DTOWN מעניק פטיפון איכותי מתנה לאחד הגולשים!

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
ביטלתי את ההפניה לקישור והדבקתי לאתר.

<לא נגענו>

Tbashan

אוהב את התחום
מעורבות
24
נקודות
18
נמר. תודה (-:

נערך לאחרונה ב:

arix

חבר משקיען
מעורבות
486
נקודות
83
לפני 15 שנה בערך, שעברתי דירה, את 500 התקליטים היכסנתי עמוק בבוידם בקופסאות פלסטיק אטומות שחס וחלילה לא יפגעו.
הילדים שלי היו אז קטנים מאוד ודימיינתי שיום אחד אני הראה את התקליטים לנכדים.. :)
האוסף שברשותי כולל תקליטים נדירים ואיני מתכונן למכור אף אחד ... :)
שהייתי ילד, אבי זכרונו לברכה היה נוהג להשמיע את פטר והזאב (לא היה טלויזיה) וזה בעצם זכרון הילדות הראשון שקשור לתקליטים :)
התקליט הראשון שקיבלתי היה ירושלים של זהב, ואחריו ועוד כמה ישראלים של התקופה.
בעצם את התקליטים הישראלים, אבי היה קונה לבית ולא בשבילי :)
Abbey Road של החיפושיותהיה התקליט הלועזי הראשון שקיבלתי.
ב
ערך באותה תקופה היו לי גם תקליטונים 45 סיבובים לדקה - שיר בכל צד (וגם היה לנו תקליטונים ישנים של אבי במהירות 78 סיבובים לדקה).
התקליטונים הראשונים שאני זוכר של מייק בראנט ,קליף ריצארד, משמאקאן (שהשנים חולפות) ועוד כמה...
בתקופת התיכון, בדמי הכיס הייתי קונה תקליטים של פינק פלויד , סגול קהה, אוריה היפ (uriah heep ).
אגב, יש לי את כל התקליטים של פינק פלויד (חוץ מהאחרונים של שנות השמונים שזה כבר היה על CD).
יש לי גם את כל האוסף של סגול קהה , ג'נסיס, רנאסאנס (שראיתי אותם בהופעה בבניני האומה), ועוד אוספים מכובדים...
גם שהתגייסתי לצה"ל ,לא בטוח שהיו עוד חיילים שאת כל המשכורת הצהלית משקיעים בתקליטים ..
המשכורת הצהלית הייתה שווה בערך ל 4 תקליטים :)
אז למה אני מספר לכם את זה ?
לזכות בפטיפון ? , לזכות זה תמיד נחמד, האמת, שיש לי פטפון מקצועי, ניחשתם נכון - בבוידם :)
אני זוכר שהייתי קונה מחטים איכותיים של SURE (לא בטוח שכתבתי את השם נכון) .
ולמה שמתי את זה בבוידם ? כי למערכת סאונד האיכותי שברשותי (Technics) לא היה כניסה לפטיפון
וגם לא היה ממש מקום לשים את הפטיפון במזנון :)

לסיום, לא אתווכח אם אף אחד, כאחד שבתחום של אודיו ווידאו , שום צליל אנאלוגי של תקליט
יכול להשתוות לצלל דיגיטלי נקי בקצב דגימה של 96 קילו , (לא מדבר על CD שזה רק 44.1 קילו).
בתקליטים, נכון, הצליל האנאלוגי נעים לאוזן , אבל ה"אס" וה - "תסססס" של גרגירי אבק קטנים שלא הצלחנו לנקות טוב בעזרת המטלית המיוחדת...
ולסיום, אני רוצה לאחל לכולם - רק שלא יהיה לנו שריטות !!!!!!!!

Sol

חבר משקיען
מעורבות
621
נקודות
113
מאחל בכל ליבי לזה שכל תפילותיו ותחנוניו תעננה ע״י רבי נמר לוי.
ויזכה לצלחת מסתובבת המשמיעה קולות .
אמן כן יהיה רצון :שתוי:
(לי יש כבר אחת)

daniel.beller

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
0
לא יודע אם מגיע לי או לא. אני יודע שמגיל 0 (וזה היה לפני 52 שנה), גדלתי בבית בו נתנו כבוד לתקליטים - גם 78 סל"ד, גם 45 סל"ד וגם 33 ואפילו היו לנו כמה ב-16. אבא היה טנכאי ההקלטות של אחת מתחנות הרדיו הגדולות של בואנוס איירס ואני שמרתי על החומרים. אין כמו פטיפון. אין כמו מנורות. פטיפון דורש מבעליו מוסיקליות. לדעת את האיזון העדין של המחט, את הסאונד המשתנה אם מעמידים את הפטיפון על פלטות שונות. את הכבוד לתקליט ואת היכולת לרפא תקליט חולה במחלות הזמן. יש משהו היפנוטי בתווית המסתובבת. יש באקט של שמיעת מוסיקה מעין טקסיות. בתקליט אתה לא "מעביר שירים". אתה מקשיב. אתה מוציא את התקליט מהעטיפה בחרדת קודש. יש לי תקליטים בני 110 שנה. יש לי פורמטים שיאמרו משהו למתי מעט. אסטייטס, הקלטות מבחן, תוויות לבנות כתובות בכתב יד. תוויות מלפני מלחמת העולם הראשונה, שצויירו ביד אמן, עם המוזה טרפסיקור מנגנת בנבל. נכון, יש מדיה דיגיטלית ויש ציוד משוכלל, אבל זה כמו לשמוע את יאשה חיפץ על הסטראד שלו ואחרי זה - אורגנית בשני שקל. אני אוהב פטיפטונים. אהבת אמת. הם לא חפצים בעיניי, אלא מכונות מדברות עם אישיות משלהן. ולא משנה מי יזכה: ה-RP1 הוא אחלה פטיפון.

efi1965

כתב האתר בצפון
צוות האתר
מעורבות
395
נקודות
83
מאחל בכל ליבי לזה שכל תפילותיו ותחנוניו תעננה ע״י רבי נמר לוי.
ויזכה לצלחת מסתובבת המשמיעה קולות .
אמן כן יהיה רצון :שתוי:
(לי יש כבר אחת)

יש לך תפילה שנענתה ע"י רבי נמר ? ............... :)

Sol

חבר משקיען
מעורבות
621
נקודות
113
יש לך תפילה שנענתה ע"י רבי נמר ? ............... :)
טרם :בהלם:

FOXY

אוהב את התחום
מעורבות
7
נקודות
18
את הרצון לפטיפון אני חב לאבי, למרות שעד כה אני מאזין למוזיקה דיגיטאלית, באנלוג היה תמיד קסם שחסר מהדיגטאל. את האהבה למוזיקה ירשתי מאבי כאשר שנים ארוכות התנגנו להם מיטב התקליטים במערכת הבייתית הישנה. אך היא כבר אבדה ואוסף התקליטים נמסר בתחילת שנות התשעים עם הבומבוקסים וטכנולוגיית התקליטורים שהבטיחה רבות. היא שגרמה לרבים להיפטר מהאוספים המוזיקה הנהדרים לטובת עידן הדיגטאל. חלף הזמן ועידן התקליטורים כבר מתקרב לקיצו יחד עם חניות התקליטורים הגדולות שנסגרות. פורח לו עידן הפטיפונים ואל אבי חוזרים הזיכרונות מן המערכת הישנה שניגנה ביטלס, אלוויס ורבים נוספים מהקלאסיקות שנחשבות כעת כעידן הזהב. זיכרונות של מוזיקה מן העבר שמוזכרים מדיי פעם במילים של "חבל שמסרתי את האוסף" או "איזה מוזיקה נהדרת הייתה לי", גורמים לרצון להחזיר עטרה ליושנה בזכות הפטיפון הנהדר של REGA. :)

dandik

חבר אתר
מעורבות
1
נקודות
8
עוד כשהייתי ילד אהבתי תקליטים

הכל התחיל בזה שכשהייתי ילד היה לי דוד שהיה ימאי יום אחד הוא הגיע עם מערכת סטריאו משולבת של ס״סאניו״ משהו שנראה כמו פלטה של תקליטנים אני מדבר על מוצר מלפני 20 שנה המערכת היתה בנויה מרדיו טייפ אקולייזר מובנה ופטיפון אחיות שלי שהיו בגיל הנעורים שמעו את להקת אבא רוד סטיוארט שגעון המוסיקה ועוד כמה אחרים כך יצא שהתאהבתי בפורמט הפלסטיק הזה שנקרא תקליט אני זוכר איך חסכתי שקל לשקל וכשהיה לי מספיק מצאתי את עצמי רוכש את התקליט הראשון שלי ״אדם- סוד״ עד היום יש לי את התקליט ובכל פעם שאני חוזר לשמוע תקליטים שרכשתי בגיל הטיפש עשרה אני חוזר אחורה בזמן אחרי התקליט הזה הגיע התאבון הגדול אני לא אשכח את התקליטים של להקת U2 שהתחלתי לאהוב מאוד. דרך הפטפון בניתי לי עולם ומלואו אני זוכר איך הייתי מחכה בקוצר רוח שיום הלימודים יסתיים שאוכל להגיע הביתה לבית ריק מבלי שמישהו יגיד לי להנמיך הייתי מפציץ השכנים סבלו וגם התלוננו זה לא היה ממש עוזר להם פה ושם הייתי מרשה לעצמי להגביר את הווליום הייתי שבוי של המוסיקה מאז ועד היום החיידק הזה לא עזב אותי אומנם גם הדיסקים נכנסו לעולמי אבל אין מה להשוות לתקליט יש נוכחות יש כבוד זה מתחיל מהעטיפה והפורמט שנותן מקום לעיצוב והרייח החדש שאתה פותח תקליט חדש וכל מה שאתה רוצה שבעוד כמה חודשים הוא ישמר כמו חדש ובלי סריטות אתה נוהג בו כמו ברך נולד בזהירות ובעדינות. היום אני נוהג לפקוד את ״החור בשחור״ אחת לשבוע לחטט בערימות ולהוציא כמה פנינים, גם אמזון נוהגים ליהנות מההזמנות שנעשות דרכי השנה חשבתי לשדרג את הפטיפון אחרי קניה של רמקולים חדשים ומגבר אני אשמח לצרף את הפטיפון
המתוק הזה לשורותי. מבצע מבורך ותודה על היוזמה

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
המון חברים חדשים כותבים, למה שלא תכתבו כל ימות השנה ,רק מתנה מביאה אותכם לכאן?
חוץ מזה רציתי להודות לתורמי הפטפון ,כל הכבוד לכם! אתם תראו ברכה בעמלכם ,כי מי שנותן ,אלוהים שולח לו פי כמה!

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
חוץ מזה רציתי להודות לתורמי הפטפון ,כל הכבוד לכם! אתם תראו ברכה בעמלכם ,כי מי שנותן ,אלוהים שולח לו פי כמה!

:)

אהבתי...:כל-הכבוד:

TakeOne

חבר משקיען
מעורבות
865
נקודות
113
אולי הודות למבצעים ויוזמות כאלה יותר חדשים ייכנסו לכאן, ובהמשך גם ישארו.

maor3330

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
6
שלום לצוות האתר
מה שלומכם?
הסיבה שאני משתתף בתחרות היא:
הסיפור שלי התחיל בזה שתמיד חיפשתי את הצליל השחוק והישן כבר מילדות.
אני בן 16 וכמו בני גילי לא נחשפתי ממש לאודיו של העבר,
היום כולם שומעים במכשירים דיגיטליים, YOUTUBE, דיסקים,
אני מאמין שהרוב לא יודעים מה זה פטיפון וקלטות
הם אפילו קוראים לקלטות הדבר המלבני ההוא.

בשנים האחרונות התחלתי להתחבר למוזיקה המזרחית של פעם.
לפני חצי שנה חיפשתי אלבום והגעתי איכשהו להורדה
של האלבום שמוקלט מתקליט, בהתחלה לא הבנתי כל כך במה מדובר
ושהקשבתי לצלילים הגעתי למה שתמיד חיפשתי הפצפוצים בשירים והטעם הישן.
התקליטים ישר משכו אותי והתחלתי לחקור את העניין.........

לאחר כמה זמן החלטתי שאני קונה את הפטיפון ion profile lp
מסרתי את כל כספי בזמן ההוא וקיבלתי גם עזרה מההורים לרכוש את הפטיפון,
הוא היה נראה לי מוצר טוב וכיום אני מבין שנכנסתי לברוך אחד גדול.
כבר חצי שנה שאני מנסה להנות מהתקליטים ואין לי את האפשרות,
השירים נתקעים לי בכל בעיה קטנה והפטיפון לא מנגן טוב.
ניסיתי הכל(החלפת מחט, כיוון המשקולת...).
השקעתי את מיטב כספי על תקליטים בתקווה שאולי יום אחד אני יוכל להנות מהם בצורה מיטבית.
כרגע אני תלמיד בית ספר ואין לי בכלל תקציב לקנות פטיפון ממוצע כדי להנות מהתקליטים ומהחוויה של פטיפון אמיתי.

הייתי שמח להיות הזוכה של הפטיפון כי אין לי את היכולת להשיג פטיפון ממוצע
עקב המחירים הגבוהים לעומת אחרים שיש להם את היכולת עקב היותם אנשים עובדים.

מאחל הצלחה לשאר המשתתפים
תודה שהקשבתם לסיפור שלי

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
תגיד אולי לאבא ,ואולי הוא יעזור יחד עם חברי הפורום ,אני בטוח למישהו כאן יש פטפון סביר שלא ניתקע לתת לך במתנה ,קצת שיפצורים מאבא ,ואתה מסודר ,אם היה לי הייתי נותן לך ,אבל בוא תראה עכשיו איזה פורום חמוד יש לנו ,אני מהמר שתוך 24 שעות יש לך פטפון מתנה ממישהו מהפורום ,גם אם לא תזכה.
יאללה חברה אל תעשו לנו בושות ,לחפש במחסן משהו מיותר שעובד.

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113
:כל-הכבוד:

didirokach

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
0
כפי שתראו בלינק לפוסט שפירסמתי בפייסבוק ממש לפני כחודש וחצי, אין לי היום פטיפון אבל יש לי אוסף תקליטים (רוק בעיקר אבל לא בלבד), שרק חלקו מוצג בפוסט (מטעמי חוסר מקום בבית) http://www.facebook.com/photo.php?f...860549.100661.100000563944790&type=1&theater\
והסיפור הוא כדלקמן. עד לפני כשמונה שנים היה לי פטיפון של חברת ONKYO שהיה די ישן. אני קניתי אותו בשנת 1988 כיד שניה. הבעיה שלו היתה רצועת הגומי שלו, שהיתה בלויה והרצועות החדשות שקניתי עבורו לא התאימו במאה אחוז (או הדוקות מדי או רפויות מדי) וגרמו לתקליט לא להסתובב בסל"ד הנכון. על מנת שאוכל לשמוע תקליט כמו שצריך, הדבקתי רצועות דקות ומדויקות של איזולירבנד על המוט שקובע את הסל"ד, עד לקבלת הדיוק הרצוי (ממש ספרתי סיבובים לדקה עד שהגעתי למאה סיבובים בדיוק לשלוש דקות). הייתי עושה זאת לפחות פעם בשנה מכיוון שהאיזולירבנד היה מדי פעם יורד כלפי מטה. הכל היה טוב ויפה עד שנולדה הבת הראשונה שלי, שמעבר לזה שהיא "השטלתה" לי על חדר העבודה/מוזיקה שהיה לי בדירה השכורה בחולון, היא הצליחה, בגיל שנתיים, גם להפיל את הפטיפון, שהיה בסלון אבל כבר לא ממש בשימוש, ולהרוס אותו. נאלצתי לזרוק אותו, לא לפני שהוצאתי ושמרתי עד היום את ראש המחט שלו (ממניעים סנטימנטליים).
כך יצא שנכון להיום, יש לי מערכת טובה, מגבר (marantz) ורמקולים (magnum) טובים, הרבה מוזיקה על המחשב והרבה תקליטים שכל תפקידם הוא להעלות אבק כדי שיהיו עוד מטלות בזמן נקיונות הבית.

ברקצ

חבר משקיען
מעורבות
269
נקודות
83
סתם ככה רציתי להזכיר לצוציקים שפה את החיים האלה שהיו לנו פעם, כאשר לא היתה קיימת בכלל השאלה "דיגיטלי או אנאלוגי". גם לא קראו לזה "וויניל" - סתם תקליטים ... אה כן - גם לא היה לנו אינטרנט. אי אפשר היה להוריד את הדבר האחרון תוך שנייה וחצי. היית מחכה. שומע מחברים. עובר כל יום בחנות האהובה עליך - בדרך כלל פאז בכיכר מסריק, אבל גם בית התקליט בפינסקר, אלגרו, עוד כמה שלא זוכר. ככה זה - הגיל, כבר לא זוכרים הכל. ואז הדרך הביתה, הידיים הרועדות מחזיקות את העטיפה . קרטון עבה ויוקרתי לתוצרת חוץ. קרטון דק ומעאפן להדפסות מקומיות. מגיעים. מוציאים את העטיפה הפנימית (נייר ? ניילון ? שוב - תלוי באיכות. עושים פו פו (איך עושים פו על קובץ ממוחשב ?). ואז מניחים בדחילו ורחימו, הידיים עדיין רועדות אז צריך להיזהר, את המחט על הדבר השחור והמסתובב הזה ... ומאזינים באזניים פקוחות ובפה פעור. ואז מאזינים שוב. ושוב. עד שהמחט מתחילה להישחק ....
...
אז למה אני צריך לקבל את הפטיפון ? כי במרתף של גרושתי, בכפר קטן בדרום צרפת, מונחים כמה ארגזים. לא - אלה לא מטילי זהב שהנאצים השאירו מאחור בזמן המנוסה שלהם. זה אוסף התקליטים שלי, שנאסף באהבה במשך שנים, שנשאר לו מיותם ובודד, מחכה במרתף שמישהו יבוא ויגאל אותו. אז אם יהיה לי פטיפון - אולי אעשה סוף סוף את המעשה המתבקש, ואביא את כל המטען הזה אלי הביתה, לכור מחצבתו.
...
ולמה לא לתת לי את הפטיפון ? כי אחרי הכל וככלות הכל, אני עלול לקחת אותו ולהחליף אותו באיזה REGA DAC במקומו ...

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
אני מוכן לגאול אותך מאוסף התקליטים הישן שלך. מבטיח לך שאצלי הוא יקבל המון אהבה. (-:

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור