MQA

tzachi

חבר משקיען
מעורבות
386
נקודות
83
אני ממש לא ברור לי הדיון הזה !
מה שקובע את איכות הסאונד וחשוב במכפלות מסוג הדחיסה זו איכות ההקלטה והאריכהשזה אומר טכנאי הסאונד . כל השאר זניח !!!!
לא הדגימה ולא הדחיסה ולא הפורמט.
יש לי הקלטות ב192 בהיירז בxrcd בקיצור בכל מני פורמטים דחיסות ודגימות שנשמעים פחות טוב מהפורמת הבסיסי של ה44.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
אני ממש לא ברור לי הדיון הזה !
מה שקובע את איכות הסאונד וחשוב במכפלות מסוג הדחיסה זו איכות ההקלטה והאריכהשזה אומר טכנאי הסאונד . כל השאר זניח !!!!
לא הדגימה ולא הדחיסה ולא הפורמט.
יש לי הקלטות ב192 בהיירז בxrcd בקיצור בכל מני פורמטים דחיסות ודגימות שנשמעים פחות טוב מהפורמת הבסיסי של ה44.
ברור שמה שהכי משפיע זו האיכות הבסיסית של ההקלטה, אבל בדרך הארוכה מההקלטה המקורית אל האוזן אפשר לקלקל דברים בצורה שאינה זניחה, ואפשר גם לשפר יחסית לדרכים קודמות.

בדיון הזה לא משווים כאן בין הקלטות שונות ובין טכנאי סאונד שונים, אלא איך הקלטה נתונה מגיעה לאוזן בדרכים שונות.

XRCD זה לא פורמאט ולא hi-res. זה Red-Book CD ב-16/44.1, גם אם כתוב XRCD24.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
טוב, אז עשיתי ניסוי קטן. ביצעתי השוואה בין 2 קבצים.

קובץ שהורד מהדיסק המקורי שיש לי למחשב עם EAC, לעומת קובץ שנמשך ב-stream מטידאל.

מה דעתכם?

צפה בקובץ המצורף 48525
מעניין מאוד. זה אומר שכשהמקור הוא CD, אז לפחות בחלק מהמקרים טידאל מספקים את הסחורה ב-100% איכות, ושהטענה שטידאל תמיד נחות היא מופרכת. אי אפשר יותר טוב מזה, רק פחות טוב.

כל זאת רק לגבי מקור שהוא CD. זה לא אומר כלום לגבי מקורות שהם hi-res בכלל, ולגבי MQA בפרט.

כל הכבוד -- קידמת את הדיון, @RoyZx6r :כל-הכבוד:

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
טוב, אז עשיתי ניסוי קטן. ביצעתי השוואה בין 2 קבצים.

קובץ שהורד מהדיסק המקורי שיש לי למחשב עם EAC, לעומת קובץ שנמשך ב-stream מטידאל.

מה דעתכם?

צפה בקובץ המצורף 48525
אם כך יש לך כאן את הכלי האולטיבי לבדוק את טענות החברים שהם שומעים הבדלים בין ראוטרים וספקי הכוח שלהם........נדרש פשוט להשוות בין 2 קבצים שירדו ב 2 הראוטרים השונים........@pruym מוכן לאתגר?........לא עכשיו, אחרי משבר הקורונה.

נערך לאחרונה ב:

RoyZx6r

חבר משקיען
מעורבות
411
נקודות
63
אם כך יש לך כאן את הכלי האולטיבי לבדוק את טענות החברים שהם שומעים הבדלים בין ראוטרים וספקי הכוח שלהם........נדרש פשוט להשוות בין 2 קבצים שירדו ב 2 הראוטרים השונים........@pruym מוכן לאתגר?
עזוב רוברט. שחרר.

מיותר.

מעניין מאוד. זה אומר שכשהמקור הוא CD, אז לפחות בחלק מהמקרים טידאל מספקים את הסחורה ב-100% איכות, ושהטענה שטידאל תמיד נחות היא מופרכת. אי אפשר יותר טוב מזה, רק פחות טוב.

כל זאת רק לגבי מקור שהוא CD. זה לא אומר כלום לגבי מקורות שהם hi-res בכלל, ולגבי MQA בפרט.

כל הכבוד -- קידמת את הדיון, @RoyZx6r :כל-הכבוד:
הסקרנות הרגה את החתול כנראה, ובדקתי את הקובץ גם מול ה-stream של דיזר.

אותן התוצאות בדיוק.

pruym

חבר משקיען
מעורבות
1,817
נקודות
113
אם כך יש לך כאן את הכלי האולטיבי לבדוק את טענות החברים שהם שומעים הבדלים בין ראוטרים וספקי הכוח שלהם........נדרש פשוט להשוות בין 2 קבצים שירדו ב 2 הראוטרים השונים........@pruym מוכן לאתגר?........לא עכשיו, אחרי משבר הקורונה.
אני אסביר לך שוב, אני לא מבין טכנולוגית בכלום, אני לא אומר את זה בציניות, אני גם לא מנסה להבין. אני אוהב לשמוע מוזיקה הכי טוב שאני יכול ויוצא לי להשוות גם פורמטים, גם כבלים, גם משכחים, גם רכיבי אודיו... באמת שאני לא מנסה להבין מה הסיבה שמשהו נשמע יותר טוב ומה גודל הקובץ ופקטות ופרוטוקולים...
מה ששמעתי והשוויתי אני מדווח פה לחברים וכל מה שאני מדווח שאני שומע באמת ובדקתי! בדקתי כמו שבא לי בלי אף אחד שיבחן אותי. אני עושה רק מה שגורם לי הנאה והאתגרים שלך, הוויב שלך, הדרכים שלך, לא יכולים לגרום לי להנות. מי שרוצה להאמין למה שאני שומע יאמין, מי שיבקר אותי וישמע בעצמו יהיה מי שאני מרגיש שבא לי לארח ולשמוע איתו מוזיקה. כנראה שאתה לא ברשימת ההמתנה שלי.

RoyZx6r

חבר משקיען
מעורבות
411
נקודות
63
אני אסביר לך שוב, אני לא מבין טכנולוגית בכלום, אני לא אומר את זה בציניות, אני גם לא מנסה להבין. אני אוהב לשמוע מוזיקה הכי טוב שאני יכול ויוצא לי להשוות גם פורמטים, גם כבלים, גם משכחים, גם רכיבי אודיו... באמת שאני לא מנסה להבין מה הסיבה שמשהו נשמע יותר טוב ומה גודל הקובץ ופקטות ופרוטוקולים...
מה ששמעתי והשוויתי אני מדווח פה לחברים וכל מה שאני מדווח שאני שומע באמת ובדקתי! בדקתי כמו שבא לי בלי אף אחד שיבחן אותי. אני עושה רק מה שגורם לי הנאה והאתגרים שלך, הוויב שלך, הדרכים שלך, לא יכולים לגרום לי להנות. מי שרוצה להאמין למה שאני שומע יאמין, מי שיבקר אותי וישמע בעצמו יהיה מי שאני מרגיש שבא לי לארח ולשמוע איתו מוזיקה. כנראה שאתה לא ברשימת ההמתנה שלי.
אני בטוח שאתה נהנה, ומאחל לך שרק תמשיך ליהנות מכל רגע.

יכול להיות שיש לך פילטר כשאתה מנגן דרך טידאל? זה ביט-פרפקט מושלם?

בדקתי שוב את העניין הבוקר עם שיר אחר, וראה את התוצאה - דיזר מול טידאל מול קובץ מקור שהורד ב-EAC.

upload_2020-4-14_11-55-40.png

תמונות מצורפות

• upload_2020-4-14_11-55-40.png
    upload_2020-4-14_11-55-40.png
    KB 18.9 · צפיות: 364

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113

בדקתי שוב את העניין הבוקר עם שיר אחר, וראה את התוצאה - דיזר מול טידאל מול קובץ מקור שהורד ב-EAC.
כל הבדיקות האלה תקפות רק למקרים שהמקור הוא CD.

זו עדיין אפשרות שכשהמקור הוא hi-res כלשהו, טידאל אינו bit perfect.
לפחות במקרים שטידאל מציע MQA, זה בטוח לא bit perfect.

רונן

חבר משקיען
מעורבות
114
נקודות
43
בעלים ומייסד חברה אמריקאית , אוהב לקשקש אבל סה״כ נחמד , לשמוע וללמוד...

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
בעלים ומייסד חברה אמריקאית , אוהב לקשקש אבל סה״כ נחמד , לשמוע וללמוד...

נחמד, אבל לא באמת מסביר משהו.

דרך אגב, הוא אפילו טועה בראשי התיבות -- אומר שזה Master Quality Assured או משהו כזה במקום Master Quality Authenticated

RoyZx6r

חבר משקיען
מעורבות
411
נקודות
63
כל הבדיקות האלה תקפות רק למקרים שהמקור הוא CD.

זו עדיין אפשרות שכשהמקור הוא hi-res כלשהו, טידאל אינו bit perfect.
לפחות במקרים שטידאל מציע MQA, זה בטוח לא bit perfect.
מדוע MQA לא ביט פרפקט?

רונן

חבר משקיען
מעורבות
114
נקודות
43
נחמד, אבל לא באמת מסביר משהו.

דרך אגב, הוא אפילו טועה בראשי התיבות -- אומר שזה Master Quality Assured או משהו כזה במקום Master Quality Authenticated

טוב לסגר ...;)

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
כאן מפתח השיטה, Bob Stuart, מספר כל מיני סיפורי סבתא על הטבע, ועל הקלטות דיגיטליות, ועל neuroscience, וכל זאת כאשר MQA אינו עניין של הקלטה, אלא קידוד (encoding) ופתיחה (decoding) של קבצי מוזיקה אחרי שכבר הוקלטו.

אבל התכל'ס במה שהוא אומר מתחיל ב-3:10: אפשר לקחת קובץ שהוקלט ב-176 או 352 קה"צ, 24 ביט, ו"לקפל" אותו לקובץ שהוא 24/44, שאפשר לנגן בכל מקום בלי צורך ב-decoder וזה עדיין יישמע טוב יותר מ-CD, אבל אם כן משתמשים ב-decoder, הפתיחה של הקובץ היא bit perfect.

אז קודם כל, נראה שייש משמעות לשימוש ב-MQA רק כשקבצי המקור הם מעל 24/44.
ושנית, אני לא בטוח אם להאמין שהפתיחה עם decoder היא באמת bit perfect.

רונן

חבר משקיען
מעורבות
114
נקודות
43
אני מרגיש בהבדל בין קבצי שמע רגילים לבין MQA
ביו אם זה מבוסס מדעית או לא , עצם העובדה שאני נהנה יותר זה מה שחשוב לי.

pruym

חבר משקיען
מעורבות
1,817
נקודות
113
אני בטוח שאתה נהנה, ומאחל לך שרק תמשיך ליהנות מכל רגע.

צפה בקובץ המצורף 48542
בוודאות אין פילטר, בדקתי את זה גם דרך רון שזה בדיוק אותו מסלול לסטרימר וממנו לדאק וגם בדקתי ישירות טידל מהסטרימר. בחלק מהמקרים ההבדל הוא בנקודות ובחלק מהמקרים הוא הבדל גדול, כל אלבום שאני רוכש אני בודק אם בא לי עליו בטידל ורק אז רוכש, עשיתי את זה אינספור פעמים. יש לי מעל 4000 אלבומים שאני מעריך שחצי מהם זה דיסקים שהמרתי וחצי אלבומים שרכשתי...

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
הנה עוד הסבר של Bob Stuart, על התהליך של Origami / folding / encapsulation

כאן חלק ראשון וחלק שני של הסברים מלומדים מאת אחד Hans Beekhuyzen. הוא אומר ש-Bob Stuart עבר על מה שהוא אומר בחלק השני, וש-Bob כתב לו במפורש שב-MQA לא יושמו Digital Rights Management=DRM ולא Conditional Access System=CAS.

בחלק הראשון הוא מסביר, בין השאר, למה יש צורך בדגימה בתדר גבוה בהרבה מה-44.1, למרות שאנחנו שומעים רק הרבה פחות מ-20 קה"צ.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
Hans Beekhuyzen מבין מה שהוא אומר, אבל צריך הרבה סבלנות לעקוב אחרי ההסברים שלו :)

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
192,000*24*2 (סטריאו) זה ‭9,216,000‬, וזה לא כולל control bits למיניהם, כלומר מעל 9 מגה-ביט.
אבל עדיין 10 מגה ביט לשנייה זה כלום בעידן של 100 מגה כמעט בכל מקום
MQA הוא lossy ואין טעם להתעסק איתו
אם משווים ל-CD, כלומר 16*44,100*2=‭1,411,200‬, אז 9,216,000‬ עבור 24/192 זה פי 6.53 מזה.

אז אולי מהצד של הלקוחות של אתר הסרימינג אין בעייה לקבל רוחב פס של מעל 9Mb עבור 24/192, אבל צריך לחשוב על זה מבחינת האתר שמספק את שירותי הסטרימינג -- הוא צריך רוחב פס גדול פי יותר מ-6.5 כדי לספק את השירות לכל הלקוחות שלו, ופקטור כזה הוא משמעותי מאוד.

כבר מסיבה זו חשוב הכיווץ שמספק MQA, והוא לא סתם מיותר.

לגבי האיכות -- אני חושב על זה, אבל בינתיים, ממה שהבנתי, כנראה ש-MQA מספק איכות טובה יותר מ-CD ברוחב פס גדול רק במעט יותר מאיכות CD, וזאת ללא decoder. עם ה-decoder האיכות אמורה להיות דומה או זהה למקור של ה-24/192.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור