פנק אותה...

shalomgross

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
מה המצב חבר'ה
מקווה שתוכלו לתת לי עידוד להמשיך עם ההחלטה.

יש לי וולוו 940 שנת 94
והגיע הזמן לפנק אותה במערכת חדשה
(כרגע עדיין יש בה את המערכת המקורית כולל הרמקולים)

חשבתי להרכיב את הדברים הבאים
ורציתי לקבל את חוות דעתכם ואישור להמשיך בתהליך.

מערכת:
יש הרבה סוגים
כולל בלו טות', כולל כניסה ל USB
אבל אני חושב שכדאי להשקיע במערכת ללא הגימיקים האלו
(תקנו אותי אם אני טועה)
אז ככה מערכת מסוג: DEHP6850 Pioneer
לינק: http://tapuz.zap.co.il/model.asp?model_id=378195
(חשוב לי מאוד שהרדיו יהיה איכותי)

מגבר: USC9980 Platinum Audio
לינק: http://tapuz.zap.co.il/model.asp?model_id=18292
(האם כדאי לוותר על מגבר?)

רמקולים:
עד היום היו לי גם 6/9, וברכב הנ"ל איני רוצה לחתוך את המגש האחורי
(למרות שיש לי את הרמקולים מהרכב הקודם, כך שזה לא מהווה הוצאה נוספת)
אלה אם כן השינוי הוא כל כך מהותי, אחתוך (לצערי) את המגש.

כמו שזה נראה, יש לי מקום ל 6.5 בדלתות הקידמיות והאחוריות
כך שחשבתי על רמקולים מקדימה מסוג: קומפוננט 6.5 אינטש Morel PULSE 6
לינק: http://tapuz.zap.co.il/ratemodel.asp?model_id=23401

ובדלתות האחוריות משהו פשוט ביותר, שעדיין לא החלטתי בידיוק מה.

באופן כללי אין לי בעיה של תקציב כלל,
אבל אני לא רוצה להגיע לסכומים מעל 4000 ש"ח בכל הסיפור
(אלה אם כן ממש תתעקשו על משהו אקסטראורדינר)

מקווה שהגעתם עד לפה, ותוכלו לתת תגובות
תודה לעוזרים

נערך לאחרונה ב:

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
לגבי בלוטות ו-USB, זה גימיק כשאתה לא צריך את זה, אבל יכול להיות שימושי (למשל כשיש לך טלפון עם BT).

shalomgross

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
שלא תבין אותי לא נכון,
אני מודע לזה שהגימיקים האלו הם דברים מעולים.
יותר מזה, יש לי סלולרי מתקדם הכולל BT ואין לי דיבורית ברכב, כך שזה יכול להוות פיתרון נהדר.
אבל נראה לי (ואני אומר את זה מנקודת מבט שלי - חסר ניסיון לחלוטין) שתוספת של הדברים האלו מייקרים את המכשיר בצורה לא פורפורציונאלית לתפקיד המרכזי של המוצר.
לדוגמא ניתן לקנות סלולרי בינוני הכולל מצלמה בינונית, או להחליט לקנות סלולרי מדהים לחוד, ומצלמה לחוד, ולקבל חבילה בכמה רמות מעל כמעט באותו המחיר.

אבל אולי אני טועה בחשיבה, וזה לא כך בסטראו.

בכל מקרה, אני מאוד מעוניין לשמוע ממך המלצות.

תודה

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
:)

4000 ש"ח למערכת כזו זה חבל. כי היא פשוט לא שווה את זה.

פיוניר זה רדיו דיסקים גרועים (זו דעתי ) חוץ משני הדגמים הגבוהים שלהם.

הייתי הולך רק על קלריון או אלפיין.

ב 4000 ש"ח תקח :
קלריון 576 . מכשיר חדיש מעולה . רדיו טוב, לא שנות אחריות וכל שטות שתרצה(חוץ מלוטות'). הדיבוריות האלו גם לא עובדות משהו. לרוב. לכל כלל יוצא מהכלל.
מחירו פחות מ 1800 ש"ח.

נשאר לנו 2200 ש"ח.

מקדימה הייתי הולך על רמקולים של פוקאל דגם 165A שמחירו כ 700 שקלים , הוא דגם טוב ובסיסי ויתן לך רפרודוקציה יפה של צלילים .

נשארנו ם 1500 שקלים.

מאחורה הייתי שם זוג 6X9 (אם אני מבין אינך מעוניין בסאב וופר) , מדגם מורל פולס 6X9 . הם עולים כ 450 שקלים. הבעיה העיקרית בפולס הוא טוויטר בינוני ומטה.
מה שכן הוופר של ה 6X9 טוב ונותן באס יחסית טוב. כמו כן השילוב של טוויטר קדמי מטאלי ואחורי לא , יכול להיות מאוד נחמד מנסיון רב.

נשארנו עם 1000 שקלים.

לך על אחד המגברים הבאים:
Lightning Audio B2.400.4
או
MAC AUDIO Z4200

שני מגברי בסיס שיתנו לך מספיק עוצמה כדי לנצל את המערכת ,נשמעים סה"כ דיי טוב.

אני חושב שזו תהיה מערכת מאוד יפה ב 4000 ש"ח ללא התקנה.

Super_T

סגן אחראי פורום אודיו לרכב
מעורבות
0
נקודות
0
שלום רב

הייתי רוצה להוסיף כמה נקודות מעניינות,

1- הרדיו דיסק של פיוניר שרצית , אחלה מכשיר (בניגוד למה שנרשם כאן) כל עוד אתה לא מחפש משהוא מטורף, אבל קח בחשבון שעבור הBT כנראה תצטרך להוסיף מתאם של פיוניר בתשלום, אם תלחץ כאן תגיע לדף של פיוניר ישראל עם הדגם החדש יותר, עדיף לטעמי ולא יקר במיוחד.
אם אתה רוצה BT מובנה במכשיר - הדגם הטוב הבא יהיה יקר משמעותית- לחץ כאן עבור דוגמא לרדיו דיסק שכזה.

2- אני מעדיף את מורל פולס על הפוקאל שהוצעו לך - אתה חייב למצוא זמן ומקום להאזין לרמקולים הללו כי אופיים שונה לחלוטין , הפוקל בעל מיד מאוד דומיננטי וטוויטר מתכתי (עשוי אלומיניום) שבכיוון לא נכון יגרום לשחיטה של האוזן, המידים של מורל רכים יותר ודומיננטים פחות (לאו דווקא טוב יותר) אבל נותנים סאונד מאוד "חם", בנוסף הטוויטר של מורל עשוי משי והוא קצת יותר נעים לאוזן וממנו קל יותר להשיג תוצאות.
הכל תלוי בסוג המוסיקה שאתה אוהב לשמוע ובאוזן שלך.

3-מסכים לגבי 6X9 של מורל , אחלה של רמקול אובאלי - מומלץ בחום. נקודה.

4-אני מצטרף להצעה לקחת את המגבר של MAC AUDIO , בהחלט עדיף על מה שהצעת , קח בחשבון גם את המגברים של CRUNCH , הם לא רעים ובאים מבית טוב (החברה שמייצרת את מגברי הייפוניקס) במחיר שפוי.

לסיכום , אני חושש שאולי העליתי במקצת את הסכום אותו רצית להוציא , אך בהחלט מדובר על מערכת טובה שתספק לך תוצאות ראויות לסכום שאותו שילמת.

לשאלות , אנחנו כאן ,
תומר.

נערך לאחרונה ב:

truejoker

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
אני הייתי מציע בתקציב כזה לקחת דיסק פשוט יותר ולדעתי טוב מבחינת סאונד (במיוחד לעומת המכשירים שהוצעו כאן ) וזה פאנאסוניק 5401 . מכשיר מעולה
מצטרף להמלצה על המורל , ומצטרף להמלצה על המאק אודיו

shalomgross

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
תודה רבה רבה, אורי תומר וג'וקר על העזרה.
כפי שאני מבין אין מנוס ואתם ממליצים בחום להוסיף מגבר ורמקולים 6/9 (כנראה שאכן אחתוך את המדף האחורי).

חשבתי באמת על אלפין, וזאת לאחר שקראתי פה כתבות רבות, והחבר'ה כאן חולים על הרדיו דיסק שלהם, אך עדיין לא ממש גיבשתי דעה אם לנסות אותו.

כמה נושאים שעדיין לא סגורים אצלי:
תומר, אתה ממליץ על דגם שונה של פיוניר, הבנתי שהדגם הנ"ל טוב בעיקר למי שמחזיק גם סאב, השאלה היא האם הוא מומלץ גם למי שאינו מתכוון להתקין סאב ברכב?
כי מבחינת מחיר, הוא נמוך יותר מהדגם שחשבתי עליו (למרות שיש עליו ביקורות טובות).

קיים אצלי 6/9 של פיוניר במצב מעולה מהרכב הקודם מסוג: TS-A6957, האם ההבדל שונה כל כך כדי לרכוש בכל זאת המורל ולהשאיר את אלה בארון?

בדלתות האחוריות יש לי מקום לרמקולים נוספים (אני כמעט משוכנע שגודלם 6.5), לעשות עם המקום הזה משהו או ש 6/9 כבר נותנים את הפתרון להכל.

התקציב אצלי הוא דבר די גמיש, אבל אני חושש להתפרע יותר מידי

לגבי מוסיקה, אין משהו ספיציפי שמועדף עלי, אני שומע מקלאסי ועד רוק כבד (אפשר להגיד שבעיקר מתמקד בפינק פלוייד, guns והרבה ישראלי).

שוב תודה רבה על העזרה
מה שבטוח כבר החלפתי אצלי ברשימה את המגבר לזה שהמלצתם עליו.

שלום

נערך לאחרונה ב:

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
אם יש לך מקום ל 6.5 , יש רמקול נהדר שנקרא MAGNAT EXTRIMA .

יש עוד כמה חתיכות לדעתי בארץ כיוון שהפסיקו לייצרו לפני שנה.
תקנה אותו , בכסף שיש לך לקדימה ואחורה, ותקח איתך את הפיוניר למאחורה.

בנוסף אתה יכול לחסוך עוד טיפה, ככה שאם אתה לא חושב שתשים אי פעם סאב וופר תוכל ללכת על קלריון 376 , שיתן לך שליטה על קדימה ואחורה, ויצאות 4 וולט .

ואז ישאר לך עודף , ואז תשים את המורל מאחורה.

המורל פולס מבחינתי לא מומלץ. הטוויטר שלו גרוע במיוחד. הוא דגם לא טוב. חבל לדעתי להוציא עליו כסף.

או רמה מעלה, או משהו אחר.

Super_T

מעורבות
0
נקודות
0
אז ככה ..

אני אענה בקצרה :

1- בקשר לפיוניר - אין קשר מיוחד לסאב, המכשיר טוב ומומלץ, ותמיד טוב שיש יציאה לסאב, מי יודע מה יהיו השידרוגים בעתיד ? קח בחשבון בבקשה שכמות הפיצ'רים ברמת המחיר הזו בפיוניר תהיה גבוהה כמעט תמיד מאותו מכשיר דומה של קלריון במחיר הזה על אף הלך הרוח האומר כי לקלריון צליל עדיף.

2- יש הבדל בין הפיוניר 6X9 לבין המורלים, בעיקר בעניין העצמה ואופי הצליל, המורל יקבלו עד 130W RMS בעוד שהפיוניר שלך מוצהרים 40W RMS, בנוסף, הצליל של המורלים מלא ומפורט יותר ופחות "מלאכותי".

3- לטעמי 6X9 על המגש יספקו לך יופי של סאונד מאחור , אין צורך בזוג רמקולים בדלתות מאחור.

4- לגבי ההערה על המוסיקה - נשמע מתאים יותר לפוקאל (רוק, פינק פלויד וכאלה..) אבל אני מפציר בך להקשיב קודם לשני הסטים ורק אז להחליט, אני שמעתי תוצאות מעולות עם המורלים וגם כאלה טובות מאוד עם הפוקאלים, אין מנוס מלהקשיב על מנת להבין את אופי הצליל של שתי החברות על מנת לקבל עמדה קונקרטית יותר.

תומר.

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
למכשירי פיוניר בכל השנים והדגמים חוץ מהP9 וה880 צליל זוועתי.

בורות מיד, לאודנס מוטמע ומוגזם במכשיר, המכשירים פשוט גרועים .

עודף פיצ'רים רק מראה במכשיר כ"כ זול על איכותם. אין מציאות בעולם.

הרבה פיצ'רים , תצוגות והמון דברים במחיר נמוך+ איכות ? אין כזו חיה.

truejoker

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
אני חושב שבין לקנות את ה376 ובין הפאנאסוניק , הפאנאסוניק יתן לקלריון נוק אאוט במיוחד אם מדברים גם על המחיר
לגבי האקטרמה שאורי אמר , לא ידעתי שיש כאלו בארץ עדיין , אבל אני מסכים שמגנאט מייצרת את אחד הטובים , במיוחד במידבאס . אני גם הייתי מאוד ממליץ לך לשמוע אותו .

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
הפנסוניק לא רואה את הקלריון כי הם לא באותו הלבל.

הקלריון בלבל הרבה הרבה יותר גבוהה.

עשיתי בחיי את ההשוואה. הפנסוניק לא שווה את זה. שלא נדבר שלקנות מכשיר כ"כ ישן מסדרה כ"כ נמוכה לא שווה את ההשקעה. עובדה שיש חנות אחת בארץ שמחזיקה אותו וגם בזה אני מוכן לחתום שזה שניים שלושה מכשירים.

gal75

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
16
פותח הדיון צריך רק מכשיר אחד, לא שניים ולא שולשה, כך שהעובדה שיש להם במלאי כמה
יחידות בודדות, לא צריכה לדגדג לא ממש.
לקלריון יש פיצ'רים לא רעים, אבל המחיר של המכשירים פה בארץ הוא בזיוני לגמרי לדעתי,
וכמו שצויין - פותח הדיון לא מחפש טופ-אוף-דה-ליין, אלא משהו יציב וטוב ולא במחיר שחיטה.
טוב שלא זרקתם פה לאוויר המלצה ל F1 סטטוס של אלפיין..
הפנסוניק נותן עבודה, ועושה אותה בצורה איכותית, ובלי לקרוע את הכיס.
וכך גם הפיוניר (ואני ממש לא אוהב את פיוניר) אבל יש להכיר בעובדות, שלמחיר שלו יש הרבה
מאוד פיצ'רים שלא מקבלים באף מכשיר.
אבל כן, הפיוניר בעל סאונד מאוד לא נעים לטעמי.
אז בין קלריון או אלפיין לבין פיוניר שוכנת לה פשרה בשם פנסוניק - לדעתי מומלץ.

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
גל הכל היה נכון אם הפנסוניק הנ"ל היה דגם חדיש.
אך זה ו דגם שנת 2004 כמדומני.

כמו כן מה שערוריה בלתמחר דגם של 180 דולר ב 1000 ש"ח ופחות אפילו.

נכון אגב שאפשר להשיג אותו בפחות בארה"ב אבל גם את הקלריון הזה בארץ.

כמו כן המכשירים שמגיעים ארצה לא מגיעים מארה"ב אלא מסנגפור. התמחור שלהם שונה גם בגלל המקום ממנו הם מגיעים . יש הסכמי סחר וכו...

shalomgross

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
אם הדיון מתמקד ביחידת הראש, אני מבין שיש קונצנזוס על כך שקרליון ואלפין הם האיכותיים ביותר, אח"כ פנסוניק ובסוף פיוניר (למרות שג'וקר חושב קצת אחרת).
השאלה היא באמת האם מכשיר שיוצר ב 2004 לא מיושן מידי...
סכ"ה מבחינת מחירים, אין פה שינוי מהותי בין הדגמים (פנסוניק אפילו זול כמעט ב40% מהסכום שחשבתי להשקיע בתחילה).
חוץ מאיכות יש גם חשיבות לאמינות ו"זמן בין תקלות", נכון? אחד הסיבות שחשבתי על פיוניר (אני מרגיש שהשם הזה מרתיח פה כמה אנשים) הוא אמינות לאורך זמן. לפני זה היה לי נקאמיצ'י ברכב והוא היה סוס עבודה באופן קיצוני, אבל אין מספיק מיבחר בארץ מהחברה הזו (ואולי אף אפשר לשדרג את איכות השמע עם מכשירים אחרים) ולכן אני קורא בשקיקה מה שנירשם כדי לנסות משהו חדש.

אם אני אחזור קצת לרמקולים, המלצתם בחום לשמוע לפני שקונים, אבל יש עם זה בעיה קטנה, כי המוסיקה נשמעת שונה ממקום למקום (חדר השמעה ורכב) ובמיוחד מרכב לרכב. היום יש לי אוטו גדול, אני משוכנע שאם ארכיב אותה מערכת בסמארט זה יהיה שונה שמיים וארץ. אז אני נוטה להחליט בעיקר על סמך העיצות שאני קורא פה (כי אני יודע שכאשר אשמע אותם לפני הקניה כבר לא אהיה ממש אוביקטיבי)

תודה רבה על העזרה

נערך לאחרונה ב:

truejoker

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
ה5401 עולה לפי מה שבדקתי בזאפ 750 ש"ח , והוא קונה מכשיר חדש . זה שהדגם התחיל את חייו ב2004 ולא שודרג מאז (למרות שיש עוד דגמים של סידרת 5400 שעולים יותר ) אומר שהוא סוס עבודה .

ולגבי אמנות אני לא חושב שפאנאסוניק נופלת מפיוניר רק שהסאונד יותר טוב

את ההבדלים בין פוקאל ובין מורל אתה תוכל להבין גם בחנות . לשמוע אתה תוכל אם תשתתף במפגשים של קהילת האודיו לרכב שמתרכזת בקארספורום . אבל להבין מי נגד מי תוכל בכול מקום שתמצא אותם

gal75

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
16
בסך הכל, לכל סדרת רמקולים ולכל חברה יש צוויון סאונד מאוד מסויים ומאוד אופייני לחברה.
לכן, כן תשמע הבדלים בין מורל לפוקאל.
כמובן שיהיו הבדלים בין חדר לחדר ורכב לרכב, אבל האופי של הרמקולים תמיד יישמר,
ואותו תמיד יהיה ניתן לשמוע.
כמו כן, כל מה שהומלץ לך הוא טוב.
גם המורל מצויין וגם הפוקאל, כל אחד בדרכו הוא.
בגלל איכות המוצר והחומר לא הייתי בוחר את פיוניר לאריכות ימים, וזה מה שאני מנסה להעביר.
הם בונים מכשירים בעלי פיצ'רים רבים, אך איכות הבניה הזולה נכרת במכשירים, וזה לא לטעמי.
לכל אחד יש "פייבוריט" מסויים, ואם הייתם שואלים לדעתי מה הוא הפייבוריט שלי, הייתי עונה
שזהו הבלאופנקט.
מעולם לא שמעתי HU בחיבור ישיר לרמקולים עם עוצמה, צליל נקי כמו שלו, ובטח ובטח איכות
הבנייה הגרמנית שלו - אין שני לה.

shalomgross

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
שלום לכולם,
אני חושב שדי גיבשתי דיעה לגבי המערכת ברכב.
רק רציתי לקבל מיכם אישור סופי.

מגבר:
MAC AUDIO Z4200
לינק: http://www.zap.co.il/model.asp?model_id=360873

רמקולים קידמיים:
קומפוננט 6.5 אינטש Morel PULSE 6
(האמת שרציתי מאוד ללכת על הפוקאל, אבל יקר לי מידי)
לינק: http://tapuz.zap.co.il/ratemodel.asp?model_id=23401

רמקולים אחוריים:
אשאר כרגע עם מה שיש לי, ואולי אשדרג בעתיד:
פיוניר: TS-A6957

רדיו דיסק:
CDA9847 Alpine
לינק: http://www.zap.co.il/model.asp?model_id=347337

סכ"ה הרשימה הזו מתבססת על מה שנכתב (מעניין שלא הזכרתם בכלל את חברת JBL שנחשבת לבעלת שם מעולה).

אז מה אתם אומרים?

ושוב, תודה לעוזרים.

gal75

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
16
נשמע פשוט מעולה.
היה לי את ה 9847 והוא פשוט סוס עבודה, ובעל סאונד... מהסרטים.

דעתי - תתחדש ותהנה!

Super_T

מעורבות
0
נקודות
0
+1

כל מה שנשאר זה להתחדש .

חזור לומר לנו איך אתה מרגיש ואיך שומעים.

אל תשכח : התקנה מקצועית ושימוש בכבלים טובים ישפיעו באופן ניכר על התוצאות.

תומר.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור