רמקולים Fat Lady של Morel – ביקורת לגברת

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
לפי מה ששמעתי כבר נמכרו יותר מ 5 יחידות של הרמקול הזה
ועוד לא עברה שנה :)

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
אני פשוט שאלתי
האם מדובר ברמקול שהוא דומה ללמבורגיני נניח, שהוא רמקול שפשוט נועד יותר "לתצוגות", או שמדובר ברמקול שאכן החברה מצפה למכור בכמות סבירה (לפחות 5 יחידות לשנה או יותר) ושאכן יתן תחרות לכל רמקול בכל מחיר ??

הוא לא דומה ללמבורגיני. הוא דומה לגברת שמנה.
הוא יוצג בתצוגות במטרה להימכר.
נמכרו מעל ל-5 יחידות {הרבה מעל} וחלקם נרכשו על ידי ישראלים בישראל.
הוא אכן נותן תחרות בשוק הרמקולים הטווח מחיר שלו אך לא נותן תחרות בכל מחיר. מה לעשות שקשה להלחם מול רמקול ב-2000 ש"ח.

ead

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
16
התכונתי תחרות במובן של "אין הגבלת כסף" - אז מדובר ברמקול הכי טוב שיש :)

אבל תודה על התשובות הרציניות - נמר, כרמי וכל האחרים !!

יש לי שאלה נוספת
מבחינת הגברה
הוא צריך מגברים חזקים (SS עם 100W ומעלה לכל ערוץ ב 8 אום לדוגמא), או שגם מגבר מנורות SET עם 25 עד 40W לערוץ יספק אותו ויתן איכות טובה?

ובכלל לגבי הגברה, מה היית משדך לו?
סתם מעניין אותי מבחינת איך שהוא בנוי איזה סוגי הגברה נשמעים טובים יותר ומתאים יותר לו.

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
ead, לא קראת בכתבה לגבי הגברה תואמת? נכתב שם לא מעט על זה.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
לרמקול יש את האופי שלו. הוא לא יתחרה בשוק של הרמקולים בעל אופי {משפחה} שונה משלו.

אצלי הוא היה משודך לאודיו אנלוג מאסטרו שלי. שידכתי אותו בזמנו לנורס סטאר מונובלוקים. הוא נשמע במיטבו עם מגבר ניטרלי, חזק ובעל זרם בריא.

מגברי מנורות 25, 40, 100 וואט לא יחזיקו אותו כמו שצריך. הוא יעדיף טרנזיסטור חזק או מנורות חזקים {מנלי 250, הוריקן, CAT וכ"ו} אך אין לי שמץ של מושג איך הוא ינגן עם הגברת מנורות.

ead

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
16
הבנתי.

תודה על התשובה נמר !!

:)

אז,
מתי יש מפגש פורום שגם נוכל להאזין לרמקול הזה ולעוד אחרים של מוראל ושל חברות אחרות?
:)

a_yaron

אוהב את התחום
מעורבות
3
נקודות
18
לרמקול יש את האופי שלו.

במקרה לא מתוכנן יצא לי לישמוע את הגברת השמנה אצל נמר מחוברת להגברה של המבחן לזמן קצר יחסית (כשעה)
הגברת אולי שמנה אבל הצליל שהיא מפיקה קצת רזה מידי
לטעמי יש הדגשה גדולה על הגבוהים על חשבון המיד והתוצאה הסופית קצת סטרילית מידי
יתכן שזה הצליל האמיתי שאודיופילים אמיתים מחפשים ? (אני לא אודיופיל, אני סתם אוהב מוזיקה ) - אני לא כותב את זה בציניות יתכן שהרמקול משקף בדיוק את מה שנכנס ללא תוספת צבע לצליל שלה אני רגיל

את ההגברה שהיתה מחוברת לרמקולים אני לא מכיר (פרט לPower) ומאז הביקור הקודם אצל נמר החדר עבר טיפול אקוסטי רציני (יבוש קשה של הצליל ?) כך שדעתי על הצליל היא על כל השילוב ולא רק על הרמקול עצמו

ירון

stereophile

חבר משקיען
מעורבות
63
נקודות
28
נמר,
לוכדי הבאסים שימשו אותך גם במהלך הביקורת? כי מאוד יכול להיות שהטיפול האקוסטי לא מתאים לכל רמקול, למשל יהיו רמקולים שנניח יצריכו טיפול בתחום תדרים אחר/אם בכלל... (סתם השערה, אולי שווה להתייעץ עם אנשי מקצוע בתחום האקוסטיקה).

יובל

Ozen

חבר משקיען
מעורבות
2
נקודות
18
אין כמו הבנות של נס ציונה...

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
במקרה לא מתוכנן יצא לי לישמוע את הגברת השמנה אצל נמר מחוברת להגברה של המבחן לזמן קצר יחסית (כשעה)
הגברת אולי שמנה אבל הצליל שהיא מפיקה קצת רזה מידי
לטעמי יש הדגשה גדולה על הגבוהים על חשבון המיד והתוצאה הסופית קצת סטרילית מידי
יתכן שזה הצליל האמיתי שאודיופילים אמיתים מחפשים ? (אני לא אודיופיל, אני סתם אוהב מוזיקה ) - אני לא כותב את זה בציניות יתכן שהרמקול משקף בדיוק את מה שנכנס ללא תוספת צבע לצליל שלה אני רגיל

את ההגברה שהיתה מחוברת לרמקולים אני לא מכיר (פרט לPower) ומאז הביקור הקודם אצל נמר החדר עבר טיפול אקוסטי רציני (יבוש קשה של הצליל ?) כך שדעתי על הצליל היא על כל השילוב ולא רק על הרמקול עצמו

ירון

שמעת אותו עם האלקטרוניקה שהופכת אותו למעט בהיר {כפי שציינתי בביקורת}. עם הקארי והדנסן הוא נשמע חם וזורם יותר עם מידבס בריא ואנרגטי.

בנוסף ניתן לעדן את הבהירות שלו האוקטאב על ידי הורדת השלטר ל-6DB פחות ואז הוא מקבל דגש גם במידבס.

הרושם שקיבלת על הרמקול היה מוטעה מפני שטרם התייחסתי אליו ברצינות לביקורת וטרם "שיחקתי איתו".

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
נמר,
לוכדי הבאסים שימשו אותך גם במהלך הביקורת? כי מאוד יכול להיות שהטיפול האקוסטי לא מתאים לכל רמקול, למשל יהיו רמקולים שנניח יצריכו טיפול בתחום תדרים אחר/אם בכלל... (סתם השערה, אולי שווה להתייעץ עם אנשי מקצוע בתחום האקוסטיקה).

יובל

אני מכיר את החדר שלי ויודע בדיוק במה היה צריך לטפל. הטפול האקוסטי שלי הוא הרגעה עדינה של הבס ומניעה של הידהוד יתר בתחום תדרי האמצע, זה טוב לכל רמקול.

טיפול אקוסטי נכון הוא לאופי חדר ולא לאופי רמקול.

malc69

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
מסכים עם נמר
הטיפול האקוסטי הוא לחדר ולא לרמקול.

מלכיאל

stereophile

חבר משקיען
מעורבות
63
נקודות
28
נמר,
ברור לי שהטיפול הוא לחדר ולא לרמקול אבל נניח והגעת לתוצאה מסוימת עם רמקול X ואז החלפת רמקול - יכול להיות שכעת התנאים האקוסטיים "יבשים" מדי ואינם "תפורים" על הרמקול השני (למרות שהם היו מושלמים לרמקול הראשון).

דוגמא נוספת... אם הרמקול השני "בהיר" בגבוהים (לעומת הראשון) ונניח שהחדר מדגיש תדרים גבוהים אז עכשיו תהיה בעיה שתצריך טיפול בתדרים הגבוהים.

כלומר, רמקולים שונים מגיבים באופן שונה לחלל נתון.

אני לא מנסה לקבוע כאן כלום אלא רק מנסה להבין אם הסאונד ה"יבש" והסטרילי ששמע a_yaron אצלך נובע אולי מהטיפול האקוסטי (וגם הוא עורר את אותה השאלה).
מה גם שבביקורת לא ציינת סטריליות/יבשות של הרמקול. אז זה נשמע לי מוזר שהיתה "בעיה" כזו אצלך.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
שמעת אותו עם האלקטרוניקה שהופכת אותו למעט בהיר {כפי שציינתי בביקורת}. עם הקארי והדנסן הוא נשמע חם וזורם יותר עם מידבס בריא ואנרגטי.

בנוסף ניתן לעדן את הבהירות שלו האוקטאב על ידי הורדת השלטר ל-6DB פחות ואז הוא מקבל דגש גם במידבס.

הרושם שקיבלת על הרמקול היה מוטעה מפני שטרם התייחסתי אליו ברצינות לביקורת וטרם "שיחקתי איתו".

יצא לך לקרוא את התשובה הזו?:)

stereophile

חבר משקיען
מעורבות
63
נקודות
28
היי נמר,
אכן לא שמתי לב... :).
עדיין לא השתכנעתי מדוע לוכדי הבאסים אצלך יעשו טוב לכל רמקול מאחר והתאמת אותם בהתאם לתוצאה שקיבלת עם הרמקול האישי שלך (אלא אם כן פיספסתי כאן משהו או שביצעת זאת באופן "נכון").

בכל מקרה, לגבי הביקורת, זה שהחלפת הגברות או הורדת את השלטר ב 6db זה אומר שביצעת אקוולציה/טיפול מסויים בתחום תדרים כלשהו (שכנראה התיישב טוב יותר עם הרמקול ועם חלל האזנה שלך).
וזה מצויין ועדיף כמובן על ביקורת שבה מחובר רק מגבר אחד.
יובל.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
אני לא מקבל את זה שטיפול אקוסטי זה לחלל ולא לסטאפ - זה נכון אבל אנחנו מתקנים בטיפול האקוסטי בעיות שנוצרות מסטאפ סוים.
כך שאם יש לי סטאפ עם באס מהדהד הטיפול האקוסטי יהיה שונה עובר מסטאפ עם חוסר בבאס.

yairf

עוסק בתחום
מעורבות
21
נקודות
38
כרמי - זו טעות מושרשת: טיפול אקוסטי עושים לחדר ולא לסט-אפ. באס מהדהד בחדר נובע מהדהודים בחדר, ולא מסט-אפ כזה או אחר.

byrdparis

עוסק בתחום
מעורבות
59
נקודות
28
כרמי - זו טעות מושרשת: טיפול אקוסטי עושים לחדר ולא לסט-אפ. באס מהדהד בחדר נובע מהדהודים בחדר, ולא מסט-אפ כזה או אחר.

(Y)

eyal_joshua

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
ולעיניינינו

נמר, האם תאכל לפרט איך הרמקול הנ"ל ממותג בחול ואיך הוא התקבל בתערוכות שהוצג
איך הוא עומד ביחס למיתחרים מבחינת מחירו?
אייל

yairf

עוסק בתחום
מעורבות
21
נקודות
38
המתחרה הישיר זה Magico V3, וזו חתיכת תחרות... :)

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור