שדרוג רמקולים מדפיים לרצפתיים

adamross46

חבר אתר
מעורבות
1
נקודות
3
זאב - החשמל סטנדרטי, rca - ברמת עשרות שקלים לכבל, מקור המוסיקה הוא אפליקציית דיזר ע"ג סטרימר שמחובר ל dac של hrt.
אין ספק ששינוי המקור יכול להועיל, אך אני מנסה לשדרג את איכות השמיעה עם כמה שפחות פגיעה בנוחות.

אור - ממה כדאי להזהר ברמקול ישן? האם תיקון טבעות ברמקול כזה הוא ברמת סביר .אם וכאשר ידרש?

מה זה כרטיס אקטיב? ראיתי ציון לדבר כזה בפורומים השוהים, אך לא הצלחתי להבין בדיוק...

FOXY

אוהב את התחום
מעורבות
7
נקודות
18
ב 2000 בקושי אפשר למצוא מדפיים סבירים
אומגה אודיו הם קצת יותר ממדפי סביר ולא יקרים. הם מיוצרים בחולון, קפוץ לשמוע עם המגבר והמקור שלך. אולי יבצעו לך טרייד על הרמקול הקודם.

adamross46

חבר אתר
מעורבות
1
נקודות
3
מעניין,
אפילו לא חשבתי בכיוון של חדש במחיר כזה.

האם הוא איכותי מספיק? למרות המחיר הזול.

האם לא יותר משתלם לקנות רמקול שעלותו היא 10k כחדש ביד שנייה מאשר רמקול שעלותו 5k כחדש?

orlr

חבר אתר
מעורבות
10
נקודות
8
אור - ממה כדאי להזהר ברמקול ישן? האם תיקון טבעות ברמקול כזה הוא ברמת סביר .אם וכאשר ידרש?

מנסיוני עם הרמקולים שהיו שלי, עבדו מצויין לאורך השנים ללא כל בעיה מיוחדת (למעט הבד שכיסה אותם והתישן) כך שלפחות עפ״י הנסיון שלי מדובר ברמקולים אמינים. ממה יש להזהר מניח שיש פה מומחים שיוכלו לייעץ לך בנוגע לכך

בנוגע לכרטיס אקטיב:
ברמקול רגיל וגם בקיילי בתצורה הפסיבית שלו, כל טווח התדרים מוגבר ע״י המגבר, מגיע לרמקול ומפוצל ע״י קרוסאובר פנימי ברמקול לצלילים הגבוהים (טוויטר) ולמיד/ נמוכים (אלמנט מיד/בס).

בהגברה אקטיבית למעשה עושים שימוש בשני מגברים עם קרוסאובר פנימי במגבר (אלה כרטיסי האקטיב) שגורמים לכל מגבר להגביר רק טווח תדרים מסויים, קרי מגבר לגבוהים ומגבר למיד/בס.
במקביל מנתקים את הקרוסאובר הפנימי ברמקול ולמעשה כל אלמנט מחובר באופן ישיר למגבר שמגביר את התדרים שלו (מגבר הגבוהים לטוויטר ומגבר למיד/בס)
כך השליטה על התדרים טובה יותר והשיפור בצליל ברמקול הזה משמעותי מאוד.

נשמע אולי מסובך אבל מדובר בתהליך לא מאוד מורכב..

כמובן שזה אופציונאלי, דורש שני מגברים של לין וכרטיסים תואמים, דרך אגב הרמקול הזה עובד נהדר גם כשהוא פאסיבי

ZEEV78

חבר משקיען
מעורבות
349
נקודות
83
יש לך רמקולים טובים ואתה כנראה לא מנצל את היכולת שלהם כמו שצריך, רמקולים יותר טובים (מדפי או ריצפתי) יעלו יותר ממה שאתה מתכנן להוציא וזה יגרור אותך לשדרג את המגבר, אחר כך החוליה החלשה תהיה הDAC ואז תגלה שעדין חסר משהו, מדרגות אמרנו? אם אתה נעול על החלפת הרמקולים תיקח לפחות את המגבר איתך כדי לראות אם יהיה מסוגל לדחוף אותו ואני שאני כותב לדחוף אני מתכוון ללא רק להוציא סאונד אלא גם להישמע טוב. שיהיה בהצלחה.

ronenperetz

חבר משקיען
מעורבות
225
נקודות
63
קפוץ לאומגה אודיו ברחוב הבנאי 19 בחולון. לא מדובר במוצר מדבקה פשוט .מדובר במוצרים איכותיים מאוד.
היום משתמשים בויפה ואאודקס, רמת מוצרים כזאת אם תגיע מחול תעלה בסביבות 15K לזוג חדש(הכוונה לריצפתי). המגבר שלך חזק בהרבה מהנתון שהיצרן מציג. הוא דגם די טוב למוצר כניסה ואפילו למישהו שרוצה להתקדם קצת בקטנה

adamross46

חבר אתר
מעורבות
1
נקודות
3
זאב - לגבי שדרוג, לא סגור עדיין, בוחן אופציות ושוקל.
בנוגע למחלת השדרגת, צודק לחלוטין, זה לא שיקפוץ לי פתאום סכום מטורף, אשגרג משהו ואז החוליה החלשה תשתנה ואשדרג אותה בהוא העת...

רונן - תודה, אקפוץ, שלחתי להם הודעה בינתיים אם הם מבצעים טרייד.

partner11

חבר משקיען
מעורבות
121
נקודות
63
מצטרף להמלצה על אומגה אודיו, אין קשר בין המחיר למה שתקבל

adamross46

חבר אתר
מעורבות
1
נקודות
3
סתם שאלה

למה המחיר שלהם קפץ פי 2?
לדוגמא בסקירה של דגם 501 באתר רשום שב 2012 הם עלו 2800 והיום סביב 5000

סתם אינפלציה או שהחליפו אלמנטים?

ZEEV78

חבר משקיען
מעורבות
349
נקודות
83
מעניין,
אפילו לא חשבתי בכיוון של חדש במחיר כזה.

האם הוא איכותי מספיק? למרות המחיר הזול.

האם לא יותר משתלם לקנות רמקול שעלותו היא 10k כחדש ביד שנייה מאשר רמקול שעלותו 5k כחדש?

לא הבנתי, התקציב קפץ ל10000? אם כן יש בלוחות PROAC D20R, זו כבר רמה אחרת לגמרי ולא בגלל שמדובר ברמקול ריצפתי, תבדוק אם המחיר מתאים לך.

orlr

חבר אתר
מעורבות
10
נקודות
8
מסכים,
זוג proac d20r החליף את הקיילי הוותיקים שלי,
אין ספק רמה אחרת לגמרי :) אבל גם רמת מחירים אחרת לגמרי...

adamross46

חבר אתר
מעורבות
1
נקודות
3
לא הבנתי, התקציב קפץ ל10000? אם כן יש בלוחות PROAC D20R, זו כבר רמה אחרת לגמרי ולא בגלל שמדובר ברמקול ריצפתי, תבדוק אם המחיר מתאים לך.

לא, התכוונתי שרמקול שעולה 10k כחדש עוד אחרי כמה שנים 5-6k
האם יותר שווה לקנות רמקול כזה אחרי כמה שנים או רמקול חדש שעולה 5-6k

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
רגע רגע.

לא הבנתי את סיפור הספריה.

א. האם הרמקולים כלואים ?
ב. באס צידי אפשר לשים לכיוון השני...

adamross46

חבר אתר
מעורבות
1
נקודות
3
צד ימין שולחן שחקים של הילדה, רמקול, שידת טלויזיה, רמקול, ספריה...

אפשר לכוון אותם אחד לשני, כי השידת טלויזיה פתוחה, אבל לדעתי זה יפגע מאד בצליל, או שאני מפספס?

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
כדאי ציור.
זה גם יעזור לתת לך עזרה לכל רמקול פה.

ZEEV78

חבר משקיען
מעורבות
349
נקודות
83
לא, התכוונתי שרמקול שעולה 10k כחדש עוד אחרי כמה שנים 5-6k
האם יותר שווה לקנות רמקול כזה אחרי כמה שנים או רמקול חדש שעולה 5-6k
תלויי בנסיבות, באיזה רמקול מדובר, האם הוא שמור ולאיזה ציוד הוא יחובר. התייחסות כללית היא אם כל השגיאות בתחום שלנו.

ZEEV78

חבר משקיען
מעורבות
349
נקודות
83
מסכים,
זוג proac d20r החליף את הקיילי הוותיקים שלי,
אין ספק רמה אחרת לגמרי :) אבל גם רמת מחירים אחרת לגמרי...

אומנם יש לפותח השרשור רמקולים לא יקרים יחסית אבל יש להם לדעתי ערך/ תמורה גבוהה עבור הכסף ולכן בשביל להשיג שיפור/שדרוג צריך להשקיע סכומי כסף גדולים יותר בשביל להשתדרג מבלי לגרוע בתחום אחר. במקרה הזה המיד וההפרדה של הEPOS הם מעל הממוצע לרמקולים ברמת המחיר שלהם והם יותר טובים בפרמטרים האלה מכמה רמקולים שעולים פי 2 מהם ולכן לא הייתי ממהר להחליף אותם אם לא היה לי תקציב לשדרוג ראוי.

נערך לאחרונה ב:

adamross46

חבר אתר
מעורבות
1
נקודות
3
זאב, משהו כמו:
devore fidelity Gibbon super 8
זה כבר משהו ששוה לדבר עליו או שגם הם לא מספיק?

אני רוצה להבין על איזה סדר גודל שווה להסתכל ולכוון....

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
930
נקודות
113
המדפיים שלך יורדים ל 60 הרץ וזה אומר שברור שחסר לך נפח.
אם תיקח סאב איכותי לא תהיה לך בעיה לשלב אותו בהאזנה לדו ערוצי, בתנאי שאתה נוהג להאזין בעוצמות שמע דומות.
אם אתה נוהג להאזין בעוצמות שמע משתנות, פעם מאוד חזק ופעם מאוד חלש, השילוב יותר בעייתי.
לשילוב של מדפי עם סאב יש מספר יתרונות על פני רצפתי באותה רמת מחיר:
- אקוסטיקה - יש יותר אפשרויות לפתור בעיות אקוסטיות בחדר נתון כאשר ניתן להפריד את הסאב משאר חלקי הרמקול.
- לדעתי קשה למצוא רמקול רצפתי מאוזן מבחינה טונלית בתקציב נורמלי, בוודאי ברמת המחיר שציינת.
- האפשרות לחתוך את תחום התדרים הנמוך ולהעביר אותו לטיפול הסאב מקל מאוד על עבודת המגבר . אני לא בטוח שהמגבר שלך יוכל לשלוט כהלכה ברמקול רצפתי כאשר הוא צריך לדחוף תחום תדרים רחב יותר. זה בא לידי ביטוי בהאזנה.
אין שום בעיה לחתוך ב 80 הרץ ובכך גם להקל על המגבר וגם על המדפיים שיש לך.
ארז

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור