nikon d90 משומשת כמצלמת SLR ראשונה כדאי?

• פותח הנושא ydd
  • פורסם בתאריך

ydd

אוהב את התחום
מעורבות
14
נקודות
8
היי שלום.

קודם לכל אני לא ממש מבין בצילום מקצועי, חוץ משוטטות נרחבת באינטרנט.
אז למה אני רוצה מצלמת SLR? כי נמאס לי ממצלמות שלא מצלמות. יש לי מצלמה קומפקטית של CANON (אלה של ה600ש"ח) שלא שווה גרוש כמעט אף פעם אין פוקוס מדויק בצילום שאינו באור יום מלא וכ'ו. כבר סמארטפון עדיף.

אז אם כבר חשבתי לקפוץ הכי למעלה שאני יכול. מקריאה הבנתי שהמצלמה הנ"ל כיכבה בסעיף התמורה למחיר וכיום ביד 2 ניתן למצוא אותה בסביבות ה 2000 ש"ח. השאלה אם היא רלוונטית לזמננו כי היא די ישנה.

ואז כמובן ללמוד יותר לעומק ולהתקדם. אני אדגיש שהמטרה שלי לא להיות צלם. לזה אין לי ממש זמן . אבל לא יזיק לי לשמור רגעים יפים מהחיים בצורה טובה יותר. אשמח להמלצה או לכיוון אחר.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
לדעתי 2000 ש"ח למצלמה כזו זה מחיר יקר מאוד - מצלמה מעולה לזמנה, אבל התחום התקדם ובמחיר הזה אני יכול המליץ לך על מצלמה קטנה עם פוקוס מהיר עם איכות תמונה נהדרת כמו פנסוניק GM1 ועדשת קיט
http://www.dtown.co.il/articles/3221.html

האם זה יכול להתאים?

ydd

אוהב את התחום
מעורבות
14
נקודות
8
קודם לכל תודה רבה על התשובה המהירה.

ותודה על הכיוון השונה כי אני כנראה הייתי מצויד בידע ישן, ולא רלוונטי.
וכמובן הגודל שלה זה יתרון ענק לשימושים שלי כי המצלמה הולכת להיות בשימוש משפחתי בעיקר ולא מקצועי. כך שנראה לי שיותר נוח להסתובב איתה.

כמה שאלות נוספות ברשותך-

המצלמה הזו היא באמת ברמה של SLR? (שוב אני לא מצפה לאיכות של מצלמה של 10000ש"ח . אבל צלם היה מגדיר אותה ככלי שניתן לעבוד בו? כי המחיר שלה ממש נמוך 1800ש"ח עם עדשת קיט)

עם עדשת הקיט ניתן לשלוט בפתח הצמצם לדוגמא? (פרט שנראה חשוב לי ומה הטווח שלה בצמצם)

הבעיה העיקרית שנתקלתי עם מצלמות פשוטות היתה בצילום עם אור לא אופטימלי כמו בית למשל או בלילה. המצלמה הזו תספיק לזה?

מעבר לכך אני מבין שהזום שלה הוא קצר זה בעיה? (אם כי לא נראה לי שאני זקוק לטווחים גבוהים)

ושאלות נוספות וכלליות יותר.
היית ממליץ להזמין אותה או כל מצלמה אחרת מחו"ל. ואם כן מה ההיבטים של הזמנה כזו.?
היית ממליץ לקנות מצלמה חדשה? או לנסות יד שניה ברמה מעל?

נערך לאחרונה ב:

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
אחד הנקודות החשובות לאיכות התמונה הינו גודל החישן למצלמה זו חיישן יחסית גדול ובפרוש זו לא מצלמה קומפקטית
היא בעלת מערכת פוקוס מוצלחת וכן יכולת שליטה ידנית על ערכי הצילום, כמו צמצם וזמן חשיפה - אבל בגלל הגדול הקטן לא יהיה פחות נוח לעבוד איתה הצורה ידנית מלאה מול מצלמות DLSR, למרות שקשה לי להאמין שזאת תיהיה צורך העבודה שלך (להסיר ספק עבור עבודה שבה קובעים גודל צמצם או זמן חשיפה והמצלמה בוחרת לבד את ערכי הצילום היא היא נוחה לישומש).

עד ISO 3200 היא תעבוד טוב ותספק תמונות טובות זה חשוב לתאורה חלשה, בנושא זה ה D90 לא יותר מוצלחת ממנה וכן רוב מצלמות ה DSLR יהיו ברמה דומה.

בקשר לעדשות עדשות זה נושא יקר וגם ב DSLR יהיה אותו סיפוק בדיוק - למרות שאז יש מבחר גדול יותר של עדשות בשוק וניתן יהיה לרכוש ביד שנייה. מצד שני גן למצלמה זו יש מבחר עדשות יחסית מוצלח בשוק היות וגם עדשות של אולימפוס מתאימות למצלמה זו.

אם אתה רוצה מצלמה עם חיישן יותר גדול אפשר לבודק את פוג'י X-A1 או X-M1 ואז יש חיישן בגדול של מצלמת DSLR ורבים יגידו שהוא (X-TRANS) הטוב ביותר שיש כעת (ב X-A1).

יש גם מצלמות DSLR כמו ניקון D3300 עם עדשת קיט, קנון 650D עם עדשת קיט או דגם זול יותר 1200D עם עדשת 13-135 ואז קצת מעל 2000 ש"ח ומקבלים עדשה עם טווח זום גדול יותר - למרות שכולם מחפשים זאת אני לא בטוח שכולם צרכים את טווח הזום.

היום הפרש המחיר מול רכישה בחו"ל הינו המע"מ ובהרבה מקרים גם הפרש קטן יותר מכך - כך שאני לא ממליץ על הפסד אחריות בשביל הפרש קטן.

אני לא יודע מה התקציב שלך האם הוא יותר גבוהה מ 2000 ש"ח אז יכולות להיות אופציות נוספות

ydd

אוהב את התחום
מעורבות
14
נקודות
8
סיבכת לי את החיים:אצבע מורמת!!! גיליתי עולם שפשוט לא נגמר.

אבל עכשיו אני מצויד לפחות בהבנה בסיסית עם שאלות יותר ממוקדות.

מאוד חיבבתי את הרעיון של הG1 שהצעת לי. אבל יש לי איתה כמה נקודות שצריך לחשוב עליהן.

היתרונות-
1- התאהבתי בגודל ובעיצוב שלה, זו מצלמה שיכולה לשמש בכיף כמצלמה משפחתית (אשתי הצהירה שהיא לא מתכוונת להסתובב עם DSLR:mad:)

2-מהעובדה שהיא תאפשר שליטה ידנית מלאה בשעת הצורך כי אני מאווד אוהב לנסות דברים חדשים.

החסרונות-
1- אני מאוד רוצה להפיק תמונות עם עומק שדה רדוד, ועם עדשת הקיט לא נראה לי שיש סיכוי (אשמח לשמוע שאני טועה).

2- נושא הפלאש גם מפריע לי. כי נראה לי שברוב הפעמים בצילומי אנשים בחוץ צריך פלאש מילוי והבנתי מהסקירה שזה לא ממש יעיל עקב מהירות סינכרוך נמוכה.

3- עלות העדשות נראית לי יקרה יחסית. יש אופציות יותר זולות מאולימפוס ופנסוניק?
(אני מצאתי יד 2 20mm f 1.7 פנסוניק. מה דעתך עליה היא תפיק תמונות עם איכות ועומק שדה מספקת?)

היית ממליץ בכל זאת ללכת עליה. או לפזול לכיוון של d3200 למשל (שיש מבחר גדול יחסית גם ביד שניה)

וכמובן תודה על העזרה מכל הלב!

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
בקשר לתפעול ידני מלא רוב המצלמות עושות את זה היום - לדוגמה קנון S110 הקומפקטית עושה זאת אפילו בצורה נוחה (דרך אגב מצלמה שאני מאוד אוהב).

התפעול הידני מלא ב GM1 אפשרי, אבל לא יהיה נוח כמו במצלמות DSLR המתקדמות. ב D3200 או ב D3300 (החדשה יותר), גם לא יהיה הכי נוח.

בקשר לפלאש אני רוצה לחדד את הנקודה: צילום עם פלאש הוא נושא מורכב וצריך להכיר אותו כדי לצלם מוצלח כך, אבל בכמה נקודות:
1) מהירות סנכרון איטית היא 1/160 או 1/180 מהירות סנכרון מהירה הייא 1/200 או 1/250, זה לא ממש הפרש שיגרום לתמונות באור יום לצאת פתאום לא שרופות בגלל חשיפה איטית. באור יום לפעמים נדרשת זמן חשיפה הרבה יותר מהיר. לכן יש הגדרה של הפלאש לעבוד במצב מילוי - לא כל פלאש ולא כל מצלמה מאפשרת זאת.
2) בכלל השימוש בפלאש הפנימי של מצלמות הוא בדרך כלל לא מוצלח ולא מספק את הדרישות לקבלת תמונה טובה.
3) הוספת פלאש חיצוני למצלמה קטנה הופכת את המצלמה ללא כל כך קטנה - יש דגמי מצלמות כמו אולימפוס EPL5 שמגיע עם פלאש חיצוני קטן במקום הפלאש המובנה - שהוא קצת יותר טוב.

לקבלת עומק שדה רדוד, באמת צריך עדשה עם צמצם גדול, אבל גם גדול החיישן קובע. ל GM1 חיישן קצת יותר קטן מזה של מצלמות ה DSLR - אם אתה רוצה ללא מראה עם חיישן גדול ניתן לבדוק דגמים של פוגיי כמו X-A1 או X-M1 - מתאים לך?

בנושא העדשות אז כן במצלמות DSLR כמות העדשות גדולה יותר וניתן למצוא מבחר עדשות גדול יותר ביד שנייה, פנסוניק ואולימפוס במצב יחסית לא רע בנושא זה, אך עדיין פחות מה DSLR.

בקשר לעדשת פנסוניק 20 ממ F1.7 מהניסיון שלי זו עדשה חדה, עם בוקה מוצלח וכיף לצלם איתה וכן ניתן לקבל איתה עומק שדה רדוד. אומנם מערכת הפוקוס שלה קצת איטית, אבל עדיין טובה.
ראה את הביקורת על GX7 רוב בתמונות שם צולמו עם העדשה הזו ואיכות התמונה שם זהה עם GM1
http://www.dtown.co.il/articles/3017.html

דרך אגב GX7 ביד שנייה יכולה להיות גם פתרון אפשרי?

אם אתה חושב על עדשות עם צמצם גדול עבור מצלמות פנסוניק (או אלימפוס) האם פנסוניק LX100 עם חיישן זהה ל GM1, מערכת פוקוס זהה, איכות וידאו 4K מדהימה, אבל עם עדשה קבוע יכולה להתאים? (יש לה עדשה נהדרת עם צמצם גדול)ף אבל היא קצת מעל התקציב?

בקשר ל D3200 זו זה דגם שהוחלף על ידי D3300 ומדובר על דגם הכניסה של ניקון לתחום ה DSLR. זו מצלמה בעלת חיישן טוב וגוף יחסית קטן ל DSLR. יכולות השליטה במצלמה זו יחסית פשוטות מול דגמי DSLR מתקדמים יותר כמו סדרת D5XXX ובטח מול סדרת D7XXX - להסיר ספק איכות התמונה תיהיה מוצלחת ביותר - אולי כדי לבדוק ביד שנייה את הדגמים המתקדמים יותר, אם אתה מחפש DSLR ואפשר גם לחפש יד שנייה של קנון?

אני יודע שאני רק מוסיף לך רעש למשוואה ולא סוגר פינות :)

tomertsin

מושעה
מעורבות
2,203
נקודות
113
כרמי,
פששש...איזה תשובות ארוכות ומנומקות, כל הכבוד :כל-הכבוד:.

תומר

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור