נגיף הקורונה והשפעתו בעולם...

במבי

אוהב את התחום
מעורבות
220
נקודות
43
יש סרט מרתק (נדמה לי של נשיונל ג'אוגרפיק) שנקרא "והאדם יצר את הכלב". מומלץ מאוד.

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
אנשים שעושים את זה איבדו חלק מהאנושיות שלהם.

קוריאנים אוכלים כלבים.
אבל אנחנו אוכלי בקר עבור הודים נראים גם כן לא אנושיים אני מניח. פרה היא חיה קדושה משוטטת ברחובות, היא רק מחפשת אהבה

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
. פרה היא חיה קדושה משוטטת ברחובות, היא רק מחפשת אהבה
לעיתים כשיוצאים עם העדר חצי שנה להרים ומרגישים בדידות גם האדם מחזיר אהבה לפרה.;)

נערך לאחרונה ב:

tomertsin

מושעה
מעורבות
2,203
נקודות
113
לכן ולשם, 2 דעות מנוגדות...

לכאן: הנגיף מכה באיטליה: כרבע מתושבי המדינה בהסגר, מתוך מקאו.

https://www.mako.co.il/news-world/2...start&utm_medium=content&utm_campaign=ongoing

לשם: די לפאניקת הקורונה ולצעדים המוגזמים, מתוך ynet

https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5690704,00.html

gds

מושעה
מעורבות
756
נקודות
113
הבית שלי במרכז ת"א גובל בבית כנסת שמעט מאוד אנשים מבוגרים מגיעים אליו להתפלל בשקט ובנועם, אני הולך אליו בחגים המשמעותיים למרות שאני חילוני.
לפני כמה שנים חולדאי אישר לחב"ד לפתוח ישיבה באולם המישני ומאז חיי וחיי השכנים המקיפים את בית הכנסת הפכו לסיוט, כל פעם חבדניקים מכל העולם באים לשם בשעות לא שעות מקימים רעש משל היו במחנה קיץ.
הקבועים מביאים את ילדיהם שצורחים בשבתות מהבוקר עד אחה"צ. שאלתי את ראש הישיבה אם הם כל כך נחושים שתל אביב תשמור את ימי השבת איך זה שהם מבצעים עבירה כל כך חמורה של גזל מנוחת השכנים בימים אלה והשיב לי במתק שפתיים כי זה לא יקרה שוב, כמובן שכן. לא יכול שלא להרגיש מידה של אנטישמיות בכל פעם.

כאשר אנו מחילים את חוק הריבונות או אומרים לפלסטינים כי זוהי ארצנו ולא ארצם על סמך מה אנו מבססים זאת אם לא על זכותנו שנקבעה בתורה, אבל שמישהו יסביר לי איך יהודי בלונדיני ממוצא רוסי ואתיופי שחור ששניהם בקושי ממלאים חמש מצוות שגיורם מוטל בספק לפי ההלכה כי אחרת מי קובע מיהו יהודי יכולים לגרש ערבי מאדמתו בטענה זו, ושוב, אני חילוני.
שאף אחד לא יטעה אני לא שמאלני ואני כן חושב שלעם היהודי יש זכות בארץ הזו על פי התורה ופשוט כי בכל מקום אחר ישחטו אותנו וגם כי היסטורית לא גירשנו מכאן עם אחר כי לא היה פה עם שנקרא פלסטיני.

EB1000

מושעה
מעורבות
54
נקודות
28
אשתי שהיא מנהלת בכירה בשירות הרפואה הציבורית אמרה לי היום שבדיון בו השתתפה אמרו כי הערכה היא שבתוך שנה וחצי עד לזמינות חיסונים, כ 60% מהאוכלוסיה בארץ תדבק, כ 40% יחלו, וכ 350 אלף איש ימותו מהמחלה. רובם מעל גיל 65, או חולים במחלות קודמות מעל לגיל 30, או מעשנים כבדים שעשנו יותר מעשור. כל אלו בסכנת סיבוכים ומוות. כמובן, כלכלית אנחנו נחזור תקפת הצנע עם מעלל 30% אבטלה.

אלו הנתונים שמסתירים מהציבור בשלב זה.

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113
אשתי שהיא מנהלת בכירה בשירות הרפואה הציבורית אמרה לי היום שבדיון בו השתתפה אמרו כי הערכה היא שבתוך שנה וחצי עד לזמינות חיסונים, כ 60% מהאוכלוסיה בארץ תדבק, כ 40% יחלו, וכ 350 אלף איש ימותו מהמחלה. רובם מעל גיל 65, או חולים במחלות קודמות מעל לגיל 30, או מעשנים כבדים שעשנו יותר מעשור. כל אלו בסכנת סיבוכים ומוות. כמובן, כלכלית אנחנו נחזור תקפת הצנע עם מעלל 30% אבטלה.

על השאלה החשובה לא ענית: האם אפשר יהיה לעבוד מהבית??

EB1000

מושעה
מעורבות
54
נקודות
28

זה מן הסתם תלוי בסוג העבודה ובעיקר במעסיק. בהיי טק זה יהיה יותר קל מאשר לעובדי נקיון מן הסתם. מעסיקים מסויימים יסכימו לזה רק אם הממשלה תסכים להשתתף בהוצאות תשלומי השכר, כי הם תוענים שעבודה מהבית פחות יעילה. בגלל זה כל המלחמות הפוליטיות מיותרות ומסוכנות בזמן כזה. בלי קשר לפוליטיקה, אני בטוח שגם אנשי השמאל יעדיפו שההגה יהיה בידיים של ראש ממשלה מנוסה וותיק ולא טירון עם קשיי דיבור בתקופה שכזאת. בקרוב המדינה תזדקק לסיוע כלכלי מארצות הברית, ובשביל להוציא דולר משניא כמו טראמפ, צריך אחד כמו נתניהו, שלו יש קשרים הדוקים או יכולת להגיע לעסקה מפוקפקת כמו עזרה בבחירות נובמבר בתמורה לסיוע כלכלי.

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
בוודאי, אם אתה טבח/שף או עובד נקיון זה הכי טוב לעבוד מהבית .......יהיה בית עם שפע אוכל וגם מבריק מנקיון.

נערך לאחרונה ב:

ariekarp

אוהב את התחום
מעורבות
119
נקודות
43
כ 60% מהאוכלוסיה בארץ תדבק, כ 40% יחלו, וכ 350 אלף איש ימותו מהמחלה. רובם מעל גיל 65,

הממממ.... יהיה שווה להשאיר את הפורום הזה פעיל בשביל 2 חברים?

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
הממממ.... יהיה שווה להשאיר את הפורום הזה פעיל בשביל 2 חברים?
בוודאי וכניראה 2 החברים האחרונים שישארו יהיו AK1 ואנוכי.....ובסוף אחרי כמה ימים נוספים לבד פה בפורום בטח נחנוק אחד את השני למוות ;)

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113

זה לא מגובה ע"י הנתונים
סינים כבר חזרו לעבוד.
אני קראתי כי דרום קוריאה זה מודל טוב לאקסטרפולציה כי הם מבצעם אלפי בדיקות כל יום, אחוז תמותה כ-0.5%, שזה גבוה משפעת פי 5.. אבל לא ארמגדון

אשתו של החבר עם פוסט דוקטורט במיקרוביולוגיה, אומרת קישקוש בלבוש, לא להקשיב למדיה

יהיה בסדר, עם ישראל חי :)

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
רק רוצה להוסיף כי מערכת הציבורית רוצה כסף, זה גוף אינטרסנט בסיפור הזה.

robo7

אוהב את התחום
מעורבות
85
נקודות
28
אבו מאזן לא ממתין לתשובה, הוא החליט לעבוד מהבית.

המדיה בהחלט מוסיפה להיסטריה.

(ורד)
R

liranbh

חבר משקיען
מעורבות
900
נקודות
113

איזה מזל שאני אדם מאמין
אחרת הייתי כנראה נלחץ
עם ישראל מעל הטבע
גם לפני מלחמת ששת הימים חפרו קברי אחים כי היו בטוחים שיהיו עשרות אלפי אזרחים הרוגים
תרגעו

YOSSI24

חבר משקיען
מעורבות
472
נקודות
83
הבית שלי במרכז ת"א גובל בבית כנסת שמעט מאוד אנשים מבוגרים מגיעים אליו להתפלל בשקט ובנועם, אני הולך אליו בחגים המשמעותיים למרות שאני חילוני.
לפני כמה שנים חולדאי אישר לחב"ד לפתוח ישיבה באולם המישני ומאז חיי וחיי השכנים המקיפים את בית הכנסת הפכו לסיוט, כל פעם חבדניקים מכל העולם באים לשם בשעות לא שעות מקימים רעש משל היו במחנה קיץ.
הקבועים מביאים את ילדיהם שצורחים בשבתות מהבוקר עד אחה"צ. שאלתי את ראש הישיבה אם הם כל כך נחושים שתל אביב תשמור את ימי השבת איך זה שהם מבצעים עבירה כל כך חמורה של גזל מנוחת השכנים בימים אלה והשיב לי במתק שפתיים כי זה לא יקרה שוב, כמובן שכן. לא יכול שלא להרגיש מידה של אנטישמיות בכל פעם.

כאשר אנו מחילים את חוק הריבונות או אומרים לפלסטינים כי זוהי ארצנו ולא ארצם על סמך מה אנו מבססים זאת אם לא על זכותנו שנקבעה בתורה, אבל שמישהו יסביר לי איך יהודי בלונדיני ממוצא רוסי ואתיופי שחור ששניהם בקושי ממלאים חמש מצוות שגיורם מוטל בספק לפי ההלכה כי אחרת מי קובע מיהו יהודי יכולים לגרש ערבי מאדמתו בטענה זו, ושוב, אני חילוני.
שאף אחד לא יטעה אני לא שמאלני ואני כן חושב שלעם היהודי יש זכות בארץ הזו על פי התורה ופשוט כי בכל מקום אחר ישחטו אותנו וגם כי היסטורית לא גירשנו מכאן עם אחר כי לא היה פה עם שנקרא פלסטיני.

הרמב"מ טוען שהפילוסופיה אינה נמצאת מחוץ לתורה, אלא היא עיקר התורה,
הפילוסופיה היא אמצעי להכרת הבורא ותורתו.

web

חבר משקיען
מעורבות
489
נקודות
63

ומאיפה הנתון של 10% תמותה בין החולים?
אני לוקח בחשבון 9 מיליון תושבים

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
ומאיפה הנתון של 10% תמותה בין החולים?
אני לוקח בחשבון 9 מיליון תושבים

כרוניקה ידוע מראש, חכה לתגובה ארוכה ומייגעת שלא קשורה בשיט למציאות.

איתי_הגיתי

חבר משקיען
מעורבות
48
נקודות
48
איזה שירשור כיפי, נאור ומדעי.
תודה.

רועי51

חבר משקיען
מעורבות
204
נקודות
43

לפי נבואת הזוועה של אשתך או שלך מדובר בכ 10% תמותה מהמחלה הזו, מה שכמובן לא מאושש ע"י הנתונים עד כה. העסק הזה מפחיד ורציני דיו מבלי לזרוק דברים כאלו חסרי ביסוס, כאן או במקומות אחרים.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור