כבלים שאלות בנושא חשמל, פילטרים ומגני מתח

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
שאלות בנושא חשמל, בדיוק כמו בנושא הכבילה גם כאן בנושא זה יש מחלוקות. בכל מקרה החלטתי לשדרג את הנושא אצלי.

נכון להיום המערכת מחוברת דרך שקעים מוגנים ע"י מחבר (מגן מתח) פשוט של GP ומשם למפצלים. מעולם לא הרגשתי שינוי מתח או תופעות הקשורות לחשמל (למזלי ב 5 השנים בהן אני מתגורר במקום חוויתי רק 2 הפסקות חשמל קצרות).

בכול מקרה החלטתי לשדרג קצת את נושא כבילת החשמל, היכן מתחילים... חוטי חשמל, הוזמנו מיפן, מקווה לקבלם בשבועיים הקרובים.
השלב הבא מבחינתי הוא שינוי החיבור לחברת החשמל, חשבתי על מפצל הכולל פילטר ומגן מתח בסכום שפוי, משהו בסגנון הדברים הבאים:

https://www.amazon.de/dp/B06XFS8RNF...lid=22G5SC9JRT198&coliid=I1ZF4ZHLL2K3V3&psc=1

http://www.ebay.com/itm/W-4000-Audi...r-Power-Purifier-with-EU-outlet-/131604146134

http://www.ebay.com/itm/391411439744?_trksid=p2055119.m1438.l2649&ssPageName=STRK:MEBIDX:IT

השאלה האם מוצרים כאלו שווים משהו או שאין טעם ולהתעסק בנושא

תודה מראש לעונים

ilaubel

אוהב את התחום
מעורבות
86
נקודות
28
הי
יש לי את המפצל של Bada LB להגיד לך שהרגשתי הבדל ממש לא וניסיתי עם מספר כבלים כמו BODEN , VIABLU וכ"ו
יכול להיות שברמת גן מקבלים חשמל מזוקק למרות הפסקות חשמל או שהמפצל הזה לא ממש שווה ויקרים ממנו יתנו מענה אחר

איתי ו.

חבר משקיען
מעורבות
299
נקודות
83
ראשית - אם חייך חשובים לך, שכח את האפשרות השניה שהצעת.
לגבי, שתי האפשרויות הנוספות, לפי מה שכתבת - אתה לא צריך אותם.
עכשיו זכור, ש"הכל מתחיל מהקיר".
לא יודע איזה חיבור חשמל יש לך בכניסה לדירה.
לא יודע איזה חיבור חשמל יש לך ישירות למערכת אבל זה המקום להתחיל בו..
לא יודע איזה כבלים הזמנת מיפן- ולמה ?
אם אתה לא רוצה "להשתגע" עם כבלים מהלוח למערכת שעולים מאות ש"ח למ"ר (ואם הלוח רחוק אז מדובר בהוצאה כבדה) אז כבל 4 קוודארט,גיד יחיד ולא שזור יהיה מצויין.
תכף יבואו אלה שיעשו את החשבון שגם גיד 2.5 הוא "מעל ומעבר" , וואלה - לא משכנע אותי "הקמצנות" הזו.(אלא אם אתה צריך להשחיל בקיר).(ודרך אגב - אסור להשחיל בקיר את הגידים בנפרד(אם קנית כאלה)).
ממליץ לך להתייעץ עם יגאל לסרי, במידת הצורך.

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
הי
יש לי את המפצל של Bada LB להגיד לך שהרגשתי הבדל ממש לא וניסיתי עם מספר כבלים כמו BODEN , VIABLU וכ"ו
יכול להיות שברמת גן מקבלים חשמל מזוקק למרות הפסקות חשמל או שהמפצל הזה לא ממש שווה ויקרים ממנו יתנו מענה אחר
תודה רבה על שיתוף המידע (Y)

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
ראשית - אם חייך חשובים לך, שכח את האפשרות השניה שהצעת.
לגבי, שתי האפשרויות הנוספות, לפי מה שכתבת - אתה לא צריך אותם.
עכשיו זכור, ש"הכל מתחיל מהקיר".
לא יודע איזה חיבור חשמל יש לך בכניסה לדירה.
לא יודע איזה חיבור חשמל יש לך ישירות למערכת אבל זה המקום להתחיל בו..
לא יודע איזה כבלים הזמנת מיפן- ולמה ?
אם אתה לא רוצה "להשתגע" עם כבלים מהלוח למערכת שעולים מאות ש"ח למ"ר (ואם הלוח רחוק אז מדובר בהוצאה כבדה) אז כבל 4 קוודארט,גיד יחיד ולא שזור יהיה מצויין.
תכף יבואו אלה שיעשו את החשבון שגם גיד 2.5 הוא "מעל ומעבר" , וואלה - לא משכנע אותי "הקמצנות" הזו.(אלא אם אתה צריך להשחיל בקיר).(ודרך אגב - אסור להשחיל בקיר את הגידים בנפרד(אם קנית כאלה)).
ממליץ לך להתייעץ עם יגאל לסרי, במידת הצורך.

איתי, תודה לך על התגובה, נכון לעכשיו אין לי כל רצון להתעסק עם החשמל מהלוח ועד שלקע, שאיני חווה קפיצות עליות ומורדות בחשמל גם כשכל הבית "מודלק" ועובד במקביל (מערכת, תנור, מזגן, מכונת כביסה ועוד), נראה שהעבודה שעשה הקבלן לא כזו גרועה.

השאלה אם שווה להיכנס למפצלים Line Conductors\Distributes או לרדת מהעסק.

איתי ו.

חבר משקיען
מעורבות
299
נקודות
83
איתי, תודה לך על התגובה, נכון לעכשיו אין לי כל רצון להתעסק עם החשמל מהלוח ועד שלקע, שאיני חווה קפיצות עליות ומורדות בחשמל גם כשכל הבית "מודלק" ועובד במקביל (מערכת, תנור, מזגן, מכונת כביסה ועוד), נראה שהעבודה שעשה הקבלן לא כזו גרועה.

רד מנושא הפילטרים והמייצבים למינהם.
אם אתה צריך מפצל כי אין לך מספיק שקעים בקיר לך על חברות ידועות כמו אוידה ופורוטק שזו ההתמחות שלהן ויש גם יבואן בארץ. (ויש גם נוספים)
במחירים היותר זולים יש את שינדאק. גם לו יש יבואן בארץ.
בחייאת אל תחפש באיביי - זה חשמל !

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113

כן. זה שווה. כמה זה שווה? זה תלוי בכיס, באוזן ובמערכת.
אף אחד לא יכול להגיד לך כמה תהנה משידרוג החשמל אצלך.
בנוסף, יש לאנשים נטיה לא נכונה בבניית מערכת - כשהם מנסים לראשונה ללכת על משהו ולנסות אותו - לקנות את ההכי זול שאפשר, ועל סמך זה לבסס מסקנות. במקרה שלך, לקנות מפצלים סיניים/יפנים מוזרים זולים.
חשמל זה כמו חומוס. או שעושים באהבה או שלא עושים בכלל. כמו כבלים. (לא כמו אקוסטיקה, ששם אפשר לתת תלאים וההבדל יהיה שמיע, ואפשר להתקדם בטיפין טיפין).

שורה תחתונה? חשמל הוא חלק חשוב מאד מבניה נכונה של מערכת. מה להשקיע קודם? הייתי מתחיל ממפצל פסיבי רציני כמו MTB4 של אויאדה ומחבר את המכשירים אליו עם כבלי חשמל איכותיים. אח"כ שקעים, רכיבים אקטיביים, סלילת כבל INWALL רציני יותר, תלת פאזי, פיוזים לארון ולבסוף - תחנת כח פרטית.

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
כן. זה שווה. כמה זה שווה? זה תלוי בכיס, באוזן ובמערכת.
אף אחד לא יכול להגיד לך כמה תהנה משידרוג החשמל אצלך.
בנוסף, יש לאנשים נטיה לא נכונה בבניית מערכת - כשהם מנסים לראשונה ללכת על משהו ולנסות אותו - לקנות את ההכי זול שאפשר, ועל סמך זה לבסס מסקנות. במקרה שלך, לקנות מפצלים סיניים/יפנים מוזרים זולים.

בדיוק הסיבה שאני מעלה כאן שאלות, בפורום אנשים עם ניסיון רב משלי ואני מעדיף להיוועץ ולקבל מידע לפני שאני מכניס רגליים למים.

גיא

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,124
נקודות
113
מצטרף למתן!
רק אל תשכח שחשמל לא רואים ולא שומעים. כשמריחים או מרגישים זה כבר מאוחר מידי...

איתי ו.

חבר משקיען
מעורבות
299
נקודות
83
בדיוק הסיבה שאני מעלה כאן שאלות, בפורום אנשים עם ניסיון רב משלי ואני מעדיף להיוועץ ולקבל מידע לפני שאני מכניס רגליים למים.
למה חיברת את כבל החשמל הכי טוב שיש לך ?

גיא

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,124
נקודות
113
שים לב הפרוג'ק 10 אמפר!! זה קטן. לא מומלץ בארצנו הקטנה.
כמו כן, איכות הסאונד שתקבל משניהם היא בהתאם למחירם.

gds

מושעה
מעורבות
756
נקודות
113
לקבור את הראש בחול ולהתעלם מלוח החשמל "בינתיים" זו טעות.
השקע מעט בלוח איכותי המבוסס על Schnider למשל עם פסי גישור של החברה, להשקיע המון מהקיר עד למערכת בלי להתייחס למה שמחובר עשרה מטרים אחורנית זו שטות, לחלקי הלוח יש בדיוק אותה השפעה כמו לשקעים.
התוודעתי לאחרונה לשקעים של Sine בציפוי פלטינה, הכי נייטרלים, מאוזנים ונקיים שיצא לי לשמוע בזמן האחרון ('מאסטרו אודיו').

נערך לאחרונה ב:

viamusic

אוהב את התחום
מעורבות
48
נקודות
28
צריך להחליף את לוח החשמל לשניידר?

gds

מושעה
מעורבות
756
נקודות
113
אם תושבת הלוח רופפת צריך להחליף לא משנה למה, גם אין צורך להחליף את כל המא"זים רק את הראשי, פחת ושל המערכת.
לדעתי כן חובה להמנע מחוטי גישור בין החלקים ולגשר עם פס גישור של שניידר בשיטה התעשייתית (נדרש קצת טוויקינג) שאל את החשמלאי.

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113
השקע מעט בלוח איכותי המבוסס על Schnider למשל עם פסי גישור של החברה, להשקיע המון מהקיר עד למערכת בלי להתייחס למה שמחובר עשרה מטרים אחורנית זו שטות, לחלקי הלוח יש בדיוק אותה השפעה כמו לשקעים.
התוודעתי לאחרונה לשקעים של Sine בציפוי פלטינה, הכי נייטרלים, מאוזנים ונקיים שיצא לי לשמוע בזמן האחרון ('מאסטרו אודיו').
הכל זה שטות. גם להחליף את לוח החשמל ל- isoclean ולהישאר עם כבלי חשמל קומקום זה שטות. מניסיוני, אם התקציב מוגבל, עדיף להתחיל מהמכשירים אחורה ולא ההיפך. בכל מקרה, gds, הבן אדם מדבר פה על מפצלים ב-$150. בתקציב הזה בקושי אפשר להחליף פיוז בארון.

dor_s

אוהב את התחום
מעורבות
145
נקודות
43
אם תושבת הלוח רופפת צריך להחליף לא משנה למה, גם אין צורך להחליף את כל המא"זים רק את הראשי, פחת ושל המערכת.
לדעתי כן חובה להמנע מחוטי גישור בין החלקים ולגשר עם פס גישור של שניידר בשיטה התעשייתית (נדרש קצת טוויקינג) שאל את החשמלאי.
מה עומד מאחורי רעיון זה של החלפה לפסי גישור?

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113

מכיוון שאני מתגורר בבית זמני אין לי כוונה להיכנס לשדרוג לוח החשמל. האופציה הזו תמתין לבית החדש.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור