עזרה בבחירת מצלמה עד 4000K

badigard

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
6
מבקש עזרה בבחירת מצלמה שתענה על צרכיי:
50% צילום קטעי ווידאו
50% צילום סטילס.
התמונות ייעשו בעיקר בתוך הבית, רצוי צילום מהיר ככל האפשר (ילדים קטנים), מדי פעם צילומי חוץ.
חשוב לי שהתמונות והיווידאו יהיו איכותיים ככל האפשר.
ברשותי כרגע מצלמת פוקט פנסוניק TZ4 ואני די מאוכזב מהתוצאות (בתנאי תאורה חלשים וחלק מהתמונות יוצאות מרוחות בעת תנועה מהירה).
חשבתי להשתדרג לקנון D550 - אך אני חושש מאיכות הווידאו שמשום מה נראית לפעמים מקרטעת (במיוחד במעברי תאורה), ובנוסף נראה כי המצלמה הזו יותר מיועדת לסטילס מאשר ווידאו.
מקווה שהצלחתי להבהיר מה אני מחפש.
תודה מראש.
נ.ב. - 4K ולא 4000K :)

נערך לאחרונה ב:

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
איכות הוידאו של מצלמות DSLR היא ברמה מאוד גבוהה ועם מצלמות בסדר גודל מחיר הזה גם מצלמים קטעי וידאו לקליפים.
הבעיה של המצלות האלו מול מצלמות וידאו יעודיות הן בנושא הפוקוס האוטמטי - יש שיפור בנשוא הזה בשנים האחרונות, אבל לדעתי זה עדיין חיסרון שלהן.

כמו כן צריך לבדוק עאן יהיה לך נוח להשתמש במצלמה כזו לוידאו.

אם הכיוון שלך הוא DSLR הייתי בודק את המצלמות של ניקון שבהם האוטופוקוס קצת יותר מוצלח מאשר אצל המצלמות המקבילות של קנון ההמלצה היא ניקון D7000 שלא בתתקציב שלך :) או את ה D5100

http://www.cameralabs.com/reviews/Canon_EOS_Rebel_T3i_600D_vs_Nikon_D5100_comparison/

לאחר שאמרתי זאת - הכיוון שאני חושב שיותר כדי לך לבדוק זה - של מצלמות ללא מראה שהן בעצם מצלמות דומות למצלמות DSLR אבל ללא מנגנון המראה ולכן הן גם עושות פוקוס בצורה שונה שעבור צילום וידאו אמור להיות מוצלח יותר.

האם הכיוון הזה הוא אופציה אפשרית עבורך?

badigard

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
6
גם מצלמות Mirrorless באות בחשבון.
הבנתי שהפוקוס במצלמות אלו עובד על בסיס קונטרסט לעומת פאזה, ולכן יותר איטי. התלבטתי האם לקנות קנון G1X עד שראיתי בביקורת ב-DP שהמצלמה איטית בתמונות רציפות: the G1 X lacks behind some mirrorless system cameras is the continuous shooting speed and AF speed". וכאמור, פקטור המהירות אכן חשוב.
על איזו מצלמה היית ממליץ לבדוק? מה החסרונות לעומת DSLR?

מה דעתך על הכיוון ההפוך - מצלמת ווידאו עם יכולות סטילס? האם קיימת חיה כזו?

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
יש דעות שונות בקשר ל Mirrorless מול DSLR - אני לא רוצה להיכנס לכך, אבל בגדול לדעתי DSLR יותר נוחה לי ביד להחזיק ולצלם ולאחרים הגודל הפיזי של ה DSLR הוא חיסרון.

חייבים להבין שאם אתה מצלמים אובייקט בתנועה מספר תמונות ברצף - יש לקחת בחשבון שגם במצלמות DSLR רציניות (במחירים של יותר מ 10000 ש"ח רק עבור גוף המצלמה) יהיו מספר לא קטן של תמונות לא בפוקוס. אז לדעתי עבור הצרכים שלך מצלמת Mirrorless תספק את הצרכים שלך. יש גם לקחת בחשבון שבצילום וידאו ל Mirrorless יש יתרון באוטופוקוס על מצלמות ה DSLR.

לדעתי פנסוניק וסוני מספקים היום פתרונות מוצלחים בתחום ה Mirrorless עבור צילומי סטיילס ווידאו

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
אגב, בתערוכה המצלמות ללא מראה היו להיט.

badigard

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
6
כן, הבנתי שהם להיט.
עוד לא הצלחתי להחליט האם הקטוגרייה כדאית - הסוני NEX5N היא מקום ראשון בקטגוריה (או לפחות בין המובילות) והיא עולה 200$ פחות מ-550D (כולל עדשה). לא כדאי בשביל 200$ כדאי לעלות מדרגה?
בנוסף, כל דגם חדש שיוצא בקטגטרייה, משמעותית טוב יותר מקודמו. ואני קצת מתבאס לקנות מצלמה מספטמבר 2011.
אני חושב שאלך על 550D ואחיה עם עניין הווידאו (השמועות אומרות שבקרוב ייצא 650D) או אחכה שתצא יורשת לסוני.

נערך לאחרונה ב:

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
ל 550D ל 600D ל 60D וגם ל 7D יש איכות תמונה זהה - כך שאני לא רואה שאתה מפסיד הרבה בבחירה ב 550D מבחינת איכות תמונה - בנושא הוידאו כאמור אמרתי את דעתי

אם אתה הולך על DSLR אני מציע לך לא לפסול גם את ניקון D5100

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
מניסיון אישי, ה550D מאוד קלה ומאוד נוחה לתפעול. איכות התמונה מעולה.
מה שכן, בDSLR עם העדשה דפוקה הכל דפוק. אם העדשה טובה ומצלמה טובה התוצאה טובה מאוד.

badigard

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
6
כרמי: " יש גם לקחת בחשבון שבצילום וידאו ל Mirrorless יש יתרון באוטו פוקוס על מצלמות DSLR "

מה הסיבה שמהירות הפוקוס העוקב במצב צילום וידאו במצלמות mirrorless מהיר יותר מ DSLR אם שתיהן מסתמכות על חיישן קונטרסט?

אם מצלמת ה- mirrorless מתבססת על חיישן קונטרסט לרכישת פוקוס, אין זה אומר שגם במצב צילום סטילס מהירות הפוקוס תהיה משמעותית איטית יותר לעומת DSLR ?

נערך לאחרונה ב:

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
תנסה או תבדוק ברשת כמה זמן לוקח למצלמת DSLR לעשות פוקוס בצילום סטיילס במצב של LIVE VIEW - זה פשוט עצוב

arix

חבר משקיען
מעורבות
486
נקודות
83
אני בעד מצלמת וידאו איכותית1080P FULL HD ושמצלמת גם תמונות סטילס.
למשל TM900 עם עדשת Leica
ותמונות סטילס 14M .
יש ברשותי את הדגם שהיה לפניו TM700 ותמונות הסטילס ממש איכותיות..

נערך לאחרונה ב:

badigard

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
6
פתוח לרעיונות.
מה החיסרון של מצלמת ווידאו בתמונת סטילס לעומת DSLR?

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
הכל.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
אין מה להשוות כלל

בעצם אם מדברים על מצלמות וידאו של עשרות אלפי דולרים - אז זה משהוא אחר :)

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
http://www.dtown.co.il/articles/1903.html

וגם

http://www.dtown.co.il/articles/1678.html

למרות שלא סקרנו אני חושב שצריך לבדוק גם את הקו של פנסוניק

שוב עבור וידאו - אבל אני איש של DSLR עבור סטיללס :)

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
אגב, הדוגמא הטובה לכמה מצלמות DSLR עשו שיפור בתחום הוידאו הוא שהפרק האחרון בעונה 6 לדעתי של האוס, שזה לפני שנתיים כבר, צולם כולו ב DSLR כזכור לי.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
אורי שמצלמים סרט, קליפ או סידרה משתמשים בפוקוס קבוע ולא אוטמטי - כך שמצלמת DSLR מספקת איכות תמונה מעולה ללא הבעיה של האוטופוקס האיטי שמפריע לצלם החובב.

ושמדוברים על צילום (סרטים וסדרות) ב DSLR בדרך כלל מדובר על 5D M II שהיא FF ויש הבדל בינה לבין מצלמות קרופ מאיכות וידאו
בקליפים מצלמות קורפ מאוד פופלריות שמצלמים את אותה התמונה/סצנה עם מספר רב של מצלמות ולאחר מכן בעזרת מחשב מספקים את הפקט המטריקס המפורסם - היתרון של מספר רב של מצלמות קרופ זה העלות שלהם מול מספר רב של מצלמות FF :)

arix

חבר משקיען
מעורבות
486
נקודות
83
בנוסף לפוקוס איטי, מצלמת DSLR לא נוחה לשוטים של וידאו (ללא סטנד) ומנגנון יצוב התמונה למניעת רעידות יהיה פחות יעיל...
גם רמת הדחיסה של מצלמות DSLR לא מתקרבות למצלמת וידאו איכותית בפורמט H264 1080P@50
בעיקר שיש תנועה מהירה
על זה יש גם לקחת בחשבון שעל מנת להגיע לאיכות וידאו טובה ב DSLR יש "לבזבז" הרבה זכרון פלאש (למשל פורמט MJPEG) , כך שזמן צילום הוידאו מוגבל ...

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
היום יש רכיבי זיכרון עם נפח גדול במחיר שפוי - אבל נקודה נוספת לקחת בחשבון היא, שמצלמות DSLR מגבילות את זמן הצילום לכחצי שעה.
אם זה לא מספיק אז יש בעיה - לרוב האנשים צריך להספיק.

חושב להבין שאיכות הוידאו של מצלמות DSLR היא גבוהה מאוד ובטוח טובה מזו של מצלמות וידאו חובבנית - נכון יש לצילום וידאו ב DSLR חסרונות, אך עדיין כמו שאורי ציין יותר ויותר נותים להשתמש בה עבור צילום וידאו מקצועיים (בגלל התמורה של האיכות לכסף)

דרך אגב - יש היום ציוד שניתן להרכיב על מלצמות ה DSLR לקבלת נוחות הצילום החסרה.

כדי להציץ בקישור השה שמסביר כמה חסרונות של צילום וידאו ב DSLR
http://digital-photography-school.com/introduction-to-shooting-video-on-a-dslr

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור