מגבר שילוב קדם מגבר ופאואר - תדי פרדו

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
שאלה לטדי !

מתי יהיו ספקים שלך למחשב?לדוגמה 12v 15 A

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
אבל כבר נמאס מהשאלות כגון-
תקציב?
גודל החדר?
אקוסטיקה?
קדם?
צבע גרביים?
האם יש חתול?
כאילו הפרמטרים הללו יביאו לתשובה מושכלת להפליא,
הבן אדם שואל על המגברים של טדי
למה לא לענות לו שהמגברים הם אולי הקניה הטובה ביותר בעולם בסכום המדובר ,ומה המיגבלות .

זה לא עניין של נמאס או לא. זו פשוט הדרך היחידה להמליץ או לכוון.

ועם כל הכבוד לתדי. שמייצר יופי של מוצרים שבהחלט מתחרים עם הטובים שבטובים, זו ממש לא הקניה הטובה ביותר בעולם בסכום המדובר. לא בגלל שהם לא מספיק טובים חלילה. בגלל שלפעמים, הרמקול העומד מולם, עלול להכשיל אותם.

כשאדם מציין למה הוא הולך לשדך מוצר קל יותר להמליץ. אין מה לעשות אלדר, אין דבר אחרת.

teddy_pardo

עוסק בתחום
מעורבות
33
נקודות
18

לצערי הספקים שלנו מגבלים לזרמים נמוכים יותר (עד 4A), בהנחה שאתה לא רוצה לחבר לספק שלך מקרר, לזרמים בסדר גודל של 15A צריך ספק בעל נצילות גבוהה מאוד ואת זה ניתן להשיג רק ע"י ספקי Switch Mode שהם למרבה הצער גם רועשים...

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
תדי, שוב תודה על המידע המשכיל כמו תמיד
אלדר, העלה נקודה מעניינת לדעתי רבים מחפשים פתרון מוצלח לספק מוצלח למחשב

gtr

חבר משקיען
מעורבות
466
נקודות
83
ספק למק מיני...נדמה לי שראיתי כזה בתמונה.
המחשב יושב מעל לספק.

FOXY

אוהב את התחום
מעורבות
7
נקודות
18
אולי זה יכול להיות פתרון מתאים:
http://www.amb.org/audio/sigma11/

"Two paralleled high-current, highly reliable MOSFETs (rated at 18A each) serve as the "pass" transistor.

The use of paralleled MOSFETs divides the heat dissipation, simplifying thermal management. Onboard heatsinks can be used which would allow the σ11 to supply up to 1A continuous (with much higher peak currents). More sustained currents are possible by using larger, offboard heatsinks."

miki185

חבר משקיען
מעורבות
43
נקודות
28
אני מעוניין לשתף אתכם במספר הגיגים עפ"י נסיוני האישי עם ניים ושמיעתי של חלק מהציוד של תדי בתערוכה שהייתה לפני שנתיים ואצל מאסטרו אודיו (חנות+בית). לגבי ניים, יש הבדל בצליל בין המכשירים מהדור הראשון זאת אומרת מקום החברה ועד לאחר מותו של ג'וליאן, הצליל היה איכותי ביותר ומרוחק וההצלחה של ניים לא באה בגלל שג'וליאן היה איש שיווק מעולה כי אם מכשירים מעולים. בשנים האחרונות הציוד המודרני של ניים נותן הרבה יותר פירוט, הרבה יותר תחושה של קרבה למוזיקה, רווח בין הכלים. קל יותר להרוס את הצליל של ניים המודרני ע"י העמדה לא נכונה ושינויים מינוריים בכבלים לדוגמא נגיעה של אינטרקונקט בכבל חשמל הורס את הצליל. צריך לחיות שבועיים עם סט של ניים 252-300 או 552-500 בכדי להבין שאין הרבה ציוד שמשתווה לזה באיכותו. יש עניין רב בין חובבי ניים שאני מכיר שיושבים יום יום ומאזינים שעות למוזיקה ללא עייפות שמיעה.
לגבי המכשירים של תדי הם נשמעים נחמד אך לא הייתי מחליף עם הציוד שאני שומע ושמעתי בעבר של ניים, ויצא לי לשמוע את ה250, מונובלוקים (135), הציוד שלי להיום או הסדרה 500. אני מבין את אלה שמעדיפים את המכשירים של תדי שלדעתי הפרמטר החשוב ביותר זה שהם הרבה יותר זולים, הוא חותך בגבוהים כך שהם לא עושים אובר-טונים, בניים במידה ולא הכל מושלם יש אובר-טונים.

hornless

חבר משקיען
מעורבות
365
נקודות
83
וזה הלוקש שניים מצליחים למכור לקהילת המשדרגים האינסופית שלה - "אם זה לא מושלם - יש אוברטונים". אלופים בשיווק אמרנו? פעם ניתן היה להנות ממערכת בסיסית של ניים. איך חלפה לה תהילת עולם...

קונים אוברטונים ואז לאט לאט הורגים אותם :). זה כמעט כמו לקנות מערכת מיני או נגן MP3 ואז לאט לאט להשתדרג.

מאסטרו אודיו

עוסק בתחום
מעורבות
338
נקודות
83
אני מעוניין לשתף אתכם במספר הגיגים עפ"י נסיוני האישי עם ניים ושמיעתי של חלק מהציוד של תדי בתערוכה שהייתה לפני שנתיים ואצל מאסטרו אודיו (חנות+בית). לגבי ניים, יש הבדל בצליל בין המכשירים מהדור הראשון זאת אומרת מקום החברה ועד לאחר מותו של ג'וליאן, הצליל היה איכותי ביותר ומרוחק וההצלחה של ניים לא באה בגלל שג'וליאן היה איש שיווק מעולה כי אם מכשירים מעולים. בשנים האחרונות הציוד המודרני של ניים נותן הרבה יותר פירוט, הרבה יותר תחושה של קרבה למוזיקה, רווח בין הכלים. קל יותר להרוס את הצליל של ניים המודרני ע"י העמדה לא נכונה ושינויים מינוריים בכבלים לדוגמא נגיעה של אינטרקונקט בכבל חשמל הורס את הצליל. צריך לחיות שבועיים עם סט של ניים 252-300 או 552-500 בכדי להבין שאין הרבה ציוד שמשתווה לזה באיכותו. יש עניין רב בין חובבי ניים שאני מכיר שיושבים יום יום ומאזינים שעות למוזיקה ללא עייפות שמיעה.
לגבי המכשירים של תדי הם נשמעים נחמד אך לא הייתי מחליף עם הציוד שאני שומע ושמעתי בעבר של ניים, ויצא לי לשמוע את ה250, מונובלוקים (135), הציוד שלי להיום או הסדרה 500. אני מבין את אלה שמעדיפים את המכשירים של תדי שלדעתי הפרמטר החשוב ביותר זה שהם הרבה יותר זולים, הוא חותך בגבוהים כך שהם לא עושים אובר-טונים, בניים במידה ולא הכל מושלם יש אובר-טונים.

הי מיקי,

שמעת לפני שנתיים את הדור הראשון של הממיר והמגברים.
את הקדם מגבר לא שמעת בכלל.
אתה יכול לנחש מה עושה היום ספק של תדי על סמך זה? מה הקשר?

אתה קורא את התגובות של הלקוחות משתמשי-ניים של תדי בפורומים בחו"ל?
ניסית לחבר למערכת שלך ספק של תדי או מגבר ולראות מה קורה?
אתה מבין שכל עוד לא תעשה את זה אז מה שכתבת למעלה מבוסס בעצם על כלום?

עופר, מפיץ מוצרי TeddyPardo בישראל.

נערך לאחרונה ב:

teddy_pardo

עוסק בתחום
מעורבות
33
נקודות
18
מקריאת השרשור הזה ומשיחות שהיו לי, אני לא מצליח להשתחרר מהתחושה שאיפשהו בתודעה הישראלית עמוק בפנים צרובה המחשבה שמוצר תוצרת הארץ יהיה בהכרח נחות ממוצר מיובא, על אחת כמה וכמה אם הוא גם זול יותר.

למחשבה הזאת יש כמובן בסיס עמוק שתרמו מוצרים כמו רכבי סוסיתא וכרמל, מוצרי מזון כמו ספגטי אסם דביק של פעם, ובכלל כל מוצר כמעט שיוצר בארץ עד שנות השמונים נגיד היה נחות משמעותית ממוצר מיובא. אני חושב אבל שמהפכת ההייטק, הגלובאליזציה, ועצם זה שאנשים התחילו לנסוע יותר לחו"ל, להחשף לדברים האחרים ולדרוש יותר, גרמו לשינוי משמעותי שעדיין לא לגמרי חלחל לתודעה.

יש היום מוצרים כמו ציוד לנגרות של Dimmar, מברזים של קיבוץ חניתה, במבה של אוסם, ובתחום האודיו רכיבים של Vishay, או אלמנטים לרמקולים של Morel שמרכבים תחת שם אחר ברמקולים יוקרתיים. זה רק דוגמא קטנה למוצרים שמיוצרים כאן במפעלים בארץ, שנחשבים היום להכי טובים בעולם וזוכים להערכה הרבה יותר גבוהה בחו"ל מאשר בארץ.

teddy_pardo

עוסק בתחום
מעורבות
33
נקודות
18

מיקי, אני חושב שקצת הפכת את היוצרות. דווקא הציוד של Naim מתוכנן כך שהוא יחתוך תדרים מעל לתחום השמע וכתוצאה מכך האזנה לציוד של Naim נעימה יותר לאוזן ופחות מעייפת. קשה לי להסכים אבל שהציוד של Naim מפורט, בטח לא מפורט מדי. אגב, בהשוואה לספקים של Naim, הספקים שלנו הופכים את ההגברה של Naim להרבה יותר מפורטת תוך שמירה על היחודיות של Naim שלדעתי נובעת מזה שהם חותכים את התדרים הגבוהים. במשך שנים החנויות שמוכרות Naim השמיצו את הספקים שלנו וטענו שאנחנו משנים את ה"צליל של Naim" (שזה דבר מעוות מלכתחילה כי להגברה לא אמור להיות צליל, היא צריכה להיות שקופה). הבעיה שלהם עכשיו זה ש Naim יצאו עם ספקים חדשים שנשמעים הרבה יותר קרוב לספקים שלנו, ואז מה? גם הם משנים את ה"צליל של Naim"?

הציוד של Naim היה אכן מהפכני בשנות השבעים, אבל מאז העולם התקדם והם קצת דורכים במקום. אם תציץ בסכמאות של המגברים שלהם תראה שמה שהשתנה בעיקר מאז שנות השבעים זה עיצוב הקופסא.

בהגברה שלנו אין חיתוך תדרים כמו אצל Naim, והסיבה היא שלדעתי אין צורך. הרעשים בתדרים שמעל תחום השמע אינם נובעים מההקלטה אלא בעיקר מספק הכח (אני יכול להסביר על זה בפירוט למי שמעוניין). ספקי הכח שלנו שקטים יותר מכל ספק אחר שאני מכיר בעשרות db (שזה אומר בערך פי מאה או פי אלף) ולכן יש הרבה פחות רעשים מעל תחום השמע שצריך לסנן.

סינון של תדרים מעל תחום השמע מביא יתרון כמו שציינתי, אבל מצד שני כל קבל במסלול הסיגנאל משפיע על הטיימינג שזה פחות רצוי. מה שלדעתי מייחד את המערכות שלנו זה שקיפות מקסימאלית עם פגיעה מינימאלית בטיימינג, מה שנותן צליל שדומה למציאות ויחד עם זה נעים לאוזן ולא מעייף.

למה אני מתכוון בטיימינג: רכיבים כמו קבלים וסלילים גורמים ל delay מסויים. הבעייה הגדולה היא שה delay הוא כפונקציה של התדר, כלומר אם נאזין לכלי כמו כינור שבמציאות כל התדרים מגיעים לאוזן שלנו באתו הזמן פחות או יותר, הפילטרים במערכות ההגברה יגרמו ל delay שונה בחלק מהתדרים והצליל ישמע אחרת, פחות טבעי. האוזניים שלנו מסתבר מאוד רגישות לנושא, עוד מהתקופה שהיינו ביערות ונזקקנו לחוש הזה כדי לשרוד. הפרשי הזמן בין מתי שצליל מגיע לאוזן ימין לעומת אוזן שמאל זה מה שמאפשר לנו לדעת מאיזה כיוון מגיע הצליל.

Toblerone

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
תדי
בין הציקצוקים תנסה לראות גם מה אחרים אומרים
לא הבנת למה התכוונתי כשאמרתי שהמכשירים שלך מבוססים ניים ונכנסת למגננה

רוב המכשירים המיוצרים בישראל שווים כקליפת השום אבל המכשירים שלך נשמעים לא רע אבל זה לא ניים

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
תדי
בין הציקצוקים תנסה לראות גם מה אחרים אומרים
לא הבנת למה התכוונתי כשאמרתי שהמכשירים שלך מבוססים ניים ונכנסת למגננה

רוב המכשירים המיוצרים בישראל שווים כקליפת השום אבל המכשירים שלך נשמעים לא רע אבל זה לא ניים

הערתי לך יותר מפעם אחת שהשמצות לא מוקובלות עלי בפורום - "רוב המכשירים המיוצרים בישראל שווים כקליפת השום" - זה בפרוש השמצה.

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113

על אותו משקל, אני יכול לומר "רוב הישראלים כמוך מדברים שטויות בלי לבדוק את העובדות בשטח". לא ממש מראה חוכמה רבה מצידך. אנחנו, לעומתך, כן בדקנו מוצרים כמו של מוראל וחברות אחרות, כך שיכולים לגבות את דברינו.

Toblerone

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
יש כאן אי הבנה בגלל שימוש מוטעה מצידי במילה מכשירים בתחילת המשפט
אין הכוונה למכשירי סטריאו אלא למוצרים ישראלים באופן כללי (רובם)

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
אז על מה אתה מדבר? הלוויינים ששלחנו לחלל? על מערכות הבילינג של אמדוקס? קוטג' של תנובה?

Toblerone

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
הדוגמאות שתדי הביא
ועוד
לא חסר

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
אני מאוד לא אוהב את התנשאות שלך שאתה יודע יותר טוב מכולם ומשמיץ דברים בלי ביסוס - כאמור זה לא מקובל עלי
מצד שני למרות הערות שלנו כאן - אתה ממשיך בדרך הזו ללא למצמץ

אני עובד בחברה ישראלית שמיצרת מוצר מדהים ומעולה שנמכר לחברות הגודולות ביותר בעולם (כמו גוגל, IBM ועוד), כמו כן יש לי חברים שעובדים בחברות נוספות מיצרות ציוד מאוד איכותי ומוצלח בארץ - אז בבקשה ממך

Toblerone

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
carmi - יש גם דוגמאות לדברים מעולים שמיוצרים בארץ

אך מדובר על הרוב

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור