עושים חשבון – עד כמה הגודל קובע במצלמות?

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
דווקא בתחום זה, כשלא מדובר באקשן מהיר ועקיבת פוקוס, מצלמות ללא מראה מצטיינות בפוקוס מהיר ומדויק. סטיות קדימה ואחורה לא קיימות שם בכלל - זו בעייה של DSLR בלבד.

כמו שנמר כתב בכתבה, איך הלקוח ירגיש עם הצלם באירוע שלו יגיע עם מצלמה ללא מראה

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
הפוקוס מדוייק, אבל עדיין איטי מידי לצרכי עבודה באירועים.

mokes

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
כמו שנמר כתב בכתבה, איך הלקוח ירגיש עם הצלם באירוע שלו יגייעה עם מצלמה ללא מראה
הלקוח יהיה מרוצה אם התמונות יהיו טובות. הבעייה הזו, אם בכלל קיימת, זמנית עד שהמצלמות האלה נכנסות לתודעה. אפשר לומר דברים דומים על צלמי וידיאו שמגיעים עם 5D וללא מצלמות וידיאו ענקיות. היה לי מקרה כזה בדיוק כשצלם הגיע לאירוע עם ה Mark II (וזה עוד היה בארה"ב, זמן קצר אחרי השקת ה Mark II), האירוע היה לוידאו בלבד ולא לסטילס - בחיוך הוא הראה לי מה המצלמה מסוגלת לעשות והייתי מרוצה.

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
לגבי המחיר: למיקרו 4/3 יש שלל עדשות פריים מצוינות במחירים סבירים. הבעייה היא בזומים: הזומים הטובים כעת הם של פנסוניק - 12-35 ו 35-100 2.8 ומחירם בשמיים. הן עדשות מיוצבות, מה שמוסיף מחיר ומשקל לא נחוץ עם מצלמה מיוצבת כמו האולימפוס. סט כמו שאני רוצה היום - מצלמה, זום סטנדרטי וזום טלה איכותיים יעלה בחישוב גס $1.5K יותר מהמקביל של קנון קרופ DSLR למשל. מוגזם! ולכן אני ממתין עדיין.

mokes, הנה - יש לך הזדמנות להכנס לתחום ה"ללא מראה" האהוב שלך (בתאוריה בינתיים) בעלות זולה מאוד: סוני NEX-5n עם עדשת זום סטנדרטית במחיר של 500$ בלבד:
http://www.adorama.com/ISONEX5NBK1.html

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
ה 7D כבר מיושנת

היא לא מיושנת, אבל המצלמה "טועה" לפעמים בפוקוס האוטומטי וגם במדידה.
ומבחינת איכות תמונה פה ושם יש יתרון ל-5D.

לפני שנתיים מכרנו את ה-5D במטרה לקנות את MK.III, אבל אשתי לא התאפקה וקנינו את 7D לפני שנה. עכשיו היא בוכה.
נלך כבר על MK.IV או 1DX MK.II :)

mokes

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
mokes, הנה - יש לך הזדמנות להכנס לתחום ה"ללא מראה" האהוב שלך (בתאוריה בינתיים) בעלות זולה מאוד: סוני NEX-5n עם עדשת זום סטנדרטית במחיר של 500$ בלבד:
http://www.adorama.com/ISONEX5NBK1.html
עם הקנון שלי יש לי עדשות f/2.8 ו 1.4 ואין לי כוונות לרדת ברמה. זום סטנדרטי f/2.8 ל מיקרו 4/3 עולה $1100. לקנון יש עדשות מקבילות מעולות ב $500 (סיגמא וטמרון). לסוני לדעתי אין זום סטנדרטי ברמות האלה. נחמד מצידך לדבר על "תאוריה" - אני מדבר על מחיר בלבד, זו הבעייה העיקרית כעת יחסית ל DSLR קרופ, לדעתי.

נערך לאחרונה ב:

mokes

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
הפוקוס מדוייק, אבל עדיין איטי מידי לצרכי עבודה באירועים.
בדקת את המצלמה הזו ראש בראש במהירות פוקוס מול DSLR? אשמח גם לשמוע מנמר כמה הוא באמת משתמש בפוקוס עוקב באירועים שהוא מצלם.

mokes

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
ולגבי גודל מצלמה - הנה איכות התמונה של ה OM-D (אותו חיישן, אותו מעבד) בגופים עוד יותר קטנים:
http://www.dpreview.com/previews/olympus-PEN-E-PL5-E-PM2
ההבדלים בעיקר בארגונומיקה ובמנגנון נגד רעידות יותר פשוט מה OM-D.

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
mokes, הגיע הזמן לתת לך תואר "מדביק האף הטוב ביותר למסך המחשב".
עם אפס ניסיון (לא 30%, לא 70% ולא 90%) בתחום המצלמות ללא מראה, יש לך דעות נחרצות באופן שהוא מטעה גולשים שנכנסים לכאן (חיישן OM-D טוב כמו חיישן FULL FRAME וכו').
אצלך, הכל מסתכם בציטוטים של צד שלישי, חוכמת ה- "אאא" - "איש אחד אמר", בתור אחד עם אפס ניסיון, יש לך את החוצפה דווקא לדרוש מאחרים הוכחות מהשטח.
לדעתי, הגיע הזמן להוציא אותך מכאן ולהחזיר רק כאשר תקנה סוף סוף מצלמה כזו ותגיע עם ניסיון אמיתי, לא של הצצה במסך מחשב.
אגב, אין לי שום בעיה עם הציוד הנוכחי שלך ולא של אף אחד אחר, אבל הווכחנות והפסקנות הזו ללא שום ניסיון מעשי, כבר עברה מזמן את גבול ההטעיה.

אם ניקח דוגמה מפורומים אחרים, כמו למשל פורום רכב, בהם למי שאין רישיון נהיגה לא יכול לתת חוות דעת על מכונית, כך ראוי לנהוג גם במקרה שלך.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
נמר, כאשר מחברים ל 5D MII פלאש, אז בעזרת ה AF ASSIST ניתן לקבל פוקוס ללא שום בעיה גם בתאורה חלשה
למי שלא רוצה לפעיל פלאש - אפשר להרכיב את הפלאש והגדיר שלא יפעל, אבל עדיין להתשמש ב AF ASSIST
ולמי שלא רוצה להרכיב פלאש גדול ניתן להשתמש ב TRIGER לפלאש עם AF ASSIST רק עבור השימוש ב AF ASSIST

אני לא זוכר מתי צילמתי בלי פלאש. עדיין זה לא מתפקס מהר. בוא נגיד שאם הייתי צריך לצלם את החתן מכסה את ראש הכלה בהינומה, כאשר התאורה חלשה, הייתי חושש מאוד מהסיטואציה. כבר קרה לא פעם ולא פעמיים שצלמים היו צריכים לעשות את התמונה הזו שוב אחרי החופה.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
דווקא בתחום זה, כשלא מדובר באקשן מהיר ועקיבת פוקוס, מצלמות ללא מראה מצטיינות בפוקוס מהיר ומדויק. סטיות קדימה ואחורה לא קיימות שם בכלל - זו בעייה של DSLR בלבד.

זה לא רק אקשן ועקיבה. מדובר בתנאי תאורה קשים מאוד. בניהם לדים, פליקרים שמשגעים את החיישנים, אור וצל, אור קידמי וכ"ו. תבין, אירוע זה בדיוק הפוך ממעבדה ומעבר לזה, אתה נמצא בסיכון לתביעה מהרגע שיצאת מהבית (אם התוצאה לא טובה).

mokes

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
......

נערך לאחרונה ב:

איתי_הגיתי

חבר משקיען
מעורבות
48
נקודות
48
הפוקוס של 5MK2 אכן לא להיט בחושך, עובד, אבל בטח לא להתפרנס מהפוקסים האלה.
יצא לי לפספס תמונות שהמצלמה פשוט לא הספיקה להנעל על משהו שחלף מהר, או היה פשוט חשוך מדי.
גם אני הייתי רוכש 1MK4 אם זה היה הפרנסה שלי.
יצא לך לשחק עם ה 5MK3 נמר? הפוקוס שם אמור לעבוד טוב עכשיו.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
בהחלט. עבדתי איתה מספר אירועים. שיפור אדיר בהחלט. אבל עדיין לא מספקת תמונה מפוקסת זמינה בכל פעם שאתה צריך. מאידך, לא איטית כלל. כמעט כמו ה-mk4.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור