עלות\תועלת - דיגיטלי\אנלוגי

Andrewv

אוהב את התחום
מעורבות
151
נקודות
43
אז בהמשך לפוסט שכתבתי בפורום אנלוגי,
אני חושב שזה ראוי לדיון נפרד ומאוד כנה.
לא דיון מה יותר טוב דיגיטלי או אנלוגי.
ברור לנו ששניהם יכולים להיות מעולים או נוראיים או טובים, תלוי במכשירים ובכיוון שלהם (במקרה של אנלוגי) ובהתאמה ביניהם.
אז לטובת כל מי ששוקל לקנות פטיפון, לשדרג אותו או לוותר עליו, או להתמקד רק באנלוגי או להתמקד רק בדיגיטלי וכולי.
בקיצור כמעט כולנו.
מה דעתכם על היחס עלות\תועלת בדיגיטלי לעומת האנלוגי.
מה היחס האמיתי ביניהם.
כלומר כמה יצטרך להשקיע אודיופיל כדי לקבל צליל דיגיטלי ברמה טובה מאוד, ברמה מעולה וברמת היי אנד סוף.
ובמקביל כמה יצטרך להשקיע כדי לקבל צליל אנלוגי באותן רמות (כולל כל הציוד הנלווה)
כמובן בהנחה שנעשו בחירות מושכלות..
מי שרוצה מוזמן לתת דוגמאות
בבקשה תשובות הכי כנות

8biieqFDyJubsDA4YRHM84-650-80.jpg
24dn889.jpg
uEtC3VdNzyCXLmgRoK8Rvf-650-80.jpg
צפה בקובץ המצורף 40622
7e5b525d8d25e2bb6b5969f0d2f144a6.jpg

116cesmsbdac.jpg

תמונות מצורפות

• 24dn889.jpg
    24dn889.jpg
    KB 107.7 · צפיות: 486
  • uEtC3VdNzyCXLmgRoK8Rvf-650-80.jpg
    uEtC3VdNzyCXLmgRoK8Rvf-650-80.jpg
    KB 76.4 · צפיות: 481
  • 8biieqFDyJubsDA4YRHM84-650-80.jpg
    8biieqFDyJubsDA4YRHM84-650-80.jpg
    KB 55.4 · צפיות: 484
  • 7e5b525d8d25e2bb6b5969f0d2f144a6.jpg
    7e5b525d8d25e2bb6b5969f0d2f144a6.jpg
    KB 89.5 · צפיות: 500
  • 116cesmsbdac.jpg
    116cesmsbdac.jpg
    KB 106.4 · צפיות: 476
נערך לאחרונה ב:

moshe625

חבר משקיען
מעורבות
313
נקודות
83
האם כותב שורות אלו ,מתכוון לומר לנו
שלהשקיע את מייטב כספנו בדיגיטל זה בזבוז ועדיף לנו להשקיע את כספנו באנלוג כי שם ורק שם נבוא על שכרנו?

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
אם עלות מול תועלת הייתה מהווה שיקול עיקרי בתחביב הזה, כנראה שרובינו היו שומעים מוזיקה ממערכות הרבה יותר זולות מאילו שיש לנו.

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
מה המדד לעלות תועלת, איך אתה מודד הנאה?
ברשותי מערכת דיגיטלית ומערכת אנלוגית, איך אני מודד את ההנאה מכול אחת מהמערכות?
אני יכול למדוד שעות שימוש אך זה אינו מדד להנאה.

Andrewv

אוהב את התחום
מעורבות
151
נקודות
43
גם באודיופיליה, כמו בכל דבר, אנשים מנסים למקסם את העלות מול תועלת ביחס להחלטה שלקחו, למה לא לאתגר את עצמנו, לבדוק את עצמנו ולהתבונן על הדברים נכוחה.
לא משה, אני לא קורא לאף אחד לעשות שום דבר, אני רוצה לבחון את התחושה שלי שכבר תיארתי אותה בפוסט באנלוג ביחס לפערים בעלות\תועלת ולבדוק האם אנשים אחרים חושבים אחרת או דומה או לא זה ולא זה.
אשמח באותה מידה לשמוע דעות תומכות ונגדיות רק שיהיו מבוססות רציניות וכנות.
אפשר להתחיל מלהתייחס לזה למשל:
לכותבים בסראופייל לא היתה את הפריווילגיה להגיד שאי אפשר לדרג ואי אפשר להשוות עלות\תועלת וכולי ואפשר בעיני ללמוד לא מעט מהדירוג שלהם וגם לזכור שבמחירי האנלוג לא מדובר כמובן בסט מלא, אלא אך ורק בפטיפון ולפעמים כולל זרוע.

https://www.stereophile.com/content...18-edition-turntables-tonearms-cartridges-etc

https://www.stereophile.com/content/recommended-components-2018-edition-digital-processors

zs

חבר משקיען
מעורבות
1,590
נקודות
113
השאלה אם יש פה עניין של עלות תועלת..
איך שאני מבין זה לא האישו.
סאונד הוא זה שקובע.איך אני אוהב לשמוע את המערכת שלי.
ולכן הבחירות וההעדפות יהיו לפי מה שאני אוהב לשמוע יותר.
ברור לי שחברים יכולים לשנות דעה אם הזמן ועם הנסיון.חברים שהעדיפו סאונד X עם הזמן קיבלו תובנה ויכוונו לסאונד Y
בהתאם לכך תהיה ההשקעה.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
לדעתי עלות תועלת זה עם אוזניות פשוטת לשמוע דרך הטלפון - הכי זול שאני מכיר ומספק את היכולת לשמוע מוזיקה.
קשה למצוא עלות תועלת טובה יותר - אבל כמו שכבר נאמר מעולם זה לא היה המטרה שלי, לא בגלל זה אני כאן.

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
לכותבים בסראופייל לא היתה את הפריווילגיה להגיד שאי אפשר לדרג ואי אפשר להשוות עלות\תועלת וכולי ואפשר בעיני ללמוד לא מעט מהדירוג

לא יודע איך הגעת לזה

Andrewv

אוהב את התחום
מעורבות
151
נקודות
43
לא יודע איך הגעת לזה
איך הגעתי למה ?
לזה שבשביל איכות צליל שסטראופייל מגדיר כ A+ צריך להוציא 2000$ בדיגיטל ונניח עם מחשב עוד 2000$ ובאנלוג זה יהיה איפשהו באמצע הדרך בין 50,000-100,000 דולר. ולא דיברתי על כל פי 3 כבלים, שיכוך, סטנדים שצריך לאנלוג
הם לא אורים ותומים, אבל בהחלט יש לזה ערך כנקודת התייחסות.
מישהו אחר יטען ש 30,000 דולר מספיק לרמת הייאנד כולל הכל אוקיי. למה לברוח מזה.
אני בעניין של אנלוג, אוהב,שומע והכל. מושקע בזה בהרבה יותר כסף מאשר בדיגיטל אבל הדיגיטל מספק הרבה יותר דינמיקה, פירוט שקט וכולי אבל זה לא מפריע לי להנות גם מאנלוג ובכל זאת למה צריך להתחמק ולא לשים דברים על השולחן.
מה העניין.
ולא שאלתי מה הכי cost effective, אי אפשר לענות על זה.
אוזניות זה בטוח לא רלוונטי, כי אם שומעים רק עם אוזניות זה גם מעיק וגם מחבל בשמיעה מהר מאוד ואז האיכות כבר לא כ"כ רלוונטית
שאלתי מה צריך בשביל היי-אנד מה צריך בשביל איכות מצויינת לדעתכם ומה בשביל איכות טובה מאוד.
אסתפק בינתיים בנתונים של סטראופייל, נראים לי די אמינים

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
איך הגעתי למה ?

..איך הגעת לזה שעיתון מושחת פתאות "מגדיר" לך כמה ואיך להוציא?

איכשהוא אפשר להבין בין השורות במדידות את ההתיחסות של אטקינסון, אבל הדירוג?? לא שווה שום דבר..

אגב, מעל חצי מהרכיבים שלי במערכת הם Class A :)

Andrewv

אוהב את התחום
מעורבות
151
נקודות
43
הכל שאלה של אינטרסים, בתור קורא אני תמיד לוקח בחשבון אינטרסים של הכותבים ומבין היטב שיכול להיות להם אינטרס להרים מותג אחד לעומת אחר כי הם מפרסמים אצלם (לצערנו כל העיתונים בכל התחומים עושים את זה).
אבל אין ספק שאין להם אינטרס להראות שכדי לשמוע באיכות הייאנד באנלוג צריך מינימום 100,000 דולר ובדיגיטל מספיק 4000$.
מה כל חברות הדיגיטל עשו איתן קומבינה ? שילמו להם ? כל חברות הדיגיטל פרסמו אצלם וחברות האנלוג לא פירסמו ?
לא.
זו ללא אופציה, מה גם שאתה רואה שהתשבוחות הקיצוניות חוזרות על עצמם לכמה מהממירים שסטראופייל מיקמו בקלאס A+.
לכן הנתונים נראים לי אמינים פחות או יותר.
ואני גם מרגיש אותו בהרבה מאוד סט-אפים ששמעתי אבל אולי משהו לא נלקח בחשבון.
אשמח שתאירו את עיני בנתונים שונים

ארמה אודיו

עוסק בתחום
מעורבות
963
נקודות
113
מעבר למגזינים יש מה שנקרא נסיון אישי ,ואל תלך ככ רחוק , יש לי לא מעט לקוחות לאורך העשור האחרון עם פטיפון
ב 15-20 אלף שח ופונו ב 7-5 אלף שח בממוצע ,שנשבעו שזה נשמע הרבה יותר טוב מהדיגיטל שעלה להם 10- 20 אלף שח בלי להגיע למספרים שנקבת מתוך סטריאופייל.
ב 99% מהמקרים של מחזיקי האנלוג , לאף אחד אין סט ב 100,000$ וגם לא בחצי (חוץ מנמר) וגם לא ברבע.
תשאל את כולם מה נשמע יותר טוב - לדעתי פה אחד יאמרו שהאנלוג , למרות שלרובם יש ממירים יקרים .

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
אבל אין ספק שאין להם אינטרס להראות שכדי לשמוע באיכות הייאנד באנלוג צריך מינימום 100,000 דולר ובדיגיטל מספיק 4000$.
מה כל חברות הדיגיטל עשו איתן קומבינה ? שילמו להם ? כל חברות הדיגיטל פרסמו אצלם וחברות האנלוג לא פירסמו ?

באנלוג לא צריך 100,000$ ובדיגיטל 4000$ זאת רמת הכניסה בלבד.

לא בטוח שאתה גם מחשב נכון את ההשקעה בדיגיטל :
- שרתים
- תשתיות רשת
- עזרי שליטה ובקרה
- כמובן ממיר, סטרימר או מחשב
- חשמל
- רישוי תוכנות (כגון tidal, roon, dirac, jriver וכו)

Andrewv

אוהב את התחום
מעורבות
151
נקודות
43
מעבר למגזינים יש מה שנקרא נסיון אישי ,ואל תלך ככ רחוק , יש לי לא מעט לקוחות לאורך העשור האחרון עם פטיפון
ב 15-20 אלף שח ופונו ב 7-5 אלף שח בממוצע ,שנשבעו שזה נשמע הרבה יותר טוב מהדיגיטל שעלה להם 10- 20 אלף שח בלי להגיע למספרים שנקבת מתוך סטריאופייל.
ב 99% מהמקרים של מחזיקי האנלוג , לאף אחד אין סט ב 100,000$ וגם לא בחצי (חוץ מנמר) וגם לא ברבע.
תשאל את כולם מה נשמע יותר טוב - לדעתי פה אחד יאמרו שהאנלוג , למרות שלרובם יש ממירים יקרים .

להרבה מאוד אנשים (לוא דוקא בארץ) יש סט ב 50-100 אלף דולר עלות כוללת, יחד עם פונו, מכונת ניקוי תקליטים טובה (הכרחי), ראשים, זרועות (אי אפשר הכל על אותו ראש וזרוע, זה לא הולך, יש תקליטים שאתה לא תשים על ראש מאוד יקר), כבלים, שיכוך וכולי.
לא כולל מדיה.
אני אהיה עוד יותר ספציפי, מנסיוני בלבד ושמעתי הרבה מאוד סט-אפים בחו"ל, בארץ פחות.
אם אנחנו מדברים על ציוד חדש, אפשר לקנות ממיר מעולה ב 10,000 שח + כמה אלפי שח לכבלים מחוברים ללפטופ סטנדרטי, נניח ה Auralic Vega הבנצ'מרק 3 ועוד כמה אחרים (אבל יש גם הרבה לא משהו במחיר הזה, אז צריך לבחור היטב ושיתאימו לסט אפ)
מנסיוני אין שום סיכוי להתקרב אליהם עם סט אנלוגי שלם שעולה פחות מ 50,000 שח בפרמטרים של דינמיקה, מיקרו דינמיקה, פירוט, שקט, איזון, שקיפות ועוד.
אם רוצים להגיע ממש לרמה שלהם בפרמטרים האלו בעיני צריך להוציא לא פחות מכמה מאות אלפי שח. כאמור מנסיוני.
כמובן שחתימת הצליל האנלוגי תהיה גם בסט אלוגי של 2000 שח והיא נעימה, אבל אני לא מדבר על זה.
אישית אני מעדיף אנלוגי על דיגיטלי, אבל בעיני בפחות מ 70-80 אלף שח (ציוד חדש כולל הכל) פשוט אין טעם להתקרב לתחום האנלוגי בגלל האלטרנטיבות הדיגיטליות המדהימות ב15% מהמחיר, אלא אם אנחנו מדברים על ריפוי בעיסוק, מקדם דאווין, דקורטיביות, פטישיזם, טרנדיות. עם זה אני לא יכול להתווכח.
אפשר כמובן ביד 2 ואז עם הרבה סבלנות ו 30 אלף שח אפשר לבנות סט אנלוגי שלם סביר.
אבל מצד שני גם אפשר לקנות Auralic Vega יד 2 ב 5000-6000 שח לחבר ללפטופ ולקבל סאונד ברמה מטורפת +שני כבלים.

Andrewv

אוהב את התחום
מעורבות
151
נקודות
43
באנלוג לא צריך 100,000$ ובדיגיטל 4000$ זאת רמת הכניסה בלבד.

לא בטוח שאתה גם מחשב נכון את ההשקעה בדיגיטל :
- שרתים
- תשתיות רשת
- עזרי שליטה ובקרה
- כמובן ממיר, סטרימר או מחשב
- חשמל
- רישוי תוכנות (כגון tidal, roon, dirac, jriver וכו)

לא נכנסתי לבלאי של פטיפון ולעלות המדיה ומצד שני גם לא לתוכנות. ברור שגם כאן האנלוגי מצריך הרבה יותר תקציב.
אפשר להוסיף אייפד..
חשמל כמובן צריך הרבה יותר השקעה באנלוגי אז נניח גם לזה.
יש אנשים מסויימים שזוהי רמת הכניסה בשבילם, אבל הם לא קוראים וכותבים באתר הזה..
בכל אופן ההבדלים בין הממירים הטובים שעולים 4000$ לאלו שעולים פי 5 (אין הרבה כאלו) הם יותר עניין של שינוי גוון צליל ופחות עניין של איכות צליל. אז זה לא כ"כ רלוונטי לנושא שרציתי להעלות.

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
ממירים יקרים נותנים לך סאונד "אנלוגי", נטול מטאליות בצליל.

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
אפשר בהחלט להנות ממחשב נייד מחובר לממיר ב-4000$

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
לדעתי עם כמות הפטיפון יד 2 שניתן להשיג באי ביי במחירים פנטסטיים, אני מדבר על 3000 שח לפטיפונים של לין, דגמים שונים של מישל ועוד הרבה, אין בכלל ספק שפטיפון נמצא ראש וכתפיים מעל כל מקור דיגיטלי כשמדברים על איכות התוצאה ביחס למחיר.

אריה

Andrewv

אוהב את התחום
מעורבות
151
נקודות
43
לדעתי עם כמות הפטיפון יד 2 שניתן להשיג באי ביי במחירים פנטסטיים, אני מדבר על 3000 שח לפטיפונים של לין, דגמים שונים של מישל ועוד הרבה, אין בכלל ספק שפטיפון נמצא ראש וכתפיים מעל כל מקור דיגיטלי כשמדברים על איכות התוצאה ביחס למחיר.

אריה

הלוואי, זה מאוד מטעה.
עם כל הכבוד למסורת ויש כבוד, יש היום בעיני פטיפונים הרבה יותר טובים, אבל גם לין סונדק משופץ ולא גרוטאה, עם זרוע אקוס וספק לינגו נפרד, יעלה לפחות 12 אלף שח ואחרי משלוח ומיסים זה כמעט 20,000
וזה לפני כבלי חשמל ואינטרקונקטים ופונו סטייג' שקט וראוי ומכונת ניקוי וראש כמו שצריך וגם אין לך גמישות בהחלפת זרועות וראשים .
אז איפה אתה מסיים ? לא פחות מ 40 אלף בטוח.
וזה ביד 2

moshe625

חבר משקיען
מעורבות
313
נקודות
83
להוציא סאונד מסט אנלוגי זה לא קל, אך כשמגיעים לזה קשה מאד לסט דיגיטלי להתמודד מולו. יש מחשבה שמספיק לקנות כמה קופסאות לחבר אותם והופ נקבל סאונד.
אני חושב שהסאונד מגיע מהטאצ/נגיעה של האודיופיל ואם אין את הטאצ הזה.. לא יעזור כלום.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור