סב וופר,נחוץ או לא נחוץ עם רמקולים גדולים?

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
מנסיון יודע אני שוב האאודיופילים אינם משלבים במערכת הדו ערוצית שלהם סב וופר ,ובוודאי לא זוג שכאלה,ואם בכל זאת ברשותם סב וופר הרי מדובר בסב מעופש שמחובר לקולנוע בלבד וכל נסיון לחברו למערכת טובה נידון לכשלון בגלל איכותו וגודלו(סב 15 אינץ ב3000 ש"ח אינו מתאים למוזיקה )
המחשבה שרמקול גדול ככל שיהיה לא יכול לתת 30 הרץ ואפילו לא 40 הרץ בלי ליפול דרמטית בעצמה יוצרת מן מצב שאפילו רמקולים שנחשבים FULL RANGE אינם בעצם כאלו,
שלא לדבר על כך שרוב מגברי הסטראו אינם מסוגלים להתמודד עם הזרם שנשאב מהם עיי הוופרים בתדרים שמדובר עליהם,
השבוע חיברתי זוג סבוופרים קטנים יחסית(10 אינצ ) המונעים ע"י מגברים חזקים ביותר פנימיים,
כאן הסיפור הוא אחר לגמרי,המערכת נשמעת חזקה וכוחנית הרבה יותר,המיד חלק ביותר ,ואפילו הגבוהים השתפרו,לצלו פתאום יש את הגירגור הנכון ולקונטרבס תיבה גדולה ויציבה,
אמנם נכון שקשה לכוון ולשלב סב וופר במערכת ובטח שלא רק עם האזניים,צריך למצוא הפסה הנכונה ,לבדוק היכן הרמקול שלך מתחיל להתקפל ולאבד עוצמה וזאת כדי לדעת כיצד לחתוך הקרוס של הסב,ועוד כל מיני אקויליזרים של הסב עצמו,אני מניח שזה לא מושלם אבל דבר אחד בטוח -מדובר בחוויה אחרת,שמשדרגת גם רמקול טוב מאוד ולא רק בבס.

נערך לאחרונה ב:

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
איך חיברת את הסאבים, ליציאות PRE OUT במגבר או יציאות רמקולים?

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
מסכים עם כל מילה, הבעיה היא שהשידוך ברוב הפעמים יוצר בור בינו לבין הרמקול. אם זה מצליח זה מצליח ואין דרך חזרה, הבעיה היא שדרושים סאבים מאוד מהירים, מאוד מדויקים, עם קרוס מאוד איכותי והכי מתסכל יקרים להחריד. וכן, שניים כאלה, לא אחד!

שמח בשבילך אלדר, יאללה תן תמונה שנראה איך הסאבים נראים על יד הגודזילות שלך.

panter

חבר משקיען
מעורבות
38
נקודות
48
אלדר יש לי פתרון הולם מאד בשבילך, ויחסוך לך הרבה כסף בהגברה, מכיון שמדובר ברמקולים מאד נצילים שיעבדו יפה מאד גם עם מגברי מנורות מעוטי וואטים. רמקולים אלו מיועדים לחדרים גדולים, וימלאו את החדר ללא קושי מיוחד, עם איכות חסרת פשרות.

תמונות מצורפות

• zingali_2_12_big.jpg
    zingali_2_12_big.jpg
    KB 41.7 · צפיות: 408
  • Picture_1472394.jpg
    Picture_1472394.jpg
    KB 38.2 · צפיות: 247
  • Picture_1472396.jpg
    Picture_1472396.jpg
    KB 37.6 · צפיות: 242
  • ZINGALI_ONE_TWELVE_F2-600.jpg
    ZINGALI_ONE_TWELVE_F2-600.jpg
    KB 87.1 · צפיות: 406
נערך לאחרונה ב:

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
יש אחד {אתה יודע מי} שכל מילה שניה שלו היא קבאס וג'ולידה. הוא בחור טוב {מי שמכיר יודע}.

אתה עידו, מתחיל להשמע בדיוק כמוהו, כל מילה שניה היא זינגלי. זינגלי זינגלי זינגלי והבס של זינגלי והפוקוס של זינגלי והוטויטר של זינגלי והמידהיי של זינגלי וזה כבר מתחיל להשמע די דוחה. {אותי לפחות}.

דבר שני, גם הזינגלי שלך לעומת הארום קנטוס שהיו לי נחשב לסטליט מבחינת התוקפנות של הבס.:p

panter

חבר משקיען
מעורבות
38
נקודות
48
יש אחד {אתה יודע מי} שכל מילה שניה שלו היא קבאס וג'ולידה. הוא בחור טוב {מי שמכיר יודע}.

אתה עידו, מתחיל להשמע בדיוק כמוהו, כל מילה שניה היא זינגלי. זינגלי זינגלי זינגלי והבס של זינגלי והפוקוס של זינגלי והוטויטר של זינגלי והמידהיי של זינגלי וזה כבר מתחיל להשמע די דוחה. {אותי לפחות}.

דבר שני, גם הזינגלי שלך לעומת הארום קנטוס שהיו לי נחשב לסטליט מבחינת התוקפנות של הבס.:p

עד היום הייתי נחמד עם מה שאמרתי על הרמקול שלך, אל תיקח ממני את הנחמדות הזו בבקשה.
לי אין שום אינטרס שיווקי ואני לא שייך לאף מחנה פרט למה שיש לי בבית. מה שאני חושב שטוב זכותי המלאה לכתוב
זה פורום דמוקרטי, אני לא נעלב מההשוואה ליהודה, זה פשוט אתה עם הבדיחות שלך.

נערך לאחרונה ב:

diz1

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
אניי מניח שבזמנו שוחחת\התכתבת עם אדון וון שוויקר על הנושא לאחר שקיבלת את הרמקולים.
מעניין מה הייתה עמדתו בעיניין

אני מאמין שיש יתרון לרמקול עם בי אמפ ואולי אפילו רמקולים עם בס אקטיבי- למשל אצל YG שמאפשר שליטה טובה על הבס עם ממשק יחידת בס \הגברה יעודית וכן זה מאפשר גמישות בהצבה של הרמקולים בחלל נתון מבחינה אקוסטית.
למצוא רמקול שיעשה את כל התדרים טוב ובשילוב למגבר שיעשה את כל התדרים טוב- נמשע מסובך, למי שלא יודע להתפשר על איכות סאונד.

נערך לאחרונה ב:

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
המחשבה שרמקול גדול ככל שיהיה לא יכול לתת 30 הרץ ואפילו לא 40 הרץ בלי ליפול דרמטית בעצמה יוצרת מן מצב שאפילו רמקולים שנחשבים FULL RANGE אינם בעצם כאלו, שלא לדבר על כך שרוב מגברי הסטראו אינם מסוגלים להתמודד עם הזרם שנשאב מהם עיי הוופרים בתדרים שמדובר עליהם

לא יודע מה זה רמקול "גדול", אבל שלי נותנים FR עד 24HZ
בדיוק כמו שמופיע ב-SPEC שלהם.. הכוונה +/- 3DB
אני לא צריך שום סבוופר

תמונות מצורפות

• c left.jpg
    c left.jpg
    KB 56.8 · צפיות: 442

oferT

חבר משקיען
מעורבות
46
נקודות
48
זינגרלה זינגרלה ...

אני לא מייצג/דוחף את רמקולים שלי אף פעם
למרות שיש להם 2 יחידות של 10 אינטש הבס בסדר, לא יותר מזה
כמובן שאותי זה מספק בהחלט.

אם כבר עסקינן ברמקולים עם בסים בריאים/דומננטיים אלה הרמקולים של
חברת Verity Audio - לי אפילו זה היה יותר מידי...:O

נערך לאחרונה ב:

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
אם כבר עסקינן ברמקולים עם בסים בריאים/דומננטיים אלה הרמקולים של
חברת Verity Audio - לי אפילו זה היא יותר מידי...:O

(Y):)
זה בדיוק תגובה שלי למעלה.
המדידות - אצלי בסלון..

OferT
ואם שמעת את LEONORE, אז ב-PARSIFAL OVATION הבאס עוד יותר מרשים

נערך לאחרונה ב:

Croc

חבר משקיען
מעורבות
111
נקודות
43
שניצל היקר,
קודם כל גודל הרמקול או וופרים שלהם לא אומר הרבה על BASS EXTENSION:
1. ביצועי בס תלוים בשילושב בתוך החדר הספציפי
2. יש יש רמקולים גדולים או/ו עם וופר גדול שמראש לא מתוכננים לרדת נמוך מאוד (לי יש אחד כזה בבית)

היו לי בבית כבר 2 זוגות רמקולים (כולל נוכחיים) שמגיעים ל-25 הרץ במינוס 6DB (שזה נשמע ומרגיש כדי ויותר).
אני מסכים שבד"כ זה לא המצב.

לדעתי שילוב הוספי של הרמקולים בחדר הוא זה שקובע האם יש מקום להיכנס לסרט של סאבים או לא.

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
כולם חכמים!הנקודה היא שכל החכמים לא ניסו.....
שום רמקול לא יתן את המעטפת ולמטה כמו סב,אפילו לא קרוב,אפילו לא זינגלי.

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
מר שניצל

כמה "למטה" אתה צריך?
ראית את הגרף שלי?

בשביל 16HZ אכן אתה צריך סאב
אבל עד 20HZ אפשר לקבל מרמקול "רגיל"

panter

חבר משקיען
מעורבות
38
נקודות
48
אני עוד לא ראיתי בשום תערוכה שאיזו חברה או דילר מציג מערכת עם שני סבים, פרט לרמקולים עם סאב אקטיבי ואשמח עם מישהו יתן לינק לכזו תופעה , אבל עם זה נשמע לך טוב מי אני שאדבר שמע מה טוב לך.
אגב תגובתי הראשונה כך כהמלצה לא יותר מיזה(Y)

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
עידו.

ראשית יש הרבה רמקולים שמורכבים מראש עם יחידת סאב בס בצד הרמקול או מלפניו.

שים לב לרמקולים הגדולים של קונצנזוז שנקראים פאשן {תשוקה - אין לי כח לכתוב באנגלית כי אני בטוח אטעה} שהם מורכבים מסאב, בס, מיד והיי.

MBL גם כן.
סונוס פאר אמטי הוצג עם לא פחות מ-6 סאבים של רל ועוד כמה ששילבו סאבים. בקיצור, יש ויש.

למה אין הרבה כאלה בתערוכות?
מפני שלשדך סאב לרמקול דורש זמן, כיוונים ועוד דרישות שאם לא יתבצעו כהלכה {מסיבות תערוכה} הסטאפ ישמע לא מאוזן.

כל רמקול יעבוד יותר טוב עם סאב, יש כאלה שזה חובה ויש כאלה שזו תוספת אבל בכל המקרים סאב מכוון היטב ומאוזן עם המערכת וכמובן איכותי לפחות ברמתה יביא את המערכת לתוצאה טובה בעשרות מונים מאשר בלעדיו.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
עד היום הייתי נחמד עם מה שאמרתי על הרמקול שלך, אל תיקח ממני את הנחמדות הזו בבקשה.
לי אין שום אינטרס שיווקי ואני לא שייך לאף מחנה פרט למה שיש לי בבית. מה שאני חושב שטוב זכותי המלאה לכתוב
זה פורום דמוקרטי, אני לא נעלב מההשוואה ליהודה, זה פשוט אתה עם הבדיחות שלך.

עידו.
קודם כל הכל בצחוק, דבר שני אל תהיה נחמד, תהיה אמיתי.

אף אחד לא אמר לך לא לכתוב, פשוט הסבתי את תשומת ליבך לכך שעצם העובדה שאתה בחרת ברמקול הזה {והוא נהדר לטעמי} לא אומר שהוא הבחירה האולטימטיבית וכל אדם שיבוא עם שיפור לרמקול תציע לו את הזינגלי כרמקול המושלם שעושה הכל. יופי של רמקול אבל עדיין, יש לו מתחרים וחלקם טובים ממנו.

panter

חבר משקיען
מעורבות
38
נקודות
48
עידו.
קודם כל הכל בצחוק, דבר שני אל תהיה נחמד, תהיה אמיתי.

אף אחד לא אמר לך לא לכתוב, פשוט הסבתי את תשומת ליבך לכך שעצם העובדה שאתה בחרת ברמקול הזה {והוא נהדר לטעמי} לא אומר שהוא הבחירה האולטימטיבית וכל אדם שיבוא עם שיפור לרמקול תציע לו את הזינגלי כרמקול המושלם שעושה הכל. יופי של רמקול אבל עדיין, יש לו מתחרים וחלקם טובים ממנו.

נמר אני לא טענתי שזינגלי הוא הרמקול הטוב בעולם (אף אלפי שזה נכון :D) לא התכוונתי להנחית על אף אחד מכה כואבת, הבאתי את זה כהמלצה לא יותר. אני טוען כשיש רמקול טוב שמשתלב יפה עם החדר ויורד יפה ואני מדבר על 30hrz ולא כל מיני רמקולים שעל הנייר יורדים ל20hrz אבל נשמעים כמו מוניטור ולא יותר, אז אין צורך בסאב וכשהיית אצלי יכולת לשמוע כמה זה נכון.
בהקשר למתחרים תן לאודיופילים להחליט בעצמם ודבר בשם עצמך:)

Croc

חבר משקיען
מעורבות
111
נקודות
43

לא יודע לגבי אחרים - אני חיי עם סאב כבר איזה 8 שנים. אולי יותר.
עם 5 סטים של רמקולים.
ועשיתי הרבה מדידיות.

Audiofreak

עוסק בתחום
מעורבות
1,059
נקודות
113
אני מוכן לעשות בדיקה עם גראנד אוטופיה :)

לדעתי רמקול טוב עם יחידה של 15 אינץ' ומעלה לבאס (שמיועדת לנגן סאב ובאס נמוך )
יעשה את העבודה בלי בעיה

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
כמה רמקולים כאלה אתה מכיר במחיר שפוי?

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור