עזרה בקניית מצלמה חצי-מקצועית

מור24189

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
0
שלום וחג שמח,
אני יודעת שכל המידע הנחוץ מופיע באינטרנט, אבל אחרי שעות לא מעטות מול המסך- הותשתי.
אני אשמח לקבל את המידע בצורה ממוקדת.
אז ככה..
טיילתי שנה בעולם עם מצלמה קומפקטית של קנון (זום X4 ו14.1 מגה פיקסל), ולאחר שנעלמה באורח מפתיע בהודו, קניתי מצלמה חדשה של סוני ברמה זהה פחות או יותר.
תחושת התסכול מהפער הגדול בין מה שרואות העיניים לבין מה שנתפס במצלמה, הביאה אותי לידי החלטה- אני קונה מצלמה איכותית שאני חוזרת לארץ.
אני חייבת להודות שהידע המקצועי שלי בעולם הצילום הוא מוגבל ביותר. אבל אם זורקים אותי למים עמוקים- אני שוחה. ויש לי חודש וחצי ללמוד לשחות עד הטיול הבא :)
התקציב של הוא עד 2000 שקלים פחות או יותר ואני אשמח שיכלול בתוכו את כל מה שנלווה למצלמה.
קראתי דברים שונים על מצלמות חצי-מקצועיות. על אילו צרכים הן עונות? יתרונות? חסרונות?
כמה פונקציות צריכים ללמוד ולהכיר כדי להגיע למיצוי הפוטנציאל של המצלמה?
אני אשמח למידע שייתן לי כיוון התחלתי.
תודה רבה :)

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
אני לא כל כך מבין את הכוונה למצלמה חצי מקצועיות - יש מצלמות קומפקטיות בגדלים שונים ויש מצלמות רפלקס (DLSR) וכן מצלמות ללא מראה שזה כיוון חדש משצלמות ה DLSR ללא מראה.

עבור מצלמות DSLR (או מצלמות ללא מראה) עם עדשה צריך תקציב שיותר קרוב ל 3000 ש"ח

יש מצלמות קומפקטיות גדולות שנקראות דמויות DSLR, אבל הו בעצם מצלמות קומפקטיות עם גוף גדול ובדך כלל עם טווח זום גדול - אני אישית לא חובב את המצלמות האלו בגלל שהן מספקות איכות תמונה בינונית.

המצלמות הקומפקטיות היום מספקות תמונה טובה ובאיכות טובה לדוגמה קנון SX 230 עולה כ 1100 ש"ח היום
http://www.dtown.co.il/articles/1740.html
או המחליפה שלה ה SX 260 שצריכה להיות בסביבות 1600 ש"ח הן בחירות טובות עבור מצלמה.
יש גם את הקנון S95 והמחליפה שלה ה S100 שמגיעות עם חיישן קצת ותר גדול ומספקות איכות תמונה טובה יותר.

אם מצלמה קצת יותר גדולה לא מפחידה אותך יש את האולימפוס XZ1 שמספקת תמונות טובות מאוד עלות היום בסיבובות 1700 ש"ח
http://www.dtown.co.il/articles/1673.html

אני מקווה שאני יותר עוזר מבלבל ואשמח לדעת מה הכיוון שנראה שלך?

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור