פנל שניצל – ביקור אצל אלדר

katzofe

מושעה
מעורבות
73
נקודות
48
יהושע שם את החמישית של מאהלר.
איזה באסה.
לא סובל את הבומבסטיות של הנאצי הזה.
:D

.

זה לא שאני סתם טיפש, התכוונתי להוא עם הזקן המוזר אבל שיהיה..

KOOKE

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
יהושע

אני מסכים שמערכת האודיו אמורה לרגש את בעליה.

אבל המסקנה הדי גורפת של ארבעה מבקרים לפחות אמורה לשמש לשניצל חומר למחשבה, אולי שינוי קטו כזה או אחר יגרום לכך שהמערכת שלו תרגש אותו יותר ??

mokes

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
אני משער שזה נבע מבלבול עם וגנר, שאכן היה אנטישמי ידוע.
אם מדובר בבלבול תמים עם וגנר אני מושך את הביקורת שלי, למרות שגם את זה אני לא אוהב (אבל מכיר בויכוח הגדול בעניין). למי שמתעניין בזה - האנטישמיות של וגנר היא לא לגמרי חד-משמעית, לא שמעתי שהוא קרא להרוג יהודים או לזרוק אותם מגרמניה, ובכל אופן הוא מת ב 1883 - עוד לפני שהיטלר נולד - אז נאצי הוא לא..... אנטישמי במידה מסוימת כן, אבל לא צריך להגזים (לדעתי).

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
אני ביקשתי שיבואו כמה חברים לשמוע , וזאת מכיוון שבסבב שעושה סירת בוזגלו גם אני כותב , ולא בא לי לכתוב משום אולימפוס וירטואלי , הנה זה מה יש , יש מלא חסרונות ומלא באגים , זה המצב לצערי , הלוואי והיה יותר טוב ,
המערכת שלי ניבנתה להשמע כמה יותר קרוב שהצלחתי למה שמוקלט , במה גדולה , הרבה כוח ,רמקולים גדולים , הרבה אוויר בחדר , הרבה אקסטנשן בבס , והנה מחפשים לי פה אינטימיות ,שהסאונד יעטוף ,
חברה זו לא מערכת בחדר קטן עם שני גורינרי ,לטוב ולרע ,אבל זה הדבר הכי קרוב להוציא להקלטה את המיץ שאני הצלחתי לבנות ,ואלו הפרופורציות שמתוכם כותבים ב"סיירת בוזגלו" ,למה כבר כתבו לנו שאין לנו קנה מידה,אז הנה ,תראו בעצמכם.

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
יהושע

אבל המסקנה הדי גורפת של ארבעה מבקרים לפחות אמורה לשמש לשניצל חומר למחשבה, אולי שינוי קטו כזה או אחר יגרום לכך שהמערכת שלו תרגש אותו יותר ??[/QUOT
בשבילי היא בסדר!
תגיד? האם אתה באמת חושב שיש מסקנה גורפת?
חוץ מזה רציתי להגיד לך שהישיבה בלמבוגיני פחות נוחה מסוברו.

נערך לאחרונה ב:

stereophile

חבר משקיען
מעורבות
63
נקודות
28
אני ביקשתי שיבואו כמה חברים לשמוע , וזאת מכיוון שבסבב שעושה סירת בוזגלו גם אני כותב , ולא בא לי לכתוב משום אולימפוס וירטואלי , הנה זה מה יש , יש מלא חסרונות ומלא באגים , זה המצב לצערי , הלוואי והיה יותר טוב ,
המערכת שלי ניבנתה להשמע כמה יותר קרוב שהצלחתי למה שמוקלט , במה גדולה , הרבה כוח ,רמקולים גדולים , הרבה אוויר בחדר , הרבה אקסטנשן בבס , והנה מחפשים לי פה אינטימיות ,שהסאונד יעטוף ,
חברה זו לא מערכת בחדר קטן עם שני גורינרי ,לטוב ולרע ,אבל זה הדבר הכי קרוב להוציא להקלטה את המיץ שאני הצלחתי לבנות ,ואלו הפרופורציות שמתוכם כותבים ב"סיירת בוזגלו" ,למה כבר כתבו לנו שאין לנו קנה מידה,אז הנה ,תראו בעצמכם.

אין ספק שאם אלו היו המטרות, השגת אותם מעל ומעבר.
קח לדוגמא את המערכת מהתערוכה של 2006, עם ה JBL L300.
האם בפרמטרים אודיופילים היא "טובה" יותר נניח מהמערכת שלך? לא.
האם היא ריגשה אותי בטירוף והשפיעה עליי יותר מכל דבר אחר ששמעתי? כן.
וגם היא ניגנה בחדר גדול...

ברקצ

חבר משקיען
מעורבות
269
נקודות
83
אני מבקש להקפיד בפעמים הבאות על מינימום של קוד לבוש - אם לא חליפה ועניבה לפחות מכנסיים ארוכים, ואולי גם נעליים (ולא - קרוקס זה לא נעליים).

hornless

חבר משקיען
מעורבות
365
נקודות
83
יהושע

אבל המסקנה הדי גורפת של ארבעה מבקרים לפחות אמורה לשמש לשניצל חומר למחשבה, אולי שינוי קטו כזה או אחר יגרום לכך שהמערכת שלו תרגש אותו יותר ??[/QUOT
בשבילי היא בסדר!
תגיד? האם אתה באמת חושב שיש מסקנה גורפת?
חוץ מזה רציתי להגיד לך שהישיבה בלמבוגיני פחות נוחה מסוברו.

בשבילי היא הרבה יותר מבסדר. הלוואי עלי כזה חדר ואת האפשרות לשבת רחוק מהרמקול ולא בתוך הרמקול כמו אצלי. אנשים לא ממש רגילים לשמוע בצורה כזו כמו אצל אלדר. רובנו תקועים בחדר קטן עם האישה, הכלב והטלביזיה.

תשומת הלב לפרטים והביצוע של השניצל מעוררי קנאה והערצה. למדתי המון למרות שחשבתי שאני יודע כמעט הכל.

Joshua_G

חבר משקיען
מעורבות
4
נקודות
0
יהושע

אבל המסקנה הדי גורפת של ארבעה מבקרים לפחות אמורה לשמש לשניצל חומר למחשבה, אולי שינוי קטו כזה או אחר יגרום לכך שהמערכת שלו תרגש אותו יותר ??

אם נראה לך שאתה יכול לייעץ לאלדר, אין לי בעיה עם זה.

מה שברור לי שאלדר, אחרי 15 שנים ניסיון והשקעה אדירה יודע בדיוק מה הוא רוצה והוא אכן השיג את מה שהוא רוצה. אני קטונתי מלייעץ לאלדר, לעומת זאת אשמח להתייעץ אתו.

ברקצ

חבר משקיען
מעורבות
269
נקודות
83
מילה בקשר לריגושים : רובנו שמענו ברגע כזה או אחר מערכת מרגשת. הרבה פעמים היא וינטאג', עם רמקול גדול ואלמנטים מנייר של טאנוי, קליפש או JBL, מונעים על ידי מגבר מנורות צנוע ופטיפון אנטיקה. המערכת ניגנה ג'אז ווקאלי חם ועוטף, והרגשנו מיד בתוך מועדון מלא עשן בהארלם. אלא מאי - רובנו (אני בוודאי וכך גם אחרים) לא מאזינים רק למוסיקה שכזאת, ולא היינו רוצים לחיות כל הזמן במרתף אפל בני יורק. יש המאזינים למוסיקה תזמורתית מלאה, או רוק כבד, אולא יודע מה. והמערכות המרגשות והרומנטיות לא יודעות להעביר נכון את כל סוגי המוסיקה האלה.
למה הדבר דומה ? לבלונדינית החיוורת עם סיגריה ופומיה שמועדת על עקביה ומוצאת את עצמה בזרועותיך רגע לפני שהיא נופלת. בהזדמנות היא גם מורחת עליך את הליפסטיק האדום שלך, שופכת עליך כוס יין, ובסוף משנוררת ממך כסף לטקסי. אתה ממשיך אותי לפנטז עליה לפעמים לפני שאתה נרדם, אבל אתה שמח שלידך שוכבת אישה אמיתית בשר ודם, שגם תעזור לך בגידול הילדים ותשלום חשבונות.

KOOKE

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
שניצל יקירי

בודאי שהישיבה בלמבורגיני פחות נוחה מהסובארו רק שלא כל כך הבנתי את האנאלוגיה.

אנא אל תכנס למגננה, אני לא שמעתי אצלך, ההתרשמות שלי היא בסך הכל ממה שהמבקרים כתבו וייתכן ובהחלט אני טועה בהבנת הנקרא והבנת הנימה השזורה בין השורות.

השאלה האמיתית והמבחן היחידי (מבחינתי בכל אופן) הוא מבחן עור הברווז, יעני, האם המערכת גורמת לך מעת לעת לעור ברווז כשאתה שומע קטעים אהובים מיוחדים..אם כן אז היא בהחלט מרגשת עבורך ודיינו.

אנא תתיחס גם להערתי השנייה, האם ניסית להרחיק את הספה מהקיר האחורי ? למה לא לנסות זאת ?

עד כמה שאני מבין (אני מודה שניסיוני והבנתי דלים) תמיד עדיף, אם אפשר, שנקודת ההאזנה לא תהיה צמודה לקיר מאחוריה.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
יהושע

מעטים האנשים שמסוגלים בכלל לעקל את מה שמנגן אצל אלדר. לעיתים, בגלל שהעיכול מקשה על ההבנה מתחילים לחשוב שאין שם רגש.

המערכת של אלדר היא לא רק רגש, היא רגש נדיר!
להגביר חלל כזה זה לא קל, להגביר אותו כמו אצל אלדר זה קשה מאוד, להגביר אותו עם ציוד כזה זה גם יקר, לשלב את הציוד עם רגש כזה זה כבר פנומינלי!

אחת המערכת הטובות ביותר שיש בארץ היום ויצא לי לשמוע המון!

KOOKE

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
אם נראה לך שאתה יכול לייעץ לאלדר, אין לי בעיה עם זה.

מה שברור לי שאלדר, אחרי 15 שנים ניסיון והשקעה אדירה יודע בדיוק מה הוא רוצה והוא אכן השיג את מה שהוא רוצה. אני קטונתי מלייעץ לאלדר, לעומת זאת אשמח להתייעץ אתו.

מה שנראה לי שאני יכול ליעץ לך שלא לשמש כסניגורו של אלדר. אלדר בהחלט ילד גדול ואינו מהסס לאמר את דעתו.

אין לי שמץ של ספק שהידע והניסיון של אלדר בתחביב זה עולה עשרות מונים על הידע והניסיון שלי. נו אז מה ? זה אמור למנוע ממני להביע את דעתי, לשאול או לבקש הבהרות ??

Giant Steps

אוהב את התחום
מעורבות
12
נקודות
18
עד כמה שאני מבין (אני מודה שניסיוני והבנתי דלים) תמיד עדיף, אם אפשר, שנקודת ההאזנה לא תהיה צמודה לקיר מאחוריה.
אני גם תהיתי האם ישנו טיפול אקוסטי אשר נעלם מהעין. אני סובל מבעיית הצבה דומה אך אצלי החדר קצר ורחב ואין ברירה אחרת, ואילו כאן נראה שיש מרחב כדי לאפשר הצבה של הספה הרחק מהקיר שבגב המאזין. מבחינה פסיכואקוסטית רצוי שההחזרים יגיעו בעיכוב של לפחות 10 ורצוי אף 20 מילישניות בהשוואה לצליל המגיע היישר מהרמקולים. זה מכתיב מרחק של לפחות- 1.7 מטרים מגבו של המאזין ( לפי מהירות קול של 0.34 מטר במילישניה - הצליל עובר את האוזן, מגיע לקיר האחורי וחוזר שוב לאוזן ) או טיפול אקוסטי הדומה לזה :

cust_perone1.jpg

אני משתמש בפנלים עבים של סונקס לצורך האזנה קריטית אותם אני מציב מאחורי הראש כשאני לבד... אני מקווה שבעתיד חלל ההאזנה שלי יאפשר הצבה טובה יותר.

tzachi

חבר משקיען
מעורבות
386
נקודות
83
מה בסכ"ה אנכנו למדים מהביקורים האילו ?(sad)
אן כזה דבר כלה מושלמת ולא יהיה !! :מה??????????:
כל אחד בונה כראות עינין את הטוב ביותר שהוא מסוגל ולטעמו האישי בלבד ! ומדיי פעם גם עם חשבנו שהכלה שלנו מושלמת נמאס לנו ממנה ואז מתגרשים ומחפשים כלה אחרת שתפעיל לנו את בלוטת הרגש מחדש .
לרוב החלפת הכלה ניתפס על ידינו כשדרוג אבל אפשר להודות שברוב המיקרים מדובר בהחלפת כלה שמשעממת אותנו באחת אחרת שתרגש אותנו ממש כמו שאייל גולן מחליף דוגמניות צמרת .
אבל במקום להנות מהאפשרות שנוצרה פה לחוות מערכות שונות של אנשים שונים שבנו את מה שהם אוהבים . מנהלים פה אנשים שיח אבסורדי בנוסך אני לא אוהב את אישתך היא לא מרגשת אותי משהוא לא תקין אצלה בישבן !:(
אני חושב שיותר נכון זה להקשיב לחלוק חוויה ולא ביקורת כאילו ""מיקצועית"" וניתן לתת עצות בסיגנון : אני חושב שאישתך תראה יותר טוב בכחול זה יעשה לה טוב לעניים .
ולא בסיגנון אישתך לא סקסית לא הייתי עושה אותה .

katzofe

מושעה
מעורבות
73
נקודות
48
.

יש מלא חסרונות בכל ציוד אודיו באשר הוא ,אז מה????????????
מחזור חיים שלם לא מספיק ע"מ לפתור 'בעיות' אודיופיליות.
וזה עוד לפני שמבדילים בין מהלר לבין ה'נאצי'

KOOKE

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
צחי

לא נסחפת קצת עם האנאלוגיה...מערכת=בת זוג ?? כאילו דא ??!!

מאסטרו אודיו

עוסק בתחום
מעורבות
338
נקודות
83
המערכת של אלדר נותנת תוצאה קרובה מאוד להופעה חיה או הקלטת אולפן.
היא לא מייפה את המציאות.
כשהמוסיקה מרגשת המערכת מרגשת. ולהיפך. כמו במציאות.

איתי_הגיתי

חבר משקיען
מעורבות
48
נקודות
48
אלדר תתחדש ותהנה!
עופר, יש מבצע על VR7?

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור