ניקוי תקליטים

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
זה לא חומר קסם (אותו דווקא לא ניסיתי), יש קבוצה שלמה של חומרים מסוג זה. שיפשוף נעים באלקוהול.
זה לא כזה כייף כמו שאתה מתאר. פשוט הצד התחתון של השפופרת שמשמשת לשאיבת הנוזלים במכונה שייש לי מצופה בקטיפה, המשפשפת ומנגבת את התקליט. משהו דומה לזה:
vpi-e3009.jpg

אבל זה עובד לא רע... :)

עמיר

alicenir

חבר משקיען
מעורבות
172
נקודות
43
אני מנקה ב-4 שלבים:
  1. נוזל OKKI NOKKI בפעם הראשונה - שאיבה
  2. נוזל PURE ENZIME ומשאיר ל 2-3 דקות - שאיבה
  3. נוזל L'Art Du Son - שאיבה
  4. שלב אחרון שוב OKKI NOKKI או מים מסוננים.
  5. סליב חדש ולמדף
חשוב לציין שאני משתמש רק במים מסוננים 7 פעמים שאני רוכש בלוי לבל בת"א - 42 ש"ח לליטר.
להלן שלבי ניקוי של אחד המוכרים מאיביי:

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
יש מה שנקרא "התמורה השולית הפוחתת".

אפשר לעשות טקסים שלמים כולל השבעות ולחשים, ולסנן את המיים 17.3 פעמים ולהמיס את כל השומנים והרזונים והריבה וטביעות האצבעות, ולעשות בדיקות אולטראסאונד והריון, וכו' וכו', השמיים הם הגבול.

מבחינתי, כבר הניקוי הקצר יחסית שאני עושה -- עם VPI HW 16.5 כמו שרואים בתחילת הסירטון, לפעמים עם הקדמה עם מברשת סיבי פחם אם יש כמות ניכרת של האבק, או שיפשוף לכלוך בולט לעיין באותה מברשת של VPI המשמשת לפיזור נוזל הניקוי -- הוא טירחה די גדולה שדורשת הרבה זמן וסבלנות, במיוחד כשמגיע משלוח גדול של תקליטים.

אני בטוח שאפשר לנקות טוב יותר.
אני לא בטוח שההבדל מצדיק -- לפחות מבחינתי -- את הטירחה.

ואם הצילומים של nkorah משקפים פחות או יותר את המצב, עודף הטירחה די חסר השפעה.

אבל מי שזה נותן לו הרגשה טובה יותר -- וואלה תפאדל, שיהנה, למה לא?

ymym

אוהב את התחום
מעורבות
80
נקודות
28
חיקוי סיני,רבע מחיר מהמקור
לדעתי אופציה מעניינת, שוקל להזמין

Sol

חבר משקיען
מעורבות
621
נקודות
113
נראה דיי מבטיח.
נכנסתי לאתר החברה.
לטענתם החלפת מברשות הניקוי,הן כל 500 י"ח.
1,500$ לא זול,צריך לראות בעיניים לפני אופצית רכישה.

ymym

אוהב את התחום
מעורבות
80
נקודות
28
http://www.cattylink.com/rw600.html
1150$ כולל דמי משלוח, לא כולל דמי שחרור

ymym

אוהב את התחום
מעורבות
80
נקודות
28
הם מבקשים לשלוח מייל, עונים תוך דקות עם הנחה של 20$ פירוט עלויות משלוח וטיפול שלהם.

arix

חבר משקיען
מעורבות
486
נקודות
83
יש לי מספר תקליטים שיש "פיצפוצים" בעיקר בהתחלה (אין שום שריטות) ,
מנסיון שלכם, האם ניקוי טוב יעזור , או לקנות תקליט חדש ?

נערך לאחרונה ב:

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
תלוי אם זה ליכלוך או שריטה.

נקה ובדוק.

vitalyi

חבר משקיען
מעורבות
140
נקודות
43
תלוי בסיבה לפצפוצים. במקרה של בעיית הדפסה כלום לא יעזור. אם מדובר באבק שנתקע בגרוב, מכונה אולטרה סונית יכולה לעזור. למכונה ידנית (כמו Knosti) אין סיכוי, מכונת וקום, אחרי השריה באנזים - אולי תשפר קצת (ואולי לא :)).

arix

חבר משקיען
מעורבות
486
נקודות
83
הפיצפוצים לא נובעים מהדפסה ולא משריטות, הפצפוצים בתקליט מקורי של "קודש הקודשים" בן 42 שנה :)
Wish You Were Here
אתמול גם קניתי מחדש (הישן , המקורי מ 1973 נעלם ,כנראה חבר פעם השאיל ולא החזיר) את Dark Side Of The Moon
ReMaster מ 2016
הציעו לי בחנות (בחנות התקליטים ביטניק) להביא את התקליט והם יכניסו את התקליט למכונה שלהם שגם שואבת... אנסה ואדווח

vitalyi

חבר משקיען
מעורבות
140
נקודות
43
הפיצפוצים לא נובעים מהדפסה,
מה אתה אומר? לפני שפוסקים, צוברים קצת ניסיון :). בסוף שנות ה-70 - תחילת שנות ה-80 בגלל משבר הנפט התחילו למחזר תקליטים שלא נמכרו מסיבה שהיא, ואיכות הוויניל ירדה משמעותית. לכן יש לא מעט תקליטים (אפילו סגורים) עם פצפוצים מהתקופה הזו. חלק מתקליטים חדשים, אפילו מ-AP, סובלים מפצפוצים גם כן.

arix

חבר משקיען
מעורבות
486
נקודות
83
משבר הנפט התחיל ב 1973 והחמיר לאחר מלחמת יום הכיפורים (בגלל החרם הערבי) ,
התקליט הנ"ל יצא ב 1975 , יכול להיות שהיה באיכות ירודה , לא יודע :)
מה שבטוח לא היו פיצפוצים לפני 42 שנה, ולמה ? כי הפיצפוצים לא זורמים בדם שלי, ולא ב DNA שלי, יתר הצלילים כן :)
אגב, בנושא המחזור, לפני כמה ימים היה בערוץ דסקברי תהליך של ייצור תקליטים (עקב הביקוש המחודש) ,
בתחילת התהליך מראים איך לוקחים תקליטים ישנים על מנת ליצור חומר גלם לייצר חדשים, לא יודע מה האיכות של התקליטים החדשים שיוצרו :)

נערך לאחרונה ב:

arix

חבר משקיען
מעורבות
486
נקודות
83
עדכון:
לאחר ניקוי יסודי בחנות פחתו הפצפוצים אבל לא נעלמו לגמרי, לאחר ניקוי שלי בדומה למה שכתב כאן nkorah רק במקום מכונה השתמשתי בקערה גדולה ועמוקה וסובבתי את התקליט ידנית , פחתו הפצפוצים כמעט לגמרי , רק שמאזינים ומחפשים רק "פיצפוצים" אולי יש פה ושם פצפוצון חלש שאפשר לחיות עם זה...

רונן ש

חבר משקיען
מעורבות
270
נקודות
63
אתה יכול לתת קצת פרטים על שיטת הקערה שהצליחה לך?
רק סובבת או גם קירצפת את החלק הטבול?
מים בלבד או עוד חומרים?

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
פעם בכמה זמן נהוג לנקות את התקליטים שברשותכם "ניקוי רטוב"?

ARIMAR

עוסק בתחום
מעורבות
121
נקודות
43
תלוי .... תקליט חדש או משומש ?
( הגיעו אלי תקליטי יד שניה מרוחים בריבה או אלוהים יודע במה .....)
אם אתה מקפיד על ידיים נקיות , והתקליטים מאופסנים בשקיות אנטיסטטיות, כשהפתח מופנה לצד,
שלא יכנס אבק , אז פעם בשנה ....
למרות שיש לי לקוח שמנקה לפני כל האזנה .. לי זה נראה מיותר

arix

חבר משקיען
מעורבות
486
נקודות
83
אתה יכול לתת קצת פרטים על שיטת הקערה שהצליחה לך?
רק סובבת או גם קירצפת את החלק הטבול?
מים בלבד או עוד חומרים?
ניקוי בחומרים דומים בקערה לפי המתכון בשירשור זה של nkorah (מסובבים את התקליט ידנית לאט לאט באחיזה בצידי התקליט) כאשר רמת הנוזל בקערה לא תגיע למדבקה במרכז (קצת פחות לבטיחות).
ייבוש: לא בטוח שזאת השיטה הטובה ביותר, אבל הרעיון בא מניקוי משקפיים לאחר מיים וסבון,
שמים את התקליט על כמה שכבות נייר סופג (הכי רך שיש), ומעליו שוב כמה שכבות נייר סופג רך, לחיצות עדינות (אסור לשפשף) והתקליט יבש, לאחר מכן בד עדין לניקוי משקפיים או קטיפה לניקוי תקליטים בתנועות סיבוביות

נערך לאחרונה ב:

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור