מגבר,pure class a...

• פותח הנושא zs
  • פורסם בתאריך

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,576
נקודות
113
וואו
אנשים פה עם ציוד מטורף ולא מרוצים
על זה נאמר
אין אדם מת וחצי תאוותו בידו
כפי שאמרו כאן חכמים וגדולים: "הכל יחסי".

moshem74

חבר משקיען
מעורבות
475
נקודות
83
וואו
אנשים פה עם ציוד מטורף ולא מרוצים
על זה נאמר
אין אדם מת וחצי תאוותו בידו
אודיופילים אף פעם לא מרוצים או במילים אחרות, אף פעם לא סוגרים ת'בסטה, אפשר להסתכל על זה כ בור ללא תחתית, תמיד יש מה לשפר.

YB-7

חבר משקיען
מעורבות
397
נקודות
83
. החוויה אינה של מגבר איטי ומטושטש, כמו antique sound labs כזה (איכסה). לא הרגשתי שמהירות היא הבעיה אלא ה attack, היכולת להוציא צלילים קדימה. במגברים אחרים זה היה יותר ברור (קאראן למשל) על חשבון פירוט.

ברור.
המגברים של PASS אינם מטושטשים אפילו לא לרגע, אחרת לא היית קונה אותו...
העניין הוא, האם המגבר מתאים בול לרמקול שלך...?
והאם יש איזה תחום תדרים שהוא עושה עבודה מושלמת עבורך, כי אז, אם אתה עובר ל-BIAMPING אתה יכול ליהנות משני העולמות גם יחד...

YB-7

חבר משקיען
מעורבות
397
נקודות
83
היכולת להוציא צלילים קדימה.
בדקת את עניין הפאזה של שרשרת האודיו במערכת שלך??
לא מדבר על פאזה של רשת החשמל.

איזה רמקולים?

liranbh

חבר משקיען
מעורבות
900
נקודות
113
אודיופילים אף פעם לא מרוצים או במילים אחרות, אף פעם לא סוגרים ת'בסטה, אפשר להסתכל על זה כ בור ללא תחתית, תמיד יש מה לשפר.
ברור שלא סוגרים את הבסטה
אבל מכל שלב בדרך צריך להנות

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113

מה רע בזה ?
תחשוב מה צריך להיות על מנת להתעסק בשדרגת :
1. צריך להיות בריא.
2. צריך שיהיה ממון פנוי.
3. צריך לא להיות מוטרדים באופן כללי .
4. אין צרות משפחתיות שמסיחות את הדעת ומוציאות את החשק...

אתה מבין שזה אחלה חיים ?
זה השקעה בתחביב מהנה.

כל האמור לעיל בהסתייגות אחת שיש מספיק ממון לצרכים אחרים ושהתחביב הזה לא יוצר ויכוחים ומריבות משפחתיות.

ומי שנהנה מהדרך נהנה פעמיים, גם מהדרך וגם מהתוצאה.
ארז

liranbh

חבר משקיען
מעורבות
900
נקודות
113
מה רע בזה ?
1. צריך להיות בריא.
2. צריך שיהיה ממון פנוי.
אתה מכיר מישהו כזה?

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
אתה מכיר מישהו כזה?

לא מכיר מישהו שלא חווה תקופות שפל בחייו מכל מיני סיבות אבל יש גם תקופות יפות , לכולנו.
מי שיש לו יותר תקופות יפות הרוויח והוא פנוי יותר להתעסק בתחביבים שגורמים לו הנאה.

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
יואו, עדיין לא הבנת שהבדל של 1dB לא שמיע כשהוא נפרש על פני הרבה דקות בתנאי מוזיקה?

תחשוב על פרה עם ווליום אנלוגי שמורידים אותו לאט לאט בחצי מעלה במשך אפילו רק 20 דקות -- לפעמים זה הרבה יותר -- תוך כדי שמתנגנת מוזיקה עם טווח דינאמי של 60dB. מי ישמע את זה בדיוק? אתה?? :(

זה משהו ברמה הטכנוקרטית לחלוטין, אין כאן שום "חווייתיות". אתה מסביר שטויות.
נניח שאני זורם איתך (בניגוד לדעתי).... ו 1 dB לא שמיע לאורך זמן.... אם כך מהו להבנתך המנגנון שגורם לחוויתיים לטעון ששומעים טוב יותר לאחר התחממות המגבר ?

liranbh

חבר משקיען
מעורבות
900
נקודות
113
לא מכיר מישהו שלא חווה תקופות שפל בחייו מכל מיני סיבות אבל יש גם תקופות יפות , לכולנו.
מי שיש לו יותר תקופות יפות הרוויח והוא פנוי יותר להתעסק בתחביבים שגורמים לו הנאה.
ברור שיש תקופות יפות אבל בלי שום טרדות?
וגם אלו שמשדרגים בלי סוף לא מתקרבים בדרך כלל לתיאור הזה הפוך

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,766
נקודות
113
מה רע בזה ?
1. צריך להיות בריא.
2. צריך שיהיה ממון פנוי.

אתה מבין שזה אחלה חיים ?
זה השקעה בתחביב מהנה.

כל האמור לעיל בהסתייגות אחת שיש מספיק ממון לצרכים אחרים ושהתחביב הזה לא יוצר ויכוחים ומריבות משפחתיות.

ומי שנהנה מהדרך נהנה פעמיים, גם מהדרך וגם מהתוצאה.
ארז
זה מאוד אופטימי ונחמד לקרוא, אבל, במחשבה שניה, זה לא בהכרח נכון.

לא צריך להיות בריא ו/או נטול טרדות אחרות כדי לעסוק בשדרגת. גם צרות משפחתיות ואחרות לא בהכרח מסיחות את הדעת מהעיסוק במערכת ובשדרגת, להיפך, לפעמים העיסוק במערכת מהווה הסחת דעת מהצרות.

גם לא תמיד מדובר בכסף פנוי, יש כאלה שלוקחים הלוואות, או מוותרים על קניית דברים אחרים, בין אם זה גורם לוויכוחים משפחתיים ובין אם לא.

ואם מישהו עוסק יותר מדי בשדרגת, יתכן שהתחביב לא מהנה אותו אלא מתסכל אותו.

בקיצור, זה יכול להיות כמו שאתה מתאר, ויכול להיות להיפך.

liranbh

חבר משקיען
מעורבות
900
נקודות
113
זה מאוד אופטימי ונחמד לקרוא, אבל, במחשבה שניה, זה לא בהכרח נכון.

לא צריך להיות בריא ו/או נטול טרדות אחרות כדי לעסוק בשדרגת. גם צרות משפחתיות ואחרות לא בהכרח מסיחות את הדעת מהעיסוק במערכת ובשדרגת, להיפך, לפעמים העיסוק במערכת מהווה הסחת דעת מהצרות.

גם לא תמיד מדובר בכסף פנוי, יש כאלה שלוקחים הלוואות, או מוותרים על קניית דברים אחרים, בין אם זה גורם לוויכוחים משפחתיים ובין אם לא.

ואם מישהו עוסק יותר מדי בשדרגת, יתכן שהתחביב לא מהנה אותו אלא מתסכל אותו.

בקיצור, זה יכול להיות כמו שאתה מתאר, ויכול להיות להיפך.
נכון מאד
הרבה פעמים רואים בלוחות מישהו מוכר מוצר שקנה חודש לפני
או מטרייד "חדש לגמרי לא היה בשימוש"
זה הרבה פעמים סחרור שדרגת שאנשים מפסידים הרבה כסף בגללו וזה לא אנשים מפוצצים בכסף
אמר לי אחד העוסקים בתחום כשמגיע אליו מישהו עם יכולות פיננסיות לא מוגבלות הוא אומר לו תסדר לי מערכת טובה - לא בודק ולא מתווכח ובטח לא מחליף אותה חודש אחרי

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,766
נקודות
113
נניח שאני זורם איתך (בניגוד לדעתי).... ו 1 dB לא שמיע לאורך זמן.... אם כך מהו להבנתך המנגנון שגורם לחוויתיים לטעון ששומעים טוב יותר לאחר התחממות המגבר ?
ההסבר שלך לא תופס לא רק בגלל הפריסה לאורך זמן, אלא גם בגלל זה שירידה בווליום נתפשת כירידה באיכות, בעוד שהתופעה הנצפית היא של עליה באיכות. כלומר ההסבר שלך לא בכיוון משום אספקט. הסברתי את זה 17 פעם, לא הפרכת את זה, וגם אין שום סימן שהבנת את זה.

אני לא מתיימר לדעת מה ההסבר, אז לפחות אני לא מציע הסברים מופרכים בכיוון ההפוך מהתופעה הנצפית.

כפי שכתבתי, נראה לי שזה קשור להתחממות ואולי גם לטעינת הקבלים. אולי הבדלים קטנים בשניהם או באחד מהם שמיעים יותר מאשר מה שאפשר היה לצפות מההבדל בערכים המוחלטים של הטמפרטורה/הטעינה בין המצב אחרי מעט דקות לבין המצב אחרי הרבה דקות. אבל זה רק ברמה האינטואיטיבית, לא ברמת ידע.

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
נכון מאד
הרבה פעמים רואים בלוחות מישהו מוכר מוצר שקנה חודש לפני
או מטרייד "חדש לגמרי לא היה בשימוש"
זה הרבה פעמים סחרור שדרגת שאנשים מפסידים הרבה כסף בגללו וזה לא אנשים מפוצצים בכסף
אמר לי אחד העוסקים בתחום כשמגיע אליו מישהו עם יכולות פיננסיות לא מוגבלות הוא אומר לו תסדר לי מערכת טובה - לא בודק ולא מתווכח ובטח לא מחליף אותה חודש אחרי

אתה מתאר תופעה שאנשים קונים בלי לבדוק כמו שצריך לפני הקניה ולכן מחליפים.
זאת לא שדרגת, זה טעות בהתנהלות.
ארז

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
ההסבר שלך לא תופס לא רק בגלל הפריסה לאורך זמן, אלא גם בגלל זה שירידה בווליום נתפשת כירידה באיכות, בעוד שהתופעה הנצפית היא של עליה באיכות. כלומר ההסבר שלך לא בכיוון משום אספקט. הסברתי את זה 17 פעם, לא הפרכת את זה, וגם אין שום סימן שהבנת את זה.

אני לא מתיימר לדעת מה ההסבר, אז לפחות אני לא מציע הסברים מופרכים בכיוון ההפוך מהתופעה הנצפית.

כפי שכתבתי, נראה לי שזה קשור להתחממות ואולי גם לטעינת הקבלים. אולי הבדלים קטנים בשניהם או באחד מהם שמיעים יותר מאשר מה שאפשר היה לצפות מההבדל בערכים המוחלטים של הטמפרטורה/הטעינה בין המצב אחרי מעט דקות לבין המצב אחרי הרבה דקות. אבל זה רק ברמה האינטואיטיבית, לא ברמת ידע.
אני רוצה להבהיר את העניין ......אתה טוען שהבדל בעוצמה של כ 1 dB לאורך זמן הוא לא שמיע ......ולעומת זאת טעינת קבלים גורמים לשינויים גדולים, ברורים ושמיעים בפרמטר עלום כלשהו (גם כאן הוא לאורך זמן)......מהו אותו פרמטר עלום לדעתך?

tzachi

חבר משקיען
מעורבות
386
נקודות
83
קודם כל לשאלה הבסיסית : ברור שיש שיפור לאחר התחממות המגבר בחלקם מורגש יותר בחלקם פחות.
והמנגנון שגורם לשיפור הוא פשוט כבלים מורכבים מחומרים שונים שאמורים לתפקד במיטבם בטמ נתונה כמו כן שאר הרכיבים האלקטרוניים . תפקודם ודיוקם לוקה בחסר עד טמ עבודה.
לי היה מגבר שאחרי 15 דקות התחום העליון היה נשמע הרבה יותר חיי.
במגבר הנוכחי שלי פחות מורגש או שאני לא מתעמק כי נשמע טוב מהתחלה.

liranbh

חבר משקיען
מעורבות
900
נקודות
113
אתה מתאר תופעה שאנשים קונים בלי לבדוק כמו שצריך לפני הקניה ולכן מחליפים.
זאת לא שדרגת, זה טעות בהתנהלות.
ארז
מהכרות שלי עם כמה מקרים כאלו כן בדקו ולא מעט אבל אז אחרי הקנייה מתחיל הספק אולי זו היתה טעות
ממשיכים להסתובב בלוחות ואצל היבואנים ומשם הדרך קצרה להחלפות נוספות ואז אתה רואה אותו מוכר כל הזמן בלוחות
סוג של התמכרות

liranbh

חבר משקיען
מעורבות
900
נקודות
113
קודם כל לשאלה הבסיסית : ברור שיש שיפור לאחר התחממות המגבר בחלקם מורגש יותר בחלקם פחות.
והמנגנון שגורם לשיפור הוא פשוט כבלים מורכבים מחומרים שונים שאמורים לתפקד במיטבם בטמ נתונה כמו כן שאר הרכיבים האלקטרוניים . תפקודם ודיוקם לוקה בחסר עד טמ עבודה.
15 דקות זה זמן סביר
יש מדווחים כאן על 4 שעות
למגבר שעולה קצת יותר מ 200 דולר בדיוטי פרי זה נשמע לי לא הגיוני

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
צחי, בהנדסת ובמדע האודיו יש מס' פרמטרים ברורים שניתן לשמוע דרכם הבדלים......שנויים בעוצמה, FR, יחס אות לרעש, עיוותים, וג'יטר (לא רלוונטי למגברים) ........מה הפרמטר(ים) שמשתנה(ים) עקב התאוריה שלך?

אעזור לך ......הפרמטר המרכזי שמשתנה בהתחממות ציוד הוא העוצמה........לעיתים כדי 1 dB.

אתה מוזמן כמובן לרשום את הסיבות שאתה חושב עליהם.(ורד)

אגב, שאלה זו הופנתה גם לחבר @AK1 אבל הוא עדיין חושב על כך ובטח הוא ייתן לי ולפורום תשובה מלומדת בעניין במהלך הסוף שבוע.

נערך לאחרונה ב:

moshem74

חבר משקיען
מעורבות
475
נקודות
83
זה יותר ל "טקסיות" שבעניין, מלשון טקס.
זה אחרת, לתכנן לשמוע מוסיקה, להתכונן לזה, להדליק ולהמתין 4 שעות, לתכנן את היום סביב המוסיקה, מאשר, לבוא, וישר להדליק.
ל "טקס" הזה יש קסם משל עצמו, סוג של התרגשות.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור