שציוד לא "אולטרא" שמנגן כמוהו

אהרון66554

אוהב את התחום
מעורבות
68
נקודות
28
היי

לאחרונה אני רואה הרבה מגברים ממירים במחירים... איך לומר? לא לכל אחד. (מחירים של 100-200K למכשיר ומעלה)
השאלה שאני שואל את עצמי, (לכאלה עם נסיון עם ציודים כאלה) כמה זה באמת נשמע יותר טוב מציוד מציוד טוב שנשמע מעולה ברבע מחיר...
לדוגמא, האם פעם מישהו שהחזיק הגברה ב100K ומעלה, ושמע על אותה המערכת מגבר ב25K ואמר לעצמו (בדגש לעצמו, כי קשה לפעמים להודות בזה) "וואלה.. זה נשמע לא פחות טוב"

אשמח אם חברים יוכלו לשתף בכאלה מכשירים (לא רק מגברים) שמבחינת מחיר נמצאים "בהישג יד" שנשמעו להם לא פחות טוב ואולי "הפסידו בנקודות" למכשירים מאוד מאוד יקרים.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
אין מגבר ראוי במחיר של 100k שלא יהיה טוב אבסולוטית ממגבר מרבע מחיר.

Cloudy

חבר משקיען
מעורבות
305
נקודות
63
אני לא חושב שיש תחום כלשהו באשר הוא שחסין לעיקרון ה diminishing returns. הבדל יש, תמיד, אך ההפרש הולך ופוחת.
כן, לכל כלל יש יוצא מן הכלל ועדיין לא פגשתי ביוצא מן הכלל שלו.

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
יש כאן חבר שבחן מגברים ב 80,000 $ לעומת מגבר כמדומני ברבע המחיר מאותו היצרן, על אף שכבר רכש את המגברים היקרים בחר בסופו של דבר להחליפם בזוג הזול יותר שכן נשמעו טוב יותר על המערכת שלו.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
יש כאן חבר שבחן מגברים ב 80,000 $ לעומת מגבר כמדומני ברבע המחיר מאותו היצרן, על אף שכבר רכש את המגברים היקרים בחר בסופו של דבר להחליפם בזוג הזול יותר שכן נשמעו טוב יותר על המערכת שלו.

שים לב גיא. הוא מדבר על מגבר יקר באופן משמעותי לעומת מגבר זול. הוא לא מדבר מגבר היי אנד יקר אחד מול מגבר היי אנד יקר בטירוף אחר.

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
שים לב גיא. הוא מדבר על מגבר יקר באופן משמעותי לעומת מגבר זול. הוא לא מדבר מגבר היי אנד יקר אחד מול מגבר היי אנד יקר בטירוף אחר.

נכון ועדיין זו דוגמה לכך שלא תמיד היקר או הכבד הוא הטוב ביותר, גם במקרה המדובר ההפרש בעלות (ובמשקל) בין המגברים ניכר ולכן ראיתי לנכון לכתוב את הדברים.

eldo

חבר משקיען
מעורבות
126
נקודות
43
אין מגבר ראוי במחיר של 100k שלא יהיה טוב אבסולוטית ממגבר מרבע מחיר.
משתמע מתשובתך שיש מגברים לא ראויים ב-100K. השאלה איפה אפשר לקרוא עליהם...

אהרון66554

אוהב את התחום
מעורבות
68
נקודות
28
לא בא להגיד משהו רע על מגברים מאוד יקרים או על אובר פרייס או משהו בסגנון, זה לא הכיוון.
השאלה שלי אם יש חברים שהתנסו במוצר (לא רק מגבר) לא מאוד מאוד יקר, אבל ניגן כמו מוצרים מהליגה הזו?

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,432
נקודות
113
הראשונים שעולים לי לראש
Accuphase
MBL
לא יקרים (יחסית!!) ומנגנים נפלא.

Cloudy

חבר משקיען
מעורבות
305
נקודות
63
לא בא להגיד משהו רע על מגברים מאוד יקרים או על אובר פרייס או משהו בסגנון, זה לא הכיוון.
השאלה שלי אם יש חברים שהתנסו במוצר (לא רק מגבר) לא מאוד מאוד יקר, אבל ניגן כמו מוצרים מהליגה הזו?
כמה זה לא מאד יקר? טווח המחירים של ציוד סטריאו עומד בין מאות בודדות למאות אלפים.

ni-ro

חבר משקיען
מעורבות
691
נקודות
113
מגבר הסטראו של Passlabs AX-25
מי שהרמקולים שלו נצילים (יחסית), למרות שמדובר במגבר שעל פניו נותן יותר זרם מהכתוב.
מחיר מחירון (לפחות היה בעבר) פחות מ- 6,000$
גילוי נאות - יש לי את המגבר המדובר
ניר

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
נכון ועדיין זו דוגמה לכך שלא תמיד היקר או הכבד הוא הטוב ביותר, גם במקרה המדובר ההפרש בעלות (ובמשקל) בין המגברים ניכר ולכן ראיתי לנכון לכתוב את הדברים.

במקרה המדובר שמעתי אותם גם אצלי. יש כמה דברים שהם עושים שהקטנים פשוט לא עושים. לעומת זאת, יש דברים אחרים שהופכים את הקטנים לעדיפים. בסך הכל זה לא אחד יותר טוב מהשני, זה פשוט הפער בניהם בסאונד לעומת המחיר.

ארמה אודיו

עוסק בתחום
מעורבות
963
נקודות
113
מגבר זה עניין של התאמה לרמקול ולא עניין של מחיר או משקל.
ובנוסף יש שיגידו שיש גם מושג כזה שנקרא התאמה ברמת הפרופורציה , כלומר מי שקונה מגבר ב 100k מן הסתם ראוי שיש לו רמקול ומקור במספר דומה והלאה.
ולעניין המחיר , זה שיש מגבר ב 100k וללא ספק מדובר במכשיר פרמיום מאד איכותי אין זה אומר שהוא נשמע פי 5 יותר טוב ממגבר של 20k (לצורך העניין לדוגמא) והמשוואה הזו לדעתי תופסת גם לכל חלקי המערכת.
כלומר מי שקונה מגבר או רמקול ברמת האולטרא הי אנד גם קונה מיתוג ומעמד שמהווה חלק מהמחיר.
ובעצם מי שיכול להרשות לעצמו והוא אוהב את התחביב אז למה לא ?

נערך לאחרונה ב:

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
מגבר זה עניין של התאמה לרמקול ולא עניין של מחיר או משקל.

ומכאן שאלה. האם היית מחבר את ה-t-amp ההוא שפעם כולם עשו עליו רעש לרמקול שמתאים לו בנצילות או שהיה עדיף לחבר אותו לאיזה מגבר מנורות סינגל אנדד זופר איכותי?

למחיר יש משמעות אדירה. למדתי את זה ממאות ביקורות שביצעתי. אבל מצד שני, טוב יותר הוא לא בהכרח יקר יותר. אבל יש מחיר מסויים שאין בו מכשירים שהם לא מדהימים לפחות.

ארמה אודיו

עוסק בתחום
מעורבות
963
נקודות
113
ומכאן שאלה. האם היית מחבר את ה-t-amp ההוא שפעם כולם עשו עליו רעש לרמקול שמתאים לו בנצילות או שהיה עדיף לחבר אותו לאיזה מגבר מנורות סינגל אנדד זופר איכותי?

למחיר יש משמעות אדירה. למדתי את זה ממאות ביקורות שביצעתי. אבל מצד שני, טוב יותר הוא לא בהכרח יקר יותר. אבל יש מחיר מסויים שאין בו מכשירים שהם לא מדהימים לפחות.

בהחלט שלמחיר יש משמעות אדירה , אבל כל מי שמנוסה בענף הזה למד כמה דברים על המלך הוא עירום כאשר כמו שאמרת יש מצבים שטוב יותר הוא לא בהכרח יקר יותר , לכן צריך לבדוק מה מתאים יותר.
ובכלל , מי שרוכש ציוד אולטרא הי אנד ומכוון לשם מראש בד״כ לא מעניין אותו אם יש מכשיר ב 30-40% שנשמע לא פחות טוב אם לא יותר טוב .
זה כמו במכוניות , יש כאלה עם ביצועי על ב 250k ויש כאלה במחיר כפול שלא נותנים יותר ברמת הביצועים זולת היותם ממותגים ונוצצים יותר.

בגדול אני טוען שמי שיכול להרשות לעצמו וזה הגוק שלו , שיקנה ויהנה

גיא

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,124
נקודות
113
הראשונים שעולים לי לראש
Accuphase
MBL
לא יקרים (יחסית!!) ומנגנים נפלא.

YBA
Hegel

yeuda27

חבר משקיען
מעורבות
353
נקודות
63
אני הולך עם ארמה בעניין הזה והדוגמא אצלי היא קלאסית.
החזקתי בעבר מגבר שעלותו כמעט 100 אלף שח. החלפתי למגבר בכמעט רבע מחיר וספציפית לסטאפ שלי הוא פירק את היקר כמעט בכל הפרמטרים.

TakeOne

חבר משקיען
מעורבות
865
נקודות
113
אין דבר כזה "אולטרא היי אנד".
"אולטרא" זו המצאה שיווקית חסרת הגדרה ותוכן אמיתי, למעט המחיר.
עפ' ההגיון העקום הזה, היי אנד = מאוד יקר.
אולטרא היי אנד = יקר ברמה מופרכת, מוגזמת.

והנה עכשיו יש לנו "צידוק" למחיר. זה לא סתם יקר בצורה מופרעת וחסרת הגיון, זה שווה את זה כי זה "אולטרא היי אנד".

ויש מי שמאמצים את הבולשיט השיווקי הזה.

אני מעדיף לקבוע שיש היי אנד יקר יותר ופחות. לעיתים הזול מפתיע ובדרך כלל, הוא לא. ברוב המקרים באודיו, היקר נשמע טוב יותר.

מהנסיון הדל שלי, היקר נשמע טוב יותר במיוחד בהגברה ובמקורות, פחות מובהק ברמקולים.

בהגברה ובמקורות, היקר בד"כ ( אבל לא תמיד...) מספק תמורה טובה יותר. כמה טובה? כמו תמיד בתמורה השולית הפוחתת, אתה משלם הרבה יותר בשביל לקבל "קצת" יותר טוב. כמה זה "קצת"? מאוד אינדווידואלי. יש מי שהקצת הזה לא יתן לו להרגע, עד שישדרג. ויש מי שהקצת הזה לא שווה לו מחשבה נוסםת וישאר עם מה שיש לו.

לגמרי במקרה אני חווה השוואה רלבנטית בימים אלה ממש.
לפני שבוע מסרתי את הקדם מגבר שלי ליבואן לבדיקה. משהו לא עובד כמו שצריך. קדם של 50 אלף. חיברתי במקומו את הממיר שלי, שיכול לתפקד כקדם, ועולה חצי מחיר בערך.

ההבדל משמעותי.
הקדם היקר מפורט יותר, צלול יותר, "חי", "נכון" ומלהיב הרבה יותר.

האם הקדם "הזול" לא טוב? לחלוטין לא נכון. הוא מצוין!
האודיופיל הוותיק שעזר לי לחבר אותו מאוד אהב את הצליל של המערכת. יש פירוט והפרדה, דינמיקה, הכל "בסדר". אבל אין לי ספק שחד משמעית הוא פחות טוב מהקדם היקר שהלך לבדיקה.

מן הסתם רבים יכולים לחיות בכייף עם הממיר הזה שמתפקד כקדם. היי אנד לכל דבר. אבל מי שיכפיל את התקציב ויקנה את הקדם הקבוע שלי, יקבל יותר.
אני די בטוח שמי שיכפיל שוב את התקציב ויקנה קדם ב 100 אלף, על אותה מערכת, יקבל חבילה טובה יותר.

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,432
נקודות
113
@TakeOne
בשבת לאחר ראש השנה.
היה לי סשן "דומה" אבל מכיוון אחר לגמרי !
בו השוואתי אצלי 4 מגברי קצה.
ראש בראש.

עם כל אחד מהם
אני סבור ובטוח שמרבית האודיופילים (הכבדים)
היו בוחרים כ "תחנה אחרונה" בהחלט.

מרתק לגלות כמה הבדלים יש בין 4 חברות על וכיצד כל חברה לוקחת את הכיוון שלה למקום מעט שונה...פרטי - אישי.
ההבדלים הם בעיקר במשקל של כלי הנגינה וה"אטמוספרה" שלהם במרחב.
האוויר בינהם, גודל הבמה בכל מישוריה, היכולת של הרמקולים להתבטות, לרגש, להמחיש ולייצר תחושה "חיה" של ניגון פיזי ומוחשי מולך.

כל בחירה באחד מהמותגים הנל/דגמים, היא בחירה טובה, חזקה,
הניואנסים שמשחקים תפקיד, כבר סוג של דקויות האמת, אך אותן הדקויות (אפרופו) מה שמשחק תפקיד הן בגישה ובהרגשה והיכולת להתבטות,
כאמור במשקל והתחושה של כלי הנגינה לצורך העניין, חצוצרה שתרגש ותרגיש כ-חצוצרה עם כל הדינמיות המשתנה שלה, כאשר הנגן נושף בה, בחוזק שלו, ברטיבות השפתיים שלו, בתזוזה של החצוצרה והגובה שלה, כנל פסנתר, כינור, ווקאל עם ארבעתם נשמע טבעי, רך, מעודן, דינאמי ומשתנה עם ההקלטה, אך כאמור כל חברה לקחה זאת יותר לכיוון המאוד מיוחד שלה, קשה היה להחליט,
אך הדקויות הנל, הן מה שלוקחות את כיון המערכת למקום שונה, חי, מרגש, ריאליסטי עוד יותר, לעצום עיניים ו"להריח" את ריח הסיגריות, ולהרגיש את הזמרת לוחשת, את האווירה סביב כלי הנגינה והבמה...חוויה אמיתית.

נערך לאחרונה ב:

Orac Hi-End

עוסק בתחום
מעורבות
87
נקודות
28
אני עם אמיר.
לא תמיד המוצר עם הפנינים זהב ושם עולמי מפוצץ לא להכרח הוא הכי טוב.
יש עדיין מוצרים גם עם שם עולמי טוב בעלות יחסית נמוכה יותר שיכולים להתחרות במגרש של הגדולים עם הפנינים וזהב .

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור