שדרוג רמקולים מדפיים לרצפתיים

adamross46

חבר אתר
מעורבות
1
נקודות
3
היי

כרגע שומע מוסיקה ממגבר rotel 971 וזוג רמקולים epos m5i

מרוצה אך רוצה לשדרג בכדי לקבל צליל מלא יותר, יש לי סביב 2000 שח ולכן רוצה לשדרג שלב שלב ולהתחיל מהרמקולים.

ראיתי בלוחות השונים tannoy s8/s6 וזוג רמקולים יפים שלlinn KEILIDH

האם המגבר יצליח להזיז בהצלחה את הרמקולים? או שחייבים לשדרג אותו / להוסיף מגבר כח?

למה

חבר משקיען
מעורבות
783
נקודות
113
בתקציב שלך עדיף להשקיע בסאב בישביל להגדיל נפח הצליל . ממליץ על סאבים של REL,שמסתובבים בלוחות בתדירות גבוה. קנית רמקולים רצפתיים בתקציב הנ"ל לא יביא שיפור רציני ורק יגרור להחלפת מגבר.

עמית

חבר משקיען
מעורבות
211
נקודות
63
רצפתי ייתן לו נפח וצליל ששום מדפי לא ייתן.

gds

מושעה
מעורבות
756
נקודות
113
בדיוק פה בלוחות מופיעים הרמקוליםהנ"ל:

http://www.dtown.co.il/forum/threads/mission-782.45961/

בתקציב שלך ובזמנו שמעתי אותם בחנויות מחוברים לרוטלים ויש סינרגיה טובה.

למה

חבר משקיען
מעורבות
783
נקודות
113
אם בכל זאת רצפתי,חאלד(jabareen) מוכר epos elan35 ב 4900 ש"ח. רמקול נציל מאד, ככה ש 60 וואט של רוטל אמורים להספיק.

adamross46

חבר אתר
מעורבות
1
נקודות
3
לדעתי אלך בכיוון רצפתי, בגלל שזה יאפשר לי לשרג במדרגות...
בנוגע למישיין, הם לא אופציה כי הרמקול ימוקם כמעט תמוד לספרייה, כך שהבס יופנה לתוך ספרייה מה שלא אופציה.

אקרא קצת בנוגע ל epos...

מה בנוגע לרמקולים שרשמתי מעלה? הם פחות נצילים? לא מומלצים?

ZEEV78

חבר משקיען
מעורבות
349
נקודות
83
לא אהבתי את הכותרת כי היא משדרת שאתה הולך לעשות טעות גדולה. רמקול ריצפתי טוב עולה הרבה יותר כסף יחסית לרמקול מדפי מקביל מהסיבה הפשוטה שהוא צריך להיות מורכב מיותר רכיבים/חומרים ולכן ב99 אחוז מהמקרים תהיה פשרה/ירידה באיכות הסאונד (גם אם הבאס לכאורה יהיה יותר עמוק הוא לא יהיה יותר מדויק ברמת התקציב שיש לך ומהרמקולים הטובים שלך). העצה שלי היא שתחכה שיהיה לך לפחות עוד 5000-10000 ש"ח כדי שתוכל להכריז על "שדרוג משמעותי" ולא תפתח שרשור התבאסות על רכישה לא מוצלחת. דרך אגב, המגבר שלך מעולה, חבל שלא מייצרים עוד מגברים כאלה ברמת מחיר שלו.

adamross46

חבר אתר
מעורבות
1
נקודות
3
זאב, תודה על התגובה המעניינת.
אכן מרוצה מאד מהתוצאה כרגע רק שהיא קצת רזה, במיוחד שהרמקולים יושבים בסלון.

האם אופציית הסאב, נותנת מענה חלקי בהקשר?

מה טווח המחירים הסביר לרמקולים רצפתיים מיד שנייה?

רפי לוהב

עוסק בתחום
מעורבות
128
נקודות
43
ראשית, אני מבקש לחזק את דבריו של זאב. רמקול רצפתי אינו בהכרח שדרוג של מוניטור, כמו שרמקול 3-way אינו בהכרח שדרוג של 2-way. כל מקרה הוא לגופו.
לגבי סאב(ים), מכיוון שכנראה הרמקולים שלך לא יורדים מתחת ל- 60Hz (עפ"י נתוני יצרן), קשה לי להאמין שסאב ייתן לך מענה הולם, אלא אם תוכל לדאוג שנקודת הקרוס תהיה לפחות 120Hz (אוקטבה אחת מעל המינימום של המוניטורים). אחרת, הסכנה היא שלא תקבל מיזוג טוב בין הרמקולים לבין הסאב. זה יישמע כמו רמקולים בנפרד וסאב בנפרד ואז פשוט תוותר על הסאב, בשלב כלשהו.
בכל מקרה, מה שלא תחליט, אני מאד ממליץ לך לנסות את זה במערכת שלך לפני הרכישה. רק כך תדע אם זה עובד.

בהצלחה.

ZEEV78

חבר משקיען
מעורבות
349
נקודות
83
לדעתי התייחסות למיקום הרמקולים וטיפה מחשבה על האקוסטיקה יכולים לפתור את הבעיה. עודף באס בחלל לא מתאים מביא לתוצאות לא רצויות בלי קשר לגודל ההשקעה. תעלה תמונה של החדר ותתייעץ עם המומחים לאקוסטיקה לפני שאתה מבצע שינויים מיותרים שעלולים לגרום להוצאות נוספות (ההגברה לא תתאים או כל רכיב אחר שפתאום יהפוך לחוליה החלשה). סאב מבחינתי לא בא בחשבון בכל הקשור לסטריאו, קשה להתאים אותם לרמקולים ולהשיג תוצאה מאוזנת.

adamross46

חבר אתר
מעורבות
1
נקודות
3
זאב - לגבי סאב גם אני מרגיש ככה בגלל זה האופציה של הרצפתיים דיי קרצה, הבנתי שככל הנראה שרמקול רצפתי סביר אצטרך יותר כסף.

אורי -לגבי המישיין הגבתי למעלה, יש לו באס בצד וזה לא מתאים כי הוא ימוקם קרוב לסיפריה

ZEEV78

חבר משקיען
מעורבות
349
נקודות
83
אתה משתמש בכבלים של הום סנטר או שיש לך כבלים נורמלים? תתפלא אבל זה משפיע על הסאונד.

FOXY

אוהב את התחום
מעורבות
7
נקודות
18
אם התקציב עד 2000 ש"ח חפש בלוחות יד 2 רמקולים של אומגה אודיו מהדגמים 709/705

adamross46

חבר אתר
מעורבות
1
נקודות
3
כבלים של חשמל או העברת האות מהמגבר לרמקול?

adamross46

חבר אתר
מעורבות
1
נקודות
3
התקציב הוא תוספת של 2000+- על ה epos שלי...
ב 2000 בקושי אפשר למצוא מדפיים סבירים

adamross46

חבר אתר
מעורבות
1
נקודות
3
יש לי גם celetion dl8,
האם אפשר להשתמש בוופר שלהם ולחבר אותו עם קרוס ל epos שלי?

ZEEV78

חבר משקיען
מעורבות
349
נקודות
83
כל כבל יכול להשפיע בצורה זו או אחרת, אם הייתי במקומך לא הייתי משתולל בהשקעה אבל לא הייתי מזניח את הנושא אם איכות הסאונד הייתה חשובה לי. באיזה מקור אתה משתמש? ששמתי את המגבר שלך עם הנגן התואם הסאונד היה מעולה (ואולי פטיפון טוב צריך להיות הכיוון?).

orlr

חבר אתר
מעורבות
10
נקודות
8
ה linn KEILIDH רמקולים נפלאים, היו לי כאלה 20 שנה, בתחילת הדרך עבדו נפלא עם הגברה של rote, מחירם היום לדעתי לא משקף את איכותם אלא את גילם, אם הגיל לא בעייתי מבחינתך זאת אופציה לא רעה בכלל.
דרך אגב עם הרמקולים האלה אפשר לגדול בהמשך להגברה אקטיבית (זוג מגברי lk של לין וכרטיסי אקטיב) ואז הם נשמעים במיטבם.
כמובן ששווה לשמוע בעצמך, זה משקף את דעתי האישית

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור