סאונד אנליטי /נייטרלי vs סאונד חם

issi

אוהב את התחום
מעורבות
184
נקודות
43
לא רעיון רע בכלל ;)
אפשר יותר קרוב למקור הסאונד, פשוט תאזין באוזניות. חסכת כסף ומקום.
באוזניות אין את ההשפעה של אקוסטיקת החדר, גלים עומדים ושאר מחלות.
האזנה באוזניות סגורות בעוצמה סבירה לא מפריעה לשאר בני הבית.
באולפן משתמשים הרבה באוזניות בזמן המסטרינג.
אוזניות מעיפות ולא נוחות לי.
איסי

Audiogod

מושעה
מעורבות
32
נקודות
28
אפשר יותר קרוב למקור הסאונד, פשוט תאזין באוזניות. חסכת כסף ומקום.
באוזניות אין את ההשפעה של אקוסטיקת החדר, גלים עומדים ושאר מחלות.
האזנה באוזניות סגורות בעוצמה סבירה לא מפריעה לשאר בני הבית.
באולפן משתמשים הרבה באוזניות בזמן המסטרינג.
אוזניות מעיפות ולא נוחות לי.
איסי
היה לי את SENNHEISER HD800
הן נשמעות כמו מערכת שעולה מיליון שקל
מצד שני זה יוצר לחץ על האוזניים שלי מבחינת השמיעה אז אין לי את האפשרות לצערי

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,750
נקודות
113
אין לי בעיה אם אתה מוסיףאת ההגדרה "רכיב דיגיטלי טהור" כהגדרה של אדיופילים ולא של אלקטרוניקה.
איסי
מראש לא ברור למה יש לך בכלל בעייה עם כל העניין ולמה זה כל כך משנה, כל זמן שכל הצדדים מבינים את הנאמר.

הדיון בזה רלוונטי רק אם יש איפשהו הגדרה רשמית ומחייבת שלפיה DAC אינו נחשב כרכיב דיגיטלי.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,750
נקודות
113
היה לי את SENNHEISER HD800
הן נשמעות כמו מערכת שעולה מיליון שקל
מצד שני זה יוצר לחץ על האוזניים שלי מבחינת השמיעה אז אין לי את האפשרות לצערי
די ברור שלא שמעת ואין לך מושג ירוק איך נשמעת מערכת של מיליון שקל.

היו לי HD800, לא אהבתי את הצליל בכלל, ומכרתי אותן.

בתערוכת dtown האחרונה שמעתי אוזניות של פוקאל שהעדפתי בהרבה, אבל עדיין המרחק ממערכת של מיליון שקל היה --- מיליון שקל :)

issi

אוהב את התחום
מעורבות
184
נקודות
43

בתערוכת dtown האחרונה שמעתי אוזניות של פוקאל שהעדפתי בהרבה, אבל עדיין המרחק ממערכת של מיליון שקל היה --- מיליון שקל :)
אוזניות סנהיזר ושמעתי כמה מהם מאוד בהירות וצורמניות לדעתי.
איקיולייזר יכול לשפר את הסאונד אבל לא את המישקל, הלחץ באוזנים ואי הנוחות בהאזנה להם, סך הכל מתיש.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
אני עסוק בהורדת "רבע לשבע" מהמדפים, אחזור אליך עם תשובה בקרוב

אז בין לבין, ספר לי איך אתה מגיע לתוצאה הנטרלית הזו שאתה מתאר אותה. ממה מורכבת המערכת שלך כרגע וכיצד טיפלת בחלל?

עכשיו נעשה סדר. לא תענה על זה, אתה תחסם. ובטח תשאל למה שאחסום אותך? אתה צודק ״זה לא פייר״, אבל לעומת זאת אתה זה שיוצא בהצהרות על הסטנדרטים שלך ומצד שני לא מגלה אותם. ולי די נשבר האיבר מגולשים שהסוד שלהם זו המערכת שלהם.

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
נמר,
אני מציע טיפול בהלם.
תזמין אותו לשמוע את הסטאפ שלך ואל תשכח לצלם את הלסת השמוטה עד הרצפה.
אחרי הדגמה כזאת ואולי גם הדגמה של השפעת כבל חשמל, רחמנא ליצלן, אולי משהו יזוז בקופסה המונחת על הצוואר.

יש זמן שעדיף לעבור ממילים למעשים ונראה לי, אם לבחור יש סקרנות או רצון מינימלי להבין על מה מדובר , שהגיע הזמן לעבור לשלב הבא.
ואם לא אז אפשר פשוט להתעלם ממנו…
ארז

Audiogod

מושעה
מעורבות
32
נקודות
28
אז בין לבין, ספר לי איך אתה מגיע לתוצאה הנטרלית הזו שאתה מתאר אותה. ממה מורכבת המערכת שלך כרגע וכיצד טיפלת בחלל?

עכשיו נעשה סדר. לא תענה על זה, אתה תחסם. ובטח תשאל למה שאחסום אותך? אתה צודק ״זה לא פייר״, אבל לעומת זאת אתה זה שיוצא בהצהרות על הסטנדרטים שלך ומצד שני לא מגלה אותם. ולי די נשבר האיבר מגולשים שהסוד שלהם זו המערכת שלהם.
אין לי שום סוד
פשוט הייתי 15 שנה בעולם הhead fi כרגע עובר לרמקולים כי נהאוזניות עשו לי נזק לשמיעה אז כרגע אין ממש מערכת, לא שזה גורם לי להיות פחות מבין פה מאנשים
אז יקח זמן לבנות מערכת

Dan-Cinemart

עוסק בתחום
מעורבות
1,028
נקודות
113
אין לי שום סוד
פשוט הייתי 15 שנה בעולם הhead fi כרגע עובר לרמקולים כי נהאוזניות עשו לי נזק לשמיעה אז כרגע אין ממש מערכת, לא שזה גורם לי להיות פחות מבין פה מאנשים
אז יקח זמן לבנות מערכת
אם האזניות עשו לך נזק - פלאט לא יעבוד טוב .
רק אומר

Audiogod

מושעה
מעורבות
32
נקודות
28

כדי להגיע למה שאוזניות נותנות שזה בייסקלי מבטל את החדר לחלוטין והבמה מושלמת וכו וכו
עם רמקולים זה יעלה פי 100 להגיע לאותה תוצאה כולל טיפול אקוסטי וכו

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,750
נקודות
113
כדי להגיע למה שאוזניות נותנות שזה בייסקלי מבטל את החדר לחלוטין והבמה מושלמת וכו וכו
חזרת לבייסקלי הגם מיותר וגם באיות שגוי. עדיף בלי.

הבמה באוזניות רחוקה מאוד מלהיות מושלמת, ואין את ההשפעה הגופנית של סאונד ממערכת, החווייה הרבה יותר מוגבלת. על סראונד בכלל אין מה לדבר.

ואני לא יודע מאיפה הקרצת את המספר 100.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,750
נקודות
113
Flatלכיוון הבהיר ;) עם הגיל הגבוהים נעלמים
ל-flat אין כיוון, ואתה מוסיף בזה מימד חדש של רמאות-עצמית בנוסף למה שכבר היה קודם עם הפיל הלבן הענק של ההתעלמות מהחדר.
תמשיך, תמשיך, אתה מאוד משכנע... את עצמך.

נערך לאחרונה ב:

Dan-Cinemart

עוסק בתחום
מעורבות
1,028
נקודות
113
זו חוויה אחרת וכך היא צריכה להימדד .אין פה תחרות .
אישית - אני מעדיף מערכת סטריאו טובה בחדר טוב פי אין סוף מאזניות.

בחדר סאונד מרמקול ימין מגיע לאוזן שמאל גם .
באזניות - לא .
מכיר חברה שכן עושה את כאפקט וזה אכן נותן אמצע ובמה . אבל בגדול - זה לא קורה לרוב .

נזק שמעתי - לא שקול לירידה ברגישות לגבוהים , שהיא אפקט של גיל .

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
אין לי שום סוד
פשוט הייתי 15 שנה בעולם הhead fi כרגע עובר לרמקולים כי נהאוזניות עשו לי נזק לשמיעה

אם יש לך נזק לשמיעה אז לא עדיף שיהיה מנגנון פיצוי שיגביר עבורך את אותו תחום שניזוק אצלך ?
מה הטעם ב flat אם אתה לא מסוגל לשמוע חלק מהאינפורמציה ?
ארז

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,750
נקודות
113
אם יש לך נזק לשמיעה אז לא עדיף שיהיה מנגנון פיצוי שיגביר עבורך את אותו תחום שניזוק אצלך ?
מה הטעם ב flat אם אתה לא מסוגל לשמוע חלק מהאינפורמציה ?
ארז
נראה לי שאתה מחמיץ את המהות של מה שהבנאדם מעצם מחפש.

זה לא שהוא אוהב את הצליל השטוח בטענה שהוא האמיתי , זה לא שיש לו מושג ורוד מה הצליל האמיתי שהוקלט ועד כמה התוצאה קרובה/רחוקה, לא שהוא בכלל מכיר את הסאונד של הכלים המוקלטים כדי לדעת בכלל מה בכיוון ומה לא.

הוא אוהב את המחשבה, את ה-concept שהמערכת שלו מוסיפה כמה שפחות צבע וסוטה מעט ככל האפשר מ-flat -- מדובר בשברי אחוזי עיוות ובמעט dBs בכל המערכות, כולל מנורתיות -- תוך התעלמות מכך שהחדר מתעלל חופשי במה שהמערכת מוציאה, והתוצאה צבועה לחלוטין במי-יודע-כמה אחוזי עיוות וסוטה מ-flat ביותר מ-10dB בקלות.

זו פשוט רמאות עצמית מוחלטת, והרמאות העצמית של "flat לכיוון הבהיר" היא פשוט עוד מאותו דבר ובאותו כיוון.

Audiogod

מושעה
מעורבות
32
נקודות
28
נראה לי שאתה מחמיץ את המהות של מה שהבנאדם מעצם מחפש.

זה לא שהוא אוהב את הצליל השטוח בטענה שהוא האמיתי , זה לא שיש לו מושג ורוד מה הצליל האמיתי שהוקלט ועד כמה התוצאה קרובה/רחוקה, לא שהוא בכלל מכיר את הסאונד של הכלים המוקלטים כדי לדעת בכלל מה בכיוון ומה לא.

הוא אוהב את המחשבה, את ה-concept שהמערכת שלו מוסיפה כמה שפחות צבע וסוטה מעט ככל האפשר מ-flat -- מדובר בשברי אחוזי עיוות ובמעט dBs בכל המערכות, כולל מנורתיות -- תוך התעלמות מכך שהחדר מתעלל חופשי במה שהמערכת מוציאה, והתוצאה צבועה לחלוטין במי-יודע-כמה אחוזי עיוות וסוטה מ-flat ביותר מ-10dB בקלות.

זו פשוט רמאות עצמית מוחלטת, והרמאות העצמית של "flat לכיוון הבהיר" היא פשוט עוד מאותו דבר ובאותו כיוון.
תכנס לASR ותבין על מה אני מדבר
שם סוגדים לFlat ונייטרליות והכל מבוסס על מדע ומדידות

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
בדיוק סיבה טובה למה לא להיכנס למקום שלא מבין את מטרת התחביב.

זאת התשובה שלך לשאלה שלי מדוע אתה שואף ל flat כאשר ברור שעבורך , בגלל פגיעה בשמיעתך, עדיף שיהיה מנגנון פיצוי להגבר נוסף בתחום שנפגע אצלך ?
כי ככה כתוב ב ASR ?
כי המדידה יותר חשובה מזה שתשמע את כל המידע ?
תשובה עניינית בבקשה.
ארז

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,750
נקודות
113
הכל שם נראה חכם -- רק מה? מבלבלים בין המטרה לאמצעים, ומקדשים את האמצעים במקום את המטרה.

הרי המטרה של בני אדם שפויים בהאזנה למוזיקה היא ליהנות ממה שהם שומעים, ולא משנה מה אפשר למדוד ומה התוצאות של המדידות.

אבל ב-ASR התבלבלו בעניין, הפכו את המדידות לעיקר, וגורמים לפתאים כמוך להעריך את ה-concept של flat ושל מינימום SNR מעבר לאיך שהצליל נשמע ואיזו חוויה רגשית וחושנית זה נותן למאזין.

אז אם אתה חושב שאתה חכם כי אתה סוגד ל-ASR, אז לא, ההיפך המוחלט הוא הנכון.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור