סאונד אנליטי /נייטרלי vs סאונד חם

Audiogod

מושעה
מעורבות
32
נקודות
28
אני אוהב סאונד שהוא לגמרי Flat, לא רוצה ששום רכיב בשרשרת יוסיף גרגיר של צבע לסאונד אם זה לא קיים בהקלטה המקורית.
איפה אתם על הספקטרום?

YOSSI24

חבר משקיען
מעורבות
472
נקודות
83
תשמע god עוד פעם רואים אותך
בכל מקום, אתה לא יכול להסתיר
את טביעת הנשמה שלך שרוצה להוביל באף את הפורום.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
החדר שלך מוסיף לא גרגר אלא טון צבע למערכת שלך.

כל הרכיבים למעט הרמקולים, בין ה"צבועים"-כביכול ובין אם לא, בד"כ מוסיפים פחות מ-0.5% עיוותים וסוטים לכל היותר ב-3dB± מ-flat. כל ה"צבע" של הרכיבים מוכל בזה. לרמקולים יש יותר עיוותים, אבל גם הם ברוב המקרים לא סוטים הרבה יותר מ-flat.

החדר מכניס עיוותים בסידרי גודל יותר, שרק שילוב טיפול אקוסטי פאסיבי ו-RC יכולים לשפר בצורה משמעותית, ועדיין יישארו בעיות גדולות יותר מהנ"ל.

אז זה שאתה מרמה את עצמך BIG time שהמערכת שלך לא מוסיפה אפילו גרגר -- תיהנה, אבל אל תנסה לספר לנו קישקושים מסוג זה.

Audiogod

מושעה
מעורבות
32
נקודות
28
תשמע god עוד פעם רואים אותך
בכל מקום, אתה לא יכול להסתיר
את טביעת הנשמה שלך שרוצה להוביל באף את הפורום.
עצם זה שאתה אומר שיש לי נשמה זאת כבר מחמאה גדולה, אז תודה.

Audiogod

מושעה
מעורבות
32
נקודות
28

כל הרכיבים למעט הרמקולים, בין ה"צבועים"-כביכול ובין אם לא, בד"כ מוסיפים פחות מ-0.5% עיוותים וסוטים לכל היותר ב-3dB± מ-flat. כל ה"צבע" של הרכיבים מוכל בזה. לרמקולים יש יותר עיוותים, אבל גם הם ברוב המקרים לא סוטים הרבה יותר מ-flat.

החדר מכניס עיוותים בסידרי גודל יותר, שרק שילוב טיפול אקוסטי פאסיבי ו-RC יכולים לשפר בצורה משמעותית, ועדיין יישארו בעיות גדולות יותר מהנ"ל.

אז זה שאתה מרמה את עצמך BIG time שהמערכת שלך לא מוסיפה אפילו גרגר -- תיהנה, אבל אל תנסה לספר לנו קישקושים מסוג זה.
בסדר
אבל אני מדבר על הוספת חום בצורה אקטיבית על ידי מנורות / ויניל וכו'

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
בסדר
אבל אני מדבר על הוספת חום בצורה אקטיבית על ידי מנורות / ויניל וכו'
גם אני דיברתי על אותו הדבר. התרומה של מנורות לצבע מוכלת בתוך ה-0.5% עיוות והסטיה המזערית מ-flat.
אני לא יודע לגבי מדידות של ויניל יחסית למאסטר, אבל אני בטוח שגם זה לא מתחיל להתקרב לסדר הגודל של תרומת החדר, ולכן די זניח ביחס לזה.

gds

מושעה
מעורבות
756
נקודות
113

הדבר נכון בתדר ספציפי עם סינוס מושלם לא בהרמוניות שם נעוץ ההבדל בין מגברים למשל. מישהו פה פתח שירשור על מניפולציה של נתונים ע"י יצרנים כמו הענות תדר ב db וכו' אבל אל תטרח לענות כי אתה תמיד צודק.

Audiogod

מושעה
מעורבות
32
נקודות
28
בכמ
לא נמאס לך לחזור לאותו נושא שוב ושוב כל פעם?
הבנו שאתה אוהב לשמוע בדיוק את ההקלטה המדוייקת כמו ששמע אותה אותו מפיק/ טכנאי בחדר העריכה למרות שאין לך שום אפשרות לעולם לדעת מה הוא שמע, הבנו שויניל זה פורמט שלא מתקרב לשום דיגיטל ביכולות שלו, הבנו שסטרימינג עדיף על כל פורמט אחר, הבנו שמנורות זה סתם הוספת חום שעושה נעים בגב אבל לא קשורה למה שהוקלט….
תתקדם, זה וויכוח ישן שמיצה את עצמו וכל מי שהיה לו אוסף תקליטים הבין ומכר את האוסף, כל בעלי מגברי המנורות איפסנו את המגברים שלהם וקנו קלס D.
בייסיקלי אין לך סיבה לחזור על המנטרה ואוביוסלי אתה חופר.
באמת שפספסת את מהות הפוסט
השאלה היא מה אנשים אוהבים
לא מה יותר נכון
מין הסתם flat ו ניוטרל זה הסאונד האמיתי הקרוב ביותר לדבר האמיתי
מצד שני רוב האודיופילים להוסיף חום או "מוזיקליות" על ידי הוספת דיסטורשן בין אם זה עם מגבר מנורות או ויניל.
השאלה היא לגבי ההעדפה ולא לגבי מה יותר נכון טכנית

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
הדבר נכון בתדר ספציפי עם סינוס מושלם לא בהרמוניות שם נעוץ ההבדל בין מגברים למשל. מישהו פה פתח שירשור על מניפולציה של נתונים ע"י יצרנים כמו הענות תדר ב db וכו' אבל אל תטרח לענות כי אתה תמיד צודק.
לא הבנתי את הטענה. הרמוניות הם בדיוק מה שנמדד ב-THD -- זה ראשי תיבות של Total HARMONIC Distortion. חוצמזה, אם למשל לצליל של 100 הרץ הציוד מוסיף הרמוניה מאוד חזקה ב-200 הרץ, זה יתבטא גם ב-frequency response, שכבר לא יהיה 3dB± מ-flat.

אני ממש לא תמיד צודק, אלא שברוב המקרים שבהם אני לא בטוח, אני לא כותב בביטחון אלא שואל, כך שלא יוצא לי לכתוב הרבה שטויות, אבל לפעמים גם זה קורה. אני מתנצל אם המיעוט היחסי של שטויות מפריע לך.

gds

מושעה
מעורבות
756
נקודות
113
זה מה שאמרתי, יצרנים מוסיפים וויסינג שלא מפורסמים על ידם ולכן לא רק רמקולים צובעים את הצליל. זה לא עיוות פר-סה אלא לא פלאט כנטען בנתונים החסרים מאוד שלהם.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
זה מה שאמרתי, יצרנים מוסיפים וויסינג שלא מפורסמים על ידם ולכן לא רק רמקולים צובעים את הצליל. זה לא עיוות פר-סה אלא לא פלאט כנטען בנתונים החסרים מאוד שלהם.
כל שינוי בצורת הגל הוא עיוות פר סה. בייסיקלי, העיוות הוא ההבדל בין צורת הגל המתקבלת לצורת הגל המקורית.

gds

מושעה
מעורבות
756
נקודות
113
כל שינוי בצורת הגל הוא עיוות פר סה. בייסיקלי, העיוות הוא ההבדל בין צורת הגל המתקבלת לצורת הגל המקורית.
לא כולם פה למדו אלקטרוניקה וכשאתה כותב את המילה עיוות אנשים כאלה חושבים על שיבוש לא הגיוני וצורם בנשמע ולא הרמוניות על סקופ שלמי שהוא לא נגן מקצועי הן לא מפריעות.
תנסה פעם לא להתנשא זה יעזור להרבה מהקוראים להבין ולהזדהות איתך.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
לא כולם פה למדו אלקטרוניקה וכשאתה כותב את המילה עיוות אנשים כאלה חושבים על שיבוש לא הגיוני וצורם בנשמע ולא הרמוניות על סקופ שלמי שהוא לא נגן מקצועי הן לא מפריעות.
תנסה פעם לא להתנשא זה יעזור להרבה מהקוראים להבין ולהזדהות איתך.
  1. אני לא למדתי אלקטרוניקה. אין לי תואר, וההשכלה הפורמלית שלי מסתכמת בשנה וקצת בטכניון במסגרת העתודה, שממנה פרשתי, וזה היה ב-1975, כלומר לפני 47 שנים.

2. אני לא מתיימר לדעת מה אנשים חושבים, אבל נראה לי שאם כבר, עדיף שיחשבו לפי ההגדרה/המשמעות של עיוות, ולא לפי האסוציאציה שהמילה עצמה מקפיצה להם.

3. ככל הידוע לי, להתנשא פירושו לבוא ממקום שאתה עדיף על אחרים. אין לי שום יומרות כאלה. לא אני ולא דיעותי ולא מחשבותי ולא אף דבר אחר שקשור אלי אינו עדיף על אחרים, ומה שאני כותב אינו בא מהמקום של "אתם צריכים להאמין לי כי אני אמרתי את זה ואני הסמכות". אני לא מדבר ממקום סמכותי אלא מהמקום של עובדות ושל היגיון. אם משהו שאני כותב הוא נכון, אז הוא נכון לא בגלל שאני אמרתי אותו, אלא כי הוא נכון בלי קשר אלי. כך זה כאן וכך זה בכל מקום אחר.

4. אני משתדל לכתוב ברור, במסגרת יכולותי. אם יש כאלה שה"התנשאות" שלי כביכול מפריעה להם להבין את מה שאני כותב, כדאי שישכחו מההתנשאות ובכלל מהאישיות שלי וממני. לא אני הנושא במה שאני כותב, למעט אולי במקרים שבהם מדובר על טעם אישי, וגם אז מדובר בטעם שלי ולא בי.

pruym

חבר משקיען
מעורבות
1,817
נקודות
113
בכמ

לא מה יותר נכון
מצד שני רוב האודיופילים להוסיף חום או "מוזיקליות" על ידי הוספת דיסטורשן בין אם זה עם מגבר מנורות או ויניל.
לא פיספסתי כלום! אתה אובססבי, נודניק וחוזר על עצמך כל פעם מכיוון אחר.
כל מני אנשים אוהבים כל מני דברים, חלקם בגלל נוסטלגיה, חלקם בגלל שלא בא להם להחליף פורמט, חלקם אוהבים לאסוף מדיה מסויימת, חלקם חושבים שמדיה אחת עדיפה סונית על אחרת. אתה הרי יודע את זה ומה שמעניין אותך זה לחזור על כך שמנורות ואנלוג זה דיסטורשן. ברור שלא פיספסתי כלום…

נערך לאחרונה ב:

RoyZx6r

חבר משקיען
מעורבות
411
נקודות
63
אני אוהב סאונד שהוא לגמרי Flat, לא רוצה ששום רכיב בשרשרת יוסיף גרגיר של צבע לסאונד אם זה לא קיים בהקלטה המקורית.
איפה אתם על הספקטרום?
נשמע מעניין לגמרי flat. בטח קראת את זה בasr, עם המדען הדגול.

רק תזכיר לי מה קורה כשאתה ממקם צליל לגמרי flat כמו שאתה אוהב, בממ"ד ריק וחשוף לחלוטין?

Audiogod

מושעה
מעורבות
32
נקודות
28
לא פיספסתי כלום! אתה אובססבי, נודניק וחוזר על עצמך כל פעם מכיוון אחר.
כל מני אנשים אוהבים כל מני דברים, חלקם בגלל נוסטלגיה, חלקם בגלל שלא בא להם להחליף פורמט, חלקם אוהבים לאסוף מדיה מסויימת, חלקם חושבים שמדיה אחת עדיפה סונית על אחרת. אתה הרי יודע את זה ומה שמעניין אותך זה לחזור על כך שמנורות ואנלוג זה דיסטורשן. ברור שלא פיספסתי כלום…
לא יודע, תשאל את "המדען הדגול"

Dan-Cinemart

עוסק בתחום
מעורבות
1,025
נקודות
113
תוכל לציין איזה ציוד שמעת שענה על הדרישה שלך ואיזה ציוד שמעת שלא ענה על הדרישה שלך ?

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113
בכמ

לא מה יותר נכון
שרון100? זה אתה?
כפרה, זה לא פורנו, איך כאן כניסה ב- BACKDOOR. הריח שלך נישא למרחקים.

Audiogod

מושעה
מעורבות
32
נקודות
28
תוכל לציין איזה ציוד שמעת שענה על הדרישה שלך ואיזה ציוד שמעת שלא ענה על הדרישה שלך ?
באולפנים שהייתי בעיקר= flat סאונד
מערכות ביתיות פחות

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
באולפנים שהייתי בעיקר= flat סאונד
מערכות ביתיות פחות
מה הטעם לדבר על אולפנים? הרי ממילא אתה לא יכול לשמוע שם את המוזיקה שאתה רוצה בזמן שאתה רוצה, וגם זה לא מה שעליו הפורום.

איזה ציוד ביתי יש לך? (מתוך הנחה שזה מה שאתה אוהב)

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור