עלות\תועלת - דיגיטלי\אנלוגי

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
בעניין הפטיפון: אפשר לרכוש בכ 2000 ש"ח פטיפון כמו לין אקסיס או michell focus 1 עם זרוע לין בייסיק וראש mm טוב. השקעה של 3000 שקלים גג, וכל אחד מהדגמים האלה אוכל לארוחת בוקר בלי מלח הרבה מקורות דיגיטליים.
לא צריך להוציא הון כדי לקבל מערכת טובה.

אריה

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,563
נקודות
113
v,ducv
מה שכן, זה עוקף את הבדיקה שרציתי לעשות כי ממש לא חייבים סטרימר ב 6000$ כדי להנות מדיגיטלי מספיק חיבור ללפטופ, מדגימים כך לפעמים גם מערכות במאות אלפים.
לא הבנתי איך עשית את ההיקש הלוגי בין חלוקת הדיגיטל שציינתי לבין הבדיקה שרצית לעשות.
בנוסף, לדעתי, העובדה שמדגימים עם לפטופ לא אומרת שזאת הדרך הנכונה להרים סט-אפ דיגיטלי, בדיוק כמו שההדגמה בחדר לא מטופל אקוסטית היא לא הדרך האידאלית להציג מערכת שלמה.
מדגימים עם לפטופ כי זה יותר קל להביא לפטופ מאשר להביא סטרימר, לפחות נכון לעכשיו. לא כל חברה שמייצרת דאקים יש לה גם סטרימר. אני מבטיח לך שחברות כמו לומין, טוטלדאק, לין ואחרות לא מציגות עם לפטופ. מחשב, ובייחוד לפטופ, הוא טרנספורט גרוע.

web

חבר משקיען
מעורבות
488
נקודות
63
בוא נהיה אמיתיים
יש לי פטיפון ועשרות תקליטים ולא מזמן שדרגתי אותו אבל ברור שהתחום הזה בנסיגה מתמדת
עזוב לוחות יד שנייה - תשאל את היבואנים כאן - על כל עסקת סט אנלוגי הם עושים 20 עסקאות על ממירים
יש כאלו יבואנים שכלל לא מתעסקים עם אנלוג - בסוף היום זה ביזנס
כמו שזה נראה - עוד מספר שנים הפטיפונים יהיו כאן כמו טייפ סלילים היום
וכמו שכתבת - כבר לא גדלים אודיופילים חדשים כמעט - אנשים מסתפקים היום באוזניות שמקבלים עם הסמארטפון או ברמקול בלוטוט/מקרן קול ושלל פתרונות בשקל שלושים

סוד ולב המערכת האנלוגית לא תמון רק ב"ברזלים"....
התקליטים הם חשובים לפחות אם לא יותר מכל המסביב
עזוב שידרוגים, תגדיל את ספריית התקליטים שלך

פעם יבואן אמר לי משפט שלא אשכח:
תשמור על התקליטים שלך, לחלקם אין בכלל תחליף. ראש, זרוע ופטיפון אפשר לקנות מחדש...

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
בדרך כלל לפטופ או טבלט משמש כ remote נוח למקור הדיגיאלי לא כמקור עצמו

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,409
נקודות
113
אני מבטיח לך שחברות כמו לומין, טוטלדאק, לין ואחרות לא מציגות עם לפטופ.

אתה עושה כבוד גדול ל-totaldac, סה"כ בחור אחד שמייצר פחים בצריף :)

לכל אלה שמינית יש סטרימרים היום, אין להם סיבה לבוא עם מחשב.. אבל מציגים, וזה נשמע לא רע, עד כדי מצוין. תלוי מה המערכת. זאת לא החוליה החלשה

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,563
נקודות
113
אתה עושה כבוד גדול ל-totaldac, סה"כ בחור אחד שמייצר פחים בצריף :)

לכל אלה שמינית יש סטרימרים היום, אין להם סיבה לבוא עם מחשב.. אבל מציגים, וזה נשמע לא רע, עד כדי מצוין. תלוי מה המערכת. זאת לא החוליה החלשה
מסכים איתך. פחים לחלוטין.
מצד שני, הכבוד לא בא מהאויר. שמעתי את הסטרימר עם שלושה ממירים שונים, מול שלושה מחשבים מטופלים יפה, והוא נתן בראש לכולם. בנוסף, שידרג משמעותית טרנספורט שלי של PS AUDIO - ענתיקה אמנם, אבל לא פרייאר.
בקיצור, הצרפתי הפרטיזני הזה יודע מה הוא עושה. זה שהוא פלצן ועושה קופסאות פח, זה סיפור אחר. :)

אוהד11

צוות האתר
מעורבות
250
נקודות
63
לא יודע לגבי עלות/תועלת, אבל הדיון הזה עשה לי חשק לקנות עוד פטיפון, אז אתמול בלילה קניתי את המשקולת הזו שאביעד בנה לפני כמה שנים.
הגב קצת נתפס לי בסחיבה שלו.. וצריך לארגן לו מקום בסט אפ וראש שהולם את רמתו אבל הוא כבר מנגן נפלא.
נותן בראש לכל ממיר עד 500 שח..;)

29C7F0B2-0C87-4BF0-AED3-AC0DD96F902D.jpeg

תמונות מצורפות

• 29C7F0B2-0C87-4BF0-AED3-AC0DD96F902D.jpeg
    29C7F0B2-0C87-4BF0-AED3-AC0DD96F902D.jpeg
    KB 80.6 · צפיות: 577

Audiofreak

עוסק בתחום
מעורבות
1,063
נקודות
113
בוא נהיה אמיתיים
יש לי פטיפון ועשרות תקליטים ולא מזמן שדרגתי אותו אבל ברור שהתחום הזה בנסיגה מתמדת
עזוב לוחות יד שנייה - תשאל את היבואנים כאן - על כל עסקת סט אנלוגי הם עושים 20 עסקאות על ממירים
יש כאלו יבואנים שכלל לא מתעסקים עם אנלוג - בסוף היום זה ביזנס
כמו שזה נראה - עוד מספר שנים הפטיפונים יהיו כאן כמו טייפ סלילים היום
וכמו שכתבת - כבר לא גדלים אודיופילים חדשים כמעט - אנשים מסתפקים היום באוזניות שמקבלים עם הסמארטפון או ברמקול בלוטוט/מקרן קול ושלל פתרונות בשקל שלושים

להגיד שהאנלוג בנסיגה זה ממש לא נכון...
לפני 10 שנים על כל 20 אודיופילים היה אחד עם פטיפון, היום על כל 4 או 3 יש אחד עם פטיפון... כך שאתה כנראה לא בעניינים.
הקומפקט והדיסקים בגסיסה, ואין ספק שדיגיטל בהזרמה זה המיינסטרים המוחלט.
אבל ייצור התקליטים הוא בשיא מאז שהופסק באמצע שנות ה80 וזה אומר הרבה.
לפי הגישה שלך כל תחום הרמקולים בגסיסה, כי כולם שומעים וקונים אוזניות של ביטס....
תחום בנסיגה, זהו תחום שמוכר פחות ופחות,
האנלוג לא שם בשנים האחרונות.

web

חבר משקיען
מעורבות
488
נקודות
63
לא יודע לגבי עלות/תועלת, אבל הדיון הזה עשה לי חשק לקנות עוד פטיפון, אז אתמול בלילה קניתי את המשקולת הזו שאביעד בנה לפני כמה שנים.
הגב קצת נתפס לי בסחיבה שלו.. וצריך לארגן לו מקום בסט אפ וראש שהולם את רמתו אבל הוא כבר מנגן נפלא.
נותן בראש לכל ממיר עד 500 שח..;)

צפה בקובץ המצורף 40637

החזרת אותי לתקופתי הראשונה באנלוג
אני הייתי השני בשושלת הפטיפון הזה :)
מאוד נהנתי ממנו, והזרוע של OPERA נגנה עם ראש MC + פונו של TRICHORD
והיה מאוד טוב
וחוץ מהצליל, הפטיפון ממש ממש יפה :D

תהנה ותשמור עליו :בעד:
אומנם לא אני בניתי אותו, אבל בכל זאת...

אוהד11

צוות האתר
מעורבות
250
נקודות
63
החזרת אותי לתקופתי הראשונה באנלוג
אני הייתי השני בשושלת הפטיפון הזה :)
מאוד נהנתי ממנו, והזרוע של OPERA נגנה עם ראש MC + פונו של TRICHORD
והיה מאוד טוב
וחוץ מהצליל, הפטיפון ממש ממש יפה :D

תהנה ותשמור עליו :בעד:
אומנם לא אני בניתי אותו, אבל בכל זאת...

תודה..
אשמור גם אשמור
גם כאן מחובר ל Trichord וראש mc של HANA כבר הוזמן מזיו
ואגב למי שיש פונו כזה, לא מזמן הוספתי לו את הספק המשודרג (זה שנראה כמו הפונו עצמו) וזה פשוט עולם אחר לחלוטין מבחינת הצליל. מאוד מאוד ממליץ.

liranbh

חבר משקיען
מעורבות
900
נקודות
113
להגיד שהאנלוג בנסיגה זה ממש לא נכון...
לפני 10 שנים על כל 20 אודיופילים היה אחד עם פטיפון, היום על כל 4 או 3 יש אחד עם פטיפון... כך שאתה כנראה לא בעניינים.
הקומפקט והדיסקים בגסיסה, ואין ספק שדיגיטל בהזרמה זה המיינסטרים המוחלט.
אבל ייצור התקליטים הוא בשיא מאז שהופסק באמצע שנות ה80 וזה אומר הרבה.
לפי הגישה שלך כל תחום הרמקולים בגסיסה, כי כולם שומעים וקונים אוזניות של ביטס....
תחום בנסיגה, זהו תחום שמוכר פחות ופחות,
האנלוג לא שם בשנים האחרונות.
הלוואי שאתה צודק
היה איזה הייפ לפני כשנתיים והמון חובבי מוזיקה חזרו לפטיפון אבל זה נראה שהעסק נרגע
ביד שנייה כמעט מת לגמרי - טורנסים שהיו נעלמים תוך יומיים לפני שנתיים תקועים היום חודשים בלוחות עם מחיר נמוך
גם בתקליטים יש יותר מגמה של תקליטים אודיופילים כלומר לא משנה מה שומעים העיקר שישמע מעולה כדי שנוכיח לעצמנו שהאנלוג עדיין כאן
רמקולים ואוזניות לא יעלמו כי תמיד יהיו חובבי מוזיקה ואודיופילים שיקנו וישדרגו אבל לדעתי בעוד כמה שנים יהיו מעטים עם אנלוג
אתה כעוסק בתחום יודע שעל כל סט אנלוגי אתה מוכר מינימום 10 דיגיטלים
ימים יגידו

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,563
נקודות
113
הלוואי שאתה צודק
היה איזה הייפ לפני כשנתיים והמון חובבי מוזיקה חזרו לפטיפון אבל זה נראה שהעסק נרגע
ביד שנייה כמעט מת לגמרי - טורנסים שהיו נעלמים תוך יומיים לפני שנתיים תקועים היום חודשים בלוחות עם מחיר נמוך
גם בתקליטים יש יותר מגמה של תקליטים אודיופילים כלומר לא משנה מה שומעים העיקר שישמע מעולה כדי שנוכיח לעצמנו שהאנלוג עדיין כאן
רמקולים ואוזניות לא יעלמו כי תמיד יהיו חובבי מוזיקה ואודיופילים שיקנו וישדרגו אבל לדעתי בעוד כמה שנים יהיו מעטים עם אנלוג
ימים יגידו
כפרה, אתה בטוח שהטורנסים זה המדד?
אולי דווקא הם, הגרוטאות האלה מלפני 100 שנה שעלותם משופצים ומפונפנים כמו מה שאוהד קנה, פשוט לא שווה את הכסף לעומת פרוג'קט בסיסי, היא הסיבה?
אולי כל אלה שכן קונים פטיפונים בסיסיים דווקא קונים את ה- ION הג'יפה הזה וה- audio technica / kenwood הג'יפה קצת פחות אבל עדין ג'יפה, שיש באוזן השלישית ובביסייד?

אני שואל באמת, כי אני לא חשוף לטרנד כזה של ירידה.

אוהד, תתחדש! הפטיפון בהחלט נראה יפה :p

אוהד11

צוות האתר
מעורבות
250
נקודות
63
אולי דווקא הם, הגרוטאות האלה מלפני 100 שנה שעלותם משופצים ומפונפנים כמו מה שאוהד קנה, פשוט לא שווה את הכסף לעומת פרוג'קט בסיסי, היא הסיבה?
אולי כל אלה שכן קונים פטיפונים בסיסיים דווקא קונים את ה- ION הג'יפה הזה וה- audio technica / kenwood הג'יפה קצת פחות אבל עדין ג'יפה, שיש באוזן השלישית ובביסייד?

תודה..
האמת שהמראה היה הדבר האחרון שגרם לי לקנות אותו..
מבחינת מראה, הייתי מעדיף שיהיה הרבה יותר קטן והרבה פחות מבריק ושחור..
אבל רזוננס wise
הזרוע החמודה
וגם למשל זה שאחרי כיוון די פשוט של 10 דקות הוא התייצב על המהירות הזו ולא זז אחרי 50 שנות עבודה.
נכון שהוא שופץ מהיסוד ע"י קפדן בן קפדנים לפני 7 שנים אבל בכל זאת.

DSC09275.jpg

תמונות מצורפות

• DSC09275.jpg
    DSC09275.jpg
    KB 35.8 · צפיות: 218

liranbh

חבר משקיען
מעורבות
900
נקודות
113

טורנס td160 super עם זרוע sme 3009 וראש DL110 ופלינט חדש כבד בצבע שחור מבריק זו לא ממש גרוטאה
רציתי עליו 3500 ש״ח - רק הזרוע באיביי היום עולה מינימום 2000
שום טלפון !!! חודש ימים
במקביל ראיתי בלוחות פרוגקט 2xperience עם ראש אורטופון שחור ב 3800 ש״ח - עד היום לא נמכר הרבה יותר מחודשיים שרק הראש עולה קרוב ל 4000 ש״ח

יש מוזיקה שאין מצב למצוא היום בתקליטים - גם אם מדפיסים תקליטים חדשים עושים את זה ממאסטר דיגיטלי שמומר לאנלוגי בתהליך הייצור
פעם עבור מוזיקה היה צריך להתאמץ - לצאת מהבית להאזין בחנות להתלבט ואז לרכוש
היום יש tidal - הכל זמין מייד אפילו לא צריך להוריד - שיא העצלנות
מה שקורה זה שכאשר יש משהו ממש טוב אני מחפש אותו בתקליט - לרוב לא מוצא

אנשים באים אלי רואים את הפטיפון - התגובות מתחלקות לצחוקים (איזה משוגע אתה) , תדהמה (מה? עדיין מייצרים תקליטים? יש לי במחסן) , קוראים לילד שלהם (בוא תראה משהו נוסטאלגי)
הלוואי ואני טועה

Audiofreak

עוסק בתחום
מעורבות
1,063
נקודות
113
הלוואי שאתה צודק
ימים יגידו

אני חושב שאני כיבואן זו אולי הדוגמא הכי רעה ולא מייצגת, כי אני מוכר יותר אנלוג מדיגיטל או די זהה- גם חדש וגם יד שניה וזו ה"התמחות" שלי. אם הייתי מוכר פי 10 דיגיטל מאנלוג לקסמן ומטרונום היו פותחים לי קו ייצור נפרד :)
יש לך בעיה בהבנת הנקרא אם אתה מושך לוויכוח על היחס בין מכירות דיגיטל לאנלוג, פה לא הוויכוח!
אם אתה רוצה להיות דקדקן בנוגע לנסיגה, תבוא עם מספרים , בדוק כמות יבוא פטיפונים במהלך 7 השנים האחרונות ותעדכן אם התחום בנסיגה או לא.
יש מצב שאתה צודק ובמיינסטרים/וינטאג' יש נסיגה כזו, לי אין מושג כי אני לא שם- אבל בהיי אנד המצב די יציב.
ד"א, לאחרונה גם אני פירסמתי ממיר של חברה "סחירה" בסביבות 5K ש"ח והוא עמד כמה חודשים בלוחות, לעומתו פטיפון של מישל יקר יותר נמכר תוך יום, מה יש להסיק מזה? כלום.

נערך לאחרונה ב:

liranbh

חבר משקיען
מעורבות
900
נקודות
113
אני חושב שאני כיבואן זו אולי הדוגמא הכי רעה ולא מייצגת, כי אני מוכר יותר אנלוג מדיגיטל או די זהה- גם חדש וגם יד שניה וזו ה"התמחות" שלי. אם הייתי מוכר פי 10 דיגיטל מאנלוג לקסמן ומטרונום היו פותחים לי קו ייצור נפרד :)
יש לך בעיה בהבנת הנקרא אם אתה מושך לוויכוח על היחס בין מכירות דיגיטל לאנלוג, פה לא הוויכוח!
אם אתה רוצה להיות דקדקן בנוגע לנסיגה, תבוא עם מספרים , בדוק כמות יבוא פטיפונים במהלך 7 השנים האחרונות ותעדכן אם התחום בנסיגה או לא.
יש מצב שאתה צודק ובמיינסטרים/וינטאג' יש נסיגה כזו, לי אין מושג כי אני לא שם- אבל בהיי אנד המצב די יציב.
ד"א, לאחרונה גם אני פירסמתי ממיר של חברה "סחירה" בסביבות 5K ש"ח והוא עמד כמה חודשים בלוחות, לעומתו פטיפון של מישל יקר יותר נמכר תוך יום, מה יש להסיק מזה? כלום.
לא אתווכח אתך כי זו תחושת בטן ולא נתונים ומחקרים שעשיתי
נסכם את זה כך:
הלוואי שאני טועה
מאחל לך למכור פי 10 דיגיטל מאנלוג בלי שירדו מכירות האנלוג

Andrewv

אוהב את התחום
מעורבות
151
נקודות
43
נראה לי שכמו שערן שיער, נקודת הייחוס שלכם פשוט שונה.
ערן מתייחס לאודיופיליה ושם הוא לא מזהה ירידה, אבל האודיופילים הם לא בדיוק קהל היעד לפטיפון שלך..ואתה מתייחס למיינסטרים ששם האנלוגי כמעט נעלם לחלוטין.
יש גם הייפ של צעירים והיפסטרים ששומעים תקליטים בד"כ בפטיפונים באיכות מזעזעת בד"כ וההייפ הזה נראה לי שיירגע מתישהו בטווח זמן הלא רחוק, בעיקר כי איכות השמע הירודה ועלות המדיה תכריע אותו, על אף הצורך של אנשים בחומר ובפיסיות בעולם של מסכים ודיגיטל. (וגם בציות לטרנדים ואופנות..)
סביר שאחוז מסויים, בטח לא גדול ישדרגו את הפטיפונים ויתחילו לשמוע עם פטיפונים נורמליים וימשיכו בדרך האנלוגית ואולי חלקם יתגלגלו אלינו לכאן..

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור