום הנפח מתאפשר ע"י יצוג יעיל יותר של המידע והתנאי ליעילות הזו הוא שאנחנו "יודעים משהו" על אופי החומר המיועד לדחיסה. במקרה של אודיו - אנחנו יודעים די הרבה משום שזו תופעה גלית (ולא אקראית). מתשמשים הרבה באלגוריתמים lossless בכל טכנולוגיות המידע, Lempel-Ziv (שני פרופסורים מהטכניון) הוא הידוע שבהם ונסיבות השימוש בו (נניח דחיסת קוד בר הרצה) הן כאלה שאין טולרנטיות אפילו לביט אחד לא נכון. זה האלגוריתם בבסיס דחיסת ZIP (בין היתר). כאשר מנסים לדחוס חומר אקראי באמת באלגוריתם לוסלס ממומש כראוי - לא קורה שום אסון, פשוט ביצועי הדחיסה יהיו עלובים.

להבדיל אותו "יודעים משהו" כשהדברים אמורים בדחיסה lossy, מתיחס ללדעת משהו על טבע המאזין (או הצופה, בדחיסת וידאו) ולוותר על מידע שלא נחוץ לחוויה (לפחות לדעת המפתחים, או לדעת החוקרים שסיפקו את התזה הפסיכו-אקוסטית שבבסיס הענין). כך או כך, הסיטואציה ה-לוסית מזמינה הרבה יותר פוטנציאל לפשרה או טעות. אם זה לא היה ברור - הטענות בבסיס דחיסה lossless אינם (תיאוריות) פיזיקליות, אלא טענות מתמטיות טהורות.
שיהיה ברור - אין לי שום ויכוח לגבי מה שאתה שומע, אלא רק עם מה שטענת לגבי "איבוד" המידע.

RB68

חבר משקיען
מעורבות
469
נקודות
63
בשולי הדיון, חייב לציין כי דעת כלל האוכלוסיה, פופולריות וכדומה אין להם לטעמי מקום בדיון של מי שמתיימרים ללכת את הצעד קדימה ולדון בדקויות. הרי העובדה שרוב האנשים קונים יונדאי ולא מרצדס אין בה להעיד על כלום זולת אפשרות כלכלית וחשיבות. ככה גם בסטראו - לא מעניין שרוב העולם ישמע באייפד אוזניות ו mp3. לגבי דידי חשובים החובבים של התחום ואלה שדואפים למקסם את חווית ההאזנה. המשוגעים לדבר , המשוגעים האלה הם לב העניין.
לדעת כלל האוכלוסיה, יש משמעות גדולה כאשר עוסקים בניבוי מגמות ועתידנות. ההשקעות הגדולות בטכנולוגיה בד"כ נשענות על פוטנציאל הצריכה של ההמון. פחות סופרים אותנו, המשוגעים...

shokroun

חבר משקיען
מעורבות
650
נקודות
113
לדעת כלל האוכלוסיה, יש משמעות גדולה כאשר עוסקים בניבוי מגמות ועתידנות. ההשקעות הגדולות בטכנולוגיה בד"כ נשענות על פוטנציאל הצריכה של ההמון. פחות סופרים אותנו, המשוגעים...
לפי דבריך לא היו חלליות ולא מוצרי יוקרה. ואנחנו בקטגוריה הזאת, יוקרה. חברות מייצרות להמונים וגם במוצרי קונספט . לדעתי, לא יפסיקו לייצר דיסקים ( כי בכל מקרה השקיעו כבר בהקלטה) , כנ"ל תקליטים, פשוט המחירים ישתנו ואולי ההיצע. אני בכל אופן חי את העבר במוסיקה, כל כך הרבה מוסיקה לגלות ככ שתדברו איתי עוד 15 שנה על המוסיק של השנה הזאת...
בקזר לעתידנות, אני קטונתי.

Audiogod

מושעה
מעורבות
32
נקודות
28
כל מי שלא מבין שהסטרימינג הוא ההווה כבר כמה שנים טובות וברור שהוא גם העתיד - חי בסרט.
כמו שלא האמינו שמשהו בעולם הזה יכחיד את הsms והוואטסאפ עשתה את זה, כמו שהטיוי חיסלה את הרדיו וכו וכו , כך גם הסטרימינג חיסל את המדיה הפיזית
הפורמט הפיזי מת, רק צעירים שמנסים להיות מאגניבים קונים תקליטים וסידיז( ובדר"כ יש להם פטיפון פח אשפה)
ורק אודיופילים עשירים ו/או נוסטלגים קונים מלא תקליטים ודיסקים.
זה לא פרקטי או נוח, היכולת לעבור ממטאל לEDM בשבריר שניה הוא כמעט אפסי, המבחר לנצח יהיה קטן יותר מקטלוג של שירות סטרימינג ובטח שהספריה שלך לא מאפשרת לך לגלות מוזיקה חדשה.
לגבי איכות הסאונד - אם מדובר בטיידאל או כל שירות לוסלס סטרימינג אחר, ההבדל הוא קטן עד לא קיים
וכשמדובר ב hi res אמיתי הסאונד יותר טוב מכל מדיה פיזית שאי פעם תהיה לכם.
בקיצור אין תחליף לסטרימינג לא בכמות, לא בנוחות, ולא בעלות.

RB68

חבר משקיען
מעורבות
469
נקודות
63
לפי דבריך לא היו חלליות ולא מוצרי יוקרה. ואנחנו בקטגוריה הזאת, יוקרה. חברות מייצרות להמונים וגם במוצרי קונספט . לדעתי, לא יפסיקו לייצר דיסקים ( כי בכל מקרה השקיעו כבר בהקלטה) , כנ"ל תקליטים, פשוט המחירים ישתנו ואולי ההיצע. אני בכל אופן חי את העבר במוסיקה, כל כך הרבה מוסיקה לגלות ככ שתדברו איתי עוד 15 שנה על המוסיק של השנה הזאת...
בקזר לעתידנות, אני קטונתי.
לקחת את זה מחוץ להקשר (של הפוסט לפחות). הסטרימינג פה כי יש לו אפיל המוני... התשתיות לא פותחו עבורי או עבורך. מה שכן, הקצה העליון "מטפטף למטה" טכנולוגיות שהופכות בהדרגה (ולפעמים די מהר) לקומודיטי והצרכן הממוצע נהנה מהם (וכולם נהנים מהירידה בעלויות)

shokroun

חבר משקיען
מעורבות
650
נקודות
113
לקחת את זה מחוץ להקשר (של הפוסט לפחות). הסטרימינג פה כי יש לו אפיל המוני... התשתיות לא פותחו עבורי או עבורך. מה שכן, הקצה העליון "מטפטף למטה" טכנולוגיות שהופכות בהדרגה (ולפעמים די מהר) לקומודיטי והצרכן הממוצע נהנה מהם (וכולם נהנים מהירידה בעלויות)
בהקשר של הפוסט, כל אחד שיישמע מה בא לו ואיך שבא לו. תקן האיכות שלי הוא אל מול האידיאל שלי לסאונד טוב. כשיצא השעון הדיגיטלי חשבו שזהו המחוגים יתאדו. והנה, שעון דיגיטלי לא החליף את המחוגים הישנים והטובים.
מתרבות העדויות בזמן האחרון שמשהו בשרותי מוסיקה עם קבצים סטרימינג מחשב לא מספק את חווית השמע שהמדיה הפיזית מעניקה- לא משנה אם פסיכולוגי או לא. זו גם עובדה.
תמיד היו בתחום אנשים שהיו מוכנים לשלם מחיר עבור נוחות ( שלט לקדם מגבר כן או לא? ) מחיר של הפחתה מסויימת באיכות. וכמובן שלכל אחד יש את האוזן שלו ככה שיכול בהחלט להיות שלדוגמא @Audiogod מעדיף קבצים מוזרמים. רק הנחרצות שלו מצחיקה אותי והיומרנות לנבא עתיד- רוב האוכלוסיה כבר 30 שנה חיה כבר בעתיד יחסית אלינו, מערכת משולבת, מערכת מיני, ALL IN ONE פטיפון מצוקמק או סידי מצוקמק ,רסיבר, כבלים של טלפון ואינטרקונקט מזן לא מזוהה ... ונהנים עד בלי די. אנחנו אלו שמסבכים את העיניינים כי החיפוש שלנו הוא לא רק נוחות כנראה. ומצידי לקום 10 פעמים מהכורסא כדי לכוון את הקדם מגבר, או לקום 10 פעמים ולחפש את הדיסק שאני אוהב, ולהתאמץ על השגתו פי 100 משוכן קבצים מצוי, למה? CAUSE I AM NOT A NUMBER! I AM HUMAN BEING!! ( וזקן מי ששומע את הזעקה בראש ורואה את הזועק בדמיון ;) )

נערך לאחרונה ב:

RB68

חבר משקיען
מעורבות
469
נקודות
63
בהקשר של הפוסט, כל אחד שיישמע מה בא לו ואיך שבא לו. תקן האיכות שלי הוא אל מול האידיאל שלי לסאונד טוב. כשיצא השעון הדיגיטלי חשבו שזהו המחוגים יתאדו. והנה, שעון דיגיטלי לא החליף את המחוגים הישנים והטובים.
מתרבות העדויות בזמן האחרון שמשהו בשרותי מוסיקה עם קבצים סטרימינג מחשב לא מספק את חווית השמע שהמדיה הפיזית מעניקה- לא משנה אם פסיכולוגי או לא. זו גם עובדה.
תמיד היו בתחום אנשים שהיו מוכנים לשלם מחיר עבור נוחות ( שלט לקדם מגבר כן או לא? ) מחיר של הפחתה מסויימת באיכות. וכמובן שלכל אחד יש את האוזן שלו ככה שיכול בהחלט להיות שלדוגמא @Audiogod מעדיף קבצים מוזרמים. רק הנחרצות שלו מצחיקה אותי והיומרנות לנבא עתיד- רוב האוכלוסיה כבר 30 שנה חיה כבר בעתיד יחסית אלינו, מערכת משולבת, מערכת מיני, ALL IN ONE פטיפון מצוקמק או סידי מצוקמק ,רסיבר, כבלים של טלפון ואינטרקונשט מזן לא מזוהה ... ונהנים עד בלי די. אנחנו אלו שמסבכים את העיניינים כי החיפוש שלנו הוא לא רק נוחות כנראה. ומצידי לקום 10 פעמים מהכורסא כדי לכוון את הקדם מגבר, או לקום 10 פעמים ולחפש את הדיסק שאני אוהב, ולהתאמץ על השגתו פי 100 משוכן קבצים מצוי, למה? CAUSE I AM NOT A NUMBER! I AM HUMAN BEING!! ( וזקן מי ששומע את הזעקה בראש ורואה את הזועק בדמיון ;) )
טוב חשפת את זיקנתי...
אגב, זקן עם ocd שחייב לתקן אחרים (מדי פעם :cool:) : "I am not a number, I am a free man"

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור