עושים חשבון – עד כמה הגודל קובע במצלמות?

dtown

מנהל
צוות האתר
מעורבות
724
נקודות
113

hbs

חבר משקיען
מעורבות
9
נקודות
18
נראה לי שבכל תחום הכל נהיה קל יותר .

mokes

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
"גודל החיישן" היום הרבה פחות משמעותי לגבי איכות התמונה מפעם. קשה לומר שהחיישן של האולימפוס OM-D פחות טוב מזה של קנון 5D Mark II - שנמצאת בידי מקצוענים רבים. מי שלא מאמין - שיבדוק בעצמו:
http://www.dpreview.com/reviews/olympusem5/16
אפילו ההבדל מול ה Mark III לא ממש דרמטי לטובת קנון.
חיישן גדול יותר מאפשר עומק שדה צר יותר בחלק מהמקרים, וחיישן קטן יותר מאפשר את ההפך - שניהם רצויים במצבים שונים. לגבי איכות תמונה ניתן לומר היום שעל בסיס זה בלבד גודל חיישן, אם מדובר בחיישנים מ 4/3 ומעלה, כבר לא מהווה שיקול חשוב כמו פעם במה שקשור לאיכות.
לטעמי ההבדל הגדול לטובת ה DSLRים המקצועיים היום הוא מה שקשור לאתגור מערכת הפוקוס לעצמים בתנועה, כפי שהזכיר איתי. לגבי עצמים נייחים, הפוקוס של מצלמות ללא מראה יכול להיות מהיר יותר מזה של DSLR. אני מניח שגם בתחום זה המצלמות הקטנות ישתפרו. אבל שימו לב - אנחנו משווים כאן מצלמות ללא מראה ל DSLRים מקצועיים.... בהשוואה לDSLRים לחובבים היתרונות של מערכת מיקוד מהירה גם כן לרוב נמחקת....
בסיכומו של דבר, לרוב העצום של חובבי הצילום, המצלמות הקטנות יאפשרו יותר הזדמנויות צילומיות מכיוון שהן יהיו בידינו הרבה יותר מהDSLR הגדול וכבד יחסית, ללא איבוד משמעותי, אם בכלל, באיכות הצילום. שני הסנט שלי.

aviram_1

אוהב את התחום
מעורבות
8
נקודות
18
mokes , עם כל הכבוד לאולימפוס וצילומי מעבדה , החיישן של הקנון עדיין מציג ביצועים הרבה יותר טובים בשטח בתנאי תאורה נמוכים בלי עיבוד רעשים אגרסיבי ולא סימפטי - ואני מדבר על השוואה אמיתית עוד עם הדגם הקודם mark ii.
כך שהכלל שכתב כרמי עדיין תופס גם כאן . ואם לא ראית את ההבדלים - סימן שלא ניסית בפועל .

mokes

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
mokes , עם כל הכבוד לאולימפוס וצילומי מעבדה , החיישן של הקנון עדיין מציג ביצועים הרבה יותר טובים בשטח בתנאי תאורה נמוכים בלי עיבוד רעשים אגרסיבי ולא סימפטי - ואני מדבר על השוואה אמיתית עוד עם הדגם הקודם mark ii.
כך שהכלל שכתב כרמי עדיין תופס גם כאן . ואם לא ראית את ההבדלים - סימן שלא ניסית בפועל .
אבירם, אתה כמובן מוזמן לתת את הדוגמאות שלך... תמונה שווה אלף מילים :)
הנה גם השוואה באור נמוך מול הניקון D800
http://www.stevehuffphoto.com/2012/...olympus-om-d-e-m5-vs-nikon-d800-for-high-iso/

איתי_הגיתי

חבר משקיען
מעורבות
48
נקודות
48

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
אני לא יודע - כל אחד עושה השוואות
פגשתי אתרים שמראים שהמצלמה של האיפון 4 מוצלחת יותר מזה של ה 5D MII
בבקשה מאתר רציני:

ניקון D800 ב ISO 6400
http://216.18.212.226/PRODS/nikon-d800/FULLRES/D800INBI06400.JPG

אולימפוס OM D EM5 ב ISO 6400
http://216.18.212.226/PRODS/omd-em5/FULLRES/EM5INBI06400.JPG

לדעתי זה ממש לא כוחות ניקון הרבה יותר טובה למרות שהאולימפוס מצלמה מדהימה

נערך לאחרונה ב:

mokes

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
כרמי - היתרון של הניקון בתמונה הנ"ל הוא בעיקר עקב 36 מגה פיקסלים מול 16 - ברור שיש לה יותר רזולוציה (לדוגמא בכיתוב הקטן על בקבוק היין) אבל זה נכון באותה מידה מול מצלמות FF אחרות גם כן - למי שרוצה קבצי ענק עם 36 מגה פיקסלים.... אני לא ראיתי יתרון מובהק ברגישות המצלמות. ובנוסף, אם נקח צעד אחורה מהפיקסל פיפינג אז לאולימפוס יש צבעים יפים יותר - שים לב לוורדים המלאכותיות, לפנים של הבובה - הניקון חיוורת לעומת האולימפוס שהרבה יותר חיה. מכיוון שהוורדים מלאכותיות אני גם די משוכנע שהתמונה של האולימפוס לא רק יותר יפה במקרה זה, אלא גם יותר נאמנה למציאות.

איתי_הגיתי

חבר משקיען
מעורבות
48
נקודות
48
צבעים זה לא דיון כי אתה מכוון אותם לפי רצונך בתוכנה.
ואם כבר הזכרת, האולימפוס בברור עם נטייה חזקה למג'נטה,
ותסתכל על הוורד, האדום שם "סתום" ובניקון רואים המון פרטים.
ואתה אומר בדיוק את אותו הדבר - הגודל קובע את האיכות. נקודה.
היתרון של הניקון הוא בגודל החיישן. ובאיכות שהוא מפיק.
אין על זה ויכוח, זו עובדה פיזיקלית...

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
אני לא חושב שההשוואה של האלימפוס צריכה להיות מול ה D800, אבל זה מה אתה בחרת

בבקשה תמונה של קנון 1DX ב ISO 6400 להזכריך רזלוציה 18 MP
http://216.18.212.226/PRODS/canon-1dx/FULLRES/E1DXINBI006400.JPG

mokes

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
צבעים זה לא דיון כי אתה מכוון אותם לפי רצונך בתוכנה.
ואם כבר הזכרת, האולימפוס בברור עם נטייה חזקה למג'נטה,
ותסתכל על הוורד, האדום שם "סתום" ובניקון רואים המון פרטים.
ואתה אומר בדיוק את אותו הדבר - הגודל קובע את האיכות. נקודה.
היתרון של הניקון הוא בגודל החיישן. ובאיכות שהוא מפיק.
אין על זה ויכוח, זו עובדה פיזיקלית...
איתי, לצלם המקצועי צבעים זה לא אישו מכיוון שהם אכן יכוונו בפוסט. אבל לצלם החובב JPEG ישיר מהמצלמה, בד"כ עם ערכי הדיפולט שלה - ככה התמונה תראה. ומעבד ה JPEG של אולימפוס במקרה זה - מעולה. לגבי גודל החיישן, לטעמי יש לניקון יתרון רזולוציה וזהו זה פחות או יותר. לא ציינתי עוד עובדה לטובת האולימפוס - עומק השדה הגדול שלה יחסית משאיר יותר פרטים בפוקוס, ולסצנה כמו זו זה בכלל עדיף מעל עומק השדה השטוח יחסית של FF. אפשר כמובן לסגור את הצמצם בניקון - על חשבון ISO או זמן חשיפה.

mokes

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
דרך אגב תוצאות הבדיקה של האולימפוס ב DXO MARKS טובות מאוד למצלמת 3/4 אבל לא ברמה של מצלמות DSLR מודרניות
http://www.dxomark.com/index.php/Pu...s-OM-D-E-M5-The-best-of-the-micro-4-3-cameras
אני בכל אופן חושב שזה די מדהים שאנחנו משווים מצלמה קטנטונת זו ל FF - בהשוואה ל 60D למשל היא עדיפה בכל הפרמטרים שנמדדו. לשאלה שנשאלה בכתבה - היא לא יכולה להחליף מצלמה מקצועית לצילומי אקשן וגם עקב מבחר קטן של עדשות, נכון להיום. אבל לצלם כמו נמר - האולימפוס עם עדשות פנסוניק 12-35 ו 35-100 f/2.8, בתוספת ל 75/1.8 של אולימפוס מהווה כלי רציני ביותר לחתונות (בכלל לא זול אגב). שיקפצו מי שמחפש גודל - זה סט מהשורה הראשונה. נעזוב שנייה את צילומי המעבדה - תראו תמונות של צלם חתונות איתה:
http://www.ryanbrenizer.com/2012/08/review-olympus-om-d-e-m5/

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
אני בכל אופן חושב שזה די מדהים שאנחנו משווים מצלמה קטנטונת זו ל FF - בהשוואה ל 60D למשל היא עדיפה בכל הפרמטרים שנמדדו. לשאלה שנשאלה בכתבה - היא לא יכולה להחליף מצלמה מקצועית לצילומי אקשן וגם עקב מבחר קטן של עדשות, נכון להיום. אבל לצלם כמו נמר - האולימפוס עם עדשות פנסוניק 12-35 ו 35-100 f/2.8, בתוספת ל 75/1.8 של אולימפוס מהווה כלי רציני ביותר לחתונות (בכלל לא זול אגב). שיקפצו מי שמחפש גודל - זה סט מהשורה הראשונה. נעזוב שנייה את צילומי המעבדה - תראו תמונות של צלם חתונות איתה:
http://www.ryanbrenizer.com/2012/08/review-olympus-om-d-e-m5/

אתה צודק מאוד, במצלמות ה DSLR של קנון יש חיישן מיושן ולא ברמה של החייישנים המודרניים - זו אחת הטענות הגדולות שיש לי לקנון כבר תקופת זמן וזו גם הסיבה שאנ חושב לעזוב את קנון למרות ציוד קנון שיש לי.

לדוגמה ב D7000 יש חיישן הרבה יותר מוצלח ולדעתי למרות שגם הוא כבר לא ממש חדש הוא עדיין יותר מוצלח מזה של האולימפוס.

בפרוש החיישן שיש באולימפוס מדהים וזו מצלמה מעולה - אבל עדיין DSLR מודרנית טובה יותר ובטח ש FF :)

mokes

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
סתם עוד דוגמא, מהצלם חתונות שקישרתי קודם, טווח דינמי מדהים למצלמה הזו:
storyboard0072.jpg

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
אז מתי אתה קונה אחת? :)

mokes

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
אז מתי אתה קונה אחת? :)
ראית את המחיר שלה? וגם העדשות מאוד יקרות :עצוב:
לפחות אלה שאני רוצה..... רק המחיר מונע ממני, האמת. אז אני בינתיים עם ה 350D שלי, כנראה עם מעבר למיקרו 4/3 מתישהו.

איתי_הגיתי

חבר משקיען
מעורבות
48
נקודות
48
מוקס, אתה במסע שכנוע עצמי טוב לקניית האולימפוס, תתחדש...:)
בתמונה שצרפת הטווח הדינמי רגיל עד צר מאד אגב. תמונות קונטרסטיות עם לבנים שרופים וכו'.
אבל זה כמובן תוצאה של העיבוד שהצלם עשה פה.
חיישן סוני מודרני אמור לתת 12-13 סטופים בערך במצלמות קרופ, וה D800 נהנית מכ 14.
קנון אגב, כרמי, מספקים טווח דינמי עדיף באיזו גבוה, לעומת סוני/ניקון. אתה קצת מגזים בביקורת השלילית.
ביום יום, בהשוואה שעשיתי מול D800 של חבר, ההבדל מזערי מול ה 5D.
כאן DXO מציינים שלסוני NEX5 טווח טוב מאשר לאולימפוס:
http://www.dxomark.com/index.php/Ca...rand)/Olympus/(appareil2)/737|0/(brand2)/Sony
ובכללי, זו כמובן מצלמה מעולה, אמרתי כבר, תתחדש :),
אין ספק שיש היום אופציה לצלם החובב, להסתובב עם משהו שלא שוקל כמו לבנת חבלה...
המחיר אגב, וזה מה שהזכרתי בכתבה, של המצלמות האלה, הוא מוגזם בעליל. הן יקרות יותר מ DSLR כניסה, והעדשות בכלל, מחיר לא הגיוני. מי רוצה צייס ושאר לוגואים יוקרתיים? זה אמור להיות מוצר עממי, עדשות צריכות להיות טובות ובמחיר סביר. אותו כנ"ל לסוני, שמוציאה מצלמת מל"מ FF, ואז מתמחרת אותה כמו איזה לייקה.
המנכלים שם גרידים לכסף.
בקשר לפוקוס ושאר החסרונות של המל"מיות, זה בטח יסתדר עם הזמן, אבל עדיין לצרכים מאתגרים, DSLR טובה, זה האופציה היחידה.
צום קל!

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113

כמובן

mokes

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
מוקס, אתה במסע שכנוע עצמי טוב לקניית האולימפוס, תתחדש...:)
בתמונה שצרפת הטווח הדינמי רגיל עד צר מאד אגב. תמונות קונטרסטיות עם לבנים שרופים וכו'.
חיישן סוני מודרני אמור לתת 12-13 סטופים בערך במצלמות קרופ, וה D800 נהנית מכ 14.
קנון אגב, כרמי, מספקים טווח דינמי עדיף באיזו גבוה, לעומת סוני/ניקון. אתה קצת מגזים בביקורת השלילית.
ביום יום, בהשוואה שעשיתי מול D800 של חבר, ההבדל מזערי מול ה 5D.
כאן DXO מציינים שלסוני NEX5 טווח טוב מאשר לאולימפוס:
http://www.dxomark.com/index.php/Ca...rand)/Olympus/(appareil2)/737|0/(brand2)/Sony
ובכללי, זו כמובן מצלמה מעולה, אמרתי כבר, תתחדש :),
אין ספק שיש היום אופציה לצלם החובב, להסתובב עם משהו שלא שוקל כמו לבנת חבלה...
המחיר אגב, וזה מה שהזכרתי בכתבה, של המצלמות האלה, הוא מוגזם בעליל. הן יקרות יותר מ DSLR כניסה, והעדשות בכלל, מחיר לא הגיוני. מי רוצה צייס ושאר לוגואים יוקרתיים? זה אמור להיות מוצר עממי, עדשות צריכות להיות טובות ובמחיר סביר. אותו כנ"ל לסוני, שמוציאה מצלמת מל"מ FF, ואז מתמחרת אותה כמו איזה לייקה.
המנכלים שם גרידים לכסף.
בקשר לפוקוס ושאר החסרונות של המל"מיות, זה בטח יסתדר עם הזמן, אבל עדיין לצרכים מאתגרים, DSLR טובה, זה האופציה היחידה.
צום קל!
לגבי המחיר: למיקרו 4/3 יש שלל עדשות פריים מצוינות במחירים סבירים. הבעייה היא בזומים: הזומים הטובים כעת הם של פנסוניק - 12-35 ו 35-100 2.8 ומחירם בשמיים. הן עדשות מיוצבות, מה שמוסיף מחיר ומשקל לא נחוץ עם מצלמה מיוצבת כמו האולימפוס. סט כמו שאני רוצה היום - מצלמה, זום סטנדרטי וזום טלה איכותיים יעלה בחישוב גס $1.5K יותר מהמקביל של קנון קרופ DSLR למשל. מוגזם! ולכן אני ממתין עדיין.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור