רמקולים Fat Lady של Morel – ביקורת לגברת

Avner

אוהב את התחום
מעורבות
46
נקודות
28
נחמד לקרוא ביקורת חדשה כל פעם
אני חייב לציין שלא שמעתי את הרמקול אבל ראיתי אותו פעם אחת אם אני לא טועה בתערוכה של dtown

נמר לדעתי יש לך טעות קטנה לגבי המשפט הבא לא שהוא חשוב כל כך
"[FONT=arial,helvetica,sans-serif]החומרים ממנו בנויה התיבה הם סיבי פחם (Carbon) וגימור סיבי זכוכית (פיברגלאס). "
כמו שראיתי את הרמקול הוא עשוי קרבון מוספג איפוקסי
לדעתי ונסיוני עם קרבון ופיברגלס (טיסנים ומסוקים) אם היו שמים את הפיברגלס או אפילו מיקרו גלס
לא היו רואים את הגימור של סיבי הקרבון
מבחינת עיצוב אם הרמקול היה מעץ גושני לדעתי הוא היה מרשים אלף מונים

[/FONT]

il62

עוסק בתחום
מעורבות
32
נקודות
28
אחלה סקירה נמר!
אני חושב שעלות הציוד שנכנסה ויצאה מסלון ביתך עברה מזמן את ה2מיליון שקל!
כל הכבוד !

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
היי אבנר,
משיחות שלנו עם המתכננים, המידע שקיבלנו הוא כי גוף הרמקול עשוי קרבון + סיבי זכוכית + Epoxy, תוכל לקרוא על כך גם באתר החברה (בדף המוצר).

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
אחלה סקירה נמר!
אני חושב שעלות הציוד שנכנסה ויצאה מסלון ביתך עברה מזמן את ה2מיליון שקל!
כל הכבוד !

אתה מתכוון לציוד שעבר אצלי בסקירה הזו או הציוד שעבר אצלי באופן כללי?:)

eyal_joshua

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
סקירה יפה נמר (Y)

רמקול לא זול כלל, מקווה מאוד שהוא מצדיק את המחיר שלו כי במחיר כזה ואפילו קצת פחות התחרות קשה מאוד...לא שמעתי אז אין לי חוות דעת לעת עתה
מה שכן, יפה הוא לא אבל על טעם וריח...
אייל

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
ביום שישי אחד (שהיה בשבוע שעבר) קפצתי לנמר לשתות קפה ולשמוע מוזיקה. קפה שחור טוב היה וגם מוזיקה, אבל למה שלא ציפיתי זה היה לשמוע את הגברת השמנה שאז היתה אצל נמר. באותו זמן היא היתה מחוברת להגברה הרגילה של נמר אדיו אנלוג מאסטרו והדנסן רק הנגן שהיה בשימוש היה יוניקו. הרמקולים הפתיעו אותו בכך שהם התחילו לנגן היה ניתן להרגיש את הפרוט והרזולוציה שהם מספקים גם בעוצמת שמיעה נמוכה והם עשו זאת בקלילות כאילו הכול קל עבורם.

נקודה נוספת היא איך שהם נראים - זה באמת עניין של טעם אישי, אבל בגלל הברק שלהם והגוון הכהה קשה מאוד להציג אותם בתמונה שתעבור טוב.

joda5

חבר משקיען
מעורבות
96
נקודות
48
נמר ישר כוח !!

אחלה כתבה כל הכבוד סוף סוף הכבוד שייך לישראל שרק נמשיך כך והלוואי במחיר יותר זול אם אפשר לא כולנו נולדנו עם כפית זהב בהצלחה למורל תמשיכו להביא כבוד לישראל!(great)

stereophile

חבר משקיען
מעורבות
63
נקודות
28
נמר,
אחלה ביקורת...
ללא ספק יש אחראיות גדולה של המבקר בביקורת של רמקולים במחיר הזה.
כל הכבוד!

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
נמר,
אחלה ביקורת...
ללא ספק יש אחראיות גדולה של המבקר בביקורת של רמקולים במחיר הזה.
כל הכבוד!

תודה יובל.

זו בדיוק הסיבה שהשתמשתי במגוון מכשירים בסקירה הזו.(Y)

ead

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
16
לטעמי בדומה למה שאייל ג'ושה אמר - הרמקול די מכוער!

כמו כן, יש לו יותר מידי "מראה תעשייתי" כאילו נלקח מאיזה מנוע של מטוס תובלה כבד או משהו.

מה שבטוח שבטווחי מחירים האלו התחרות פשוט אדירה!

שלא לדבר על כך שכל הזמן אני רואה רמקולים במקור עולים נניח 40 אלף דולר ועכשו נמכרים ביד שניה בחצי מחיר בערך, מה שמציב לרמקול הזה עוד יותר תחרות.

בהחלט גאווה שיש בארץ רמקולים ברמות האלו.

מה שכן היה עושה את זה נחמד יותר, זה מחיר זול יותר, לטעמי ואיך שאני מכיר פה אנשים מן הפורום או במקומות אחרים, ברגע שאתה עובר את טווח ה 50-60 אלף לזוג רמקולים, אתה נכנס לנישה מאוד מאוד קטנה שבודדים קונים במחירים האלו.
עד 50 אלף, יש עוד אנשים "רגילים" אבל מטורפים על מוסיקה שיכולים לחסוך זמן מה ולהוציא
מעבר ל100 אלף זה כבר השקעה שלהרבה אנשים יהיה קשה לראות בה מוצדקת על רמקולים (אפילו אם יש בידם את הפרוטה)

כמובן כל מה שאמרתי זה הדעה האישית שלי
בהחלט לא הייתי מתנגד לשמוע את הרמקולים האלו LIVE :)

TakeOne

חבר משקיען
מעורבות
865
נקודות
113
לטעמי בדומה למה שאייל ג'ושה אמר - הרמקול די מכוער!

כמו כן, יש לו יותר מידי "מראה תעשייתי" כאילו נלקח מאיזה מנוע של מטוס תובלה כבד או משהו.

מה שבטוח שבטווחי מחירים האלו התחרות פשוט אדירה!

שלא לדבר על כך שכל הזמן אני רואה רמקולים במקור עולים נניח 40 אלף דולר ועכשו נמכרים ביד שניה בחצי מחיר בערך, מה שמציב לרמקול הזה עוד יותר תחרות.

בהחלט גאווה שיש בארץ רמקולים ברמות האלו.

מה שכן היה עושה את זה נחמד יותר, זה מחיר זול יותר, לטעמי ואיך שאני מכיר פה אנשים מן הפורום או במקומות אחרים, ברגע שאתה עובר את טווח ה 50-60 אלף לזוג רמקולים, אתה נכנס לנישה מאוד מאוד קטנה שבודדים קונים במחירים האלו.
עד 50 אלף, יש עוד אנשים "רגילים" אבל מטורפים על מוסיקה שיכולים לחסוך זמן מה ולהוציא
מעבר ל100 אלף זה כבר השקעה שלהרבה אנשים יהיה קשה לראות בה מוצדקת על רמקולים (אפילו אם יש בידם את הפרוטה)

כמובן כל מה שאמרתי זה הדעה האישית שלי
בהחלט לא הייתי מתנגד לשמוע את הרמקולים האלו LIVE :)

אני מניח שמורל לא בונים רק על המאסה של אלפי הלקוחות הישראלים......

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
איך בדיוק אפשר מחיר יותר זול על כזה רמקול???

yairf

עוסק בתחום
מעורבות
21
נקודות
38
זה מסוג המוצרים, שאם אתה שואל כמה הם עולים, הם לא בשבילך!

ead

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
16
מה כולכם מתלהבים בגלל המחיר?

קראתי אחד לאחד ממה הם מורכבים
וכן ברור לי שזול זה לא יהיה

אבל גם לשים טויטרים עשוי יהלום או מפלזמה (קראתי על זה פעם, לא זוכר בדיוק, האלו עם האור הכחול) זה לא זול
אבל באמת הכרחי?

השאלה האם מדובר ברמקול "דוגמנות" - סטייל מה שרואים בערוצי האופנה, שחולצה פשוטה עולה 5000 דולר
או שמדובר במשהו סדרתי שאכן יהיה בעל שימוש.

גם מכוניות יש כל מיני "מכוניות תצוגה" סטייל מה שיש בתערוכות
זה עדיין לא הופך את זה למשהו שאנשים יקנו

בפועל, יש חברות אחרות כמו DEVORE או WILSON AUDIO או FOCAL או אחרות שכן מייצרות סדרתית רמקולים במחירים האלו ואף יותר.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
האם חברה שמייצרת הרבה היא טובה יותר מחברה שמייצרת לפי הזמנה?

DEVORE אינה יצרנית סידרתית כמו השתיים האחרות שציינת. האמת היא שלהגיד את שמות שלושתן באותה נשימה זה אפילו לא לעניין.

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
לא מבין בכלל על מה אתה מדבר.

הכוונה למחיר , כנראה ההתלהבות, כיוון שלא שמעתי לא אוכל לחוות דעה, אבל לפי הניסיון שלי להבין את הסקירה של נמר היא , שהרמקול הזה, במחיר של 32-35 אלף דולר נותן תחרות גם ליקרים ממנו וזה כבוד .
אין הרבה רמקולי אול אראונד במחירים שפויים. סתם לדוגמא הווליסון אודיו הראשון שאפשר לקרוא לו ALL AROUND שזה ה סופיה החדש, והוא אחרי הורדת מחיר עומד באזור ה 26-27 אלף דולר.
האול אראונד של קנטון למשל , הרפרנס 1 הקודם, עלה כ30 אלף דולר.

הגברת השמנה היא רמקול דגל. הוא לא רמקול לכל אחד, אלא רמקול של הצהרת יכולות וכוונת.

הוא להגיד : אנחנו מייצרים יחידות כאלו, מדהימות, סדרת הסופרים ,תראו איזה רמקול אפשר לעשות מזה.

בסופו של יום מורל הוא מפעל יחידות.

המפעלים הנכונים להגיד עם מה שאמרת "פוקאל, B&W, קנטון, דאלי,אפילו זינגאלי אם אני זוכר נכון"

אגב הזינגאלי המהמם, הוא רמקול "דוגמנות" ?
ממש לא!
הוא הצהרת יכולות של החברה!

yairf

עוסק בתחום
מעורבות
21
נקודות
38
יפה...

tomertsin

מושעה
מעורבות
2,203
נקודות
113
220 מילים על ההיסטוריה של מאיר מרדכי ושל מוראל...

החברה נוסדה ע"י מאיר מרדכי שהתחיל את דרכו כטכנאי של מוצרי האודיו של גרונדיג בארץ, בתחילת שנות ה-60. לאחר מכן הקים מאיר חנות ליבוא רמקולים ולמוצרי אודיו היי-אנד. בשנות ה- 70 המוקדמות הקים מפעל להרכבת רמקולים בלול תרנגולות נטוש במושב גן שורק. בעקבות שאיפתיו פנה מאיר לספקי רכיבי רמקולים דניים וגרמנים והציע להם שותפות עמו. שותפות זו אפשרה ייצור רכיבי רמקול לפי צרכיו, ואינטגרציה מלאה בין תיבת הרמקול ורכיב הרמקול, לשיפור איכות הרמקולים (נדמה לי שהמוכר ביותר הוא Ejvind Skaaning).
מוראל הוקמה בשנת 1975 והנה יצרנית הרמקולים היחידה בארץ. היא שוכנת עד היום בנס ציונה במבנה שתוכנן לייצור רמקולים. לאחר שנתיים מהיווסדה רכש מאיר את חלקם של השותף הדני והגרמני ופנה לייצוא לארה"ב ולאירופה. כיום מוראל מייצרת לשלושה פלחי שוק שונים: מערכות סטריאו וקולנוע ביתי, מערכות רמקולים לרכב ורכיבי רמקולים ליצרנים ברחבי העולם.
פיתוח וייצור רכיבי הרמקול של החברה נעשה כולו בישראל ע"י צוות מהנדסים ואנשי פיתוח וכולל: מנועים מגנטיים רבי-עוצמה מסוג Hybrid, סלילי קול ענקיים מחומרים שונים מהמקובל, ממברנות מחומרים חדשניים וארכיטקטורה ייחודית.
עם כניסת אורן מרדכי לחברה, נוצר תמריץ אדיר להתפתחות עסקית וטכנולוגית תוך שימור פילוסופית המוצר של החברה. למוראל חברה המשווקת את מוצריה בארה"ב (מוראל אמריקה), המייצאת ליותר מ-55 מדינות ברחבי העולם.

נערך לאחרונה ב:

mrdchy

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
החברה נוסדה ע"י מאיר מרדכי שהתחיל את דרכו כטכנאי של מוצרי האודיו של גרונדיג בארץ, בתחילת שנות ה-60. לאחר מכן הקים מאיר חנות ליבוא רמקולים ולמוצרי אודיו היי-אנד. בשנות ה- 70 המוקדמות הקים מפעל להרכבת רמקולים בלול תרנגולות נטוש במושב גן שורק. בעקבות שאיפתו למצוינות ורצון למימוש הפוטנציאל הכלכלי והעסקי, פנה מאיר לספקי רכיבי רמקולים דניים וגרמנים והציע להם שותפות עמו. שותפות זו אפשרה ייצור רכיבי רמקול לפי צרכיו, ואינטגרציה מלאה בין תיבת הרמקול ורכיב הרמקול, לשיפור איכות הרמקולים (נדמה לי שהמוכר ביותר הוא Ejvind Skaaning).
מוראל הוקמה בשנת 1975 והנה יצרנית הרמקולים היחידה בארץ. היא שוכנת עד היום בנס ציונה במבנה שתוכנן לייצור רמקולים. לאחר שנתיים מהיווסדה רכש מאיר את חלקם של השותף הדני והגרמני, ועם ההצלחה בארץ, פנה לייצוא לארה"ב ולאירופה. כיום מוראל מייצרת לשלושה פלחי שוק שונים: מערכות סטריאו וקולנוע ביתי, מערכות רמקולים לרכב ורכיבי רמקולים ליצרנים ברחבי העולם.
פיתוח וייצור רכיבי הרמקול של החברה נעשה כולו בישראל ע"י צוות מהנדסים ואנשי פיתוח וכולל: מנועים מגנטיים רבי-עוצמה מסוג Hybrid, סלילי קול ענקיים מחומרים שונים מהמקובל, ממברנות מחומרים חדשניים וארכיטקטורה ייחודית להפקת צליל ריאליסטי, מהיר וצלול.
עם כניסת אורן מרדכי לחברה, נוצר תמריץ אדיר להתפתחות עסקית וטכנולוגית תוך שימור פילוסופית המוצר של החברה. למוראל חברה המשווקת את מוצריה בארה"ב (מוראל אמריקה), המייצאת ליותר מ-55 מדינות ברחבי העולם.

(Y)

זאת הצלחה של ממש

ead

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
16
אני פשוט שאלתי
האם מדובר ברמקול שהוא דומה ללמבורגיני נניח, שהוא רמקול שפשוט נועד יותר "לתצוגות", או שמדובר ברמקול שאכן החברה מצפה למכור בכמות סבירה (לפחות 5 יחידות לשנה או יותר) ושאכן יתן תחרות לכל רמקול בכל מחיר ??

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור