כבלים שאלות בנושא חשמל, פילטרים ומגני מתח

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
הכל זה שטות. גם להחליף את לוח החשמל ל- isoclean ולהישאר עם כבלי חשמל קומקום זה שטות. מניסיוני, אם התקציב מוגבל, עדיף להתחיל מהמכשירים אחורה ולא ההיפך. בכל מקרה, gds, הבן אדם מדבר פה על מפצלים ב-$150. בתקציב הזה בקושי אפשר להחליף פיוז בארון.

יש משהו טעם בדבריך, מכיוון שהתקציב שלי לא באמת מוגבל והמערכת שלי מורכבת מרכיבים שעלותם "יותר מ 150 דולר", הוזמנו שני מפצלים (של חברת system &magic) וכבלי חשמל, ממילא יעשה בהם שימוש בבית החדש.

גיא

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,124
נקודות
113
מכיוון שאני מתגורר בבית זמני אין לי כוונה להיכנס לשדרוג לוח החשמל. האופציה הזו תמתין לבית החדש.

אני שמח שברחת לא לסכן את עצמך ובני ביתך!
להחליף ארון חשמל.... פחחח... אנשים זורקים דברים לאוויר כאילו מקסימום מה כבר יכול לקרות. הזוי.

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
1.jpg

ilaubel

אוהב את התחום
מעורבות
86
נקודות
28
וכל הציוד הזה עם השינוים שאנחנו מבצעים במערכת החשמל מה קורה במקרה של חס וחלילה שרפה או מכת ברק כאשר מגיע חוקר או שמאי ?

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
Equitech. כי זה שנאי.
שקלתי פעם להתקין, אבל ראיתי מחיר וויתרתי

גיא

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,124
נקודות
113
מה, לא מגרה אותך איזה ISOCLEAN ZERO OHM?
http://www.aaudioimports.com/ShowProduct.asp?hProduct=64
תגיד שלא.

א. בוא נתחיל בזה שהכי מגרה כאן זה אתה.
ב. הארון הזה מאוד מגרה אבל עדיין הייתי נזהר וחושב פעמיים על התקנה כזאת.
ואם כבר אז הייתי מביא מתקין לוחות, מהנדס בודק והכל ובהינתן ויש לדבר הזה תקן שמוכר ע"י חברת הביטוח.
אחרת אין סיכוי שהייתי מתקין כזה. גם לא isoclean. עם כל הכבוד שיש לי אליהם.

גיא

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,124
נקודות
113
וכל הציוד הזה עם השינוים שאנחנו מבצעים במערכת החשמל מה קורה במקרה של חס וחלילה שרפה או מכת ברק כאשר מגיע חוקר או שמאי ?

אתה לא רוצה לדעת... :eek:

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
לא הבנתי, מה בעיה אם חשמלאי מוסמך מתקין לוח חשמל?

גיא

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,124
נקודות
113
לא הבנתי, מה בעיה אם חשמלאי מוסמך מתקין לוח חשמל?

חשמלאי מוסמך זה חלק מהדרישה.
גם לארון חשמל עצמו צריך להיות תקן וליצרן תעודת מורשה. והכל ע"י רשות ישראלית.
בקיצור הכל בסדר עד שקורה משהו ואז לך תוכיח שאין לך אחות...

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
אם כך, נראה הכי בעייתי זה שימוש בשקעים אמריקאים ובכבלים אמריקאים

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
אגב, ליבואנים שלנו - איך זה עובר במכון התקנים?

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
אגב, ליבואנים שלנו - איך זה עובר במכון התקנים?

באמת סוגיה מעניינת.

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
מה לגבי מכשירים חשמליים עם שקעים אמריקאים?

gds

מושעה
מעורבות
756
נקודות
113
מה עומד מאחורי רעיון זה של החלפה לפסי גישור?

חוטי הגישור הם בד"כ מיצרנים גדולים מסין או תורכיה ורק ה' יודע מה עוד הוסף שם לנחושת, אנשים משקיעים בשקעים וכו' שיש בם כמה חתיכות מתכת קטנטנות, ואם ניקח כנתון שלוח החשמל הוא חלק בשרשרת אז "לזהם" אותו עם כמה חתיכות כאלה נראה לא רציני, פסי הגישור של יצרני מיתוג גדולים עשויים בד"כ ממתכות יותר איכותיות (אני שומע את ההבדל) בנוסף יש את עניין הסינרגיה עם המתכות מהם בנויים המא"זים (גם חקרתי ומצאתי כך).
חוטי הגישור בהם משתמשים החשמלאים (יצרן זול) הם בד"כ 10 ממ"ר 7 גיד ומעטים מהם משתמשים בסופיות (גם יצרן זול) דבר שגורם למגע לא מושלם בחבקי המא"זים שמכניס רעש דבר שלא קורה עם פסי גישור.

הכל זה שטות. גם להחליף את לוח החשמל ל- isoclean ולהישאר עם כבלי חשמל קומקום זה שטות. מניסיוני, אם התקציב מוגבל, עדיף להתחיל מהמכשירים אחורה ולא ההיפך. בכל מקרה, gds, הבן אדם מדבר פה על מפצלים ב-$150. בתקציב הזה בקושי אפשר להחליף פיוז בארון.

לא צריך לשים לוח כמו של isoclean באלפי $ מה גם שתהליך הקריו למא"זים לא הוכך כבטיחותי, מספיק להחליף את מה שציינתי כדי לשפר את הביצועים, במיוחד למי שיש לוח ישן או כזה המושתת על יצרן סיני כמו RS, CHINT ואפילו הסדרה הבסיסית של HAGER שבנויה זול ונשמעת כך.

gds

מושעה
מעורבות
756
נקודות
113
מה לגבי מכשירים חשמליים עם שקעים אמריקאים?

כל עוד שהתקע ישראלי כמובן שאין בעיה, הקומקום שלך הוא כזה, לא ?
שאלה יותר מעניינת היא: כבל חשמל כזה (קומקום תקן ישראלי) שנכנס למפצל אמריקאי, האם מותר ? הרי יש שנאים תקניים מ 220V ל110V עם אותם חיבורים, כרגע אין לי תשובה.

gds

מושעה
מעורבות
756
נקודות
113
אני שמח שברחת לא לסכן את עצמך ובני ביתך!
להחליף ארון חשמל.... פחחח... אנשים זורקים דברים לאוויר כאילו מקסימום מה כבר יכול לקרות. הזוי.

אמרתי לו לעשות זאת לבד ???
אם רבותי האודיופילים רוצים כיסוי ביטוחי יפרקו נא את השקעים האמריקאים ותקעי הכבלים האמריקאים, יחפשו שקעים ישראלים או אירופאים אודיו גרייד תקניים (שוקו) ויחליפו את חוטי כבל החשמל האודיופילי לכאלה עם תו תקן, מספיק גם IEC.

נערך לאחרונה ב:

dor_s

אוהב את התחום
מעורבות
145
נקודות
43
חוטי הגישור הם בד"כ מיצרנים גדולים מסין או תורכיה ורק ה' יודע מה עוד הוסף שם לנחושת, אנשים משקיעים בשקעים וכו' שיש בם כמה חתיכות מתכת קטנטנות, ואם ניקח כנתון שלוח החשמל הוא חלק בשרשרת אז "לזהם" אותו עם כמה חתיכות כאלה נראה לא רציני, פסי הגישור של יצרני מיתוג גדולים עשויים בד"כ ממתכות יותר איכותיות (אני שומע את ההבדל) בנוסף יש את עניין הסינרגיה עם המתכות מהם בנויים המא"זים (גם חקרתי ומצאתי כך).
חוטי הגישור בהם משתמשים החשמלאים (יצרן זול) הם בד"כ 10 ממ"ר 7 גיד ומעטים מהם משתמשים בסופיות (גם יצרן זול) דבר שגורם למגע לא מושלם בחבקי המא"זים שמכניס רעש דבר שלא קורה עם פסי גישור.
במידה וחוטי הגישור הם מאותו מוליך וקוטר שעובר בקיר?
האם תשובתך gds תשתנה ותעדיף גישור חוטים?
ומה לגבי החוטים בקיר? בהנחה שרוצים לעמוד בתקן? איפה ניתן לשפר, רק בקוטר?

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור