עושים חשבון – עד כמה הגודל קובע במצלמות?

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
איתי, על איזה 5D אתה מדבר? MII או MIII

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
נתקלתי בזה עכשיו:
http://dcurt.is/iphone-5-vs-5d-mark-iii

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
יש ים של השוואות כאלו ברשת

איתי_הגיתי

חבר משקיען
מעורבות
48
נקודות
48
כרמי השואתי את המרק 2 שלי מול ה 800.
כשמבהירים את הצללים הממש חשוכים, הניקון מאד נקייה, ממש פלא טכנולוגי, לעומת הרעש ה"רגיל" שיש בקנון ובמצלמות ה"ישנות", כולל הניקון 7000 וה 700, שלא יותר נקיות מה 5DMK2.
ה 800 בעיקרון מאד רגישה ל LOW ו MID TONES. היא ממש מכניסה שם "תאורה", לעומת הדור הקודם.
אפשר לראות את זה בהשוואה מול האולימפוס בתמונה שצרפת, לניקון צללים ומיד נמוכים מוארים יותר,
זה הטווח הדינמי העדיף שלה.
בגבוהים, שמש חשופה, והיילייטס, היא לא יותר טובה מהקנון, (יתרון של שליש סטופ בקושי) מה שדי איכזב אותי לגלות, כי שם הטווח הדינמי יותר חשוב. צללים מבחינתי שישארו צללים.
פתיחת צללים גובלת במראה HDRי שאני אישית לא מחובביו. הניקון העכשויות מוכרות לוק של HDR, אבל זה כמובן בשליטת הצלם, שמבין מה הוא עושה. לרוב האזרחים זה נראה פשוט כתמונה טובה יותר. עשירה יותר.
אין לי 5 מרק 3 לטסטים, ממה שראיתי היא קצת יותר נקייה מה 2, לא משהו משמעותי בעיני.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
איתי, תודה
למה אני שואל - כי אני כבר הרבה זמן רוצה להשתדרג מה 500D שלי וכל סידרת ה 600D, 60D 7D לא נראת לי מספקת
ומצד שני ה 6D ממש לא נראת לי
אז היום ה 5D MII המחיר מתחיל להיות מעניין ולדעתי הוא עוד ירד והיא בעצם יותר זולה מה ניקון D600 :)
מצד שני אולי כדי להמתין למחליפת ה 7D וכך לשמור על עדשת קנון ה 17-55 F2.8 שלי

בנתיים אני על הגדר וממתין

איתי_הגיתי

חבר משקיען
מעורבות
48
נקודות
48
כרמי, תגדיר מה חסר לך במצלמה ואולי אוכל לעזור.
:)

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
טווח דינמי טוב יותר, יכולת טובה יותר בתאורה חלשה וב ISO גבוה
גוף יותר מוצלח

ותודה מראש

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
מה עם (אוטו-)פוקוס?

איתי_הגיתי

חבר משקיען
מעורבות
48
נקודות
48
אז קודם כל לדעתי היית צריך לעבור ל 7D לפני שנה, אבל אז העלו פה חששות שהיא לא מפקסת טוב נדמה לי.
למי שמצלם הרבה כמוך, ה 7 עדיפה על ה 500 בהכל, חוץ ממשקל...
הניקון 7000 מצוינת, לקפיצת מחנה יחסית זולה, וקבלת טווח דינמי של עוד איזה סטופ, אבל תצטרך כמובן לחפש מקבילה ל 17-55 שלך, ובניקון זו עדשה כבדה יותר ויקרה יותר משלך. וזו עדשת DX בלבד, אי אפשר לזרום איתה ל FF בהמשך. השקעה יקרה ל DX.
אם אתה חושב על FF, קח בחשבון שוב את העדשה קודם.
בקנון זו ה 24-70, שהדור היוצא לא ידוע באיכותו האופטית, בלשון המעטה, והחדשה, סימן II, מסתמנת כאחת העדשות זום היותר חדות שיצאו אי פעם, אבל היא יקרה רצח.
בניקון, ה 24-70 שלהם בסדר, לא גרועה ולא מעולה, פשוט בסדר גמור. יקרה כמובן.
ובכלל, עם FF, אתה מדבר על גופים ועדשות כבדים משמעותית מה 500 שלך, אישית מכרתי את ה 24-70 שהיתה לי כי זה פשוט היה לא פרקטי להסתובב עם עדשה ששוקלת 1 קילו, על מצלמה כבדה ממילא.
אם אתה זוכר, אני מצלם עם עדשות פריים. לא מפריע לי ללכת כמה צעדים קדימה-אחורה ברחוב.
מל"מ כמו האולימפוס OMD נראה חביב ושווה לשקול, אישית לא מחבב EVF והעדשות הטובות שלהם כאמור יקרות. וכפי שצוין, הפוקוס אולי לא מספיק טוב, אין לי נסיון עם הדור האחרון. ב NEX5 זה בדיחה. פוקוס גרוע לעומת DSLR כניסה.
כנ"ל NEX5N או 6, מצלמות טובות אבל עם מגבלות/בעיות/מוגבלויות וכו'.
ונשאר לך לקרוא ולהתרשם מהפנסוניק GH3. אולי שם הפוקוס כבר ברמה שמישה, וצריך לראות איזה עדשות יש להם.
סוני 77 יכולה להיות אופציה, אבל כבר הייתי הולך על הניקון 7000.
סוני 99 זה כבר משהו אחר...
בקיצור, מבין לליבך, במקומך הייתי מזמן עובר ל 7.
לעבור ל FF, אתה מוכן להשקעה הכלכלית?

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
לא הבנתי את השאלה

אם הפוקוס האוטומטי חשוב לך, רק 5D וצפונה

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
לגבי הפוקוס הוא לא נקודה שממש חסרה לי - פוקוס מוצלחת יותר זה MUST עברי

מצלמה כמו ניקון D600 עם עדשת 24-120 יכול להיות התחלה טובה וכמובן שצריך לרכוש עדשות פריים שגם אני מאוד אוהב איתם - וכן ה 5D MII עם עדשת כולבו כמו 24-105 וכמה עדשות פריים זו גם אופציה

ה 7D כבר מיושנת לדעתי ולא תשתלמת לרכישה כעת שאני מאמין תתחדש בקרוב ולכן אני ממתין לראות מה יהיה עם 7D MII או 70D

איתי_הגיתי

חבר משקיען
מעורבות
48
נקודות
48
אני חושב שהניקון 600 תתן לך תוצאות טובות מה 5II.
ב 2013 קנון כנראה יציגו חיישן חדש, אני די משוכנע שהם לומדים את ה 800 טוב טוב ויתנו תחרות יפה לטווח הדינמי של סוני.
לצערי ה 35 1.4 חוטפת סימן 2, מה שאומר שאצטרך לשדרג את שלי...:-(
http://www.canonrumors.com/

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113

נערך לאחרונה ב:

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
עזוב אותך מכל הפיקסלים הללו...

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
לגבי אוטופוקוס. ה-5mk2 היא מצלמה טובה מאוד לצילומי יום ומתפקסת לאט מאוד בלילה. לפעמים לא מתפקסת בכלל. באירוע למשל, ה-5 סימן 2 היא מצלמה זוועה בגלל האוטופוקוס העגלה שלה.

לעומת זאת, ה-3 היא הרבה יותר טובה, והיא אינה גבולית במהירות האוטופוקוס שלה כמו ה-5 סימן 2.

ה-7d מהירה משמעותית משתיהן אך הפוקוס שלה נוטה לסטיות קדימה ואחורה בפוקוס. למרות הטענה שהיא מיושנת, בחושך ובתאורה בצבעים משתנים היא טובה משתיהן מבחינת פוקוס. הבעיה של ה-7 היא שלא ניתן לצלם מעל ל-1600 iso משום שהיא מרעישה מאוד.

לעומת כל אלה. עבור צילום בתנאי תאורה קשים, ה-1 סימן 4 הוא המלך הבלתי מעורער במחיר שפוי (יחסית). ועדיין ניתן להשיג אותה בכמה חנויות כחדשה.

מיושנת או לא זה לא מעניין. הביצועים הם החשובים. ובמקרה הזה, כל אחת מהן, מציגה פשרות קשות למדי. בניקון זה גם לא איזה להיט היסטרי.

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
מוקס, אתה במסע שכנוע עצמי טוב לקניית האולימפוס, תתחדש...:)
בתמונה שצרפת הטווח הדינמי רגיל עד צר מאד אגב. תמונות קונטרסטיות עם לבנים שרופים וכו'.
אבל זה כמובן תוצאה של העיבוד שהצלם עשה פה.
חיישן סוני מודרני אמור לתת 12-13 סטופים בערך במצלמות קרופ, וה D800 נהנית מכ 14.
קנון אגב, כרמי, מספקים טווח דינמי עדיף באיזו גבוה, לעומת סוני/ניקון. אתה קצת מגזים בביקורת השלילית.
ביום יום, בהשוואה שעשיתי מול D800 של חבר, ההבדל מזערי מול ה 5D.
כאן DXO מציינים שלסוני NEX5 טווח טוב מאשר לאולימפוס:
http://www.dxomark.com/index.php/Ca...rand)/Olympus/(appareil2)/737|0/(brand2)/Sony
ובכללי, זו כמובן מצלמה מעולה, אמרתי כבר, תתחדש :),
אין ספק שיש היום אופציה לצלם החובב, להסתובב עם משהו שלא שוקל כמו לבנת חבלה...
המחיר אגב, וזה מה שהזכרתי בכתבה, של המצלמות האלה, הוא מוגזם בעליל. הן יקרות יותר מ DSLR כניסה, והעדשות בכלל, מחיר לא הגיוני. מי רוצה צייס ושאר לוגואים יוקרתיים? זה אמור להיות מוצר עממי, עדשות צריכות להיות טובות ובמחיר סביר. אותו כנ"ל לסוני, שמוציאה מצלמת מל"מ FF, ואז מתמחרת אותה כמו איזה לייקה.
המנכלים שם גרידים לכסף.
בקשר לפוקוס ושאר החסרונות של המל"מיות, זה בטח יסתדר עם הזמן, אבל עדיין לצרכים מאתגרים, DSLR טובה, זה האופציה היחידה.
צום קל!
בדיוק מה שחשבתי עליו. גם עם המסך דרעאק שלי (אתם לא רוצים לדעת.באמת.) רואים שעבר פה פיטוש קשה.

לא הבנתי מה אני רואה פה. מישהו שלא יודע לצלם בAUTO אפילו מול תמונה גרועה של iPhone 5.

ולראיה, סתם בשניה, מה זה הסגול המרוח הזה על חצי תמונה :

תמונות מצורפות

• inline_dcurtis_24268809838680_raw.jpg
    inline_dcurtis_24268809838680_raw.jpg
    KB 131.5 · צפיות: 455

mokes

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
לגבי אוטופוקוס. ה-5mk2 היא מצלמה טובה מאוד לצילומי יום ומתפקסת לאט מאוד בלילה. לפעמים לא מתפקסת בכלל. באירוע למשל, ה-5 סימן 2 היא מצלמה זוועה בגלל האוטופוקוס העגלה שלה.

לעומת זאת, ה-3 היא הרבה יותר טובה, והיא אינה גבולית במהירות האוטופוקוס שלה כמו ה-5 סימן 2.

ה-7d מהירה משמעותית משתיהן אך הפוקוס שלה נוטה לסטיות קדימה ואחורה בפוקוס. למרות הטענה שהיא מיושנת, בחושך ובתאורה בצבעים משתנים היא טובה משתיהן מבחינת פוקוס. הבעיה של ה-7 היא שלא ניתן לצלם מעל ל-1600 iso משום שהיא מרעישה מאוד.

לעומת כל אלה. עבור צילום בתנאי תאורה קשים, ה-1 סימן 4 הוא המלך הבלתי מעורער במחיר שפוי (יחסית). ועדיין ניתן להשיג אותה בכמה חנויות כחדשה.

מיושנת או לא זה לא מעניין. הביצועים הם החשובים. ובמקרה הזה, כל אחת מהן, מציגה פשרות קשות למדי. בניקון זה גם לא איזה להיט היסטרי.
דווקא בתחום זה, כשלא מדובר באקשן מהיר ועקיבת פוקוס, מצלמות ללא מראה מצטיינות בפוקוס מהיר ומדויק. סטיות קדימה ואחורה לא קיימות שם בכלל - זו בעייה של DSLR בלבד.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
נמר, כאשר מחברים ל 5D MII פלאש, אז בעזרת ה AF ASSIST ניתן לקבל פוקוס ללא שום בעיה גם בתאורה חלשה
למי שלא רוצה לפעיל פלאש - אפשר להרכיב את הפלאש והגדיר שלא יפעל, אבל עדיין להתשמש ב AF ASSIST
ולמי שלא רוצה להרכיב פלאש גדול ניתן להשתמש ב TRIGER לפלאש עם AF ASSIST רק עבור השימוש ב AF ASSIST

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור